Zahoďme všetko do koša...

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 14 Okt 2019, 09:44

zase tema o nicom. co sa tyka Arduina a spol. to je vsetko o case. Vyvoj ide dopredu a dnes maju ludia malo casu, preto nevynaliezaju znovu koleso, ale jednoducho pouziju nieco hotove a otestovane. dnes uz tiez nechodime na kococh tahanych konmi a nepijeme vodu z potoka.
tie odpinkania to ma svoj vyznam, dnes proste vela ludi netusi zaklady, ale myslia si, ze su profici, ked vedia nainstalovat windows. podobne aj elektronika. netusia zaklady, a chcu vsetko hotove. Ked sa ich niekto opyta na podrobnosti, tak uz su nastvani, ze ich niekto zhadzuje, lebo sa pyta na nieco, co nevedia.
Mne napr. arduino dost setri cas, ale ja som si presiel programovanim od x51 v asm az k nemu. takze viem, co znamena prerusenie, ako funguju, ako spravne navrhnut cakanie bez delay, aby dalsie casti fungovali bez cakania...
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Ilija » 14 Okt 2019, 13:18

Pozdrav chlapi. Aj dievčatá (ak sú).

Som tuto nový, s najmenším právom hlasu, ale sa úplne zhodujem s kolegom "mr dred".

Čítal som texty aj od pár ľudí tuto za ktorých som mal dojem že sú experti, a potom sa odrazu pítajú na nejaké blbosti...
Aj oprávači kávovarov, píšu, píšu, a nakoniec nepíšu aká bola káva... Atď..

Šťastlivo!
0

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa burizon » 14 Okt 2019, 16:05

Nechápem jednu vec. Prečo sa "fachmani" urážajú a potom s hrdo vypätou hruďou prásknu do placu , že končia. Ako ich môže vytočiť niekto, kto je hlupejší? Človek, ak zistí, že narazil na blba, tak alebo vôbec nereagovať na príspevok alebo iba raz a ďalej to neriešiť. Vyhovárať sa na to, že sa doba zmenila, však to je v poriadku, doba sa musí meniť. Asi sa urazí ich ego alebo je za tým niečo iné. Berte si príklad z Meráka, tento pán je fundovaný odborník, odpovie aj na hlúpu otázku, nereaguje povýšenecký a hádam sa ani nevie nahnevať.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Amaterr » 14 Okt 2019, 17:42

To si macher! Ja si staviam čítač na báze TTL MH74xxx, len tak pre radosť. To už nezaujíma nikoho, kdež to ešte mladých. Aj som niečo nevedel, aj som to chcel zavesiť na SE, ale proste som sa hanbil pred súčastnou vyhaypovanou bandou. Ale dobre sa stalo, aspoň ma to donútilo "študovať".
Feneon ...
tento je oziveny a stale funkcny , uz nikdy viac :)
Prílohy
1982.jpg
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa mato3000 » 14 Okt 2019, 18:05

Celkom si to nepochopil, ja som nemyslel stavebnicu, ja som spomínal vlastný projekt od A po Z. Predpokladám že aj Feneon .

Burizon, ono je to trochu inak pokial si moderátor a čítaš to a teda sa viac menej musíš zapájať do debaty. Ver mi sám by si to vzdal už dávno. Po každom vymazaní ťa napádajú, urážajú .... aj ja som už v pohode, odkedy to tu len tak sladujem jedným očkom, teda presne ako ty. A aj Merák sa vie rozčúliť, len potom je to v koši a neni to vidno. V podstate ja sa divím, že to tak dlho vydržal, poznám zopár bývalých moderátorov a niekto skončil po týždni, niekto po 1/2 roku , ale skončil :pain: a v podstate vždy to je koli blbosti, ktoú musel furt riešiť.
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 14 Okt 2019, 18:10, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa hpeter » 14 Okt 2019, 18:08

jezevec napísal:První dva příspěvky názorně ukazují, jak rozdílný je pohled dvou generací na "žvanící" témata na odborně zaměřeném fóru. Bohužel, jak starší generace odchází, tento trend má vzestupnou tendenci. Do budoucna to nevidím nijak optimisticky, manýry z "ksichtoknihy" se nejenom zde budou projevovat stále častěji.
Bastlířů ubývá, začátečníci si hrají s Arduinem nebo spojují hotové moduly z Alíka.
aha, uz mi je to jasne. liberálny nazor je zly, nastavime diktaturu. cim to je ze ludi pritahuje totalitny system riadenia? apropos, "volna tema" je aj v inych odbornych zahranicnych forach.
ludia je to iba vas problem, ze mate mindraky z toho ze sa viac prispieva do volnych tem.
(co ste urobili pre to aby sa to zmenilo?)

téma ali/duino lepiči bola prebraná stokrát, dneska nikto tak lacno nevyrobí ako čina. bastlenie sa neoplati.
treba sa zobudiť z cssr sna, keď nebolo ničoho a "jediný" spôsob ako sa dostať k niečomu bolo-sprav si sám.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa mato3000 » 14 Okt 2019, 18:12

hpeter, problém je ak sa za " liberálny" názor skýva hlúposť a zadubenosť.

A mimochodom, bastlenie sa memá prečo oplatiť, bastlenie je o učení a tvorení ..... takže ak je toto tvoj názor, akože liberálny, tak ámen .
0

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Feneon » 14 Okt 2019, 18:19

Amaterr napísal:tento je oziveny a stale funkcny , uz nikdy viac :)
A09_82

Ďakujem, preštudujem. Ale už teraz chápem to tvoje "už nikdy viac".
Môj bude mať 8 cifier, len jednoduché meranie frekvencie, 1s počítanie a 60ms vybavenie strádačov a reset. ...jednoducho hračka, psychomasturbačná prkotinka stvorená iba pre ten dobrý pocit, určená na poličku...

Jasné že ide o to niečo vytvoriť od A do Z. Môžem si z číny kúpiť 100 PWM modulov s 555 alebo zosíkov s 2030, ale nekúpim! Vyrobím si ich sám , pretože chcem a môžem a baví ma to a nikomu nedlhujem vysvetlenie prečo, to je bastlenie.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4426
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Okt 2019, 19:07

Nedalo mi nereagovat.
Moj nazor na tuto temu je taky, ze dnes bohuzial je vsetko o peniazoch.
Trend je taky ze bastlicov/kutillov ubuda a pribudaju FB-ari, hraci konzol, a PC hier. Aj vystupy z elektro skol su ine ake boli (neriesim cim to je)
Ak sa to tu odborne sprisni, ubudnu laicki uzivatelia, ubudne navstevnost, ubudnu reklamy, stranka sa moze dostat do minusu a Admin to moze zabalit. A namiesto odborneho fora tu nebude žiadne forum.

Ja sem chodim po odborne rady, aj pre oddych si precitat kto co riesi, niekedy komentujem, ak viem a som si isty tak poradim a niekedy sa aj na niektorych temach pobavim (napriklad dvaja tvrdohlavy "barani" sa stretli a hadali vo svojich nazoroch -
nepodstatne kto mal pravdu - ani jeden neustupil).

Mne toto forum vyhovuje tak ako je. Je aj odborne, relaxacne a niekedy aj zabavne.

Ale to som ja a kazdy sme iny.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2644
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa zawin » 14 Okt 2019, 19:30

Ahojte,
máte pravdu, prístup k elektronike sa dramaticky mení, už nieje taká motivácia niečo bastliť, keď väčšina vecí je dostupná z číny za zlomok prostriedok, čo by si do toho musel vraziť. Samozrejme, musíme sa spoločne usilovať o to aby táto stránka a toto fórum vedelo prinášať pridanú hodnotu. Budem rád keď prispejete svojimi nápadmi ako držať krok s dobou - ja sa snažím opäť namotivovať návštevníkov prostredníctvom sútaže, kde chceme využiť prostriedky získané s 2% daní -
sutaz-o-najlepsi-vyrobok-z-elektroniky- ... 52389.html

Budeme radi, keď sa do sútaže zapojíte, a spoločne si odprezentujeme zaujimavé projekty.
Ďakujem.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa hpeter » 14 Okt 2019, 19:34

silno sa tu udomácnilo "nesúhlasím s názorom, tak aspon zautočím alebo zosmiešnim". neuveriteľne kolkí sú v tejto disciplíne profesionáli, nechápem kde sa berie tolko agresie..
každodenne tu vzdycháte nad ľuďmi co prijdu po radu. pár z nich vám to zaobchádzanie už vypapulovalo.
a potom sa čudujte že nikto nechodí, načo ked si to stačí vyguglit...
mato3000 napísal: bastlenie je o učení a tvorení
v triede sme boli 3-ja co rozumeli odbornym predmetom, zvysok tam bol kvoli "papieru".
nebudem si robit iluzie ze teraz sa situacia zlepsila. dlhodobo klesa zaujem o technicke predmety.
moja otazka stale plati
hpeter napísal:(co ste urobili pre to aby sa to zmenilo?)
jediny(!) kto sa toho chytil je nedavny prispievatel s elektrokruzkom.
0

Používateľov profilový obrázok
SIGINT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 28 Nov 2012, 09:23
Bydlisko: Trakovice
Vek: 48

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa SIGINT » 14 Okt 2019, 20:29

Hej hej, doba je iná.
Namotivovať deti niečo tvoriť je riadny záber. Už pri skladaní jednoduchej stavebnice boli nadšení, niektorým sa podarilo odpáliť repráčik už pri letovaní, hold straty sú v tomto povolené. Ale to nadšenie keď to hrá, bliká... Jasné že časť ich len poskladá a vypadne sa hrať na PC. Ale s týmto som do toho išiel, že ak mi zostanú 2 - 3 deti čo budú bastliť je úspech.. Prvé zdesenie bolo minulý rok , keď sme skladali z 3 PC, jedno. Pozerali na všetko ako keby to nikdy nevideli. A naozaj PC z vnútra nikdy nevideli. Ale reči kto má aký procesor, akú grafiku, to súkali jedna báseň. Takže teoria by bola, ale prax... 0 bodov.
Ak tu niekto naráža na pre niekoho nezmyselné otázky, je to vec postoja. Pred časom som mal problém prí písaní kódu v C na AVR.
Napísal som sem, a dostal som odpoveď že som "lepič kódu a že to nechápem"... Pre mňa 100% info, kde som urobil chybu. Pekne som sa poďakoval a vybavené. Nie som programátor, mám to ako hobby.
Takže treba byť súdny a snažiť sa pomôcť.
Ak nezačneme my, tak potom kto? Z detí vyrastú teoretici, a my umrieme od hladu.

Jozef.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Okt 2019, 20:45

Vidím, že polka je mimo, o čo tu vlastne ide. Mne nevadia recepty a iné omáčky, ak to nie je na dennom poriadku. Lenže tieto témy na odbornom fóre kvantitou presahujú témy, kde sa rieši elektro. Zmysel tohoto fóra sa teda vytratil, pretože na recpety máte modrú strechu a podobné fóra. O komunite tu radšej písať moc nebudem, hodne sa zmenila. Kedysi bola ochotná a vedela poradiť, dnes moje merákové otázky nemajú relevantnú odpoveď. No, nie je to čínska stavebnica. Tiež tu nebudem hovoriť o tom, ako si nedáte poradiť, ste páni sveta. Keď vám poviem, že ten merák je nebezpečný, tak príde detinské obhajovanie na úrovni druháka ZŠ a jediný argument, aký ste vytiahli je, že každý nemá na fluke. Akoby mal fluke monopol... Je kopec výrobcov, čo majú aj atest a sú bezpečné, len tá vaša krátkozrakosť a ignorancia vám neumožňuje si toto uvedomiť. Lepšie je nájsť debilnú výhovorku, ako rozumne podebatovať. A keď človek dá pádne argumenty, tak to stíchne. Ale toto už riešiť nebudem.

Prečo odchádzam ja?
(neodchádazm štýlom že tu po mne nezostane ani smrad, moje konto zotrvá, za svojimi názormi si stojím, vzdávam sa moderovania a každodennej návštevy, ktorá tak nejak plynula z moderovania).

1. Moderátor je vždy kokot. Sme terčom urážok, pľuvaní, skákaní po hlave. Akokoľvek sa rozhodneš, vždy si falus. Neuvedomujete si jedno, že sme boli tolerantní. Inak by polka z vás mala BAN a viac by ste si na SE neškrtli. Lenže vaša zaslepenosť opäť neumožnila tento fakt vidieť. Kým vy ste spravili more porušení pravidiel, ja som zahrešil len raz a už to bolo nahlásené. Ostatné sa prehliadalo. To bola chyba. Keby sme banovali, bol by tu pokoj. Uznávam, mal som. Tak trošku táto benevolencia môže za tento stav.

2. Nováčikovia sa nechcú učiť. Oni sem nechodia po radu, oni sa sem prídu vyspovedať a porozprávať sa s virtuálnym kamarátom. Ak im poradíš, zase si za kokota, čo si si to dovolil. Viď. odkaz na Profesora Mareka181818. A týchto príkladov by som mohol hľadať stovky. Ak náhodou niekomu ešte protirečíš, že to nerobí správne, tak v lepšom prípade príde detinský argument (polystyrénová gulička a riadenie otáčok ventilátora), alebo si opäť za kokota.

3. Tvoja činnosť je vysoko závidená, označovaná za zárobkovú. Šupol som si sem jeden odkaz na FB stránku, kde občas pribudnú nejaké zaujímavé veci okolo merákov a metrológie. Spolupracujeme s firmou ELSO, technický riaditeľ chodí k nám a prednáša o rôznych veciach v oblasti meraní, metrológie a celkovo elektrotechniky. Tento človek je nadupaný vedomosťami a rád sa o ne podelí pre všetkých. Tieto veci nenájdete ani na internete. Ale kdeže! To je reklama, prihrievam si polievočku a zas som bol kokot. Tak keď sem na fórum už ani elektro téma nepatrí, tak čo sem patrí? Recepty? Bola to ozaj zárobková činnosť? Ponúkol som vám iba servis merákov, robím to ako hobby. Je pravda, že je to oficiálne spustené a je to legálny biznis, ale vy tiež nerobíte zadarmo. Ja z toho nežijem, no keď svietim v dielni a spotrebuvávam elektriku a čas na servis, tak si za to nechám snáď zaplatiť. Až mi niečo urobíte zadarmo vy, potom môžete skákať. Lenže sa vám to nepáčilo, závideli ste mi, ale nikto nevidí, že to stálo kopec tisícov, že tú výbavu som nedostal od nikoho z vás darom... Keby som prezentoval predajňu nohavičiek, tak áno, nemá to tu čo robiť. Ale elektrotechnika - no asi som mal vydať receptár. Len by som to musel urobiť zadarmo, že? Lebo platiť - to nie je veľký trend.

4. Konečná - posledný klinec v pohári. Predával som dve položky v bazári. Jednou z nich bola bezkontaktná skúšačka Elma. Jednému členovi, a síce Fery66 vadilo, že je mikroprocesorová. Nebol som informovaný, že by sa k nej pripájal kredenc s TTLkami, ale napriek tomu som bol označený za podvodníka, lebo zavádzam. Slušne som sa opýtal, prečo zavádzam. Dostal som vyhýbavú odpoveď. (je to v koši, nájdite si to) Pýtal som sa ho ešte raz, oficiálne som mu povolil OT v téme, aby nám to vysvetlil. Opäť vyhýbavá odpoveď. Tak som mu udelil varovanie za porušovanie pravidla bazáru - ak nemáte záujem, neprispievajte. Povolil som síce OT, ale za účelom objasnenia, nie bachoriek. Tento hrdina sa ešte urazil. Nevadí, osratý je. Miloš sa potom vyjadril, že asi mu vadilo to, že je mikroprocesorová. Áno, je. Má to na stránkach aj výrobca. Kúpte si, rozoberte, uvidíte. Tak v čom som zavádzal? Dodnes mi to nebolo vysvetlené, ale pritom som bol pošpinený. Nikto mi nepovedal prepáč, nikto mi nepovedal nič. Môžem ja na niekoho povedať niečo bez dôkazov? Môžem povedať, že Fery66 mal pohlavný styk s maloletým chlapčekom? Dôkazy netreba, načo... A ešte mi bolo závidené, že to predávam so ziskom. Spravil som vám lepšiu cenu ako Elso, ale ani tým sa vám človek neodvďačí, lebo šetriť by ste chceli, ale tak, aby z toho nikto iný nič nemal. Závidíte ešte aj to, ste obyčajní žgrloši. Dúfam, že ste si dali navŕtať obe kolená, aby ste nekrívali... Lebo barle tiež predáva niekto so ziskom, bacha, aby na vás nezbohatol, lebo by ste mu to závideli. Tému som potom presunul do koša, keďže som bol označený za priekupníka a ešte aj toto škrábalo oči dredatému pánovi, ešte aj toto musel vytiahnuť a urobiť tu búrku z toho.

Vieš čo pán dred? Radšej Ti svoj odkaz ani nepoviem, aby si mohol spávať.

No a keďže na toto fórum nepatria merania, metrológia, predaj merákov, tak som sa rozhodol vzdať sa práv, aby som sem nemusel každý deň nakúkať na vaše recepty, ktoré sem patria dozaista. Samozrejme, že Fery66 sa zachoval tak, ako som písal v prvom bode - chybu neuznal a moderátor bol opäť opľuvaný. A ja na toto nemám už nervy. Riešte si tu ďalej vaše záležitosti, už tu chýbajú len skúsenosti s rozvodom, ako vychádzať so svokrou, ako správne upratovať dom či 10 mýtov a faktov o Cyndy Lauper.


P.S.: neviem, či to zase bude označené ako reklama, ale v piatok asi k večeru zavesím na YT kanál video o meraní na 8,5 mieste. Koho ešte zaujíma aj niečo také, môže si ma dohľadať. Recepty a kávovar tam nebude.

Týmto by so zároveň chcel poďakovať ostatným členom tohoto fóra, ktorí mi pomohli, poradili. Bolo by ťažké tu zhrnúť všetky mená a všetci tu už nie sú. No jedná sa hlavne o ochotných predajcov merákov, od ktorých som bral, členov, čo mi pomohli vyriešiť záhadu a v neposlednom rade aj členov, ktorí trebárs nepomohli, lebo nebolo v čom, ale aspoň zmysluplne viedli konverzáciu. Viem, asi som Vám vtedy nepoďakoval, myslel som, že je to tu samozrejmosť. Dnes už viem, že toto je vzácnosť a preto si to všetko cením. Dúfam, že sa spoznáte všetci.


Ešte malý dodatok. Nedá mi to. Ja som označený, že zarábam predajom skúšačky z 5% ziskom. A čo vy, čo ste ujebali veci z fabriky a predávate to so 100% ziskom? To je opäť v poriadku?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Ivnatorr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 22 Mar 2019, 18:32

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Ivnatorr » 14 Okt 2019, 20:52

Hosi ale ked citm niektore prispevky od vas tak mam pocit ze ste isto zozrali vsetku mudrost sveta alebo sa snazite dat dotazujuceho dole :D

Priklad ked sa niekto opyta aky ma dat predradeny odpor k led. Tak priletia otazky typu :

Mas vyhlasku ?
Vyfotit !
Nesplna spoj IPC normu !
Nakresli schemu.
Staci ti 10%tni ?
Nechces to radsej to zmenit na AC pri frekvenciii 999999999 a vyuzit reaktanciu ?

A po troch stranach mu tam niekto odpise vysledok alebo aspon vzorec... :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1132
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa cool-zool » 14 Okt 2019, 20:53

Chlapci naozaj sa tieto témy pravidelne opakujú aj keď s menšími rozdielmi !!!
To že Drako občas niečo prehnal je jedna vec , ale ani sa človek nečuduje pri dnešných situáciách , a že mu rupli nervy a skončil s moderovaním sa mu vôbec nečudujem !!!
Ako tu už niektorý písali je tu veľa nepekných príspevkov a slabšia snaha pomôcť druhým , ale zase uznávám že nie každému sa dá pomôcť a nie každý má nervy na to ! Lenže ak si dám trochu alkoholu tak som silný a pred PC neskutočný a myslím si že všetko môžem , ešte šťastie že to nie je môj prípad ....
A tiež sa mi nepáčia príspevky keď sa niekto povyšuje a zabúda že aj on nejako začínal a nebol hneď najmúrejší a nemal hneď to najlepšie vybavenie !!! Je fakt rozdiel v tom ak sa niekto tým živí , podniká a niekto občas niečo zo záujmu , zvedavosti z dlhej chvíle spraví !
Mňa keď nejaká téma nebaví tak ju nečítam a keď z dlhej chvíle aj nejaký príspevok otvorím , v ktorm nie som doma - nevyznám sa tak neprispievam , ale prečítam , možno sa niečo nové dozviem - naučím ....
Je to v nás ľudia ako sa budeme správať , tak to aj dopadne , netreba zabúdať : ,, KARMA JE ZDARMA ,, a raz sa ti všetko vráti !!!
0
Naposledy upravil/-a cool-zool v 14 Okt 2019, 21:07, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Okt 2019, 20:56

Ivnatorr napísal:Hosi ale ked citm niektore prispevky od vas tak mam pocit ze ste isto zozrali vsetku mudrost sveta alebo sa snazite dat dotazujuceho dole :D

Priklad ked sa niekto opyta aky ma dat predradeny odpor k led. Tak priletia otazky typu :

Mas vyhlasku ?
Vyfotit !
Nesplna spoj IPC normu !
Nakresli schemu.
Staci ti 10%tni ?
Nechces to radsej to zmenit na AC pri frekvenciii 999999999 a vyuzit reaktanciu ?

A po troch stranach mu tam niekto odpise vysledok alebo aspon vzorec... :rolleyes:
Preháňaš, očividne patríš medzi tých, ktorý zožrali všetku múdrosť sveta. Tieto doplňujúce otázky sa vždy pokladali vtedy, keď to bolo nutné. Keby si vedel, o čo kráča, tak by si aj vedel, že tá otázka je dôležitá, aby si dostal relevantnú radu. Ale nie, pán sveta vie, že to je zbytočnosť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2019, 21:45

Dredatý pán Ti teraz píše :agree:
Drakoush napísal:Tému som potom presunul do koša, keďže som bol označený za priekupníka a ešte aj toto škrábalo oči dredatému pánovi, ešte aj toto musel vytiahnuť a urobiť tu búrku z toho.
Búrku si si vyvolal len Ty svojou reakciou.

EŠTE RAZ SI TO PREČÍTAJ. Ja som ti tu len pripomenul tvoje moderátorské práva a možnosti... a z ničoho som ťa neobviňoval.
Si moderátorom tohto fóra, tak prečo nariekaš.... kľudne si mohol zastaviť kohokoľvek s príspevkami, ktoré sa vymykajú myšlienke tohto fóra...
Choroba sociálnej siete a nezmyselných výlevov už zasahuje aj sem, ale aj tak je to stále lepšie, ako u susedov (nejdem menovať, ale majú nás za soplweb - určite viete o ktorý ide..). Síce toto fórum možno nieje také fundované, ako to susedovie, ale chodím sem rád.. Tak to nekaz a zlepši to - páky na to máš...
A ak máš z toho všetkého ešte stále slzy v očiach, tak sa zamysli nad.....ale veď ty predsa všetko vieš, tak ti nebudem pripomínať nad čím...
Drakoush napísal:Vieš čo pán dred? Radšej Ti svoj odkaz ani nepoviem, aby si mohol spávať.
Myslím že to zvládnem,robím na smeny celý život a tabletky na tlak beriem pravidelne :wink:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Okt 2019, 22:00

Ušla Ti pointa.
Okrem toho si prišiel neskoro. Napísal si o pákach ktoré mám až potom, kedy som bol odhodlaný ich vrátiť. Pre hore uvedené dôvody.

EDIT: a ani ten názov tejto témy Ti nepríde provokačný, že? :)

Ujco dred, Ty zrovna patríš medzi tých, ktorý nadmerne poukazoval na chyby moderátorov a prehliadal svoje. Veľakrát som lustroval Tvoje príspevky, mal som chuť vypísať všetky Tvoje prešľapy do jedného vlákna a udeliť Ti za to varovanie, aby si si nevšímal len naše chyby, ale aj svoje. Mohol by som Ti za ne pokojne dať BAN, natrvalo. Neurobil som to. Ani som Ti náznakom nedal najavo, aby si sa krotil v tých KGB aktivitách. Zvážil som, že si dosť ľuďom pomohol, bola to moja odmena za túto pomoc. A toto je Tvoja odmena za túto toleranciu. Zamysli sa. Ako člena som si Ťa vážil aj napriek uštipačnosti, ale týmto si ma nasral. Našťastie to už nie je môj problém, práva mi boli úspešne odobraté a teraz je na súčasnom vedení, čo bude tolerovať a čo nie. Ja stojím našťastie mimo toho všetkého.
0
Naposledy upravil/-a Drakoush v 14 Okt 2019, 22:25, upravené celkom 1 krát.
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 14 Okt 2019, 22:22

chalani, nechcem vam tu do toho pridavat, ale keby ste urobili aj nejaky discord kde si ludia idu pokecat o kavovaroch a pohadat sa o autach, tak nemuselo byt forum preplnene vtakovinami, a s vacsimi technickymi problemami poslat zalozit temu na forum, ale to len moj nazor...
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 59

Re: Zahoďme všetko do koša...

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Okt 2019, 22:25

No vidíš... keby si to bol vtedy z pozície moderátora vyriešil, nemusel som ťa teraz trápiť. :wink:

A ten názov vlákna vo mne vyvolalo práve tvoje vyjadrenie
Najlepšie bude odísť odtiaľto doprdele.
..tie prešľapy si idem čítať... 8)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Zamknuté