Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Jan 2018, 14:27

Nemal by niekto tebe dokázať že si spravil nejaký prečin? To znamená chytiť ťa pri používaní auta bez platnéj EK a STK?
Vratim sa k tej teme STK. Len tak pre porovnanie:
V IrL a UK to chodi tak, ze ak nemas platne STK alebo zaplatene poistenie, policia ti zabavi auto na mieste pri cestnej kontrole a odtahovka ti zoberie auto. Dostavas pokutu, trestne body, z coho ti potom stupne poistne na dalsi rok. Ked to vsetko vybavis STK alebo poistenie, tak este zaplatis odtahovke a mozes si zobrat auto. Takze trosku drahy a komlikovany spas len kvoli tomu ze niekto na to zabudne...
Na druhej strane nechcel by som sa tretnut s takym pripadom ze do mna v lepsom pripade niktoe jemne nabura, urobi mi skodu za 5000e a povie mi sorry nemam poistku a som socialny pripad. Preto je to take striktne.
Alebo niekto do mna nadrbe zozadu a povie Sorry slabo mi chytaju brzdy...a moj krk bude v :butthead: .
Ak autom nejazdis, a nemas platne STK alebo poistenie nikto ti nic neposle. Len neviem ako je to potom s STK ked ti prepadne na dlhsie ako mesiac. Myslim ze su tam potom zase naeke extra poplatky, ktore za to nestoja. To by som musel zistit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Jan 2018, 14:45

Hokejista:
S tou hospodárnosťou to netreba tak preháňať. To je skôr akýsi prežitok z doby minulej. Teoreticky ani PE vodič nie je využívaný a je tam! ;)
Na druhej strane, ďalší druh kábla znamená ďalší výrobný proces - buďto ďalší stroj, alebo striedanie procesu s hrúbkou opláštenia kábla, čiže ani toto nie je moc ekonomické, aj keď sa to tak zdá...! ;)
Ale to nie je tou pointou, tá zostáva zachovaná a bola mnou vyslovená - ide o minimalistické riešenie. Uľahčuje to nielen samotnú montáž (menšia materiálová náročnosť projektu), ale aj projekciu, kedy projektant nemusí vyberať medzi stovkami druhov káblov. Sú to veci, ktoré Ty možno ani nevidíš (možno ani ja). Taktiež tabuľka značenia káblov neuvádza všetky káble, videl by si, koľko ich je druhov a v konečnom dôsledku aj malá zmena na časti tej tabuľky vniesla veľké zmeny do výrobného programu, pričom využiteľnosť zostala viac či menej zachovaná.

Toť môj názor a uhol pohľadu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa rudko » 23 Jan 2018, 15:46

hokejista napísal:Nuž ak sa dívam z toho tebou opísaného pohľadu, tak musím povedať, že má to svoju logiku. Ale na druhej strane použiť 5 vodičový kábel tam kde stačí 4 vodičový, je určité plytvanie peniazmi niekoho. Začinam mať pocit, že nemôžem, nemám právo kritizovať veci, s ktorými nemám skúsenosti dlhodobé, a takisto to že v tejto veci sa názory môžu líšiť. Niekto môže preferovať hospodárnosť, iný rýchlosť a jednoduchosť. Ale keby platila stará norma, aj vtedy by sa dal vybrať 5 vodičový kabel a použivať ako si popisal hore. Inak díky za iný pohlad - ktorý som ja nevidel!
:-)
Kde v tomto rieseni vidis pouzitie 5vodicoveho kabla, alebo potrebu 4vodicoveho?
- privod do vypinaca c1 - 3Jx1.5
- prepoj vypinac c1-svietidlo - 3Jx1.5
- prepoj vypinac c1-vypinac c2 - 3Ox1.5
dokonca ti odpadne potreba pouzitia prepojovacich krabic
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

makyke
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 24 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa makyke » 23 Jan 2018, 15:57

Tak, dnes ma nasr...a Slovenská pošta. Mám aktivovanú službu elektronické oznamovanie zásielok (eOZ) a v schránke som mal opäť žltý lístok. Napísal som sťažnosť, tak som zvedavý na reakciu.
0

hokejista
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23 Jan 2018, 09:49

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hokejista » 23 Jan 2018, 16:01

Drakoush:

Nuž čo sa týka hospodárnosti, podla môjho názoru by sa to malo brať ešte vážnejšíe. Preto, lebo ide o planétu zem. Ale práve ako hovoríš ušetriť 1 vodič v kábli sa nemusí rovnať skutočnému šetreniu. Možno výrobné procesy - ten nový stroj napríklad - by bolo práve plytvaním. Napriek tomu ak uvažujem o kilometroch vedení, nie je jedno že tam je napr. 44kg/km - CYKY 3x1,5 alebo 59kg/km - CYKY 4x1,5 alebo 74kg/km CYKY 5x1,5 medi. Predsa týchto vedení sú stovky a viac kilometrov napr. len keď zoberime budovy v SR. A cena káblov je teraz : CYKY 4x1,5 = 56€/100m, 5x1,5 = 76€/100m. Rozdiel je jedna žila prierezu 1,5mm2. Pre niekoho 20€ je nič, pre mňa je to zárobok na jeden deň. (2,50€/hod) Konkrétne v tomto prípade pri výrobe by som predpokladal, hlavne výmenu farieb, čiže výroba 3 druhov 4 žilových káblov znamená každý kábel má vodiče inej farby tj. ostatné časti kábla sa nemenia. Len farbivo treba meniť. Na strane druhej tieto káble treba zvlášť evidovať, skladovať, prepravovať, manipulovať, čo je zase nehospodárne. Takže v skutočnosti nie je lahko zistiteľné čo je hospodárnejšie.

A čo sa týka jednoduchosti, tak samozrejme čim minimalistickejšie riešenie tým lepšie. Aj ja som toho názoru, že veci netreba komplikovať. Ale niekedy ich nechtiac komplikujem :-) Dnes je tendencia všetko komplikovať, Hovoria, že to je vývoj. Napr. nové autá s 1500 senzormi a funkciami - vačšinou zbytočnými. A koľko vodičov je v takom aute! Len tie vodiče vidia meď len z rýchliku, a preto sa aj lámu, oxidujú, sú šmejdy.

Takže ďakujem ti za tvoj názor. Preto je dobrý takýto fórum, lebo sa dajú získať aj iné uhly pohladu. Keď si to vezmeš, na každú vec sa dá pozerať z iných rôznych smerov :-) A kto potom má pravdu? Kto sa díva zo správneho uhla?

-- Spojený príspevok 23 Jan 2018, 17:14 --

Rudko: :agree: :-) :?:

Makyke:

Slovenská pošta na to trocha kašle. Mne nedávno doniesli balík pred dom, ale nikto im neotváral, tak to zaniesli na poštu. Ani mi nezatelefonovali že sú tu, na čo! Bol som neďaleko domu. Ale o týžden na to už balýk sa nesnažili ani domov doručiť. Len sms poslali, že mám balík na pošte. No a na stránkách Elektro EMA čítam, že posielanie slov. poštou pozastavili pre ich nedôveryhodnosť.
Len tolko k tomu.

-- Spojený príspevok 23 Jan 2018, 17:25 --

Rudko:

Pozri na tomto fóre stranu 69 a zospodku príspevok šiesty.
Tam je potreba 4 žilového káblu. Ale teraz už uvažujem že nejako to vyriešim.
:-)
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2595
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 23 Jan 2018, 16:26

Ľudia, buďte radi za ten žltý papierik. Ja som zažil aj taký spôsob oznámenia zásielky, že mi volali, že to chcú po mesiaci poslať naspäť.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa rudko » 23 Jan 2018, 16:35

Rudko:

Pozri na tomto fóre stranu 69 a zospodku príspevok šiesty.
Tam je potreba 4 žilového káblu. Ale teraz už uvažujem že nejako to vyriešim.
:-)
preco to chces stale riesit takto?, ved zdeno ti ponukol uplne idealne riesenie. dnes sa uz prepojovacie krabice v elektroinstalaciach takmer nepouzivaju. ja som sa odkazoval na tu jeho schemu
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

hokejista
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23 Jan 2018, 09:49

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hokejista » 23 Jan 2018, 17:16

Prívod prúdu mám bližšie ke jednému vypínaču, lampa je bližšie k druhému vypínaču. Mysel som že podla toho nákresu s krabicami to bude v pohode.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa djwiktor » 23 Jan 2018, 21:36

Nahnevalo, ze pokus o vymenu zadnych lozisiek na oktavke dvojke zlyhal. mordoval som sa s tym od 18tej do 21ej, ale bezuspesne. Tie po... skrutky M14 ktore drzia tu klietku s dostickami, som nepovolil ani bohovi. Nie je tam pristup ani sa poriadne dostat k tej skrutke. Velka gola, kladivo, paka... nic.. nula bodov.. :evil: :evil: takze teraz musim najst narychlo v BA niekoho, kto to zvladne spravit. mam na to 2 dni :axe: ale samozrejme nenazrate BA servisy ma vypoklonkovali, ze oni s dielami ktore si donesie zakaznik nerobia. ( no vsak jasne, lebo by ma nemohli odr*at na cene dielov).
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6251
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Jan 2018, 08:19

makyke napísal:Tak, dnes ma nasr...a Slovenská pošta. Mám aktivovanú službu elektronické oznamovanie zásielok (eOZ) a v schránke som mal opäť žltý lístok. Napísal som sťažnosť, tak som zvedavý na reakciu.
To je v pohode, my sme si platili zasielky na postu (nechceli sme, aby zasielky chodili na urcitu adresu, kde uz nebyvame), funguje to tak, ze vsetky zasielky, ktore idu na tvoje meno na urcitu adresu zostavaju na poste. Samozrejme zasielky stale chodili na tu adresu, aj ked sme to x-krat boli riesit na poste, ze nech si to daju do poriadku.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 24 Jan 2018, 09:31

Známe heslo Slovenskej pošty : Zaplať nám- doruč si sám! :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2902
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zipaj » 24 Jan 2018, 10:56

pocitujlasku napísal:
makyke napísal:Tak, dnes ma nasr...a Slovenská pošta. Mám aktivovanú službu elektronické oznamovanie zásielok (eOZ) a v schránke som mal opäť žltý lístok. Napísal som sťažnosť, tak som zvedavý na reakciu.
To je v pohode, my sme si platili zasielky na postu (nechceli sme, aby zasielky chodili na urcitu adresu, kde uz nebyvame), funguje to tak, ze vsetky zasielky, ktore idu na tvoje meno na urcitu adresu zostavaju na poste. Samozrejme zasielky stale chodili na tu adresu, aj ked sme to x-krat boli riesit na poste, ze nech si to daju do poriadku.
Ona finta je v tom, že takto presmerujú iba bežnú poštu (aj to nedôsledne) a zásielky do vlastných rúk a doporučené zásadne doručujú na pôvodnú adresu, pritom ide hlavne o tie doporučené zásielky a do vlastných rúk, kde ti ich nedoručením môže vzniknúť problém.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 24 Jan 2018, 11:45

Presne tak ak ti nejaka inštitucia doručuje niečo na staru adresu a vráti sa im to ako " Adresat neprevzal v odbernej lehote" tak je to horšie ako ked sa vráti "adresat neznamy" ...
To pošta robí už x rokov napriek písomným sťažnostiam ...
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2595
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 24 Jan 2018, 13:27

Najlepšie je všade kde sa dá si vyžiadať od odosielateľa podacie číslo. A dozerať na to, čo sa deje so zásielkou.
Nanešťastie úradné veci a pod. sa takto asi kontrolovať nedajú.
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 24 Jan 2018, 13:33

A pritom existuje register adries obyvateľstva kde urady pristup maju... škoda reči
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Jan 2018, 15:56

Slovenská pošva má jediné šťastie, že má monopol. Inak by si už dávno ani len neškrtli.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6251
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Jan 2018, 16:38

zipaj napísal:Ona finta je v tom, že takto presmerujú iba bežnú poštu (aj to nedôsledne) a zásielky do vlastných rúk a doporučené zásadne doručujú na pôvodnú adresu
Dolezite veci mali zmenenu adresu, islo hlavne o bezne listy a rozne tie dm, tesco body a kupony. Lenze problem bol v tom, ze za 2 mesiace co sme si platili tu sluzbu nebola ani jedna zasielka na poste, ale vsetko na tej adrese. Aj napriek niekolkych staznostiam.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2595
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 24 Jan 2018, 16:44

Ešte jednu špecialitu zverejním. Prišli mi step-upy z Číny. Podacie číslo teda v tvare trojčíslia (prišla SMS). Pridem na poštu, normálne poviem že chcem balík č. ***. A poštárka na mňa akoby som si vycucal z prsta náhodné číslo. Ešte aj zavolala kolegyňu že čo s tým.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 24 Jan 2018, 17:22

Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Jan 2018, 09:53

Dnes vytočila pošva aj mňa, našiel som si v shránke žltý lístok, že mám na pošte zásielku od jedného člena. Je tam zaškrtnuté, že je to doporučený list, pomerne malá vec - vždy to nosila poštárka. Navyše mi v deň doručovania nikto nezvonil, celý deň som bol doma. Zas budem musieť robiť bordel.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok