PenTile vs. RGB

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2473
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

PenTile vs. RGB

Príspevok od používateľa Edgar » 26 Máj 2024, 11:10

Ahojte, téma trochu na odľahčenie a dúfam že nikomu tým neprivolám to že si začne všímať vec, ktorú doteraz nevnímal :D Vyskúšal som v poslednej dobe niekoľko mobilov s OLED displejmi, napr. na Redmi Note 13 Pro 5G mi nesedelo, že pri čiernom texte na bielom pozadí boli pod písmenami biele tiene, tak som si povedal že asi shit displej, vrátil som. Potom som kúpil iPhone 15 Pro lebo objektívne je to proste špička, to predsa musí byť dokonalé. Ale po pár hodinách mi stále niečo nesedelo, ja som ten text videl proste rozmazaný a celkovo som na ten OLED pozeral s úplne napnutým zrakom. Po pohľade na akýkoľvek klasický LCD displej som až doslova cítil úľavu. Neviem teda, medzi koľko promile svetovej populácie patrím, ale jednoducho vidím rozdiel, ktorý je znázornený na tejto fotke. Aj napriek tomu že 15 Pro mal najvyššiu hustotu pixelov na palec oproti všetkým displejom s ktorými som to porovnával, tak proste aj tak som videl že to je rozmazané. Či je to z toho dôvodu nepríjemné na oči, alebo len z toho že sa pozerám priamo do LEDiek, to už neviem. Ale otázka je, čo vlastne teraz kúpiť, keďže PenTile OLED už je vlastne všade... Ale mne aj bolo divné, prečo Apple v notebookoch a štúdiových displejoch nepoužil OLED ale miniLED, tak je to zrejme presne pre toto... Tak vrátil som aj ten iPhone ktorý nemal jediný FPS drop pri všeličom, len som sa naň nedokázal pozerať :D Som len ja taký nenormálny alebo je tu ešte niekto? :D Ak áno, ako to riešite?
obrázok.png
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2529
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: PenTile vs. RGB

Príspevok od používateľa enigma » 26 Máj 2024, 12:08

jednoducho . nepoužívam nové " špičkové " telefóny ( čo už vlastne ani telefony nie sú ). mám dobrý starý LG K40S ..... dnešné prístroje ( ešte stále ich voláme telefony ) boli už v seriály " vesmír 1999 " označované ako komunikátory .... čo by sa presne hodilo k dnešným aparátom
3
Obrázok 1 Obrázok 2

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: PenTile vs. RGB

Príspevok od používateľa mr.dred » 26 Máj 2024, 13:34

Každý trpíme nejakou nenormálnosťou... Ja som napríklad nenormálny v tom, že by som za komunikátor viac, ako 150-200 jevry nedal ! :lol: :agree:
4
Obrázok 1 Obrázok 2 Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2473
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: PenTile vs. RGB

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Máj 2024, 00:29

No len problém je ten že PenTile OLED majú už prakticky všetky minuloročné modely nad 150€ až na pár jednotiek kusov výnimiek, čiže skôr či neskôr to budú mať už pravdepodobne úplne všetky, aj tie za 100€ :D Ale áno uznávam mať mobil v podobnej hodnote ako mám auto, to by bol fakt extrém :D Ale keď ja sa v tých technológiách proste vyžívam :D No je to o prioritách... Prestal som piť, prestal som fajčiť, tak chcem mať radosť aspoň z elektroniky :D
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1057
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: PenTile vs. RGB

Príspevok od používateľa budvar10 » 27 Máj 2024, 08:12

Prestal som piť, prestal som fajčiť...
Chcel som prestať fajčiť, fajčím však len keď pijem. Piť neprestanem! ;)

Mal som obľúbený telefón Nokia X3-02.5. Tenučký, malinký, vošiel do vrecka, vydržal aj 7 dní bez nabíjania.
Terajšie telefóny aj ťažko nazvať mobilnými. Veǩé a furt pripojené k nabíjačke. Sú to skôr už počítače. Ale zase ponúkajú všeliaké vymoženosti, čo predtým neboli.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2473
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: PenTile vs. RGB

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Máj 2024, 10:45

Pamätám si na tú Nokiu, aj som ju v tej dobe chcel :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok