Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa AndiCibula » 17 Sep 2012, 09:22

rovnachrbtica napísal:
mato3000 napísal:
Takže všetko znárodniť a zakázať súkromné podnikanie ? :?

//
jaromir napísal:Zacne sa temou "free energy" - nech je to uz cokolvek a skonci sa temou "podnikatelska slusnost" - nech je to uz cokolvek.

Vitajte sa svetelektro.com
Tá druhá téma je aspoň plodnejšia a vecnejšia.
0
Naposledy upravil/-a AndiCibula v 17 Sep 2012, 09:54, upravené celkom 1 krát.
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa jaromir » 17 Sep 2012, 09:49

Zacne sa temou "free energy" - nech je to uz cokolvek a skonci sa temou "podnikatelska slusnost" - nech je to uz cokolvek.

Vitajte sa svetelektro.com
0

Používateľov profilový obrázok
petersno
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2774
Dátum registrácie: 06 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: ba
Vek: 63

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa petersno » 17 Sep 2012, 10:48

5ko, thales : 100% suhlas

k teme iba par viet na zamyslenie :
v konzumnej spolcnosti je akakolvek energia zadarmo { alebo velmi lacno } z principu nepripusna. dosledky lacnej energie su o nieco hlbsie, ako iba dopad na naftove spolocnosti, ako sa vacsinou pise. bytostne sa tykaju vyroby a distribucie elektrickej energie vsetkymi sposobmi, tazby a distribucie plynu, uhlia a ktovie coho este. na tychto odvetviach je priamo ci nepriamo zavisla vascina statov. zisky z nich sa nemalou mierou podialaju na statnych rozpoctoch. co sa stane, ak tieto odvetvia zrazu padnu ?

zaraza ma ze vo vsetkom, co sa toci okolo free energy, sa vyskytuje ako ten zly iba naftova loby. lenze ropne spolocnosti nejaky pripadny nastup free energy zrejme preziju. ropa niesu iba paliva. na mieste tvorcu nejakeho revolucneho free energy zariadenia by som sa obaval skor vsetkych tych ostatnych.

na tu konferenciu by som sa celkom pozrel, iba tych 600 km moju zvedavost silne potlaca :D
0
Naposledy upravil/-a petersno v 18 Sep 2012, 07:36, upravené celkom 1 krát.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 17 Sep 2012, 12:28

5ko, a si si istý že to drevo neni kalamitné alebo napadnuté červotočom? neviem či vám neni jasné, ale dobré kvalitné drevo aj u tých nechutných hajzlov je drahšie ako získaná energia. kľudne možeš dať tú fotku a nič sa ti nestane, alebo ju pošli mne a ja ju zverejním.

rovnachrbtica: neviem o čom to točíš, asi si si správne neprečítal moje príspevky, ale z toho čo píšeš priam srší závisť. a teraz ak zarábam som hajzel ? to mám koli tvojej spokojnosti prepustiť ľudí ? si chorý alebo čo , ja živím rodny s malými deťmi, tak ako im mám dať výplatu ak nemám zisk ? najlepši bude ak ich asi prepustím, nech sa idú pásť a ty budeš spokojný.závisť, neskutočná závisť .... a vieš čo , takýchto ľudí mám rád, vždy ich "poteší" m oj úspech. takže už sa teším a za peniaze, ktoré som si bez chrbtice zarobil si kúpim na vianoce nové auto.

nabudúce si prečítaj čo som písal poriadne a až potom reaguj....


a 5ko fakt mi pošli tú fotku, ja to skúsim preveriť. ničoho sa neboj .
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa Thales » 17 Sep 2012, 23:33

Petersno až ty z toho vyrosteš to bude úleva - věř mi :wink: Ale všechno chce svůj čas.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

otamko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 03 Jún 2012, 00:59
Bydlisko: Nitrianský kraj

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa otamko » 18 Sep 2012, 00:08

kazdy ma urcitu pravdu nevadme sa. a zamyslime sa ze kam idu nase a vse peniaze a spytajte sa seba ci sa vam to paci nesmieme byt proti sebe ale spolu naco su nam politici? a peniaze? nezamesnanost rastie a bude rast ludia budu otrocit pokedy sa neuvedomia
vecina penzi ide statu cely systém je nastaveny len aby sme otrocili a v buducnosti otrocili staci si pozret film vymerany cas je to scifi ale na scifi sa zaklada buducnost spolcime sa a pracujem spolu ked si uvedomime tak vody je malo dreva je malo ropa sa mina za par rokov budeme bez vsetkeho

pozrite si video a popremyslajte ;)
https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=sk ... =endscreen
https://www.youtube.com/watch?v=ePBfRdH ... ure=relmfu
https://www.youtube.com/watch?v=3L71d7z ... ure=relmfu
0

Používateľov profilový obrázok
petersno
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2774
Dátum registrácie: 06 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: ba
Vek: 63

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa petersno » 18 Sep 2012, 08:05

thales : no tak mi s tym vyrastenim pomoz. prosim. ja uz toho casu zas tak moc nemam :?
0

cadibrada

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa cadibrada » 22 Sep 2012, 04:00

Zdravim vsetkych spoluobcanov. Precital som clanok "free energy" a pisu tu skepticky ludia. Preco by nemohla existovat volna energia?
Uz ste citaly o Pernamentnej energie? Myslim ze mnohi z vas o tom vedia. Sice zatial nikto nezistil ako z toho vydupkat viac energie ako tu pisal 5ko, ale radsej by som mal takychto elektrarni viac ako by som sa bal ze nastane napr: (chybou pocitaca) vybuch v jadrovej elektrarne a zamori oblast na desiatky rokov a to nebudem hovorit o znecisteni ovzdusia a globalneho oteplovania atd. Priklad nejaky manik elektrolizou chcel aby boli prepravne lode pohanane HHO. Paliva by mali neobmedzene a hlinika je celkom dost. Nehovorim aby kazdy motor dopravnom prostriedku bol pohanani HHO palivom. Preco radsej nedaju nejaky elektromotor do vozidla a energetika by omnoho viac zarabali, ked uz im ide o zisky. Preco si to nedosadia? Urcite by mali uspech s podporou ludi. Myslim si ze ak existuje vyspelejsia civilizacia nez my, urcite sa venovali pernamentnej energie aby vytvorili co najmenej nakladnu energiu bez pouzitia paliva. Mnohi vedci objavili vseliaki pohon s najnizsiou emisiou ba dokonca nulovou, ale stale nepochopim preco ho ten pohon davno nevyuzivame? A korporacie by s tym nemali mat problem, aj tak ropa sa pouziva na ine produkty ako len palivo. Verim ze ked si poskladame nejaku elektrotechnicku suciastku k tejto pernamentnej centrale (alebo ako by som to nazval), tak s touto pomocou ziskame viac energie. Zacal som sa venovat volnej energie pred 2 mesiacmi popremyslal som nad motor pohananim magnetmy aj HHO. rozhodol som sa pre HHO pretoze niesom milionar aby som si to taketo daco dovolit sam zostrojit aj keby som setril. Samozrejme najprv popremyslam, spravne vypocitam, potvrdim si prepocet a potom zostrojim. Takze HHO som si vybral kvoli cene vyroby. Hlinik pouzivam z plechoviek alko aj nealko napojov co som si potvrdil ze to pracuje. Vyskusal som nastartovat aj centralu 1kW s 5KW benzinovym motorom dvojtakt samozrejme som si cca vypocital pouzitu energiu na zdroj napatia a vyslo mi ze mozem este pouzit cca 400W +-50W. Snazil som sa napojit aj (testovaciu) ziarovku, ale motor mi zhasol kvoli nedostatku paliva, tak som hladal nejaku elektronicku suciastu, ktora by bola riadena pocitacom aky prud ma pustit do HHO generatora pri zatazeni centrali. Ale myslim ze pri tej teplote spalovania vodika by ten motor dlho nevydrzal. Aj keby som pouzil tepelne odolny material stale tam hra velku rolu piestne kruzky. Takze ma napadol lepsi motor podobny motoru pouzivany v lietadlach, kde pri spalovani paliva vytvara teplo, ktore roztoci vrtulu. Samozrejme by sa pouzil na vyrobu takehoto motora vhodny material a na vrtule by som pouzil keramiku. Malo by to zvladnut. A ked sa zamyslam (znova) nad tym, tak aj ekonomicka spotreba paliva a efektivnost takehoto motora by bola vysia ako pri beznych motoroch vo vozidlach. Ospravedlnujem sa za moju gramatiku, ale cas zverejnenia prispevku ma odradilo to kontrolovat. Ide o myslenku a nie gramatiku. Takze budem ignorovat ludi, ktory budu rypat do mna kvoli blbostiam. Za pochopenie vopred dakujem. PS: Keby mal niekto vazny zaujem venovat sa na tejto teme a nieco spolu aj vytvorit, ako sa bavit v krcme a filozofovat o nespravedlnosti, politike a korupci, tak mi poslite e-mail na erik.koren@centrum.sk. Pred zaslanim e-mailu, napisete prosim odpoved na otazku "Aku hodnotu pre vas maju peniaze?". Staci jednou vetou napisat odpoved, ale riadne pouvazujte nad odpovedou, ktora ma mna uspokojit a ulahcit vyber kandidatov. PISTE LEN VAZNY ZAUJEMCOVIA. Na veku nezalezi. IBA VAZNY ZAUJEMCOVIA. Odpoviem kazdemu kto napise do 24 hodin od odoslatia e-mailu. Dakujem a dufam ze som neporusil ziadne pravidla tejto stranky a ak ano tak to nebolo umyselne a spravcovi stranky sa vopred ospravedlnujem.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa AndiCibula » 22 Sep 2012, 10:45

Pýtaš sa, že prečo sa tie čisté zdroje energie nepoužívajú - tak si skús sám odpovedať - prečo sa teda nepoužívajú ? :D

Na druhú stranu obdivujem bezstarostnosť, entuziazmus a nadšenie romantických free-energeťákov, akurát chlapci, hodili by ste sa viac do viktoriánskej doby.
0
Performance in nanospace.

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa pin » 22 Sep 2012, 11:32

cadibrada napísal:...
Uz ste citaly o Pernamentnej energie?
Tak táto veta úplne stačí, aby som ďalej nečítal.

Všetka hmota i všetka energia na zemeguli sú zadarmo - free. Ja platím len za to, že plyn horí v mojej kotolni, elektrina prúdi cez môj elektromer a benzín nalejem do svojho auta. Platím za ľudskú prácu, ktorá sa okolo toho od počiatku vynaložila, a príplatky, ktoré k tomu prihodila vláda. Neviem, či sa dakedy dočkám energie, ktorá príde do môjho domu bezpracne sama. Vlastne viem. :wink:
0

cadibrada

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa cadibrada » 22 Sep 2012, 13:04

AndiCibula napísal:Pýtaš sa, že prečo sa tie čisté zdroje energie nepoužívajú - tak si skús sám odpovedať - prečo sa teda nepoužívajú ? :D

Na druhú stranu obdivujem bezstarostnosť, entuziazmus a nadšenie romantických free-energeťákov, akurát chlapci, hodili by ste sa viac do viktoriánskej doby.
Ale aspon na konci mojej etapy existencie, sa nebudem trapit otazkou "Preco som to neskusil?". Mozno ze sa snazim dokazat nieco co sa neda, ale sediet v krcme a minat peniaze na alkohol, drogy a hrat "vyherne" automaty, to radsej vrazim aj cely moj majetok do tohto projektu. Nic v zlom ludia tolerujem vase normalne komenty. Ak chcete poradte a opytajte sa rad si vypocujem informacie ci uz to nahodou niekto skusil. Ozaj ja viem presne preco nie a to si mysli 99% populacie a co preto urobime? Samozrejme nic! A toto je nasa najvacsia slabost. Oni si myslia, ze sme ovecky, ktore im budu plnit vrecka. Ale asi zabudli ze najvacsi geniovia sa objavili nie na prestiznych univerzitach, ale ludia ktory to robia zo zabavy a potesenia. Za toto sa obracia aj N. Tesla vo svojom hrobe. Urcite nechcel ryzovat na ludoch peniaze ale reinvestovat a pokracovat v projektoch co ma pomoct ludom. To je moj nazor. Dufam ze som tu nikoho neurazil, ak ano ospravldnujem sa.

Používateľov profilový obrázok
petersno
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2774
Dátum registrácie: 06 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: ba
Vek: 63

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa petersno » 22 Sep 2012, 14:05

AndiCibula : mozem suhlasit a nadsenim, entuziazmom a snad aj s tou romantikou. bezstarostnost tam ale urcite nieje.

Pin : mozes sa tesit. uz si sa dockal. ak na tvoj dom svieti slnko, dopada nan ziarenie, fuka okolo vietor, su rozdiely medzi vnutornou a vonkajsou teplotou, tak mas pristup k energii, ktora za tebou prisla az domov. problem je, ze nevieme efektivne vyuzit to, co k nam samo pride. mozno sa iba dost nesnazime ...

v tomto pripade radsej skoncim ako sklamany optimista, nez ako spokojny pesimista.
0

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa pin » 22 Sep 2012, 15:01

petersno napísal:... problem je, ze nevieme efektivne vyuzit to, co k nam samo pride. mozno sa iba dost nesnazime ...
Snaha nám nepomôže, my sa príliš ponáhľame. Rozhodujúce zásoby využiteľnej energie sa premieňali z energie žiarenia slnka milióny rokov. A keďže zmena formy energie je výsledkom vykonanej práce a tá práca za čas je výkon, na vznik tých zásob energie nebola potrebná veľká práca, stačil ten dlhý čas. Náš štýl života si však žiada veľa práce za krátky čas, teda vysoký výkon. A to je ten problém. Nemám okolo dosť slnečného žiarenia, vetra, rozdielu teplôt a ktoviečoho ešte len pre seba, aby mi to zabezpečilo ten požadovaný výkon.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 22 Sep 2012, 15:57

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

cadibrada , si si istý že máš aspoň malilinkú šajnu o tom čo si sem napísal ? :rolleyes:

kokšo -
cadibrada napísal: Mnohi vedci objavili vseliaki pohon s najnizsiou emisiou ba dokonca nulovou, ale stale nepochopim preco ho ten pohon davno nevyuzivame?
Uáááá, tak schválne povedz jeden princíp, len jeden jediný , sa teším
cadibrada napísal: Paliva by mali neobmedzene a hlinika je celkom dost.
dokelu, tak hliníka máme dosť :rolleyes: sa poserem a to si si vybral akurát ten najdrahší a energeticky najhoršie vyrábaný kov, ty kokšo , neskutočné . táto sekcia by sa mala vymazať lebo tu z toho bude liaheň debilov.
0

Split

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa Split » 22 Sep 2012, 16:06

energeticky najhoršie vyrábaný
no ved nie nadarmo prezyvaju energetici na nasej fakulte hlinikaren v ziari nad hronom "skratovňou"...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 22 Sep 2012, 16:08

:D no veď to, ale ja nechápem ako môže jeden zdravý rozum napísať toľko somarín, to pramení z úplnej neznalosti, ale tá odvaha to je neskutočné
0

cadibrada

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa cadibrada » 22 Sep 2012, 18:58

Ano viem o com pisem, ale ty si to nepochopil co som tym myslel alebo som to zle napisal. A popravde ani to nechces pochopit. 99 ludi zo 100 reaguje rovnako a uz som si zvykol. Len nepochopim ludi co hned odsudia cloveka a hodia ho do vreca s popisom "BLAZNI NEOTVARAT!". Ale skor ani nechcem pochopit. Ved aj o A. Ensteinovi si mysleli to iste a co sa stalo? Vdaka nemu pol sveta ma elektriku. Ja vas neodsudzujem za vas nazor, ani sa vas nenahnevam. A co sa tika hlinika, ano som si precital emaily a napisal mi manik tiez preco taky kov a nepouzit lacnejsiu variantu. No popravde som luskal clanky v anglictine bud som si nevsimol alebo zlym prekladom som nepochopil, pretoze velmi mala hrstka slovakov alebo cechov sa tomuto venuje. Ja som sa o tomto dozvedel pred 2 mesiacmi, ako som hore napisal. Je pravde, ze mam malo vedomosti o elektre, pretoze som nevystudoval elektrotechnika ani nic co ma spolocne s eletrikou. A preco s tim nezacat? Par hodin citania vysvetlenia na forach to pochopim, ako kazdy iny. Vela ludi by bolo spokojnych ked sa o nieco zaujimam a nie o drogach a inych nepodstatnych veciach co mi nezdvihnu moju inteligenciu. A co sa tika mojej odvahy, je dobre ze som sa k takej vizve postavil. Nikto ma neodradi tym ze mi nahovori ze to nebude funkcne. Ale neskusam ci to bude fungovat, ja viem ze to ide, ale skor ma trapi otazka, ako to zostrojit, aby to bolo efektivne s najmensiou stratou, najlacnesie a bezpecne postavena centrala. A preco checete mazat temu? Ved sloboda vyjadrenia, vam nejak ublizuje? Kto chce si to precitat, tak si precita. Nemusia tu chodit ludia, ktorych to nezaujima, ani nikto nebol nuteny proti svojej vole. A nikoho nepresvedciam o tom co pisem, len som vlozil myslienku a ako sa k tomu clovek postavi, je len na nom.

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa martin knocik » 22 Sep 2012, 19:29

tolko o tom rozpravaš, tak prečo nepostavís niečo čo bude fungovať, a čo si budu mocť postaviť aj další ludia a tiež im to bude fungovať, a čo bude schopne trvalo získavať aspon 10W energie.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa mato3000 » 22 Sep 2012, 20:36

:D no tak to si sa teda postavil výzve, to hej. najprv ale začni študovať a študovať a študovať a ... potom sa začneš za to čo si sem písal hanbiť :wink: ale držím ti palce, tak ako som ich už tu držal mnohým tebe podobným a teším sa, odmena čo som vypísal stále platí aj s uvedením do výroby. a tu je tvoja prvá študovná úloha, nájdi si tých nespočet podobných tém, ktoré sa tu otvorili na toto téma a tam nájdeš aj moju ponuku , už sa mi to nechce opakovať.

a tak budem dúfať že budeš prvý čo sa sem vráti s hotovým výrobkom, nástrojom, škatuľkou na volnú energiu ,..., alebo ako to mám nazvať ani neviem. proste prístroj na vodu .
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Free Energy Konference, Praha, 14. 10. 2012

Príspevok od používateľa Thales » 22 Sep 2012, 21:19

Tak jistě že jsme rádi že se zajímáš o jiné věci než je drogy, chlast nebo šikana. Máme tu spoustu lidí s podivnými zálibami a tolerujeme je. Například jeden člověk odtud z fora mi psal že sbírá okousané nehty a jestli bych mu nechtěl také přispět. To ale neznamená že je v tom budeme aktivně podporovat že? Myslím si že pasivní tolerance postačí.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď