Co je to za material?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Co je to za material?

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Máj 2024, 09:10

Ahojte,

mam presne tento typ horskeho slanka z Chirany. Aky to moze byt rocnik?

Ilustracny obrazok z internetu
image.png


A ma zlomenu nozicku


Ilustracny obrazok z internetu
image.png

Moje HS
image.png
image.png (137.34 KiB) 671 zobrazení

Este ja to mam zlomene aj pri srobe
image.png
image.png (190.22 KiB) 671 zobrazení
Ten obal to vyzera ako biely bakelit. Tvrde, krehke (stiepi sa) ale zaroven da sa to vrtat.

Nemate najake napady ako opravi tu nozicku a okolo toho srobu? Sekundove lepidlo asi nie, lebo sa to zahrieva. Neexistuje nieco co lepi a vydrzi teplotu cca 60-70 stupniov?
Rozmylslam, ze tam prilepim nejake L -ko zo spodu alebo prisrobujem. ale esteticky, by som to chcel "zasadrovat to zlomene miesto aj okolo srobu a prebrusit.

Existuje na to nejaka dvojzlozkova chemia?
Prílohy
image.png
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Pozitron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 20 Dec 2011, 19:49

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa Pozitron » 24 Máj 2024, 15:35

Skús nejaký epoxid, s kovovou náplňou. Alebo si náplň vyrob, napríklad nastrúhaním kriedy na šmirgli.
Epoxid je do 120*C
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa mr.dred » 24 Máj 2024, 16:39

Na alíku dostať za pár šušňov AB glue
sprav z tvrdšieho papiera/výkresu približnú formu tej nožičky priamo na zariadení a po vytvrdnutí doladíš brúskou...drží ako ďas.. vyskúšané na pár veciach...
Priľnavosť k iným materíálom je super. Na tvarovanie je dosť tekuté, ale po vytvrdnutí už len brúska,alebo odlomiť :D
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2501
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa Jirka84 » 24 Máj 2024, 16:48

Zkus bílé lepidlo mamut (buildex.cz)
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2529
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa enigma » 24 Máj 2024, 18:59

skús buď tekutý metál ( plátam tým nádrže ) , alebo použi tvarované drôtiky , ktoré sa nahrejú do červena a zatavia do plastu . ( plátam tým nárazníky a podobné veci )
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Máj 2024, 00:13

mr.dred napísal:
24 Máj 2024, 16:39
Na alíku dostať za pár šušňov AB glue
sprav z tvrdšieho papiera/výkresu približnú formu tej nožičky priamo na zariadení a po vytvrdnutí doladíš brúskou...drží ako ďas.. vyskúšané na pár veciach...
Priľnavosť k iným materíálom je super. Na tvarovanie je dosť tekuté, ale po vytvrdnutí už len brúska,alebo odlomiť :D
Zaujimave... A po vytvrdnuti je to pruzne ako tvrda guma alebo tvrde? Pozeram ze sa to predava v tube ako silikonovy tmel ale aj mensie balenia ako tuba zubnej pasty.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Máj 2024, 00:14

Jirka84 napísal:
24 Máj 2024, 16:48
Zkus bílé lepidlo mamut (buildex.cz)
Aj ten mamut, po vytvrdnuti je to pruzne ako tvrda guma alebo tvrde?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 394
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa rakato11 » 25 Máj 2024, 05:49

romiadam napísal:
25 Máj 2024, 00:13
A po vytvrdnuti je to pruzne ako tvrda guma alebo tvrde?
Podle toho videa hned v tom prvním odkaze tento tam to vytvrzené lepidlo brousí flexou, zkouší vrtat a mlátí do něj kladivem tak podle mě to bude tvrdé jako sklo. :wink:
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Máj 2024, 09:20

A+B glue som kúpil v r. 2020 na skúšku - dcérka polámala jednu stranu náhlavníka na BT slúchadlách a ničím dostupným to nedržalo... po zalepení a fixovaní aj druhej - nezlomenej strany to drží jak hovado... zlepilo to kov+plast+koženku kábliky... všetko perfektne dokopy zafixovalo... Trochu bol problém s opracovaním, lebo som si aspoň "z papiera" nespravil formu a musel som brúskou "strapatiny" dávať dole...
Pripadá mi to konzistenciou a tvrdosťou, ako kedysi vyrábaný šedý dvojzložkový sajrat používaný v karosárstve áut.. nenapadne ma momentálne názov...
Edit: som si spomenul - nejaký Eprosin.... tiež sa to pricuclo k hocijakému (aj hrdzavému) materiálu a opracovať to nešlo nahrubo ani rašpľou - pilník sa nechytal, zanieslo drážky a už len mydlil... 10 pílových plátkov -zošróbovaných dokopy a karboška to zvládla... pevnejšie to bolo ako pôvodný plech!
Vtedy bol problém v tom, že bolo dostať len 1kg a viac balenia takýchto hmôť no už pri 20-30 Kčs za kilo to bolo vtedy dosť... a teraz potrebuješ len pár gramov a nevedia čo za to pýtať... cena na prepočet objemu je dnes závratná... :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Máj 2024, 10:30

Super. tak top kupim a skusim.

Diki za typ
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1057
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa budvar10 » 25 Máj 2024, 10:35

romiadam napísal:
25 Máj 2024, 00:14
Aj ten mamut, po vytvrdnuti je to pruzne ako tvrda guma alebo tvrde?
Čierny mamut z kartuše tvrdne dlhšie, ale potom je tvrdý, grafitovej farby, opracovateľný.
Biely, z tuby som skúšal nedávno, po dvoch týždňoch je taký polo-pružný.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Co je to za material?

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Máj 2024, 23:18

Obyčajný dvojzložkový Patex, šúlok šedej a bielej plastelíny, ktoré sa vymiesia spolu do plastickej hmoty, ktorú potom vyformuješ do požadovaného tvaru,napatláš to na zlomené miesto ,aby sa to tam prilepilo, prípadne použiješ aj nejakú výstuž zatavenim drôtikov do pôvodneho materiálu,aby to vydržalo aj mechanické namáhanie.Na takéto drobnosti je to najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď