Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Jún 2023, 09:35

maskrtnik01: cena, pozri kolko mesacnych platov stala pracka vtedy a dnes. Ked si dnes kupis pracku v hodnote 5-6 vyplat, tak ti tiez vydrzi roky.
A prepac, ale pracku, ktora cestuje po celej kupelni a pocut ju o 3 poschodia nizsie a spotrebuje niekolkonasobne viac vody a elektriny by som uz nechcel. Vies, cloveka prezije aj to, ze vezmes oblecenie a ides k potoku prat, tam sa nema co pokazit.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1057
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 09 Jún 2023, 10:13

@maskrtnik01
Keby veci vydržali, ako píšeš, dnes už by sme mali všetko vyrobené. Už by nebolo potrebné takmer nič vyrábať a pracujúca lúza by nemala čo jesť.
Vlastne to sa aj čiastočne deje. Výroba prevyšuje spotrebu. Ľudstvo už súrne potrebuje skrátiť pracovný týždeň na 4 dni. Najlepšie by bolo ale objaviť ďalšiu civilizáciu, kde by sme mohli exportovať. :drinkers:
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Sani1 » 09 Jún 2023, 10:21

pocitujlasku napísal:
09 Jún 2023, 09:35
Ked si dnes kupis pracku v hodnote 5-6 vyplat, tak ti tiez vydrzi roky.
S týmto nie celkom súhlasím. Základ ostáva rovnaký, len to bude prešpikované ďalšou elektronikou - potenciálny zdroj porúch. Bude to mať kvantum funkcií, ktoré v živote nepoužiješ. Pripojí sa ti do tvojej wifi siete, budeš si môcť stiahnuť ďalšiu zbytočnú apku z ktorej ju môžeš monitorovať a ovládať, cez tú sieť bude komunikovať so sušičkou, že aký má nastavený program, kedy dokončí pranie a aký program si má nastaviť sušička, bude posielať prevádzkové údaje na nejaký cloud a podobne. Čiže ďalší zbytočný trafik, ktorý ti "zabordeluje" sieť. A mnoho ďalších "užitočných" vychytávok, ktoré nemajú viac-menej žiadny prínos, ale že by vydržala 5-6 krát viac, tomu neverím :pain:
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2594
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 09 Jún 2023, 11:20

bude posielať prevádzkové údaje na nejaký cloud a podobne
To už sa dostávame do ďalšej dnešnej "rakoviny". Pomaly všetok software už posiela všeličo všelikam, a aj ja mám z niektorých vecí pocit, že ma okrádajú o súkromie.

Remote control je jedna vec, ale celý ten personalizovaný marketing, všetci to chceme? Ale vyhnúť sa tomu nedá, je to prehnité všade.
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pablox » 09 Jún 2023, 13:27

Mne sa tá guma na práčke Orava rozpadla týždeň pred koncom záruky (práčku sme vyhrali na plese) tak som reklamáciu stihol len tak tak a to som bol ešte rád, že mi starosta poslal bloček po skoro 2 rokoch od kúpy :D

Ešte ste zabudli na práčky, ktoré po skončení prania zahrajú melódiu - kamarát so ženou sa z toho strašne tešili. Ľudia chcú, aby to hralo, svietilo, posielalo zbytočné upozornenia na mobil a po dvoch rokoch sa to aj tak rozpadne.

Kamarát si chcel dať pod všetky vypínače v byte wifi ovládanie. Keď som sa ho pýtal, načo mu to preboha je, odpovedal - veď aby som pofrajeril. Že sa v noci skôr po*ere ako na mobile cez wifi zasvieti svetlo, to už neriešil.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 09 Jún 2023, 13:45

mr.dred napísal:
08 Jún 2023, 20:21
Hádam to cez víkend dám aj s boľavým chrbátom
.. tak manžeta je už aj vymenená - víkend voľný :partyman:
Tá náhrada má úplne inú farbu. Takú viacej bledo-sivomodrú - niečo ako má Whirlpool oproti tej tmavej Beko... Som zvedavý koľko vydrží :rolleyes:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Jún 2023, 16:14

pablox napísal:
09 Jún 2023, 13:27
Ešte ste zabudli na práčky, ktoré po skončení prania zahrajú melódiu
To som nikdy nepochopil naco je to dobre. Umyvacka zapipa, mikrovlnka zapipa, sporak pipne, ked sa nahreje.
Preco pracka nemoze tiez pipnut, ale musi hrat nejaky melodiu?
pablox napísal:
09 Jún 2023, 13:27
Kamarát si chcel dať pod všetky vypínače v byte wifi ovládanie.
Tak ja si tiez robim wifi ovladanie na svetla, ale u mna to bude tak, ze klasicky vypinac, tuknes, svetla sa rozsvietia na predvolenu intenzitu a cez mobil/pocitac/klasicke ir dialkove si vies regulovat intenzitu. Ale vypinacom ich vzdy vypnes/zapnes.
Bude to prepojene na servrik, takze napr. po zapnuti svetla sa zapne aj nieco ine, pripadne pri urcitej intenzite to moze zapnut nejake dekoracne led pasy..
Proste doplnok ku zakladnej funkcii svetiel.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

martindr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11 Feb 2023, 10:52

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa martindr » 17 Jún 2023, 15:37

Ani po 2 och mesiacoch sa mi nepodarilo predať toto: https://svetelektro.com/clanky/inzerat/ ... a-dohodou/
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 17 Jún 2023, 16:35

Tu sú ľudia uvedomelí a vedia že to kúpiš na aliexprese. Hod to na bazos tam skôr niekoho nájdeš. PS: nepíš cena dohodou také inzeráty ja osobne ani neotváram.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Radus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1507
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Radus » 03 Júl 2023, 23:21

Cyklisti...ja by som to už vraždil, niekedy absolutne nechápem. Už to že tie trdlá obiehajú na cyklochodníkoch aj v zákrute som si už nejak zvykol, pričom sú to dospelí ľudia ale vedomosti z autoškoly asi nechali doma s rozumom. No dnes už ako vrchol, obiehal som týpka s dietaťom v sedačke vzadu, mal som rozhľad, všetko fajn, keď si to hovado nezmyslelo zabočiť práve vtedy keď som bol vedľa neho...bo vedľa bol kojscel ta asi tam, šak idzem ne...bezhlavo, nekukam, v poslednej chvíli som nejak ubrzdil. Som myslel ze ho tým bicyklom obkrucim. Ta ja mať vzadu dieťa ta točím hlavou dookola či je všetko fajn...to už radšej naozaj chodiť po ceste...znovu :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Júl 2023, 08:30

Radus: zbytocne sa rozculovat, ja som pred par rokmi stretol rodinku na bicykloch, isli pekne po krajnici a ked som uz bol takmer na ich urovni, tak zrazu prudko odbocili dolava, rovno mne pred auto. ani nepozrel ci nejde auto, ani len tu paprcu nevystrel. A este zacal na mna pi..t nemat rocne dieta v aute, tak mu tu gebulu omlatim o ten bike. Ja vela veci tolerujem a neriesim, ale toto uz bol fakt extrem. A to som isiel schvalne 30tkou, lebo tam bola uzka cesta a nechcel som blizko nich preletiet 50tkou. Najviac ma stve to, ze prave vtedy som nemal zapnutu kameru.
Uz neriesim, ked idu cesta-> priechod-> cesta, alebo bez pozretia na biku cez priechod, to u nich zacina byt standard.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1507
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Radus » 04 Júl 2023, 08:40

pocitujlasku...veď ja viem, rozčuľovať sa neoplatí. Veď nato tu máme evolúciu, aby takéto druhy vymreli :P Sorry...
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1284
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Mek » 04 Júl 2023, 15:06

Som cyklista, nemam auto (ale vodicak mam), a tiez by som mohol ponadavat na rodinky s detmi roztahane po celej sirke, deti na kolobezkach a odrazadlach na cyklochodnikoch, ktore si zmyslia, ze zatocia dolava prave ked sa ich snazim obist. Je to nie o tom, ci je clovek chodec, cyklista, alebo sofer auta, ale o tom, ci je clovek normalny alebo bezohladny.
2
Obrázok 2
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Júl 2023, 20:46

asi je to nejako takto
Prílohy
IMG-20230531-WA0001.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Júl 2023, 21:03

..na tento druh tvorov treba mať vo dverách dvojpalcovú dieru, cez ktorú sa z ničoho-nič pri predchádzaní vysunie cca 1,7m ( lebo musíš dodržať min. odstup) drevená bakula a čisto náhodou sa zasunie rovno medzi špice predného kolesa presúvajúceho sa druhu... :lol: :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Júl 2023, 23:37

5ko: pozri si novelu z 1.3.2022, ak je ich viac ako 6, tak mozu ist v dvojrade. Aspon ich rychlejsie predbehnes, ako keby mali ist za sebou.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Júl 2023, 10:57

Ajtak budú nalepený tesne za sebou, takže je to jedno, akurát sú naširšie,tak skôr predbehneš kamión.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1507
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Radus » 06 Júl 2023, 09:16

... ja som sa len nechal uniesť, bol som trošku vytočený. Treba hľadať pozitíva...cyklistky? :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 06 Júl 2023, 09:26

Radus: jasne, pojdes celu cestu 20km/h a za tebou kolona az na mesiac :)
Mne sa raz stalo, ze ma predbehol cyklista. :-) A to som isiel vyse 60km/h. Lenze ako (podla trubenia viaceri vodici) som zistil, ze ono to boli cyklo preteky, o ktorych nebolo ani len upozornenie, len sa ti zrazu pred auto vyruti desiatka cyklistov a idu po celej ceste. pred tebou cyklisti, za tebou, vedla teba, a vsetky auta trubenie.
O tom, ze su to nejake preteky som pochopil az dole, kde bol ciel a velka tabula s nazom tych pretekov.
A soferi zmateni, lebo ides si 90 cez les a zrazu sa pred teba vyrutia cyklisti, a ty nevies preco. Keby tam aspon ku ceste dali posratu tabulu s textom, ze su tu preteky, tak by to bolo ok, islo mozno o 1km usek, co nie je nic strasne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Radus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1507
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Radus » 06 Júl 2023, 09:31

Kolegovi tiež tak preletel cyklista okolo auta, došiel po najbližšiu zákrutu ktorú nevybral, preletel cez zvodidlá... Snažili sa ho oživovať, ale už neuspešne...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok