Ake zaklady pod balkonovy mur?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 04 Sep 2020, 18:06

Akurat som nieco podobne dostaval. Zaklady hlbka 1m, sirka 35cm, zaliatie beton B25 + veniec roxory. Na to salovacie dielce 25cm, do vnutra roxory, takisto pomedzi dielce roxory, zaliatie beton B25. Na vrch veniec z roxorov po celom obvode + cez stred, vnutro vysypane hlinou, ubite, plus malo cm kamen, na to kari rohoze, previazane s roxorami z dielcov, zaliate betonom B35, vyska plotne asi 10-12cm (je tam maly spad). Na to folia, oplechovany obvod, na to poter asi 6-7cm B25.
Ja som este riesil pivnicku a ochoz okolo domu, ak by bol zaujem, mozem dat aj nejake foto.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Sep 2020, 19:23

Múdro robíš. Vraví sa radšej hamovať ako banovať,takže nič netreba unáhliť alebo sa spolahnúť na odhad.Niečo sa dá postaviť aj od oka,ale toto je vec bezpečnosti a to sa nevypláca podceňovať,ak nechceš,aby o prár rokov na teba zle spomínala rodina. :wink:
Volakedy nebolo tolko stavených prvkov hotových a predpripravených ako je dnes.Nesnívalo sa nám o hotových prekladoch nad dvere či okná, stratené debnenie, cetris dosky, extrudovaný polystyrén, či NOPOVÁ fólia alebo hydroizolácia inakšia ako terový papier, IPA,či nebodaj tekutý Aquastop.....takže sa robilo s toho čo bolo a ako sa dalo.No je zaujímavé, že otcov Portlandský cemetový poter na podstienke vydržal od roku 1940 dodnes a je lesklý ako zrkadlo , do ktorého sa nechytá ani sekáč a môj podobný z Lietavskej Lúčky sa rozpadol na šachovnicu po prvej zime a pozametal som ho metlou . :wink:
Odvtedy nekupujem do exteriéru cement 32,5 čo je len smetie pozametané okolo pece, ktorý by som nedal ani pod základy kadibúdky,/ vlani som zažil ,tú arómu na vlastnom tele /ale radšej kúpim drahší 42,5 ten už na tretí deň odoláva ručnému sekaniu.Teraz sa radšej opýtam v stavebninách čo mi odporučia na takú a takú konštrukciu,pri takých a takých podmienkach a požiadavkách a vyberiem čo mi najviac vyhovuje či už technicky ,alebo finančne.
Nech ti statik navrhne riešenie aby vyhovovalo aj tebe finančne,aj aby si to nemusel o pár rokov robiť znovu a budeš tak môcť kludne spávať,hoci aj na tej terase a pozorovať hviezdy s vnúčencami ako ja minulý mesiac kométu.

PS -a kedže to bude terasa, nezabudni aj na kotvenie poriadneho zábradlia, resp zastrešenia, alebo nejakej markízy či pergoly.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Sep 2020, 19:31

skoda, ze tu uz nechodi nas stavebny odbornik mego. ten tusim robil podobnu pristavbu a kotvil to do povodnej stavby roxormi.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa daniel1212 » 04 Sep 2020, 20:09

5ko napísal:Múdro robíš. Vraví sa radšej hamovať ako banovať,takže nič netreba unáhliť alebo sa spolahnúť na odhad.Niečo sa dá postaviť aj od oka,ale toto je vec bezpečnosti a to sa nevypláca podceňovať,ak nechceš,aby o prár rokov na teba zle spomínala rodina. :wink:
Volakedy nebolo tolko stavených prvkov hotových a predpripravených ako je dnes.Nesnívalo sa nám o hotových prekladoch nad dvere či okná, stratené debnenie, cetris dosky, extrudovaný polystyrén, či NOPOVÁ fólia alebo hydroizolácia inakšia ako terový papier, IPA,či nebodaj tekutý Aquastop.....takže sa robilo s toho čo bolo a ako sa dalo.No je zaujímavé, že otcov Portlandský cemetový poter na podstienke vydržal od roku 1940 dodnes a je lesklý ako zrkadlo , do ktorého sa nechytá ani sekáč a môj podobný z Lietavskej Lúčky sa rozpadol na šachovnicu po prvej zime a pozametal som ho metlou . :wink:
Odvtedy nekupujem do exteriéru cement 32,5 čo je len smetie pozametané okolo pece, ktorý by som nedal ani pod základy kadibúdky,/ vlani som zažil ,tú arómu na vlastnom tele /ale radšej kúpim drahší 42,5 ten už na tretí deň odoláva ručnému sekaniu.Teraz sa radšej opýtam v stavebninách čo mi odporučia na takú a takú konštrukciu,pri takých a takých podmienkach a požiadavkách a vyberiem čo mi najviac vyhovuje či už technicky ,alebo finančne.
Nech ti statik navrhne riešenie aby vyhovovalo aj tebe finančne,aj aby si to nemusel o pár rokov robiť znovu a budeš tak môcť kludne spávať,hoci aj na tej terase a pozorovať hviezdy s vnúčencami ako ja minulý mesiac kométu.

PS -a kedže to bude terasa, nezabudni aj na kotvenie poriadneho zábradlia, resp zastrešenia, alebo nejakej markízy či pergoly.
Ze sa da beton zametat metlou a prasi sa z neho je skor sposobene strkom ako cementom. Lomovy strk 0/4 nieje vhodny do betonu, obzvlast nie ako beton bez dalsej povrchovej upravy. Do betonu by mal ist sice drahsi riecny strk 0/4 (taky zlty az do hneda) samozrejme v spravnom pomere s inymi frakciami. Btw, prach v strku a uplne tie najemnejsie ciastocky znizuju pevnost betonu, preto sa na jemny strk pridava vacsie mnozstvo cementu.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Sep 2020, 21:10

To máš pravdu, že záleží na pomere a zrnitosti, ale ja som urobil poter z čistého cementu s homokom na betonový podklad, aby som urobil glazúru 1-2cm a tá sa rozpadla ako saharská púšť. Myslím, že som namiešal správny pomer, ako obyčajne, ale tu jednoznačne zlyhal cement,pretože aj keby som ho len rozmiešal v čistej vode a zalial ním betónový podklad, tak mal stvrdnúť na kameň ako portland a hotovo, nie sa rozpadnúť na šedivú drť,ktorú takmer spláchol dážď. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

janosik792
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26 Apr 2019, 06:14

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa janosik792 » 04 Sep 2020, 21:27

Kde to robíš tu rekonštrukciu. Inak keby niečo zo stavebníctva som tu pre vás...
0

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa Sahasrar » 04 Sep 2020, 23:11

5ko napísal:To máš pravdu, že záleží na pomere a zrnitosti, ale ja som urobil poter z čistého cementu s homokom na betonový podklad, aby som urobil glazúru 1-2cm a tá sa rozpadla ako saharská púšť. Myslím, že som namiešal správny pomer, ako obyčajne, ale tu jednoznačne zlyhal cement,pretože aj keby som ho len rozmiešal v čistej vode a zalial ním betónový podklad, tak mal stvrdnúť na kameň ako portland a hotovo, nie sa rozpadnúť na šedivú drť,ktorú takmer spláchol dážď. :wink:
Niesom sice stavbar ale logika mi vravi, ze nieco mi tu nesedi :D. Predsa cement je len pojivo a potrebuje sa viazat na niaku tuhu hmotu v tomto pripade kamenivo. Takze sam o sebe cement nema penvnostne vlastnosti. A dalsia vec je ze pojiva sami o sebe zmensuju svoj objem pri odparovani vody, cize ak zostane ciste pojivo zmiesane s vodou je vysoka pravdepodobnost vzniku trhlin a kedze tam nieje ziadne kamenivo tak pojivo sa nema na co viazat a vzniknuta trhlina sa bude sirit pretoze ju nema co zabrzdit... Takze material sa rozpadne...
Dufam ze moja teoria je spravna, pri odpovediach nezne na mna prosim :D :D :D
0

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa daniel1212 » 04 Sep 2020, 23:29

Sahasrar ma pravdu, samotny cement zmiesany s vodou nebude nikdy drzat. Je to len pojivo, nie beton...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Sep 2020, 06:50

Odjakživa sa na betonové plochy robila cementová vrstva ako glazúra,aby bol hladší povrch a zabraňovalo to zvetrávaniu betónu vplyvom poveternostných podmienok.Na čerstvý betonový koberec sa nakoniec rozprášila tenká cementová vrstva a latou uhladila. Pri schnutí sa to muselo kropiť zlahka vodou, aby to nedopukalo.Potom to už držalo veky.Nebolo treba ani dlažbu klásť ak išlo o technické miestnosti či podstienky.No možno som dal hrubšiu vrstvu ,takže môže byť pravda v tom, že preto to dopráskalo, ale prečo to potom neurobilo pri kvalitnejšom cemente 42,5.Zrejme je to lepší biznis,predávať šmejdový cement a k tomu aj dlažbu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ake zaklady pod balkonovy mur?

Príspevok od používateľa Milos66 » 05 Sep 2020, 07:55

Volá sa to pálený cement. Tak ako si písal, ešte na nevysušenú vrchnú vrstvu betónu sa napráši tenká vrstva cementu. Potom sa to pracne zahladí do lesklého povrchu. Táto technológia sa používa do dnes.
A s tým cementom pravdu nemáš. 425 cement sa používa v iba v prípade veľkých extrémov. Teda vodné diela a pod. Ak sa ti betón rozpadol, to znamená, že si nepoužil dostatočné množstvo cementu 325. Celá pevnosť betónu spočíva o voľbe kameniva, množstve cementu a armatúre a nie o kvalite cementu.
Za rovnakých podmienok ti tenká vrstva 425ťky skôr popraská ako spomínaná 325
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok