Panelák

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mjankovic » 26 Feb 2009, 23:27

Nadavájte mi , zabíjajte ma... Ja sa to chcem naučit a chcem to vediet. Ved clovek sa učí na chybách. Nenastvem sa ak poviete aj nieco ostrejsie alebo po slovensky MRZKEJSIE.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
Lubor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 15 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Nová Dubnica

Príspevok od používateľa Lubor » 26 Feb 2009, 23:37

mjankovic napísal:Nadavájte mi , zabíjajte ma... Ja sa to chcem naučit a chcem to vediet. Ved clovek sa učí na chybách. Nenastvem sa ak poviete aj nieco ostrejsie alebo po slovensky MRZKEJSIE.
:lol: :lol: Prepáč, ale už mám niekoľko Vodiek a Staroprameňov za sebou, tak ,,odbornosť" teraz odomňa nečakaj :mrgreen:
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9332
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 26 Feb 2009, 23:44

No nevím, jestli to má ještě smysl, ale zkusím stručně vysvětlit.
Proudový chránič reaguje na to, jestli proud, který do spotřebiče vstupuje, je stejně veliký, jako z něho vystupuje - jinak - např, do žárovky 230W před i za ní naměříme ampérmetrem přesně 1A. Pokud někudy část proudu unikne (dotkneme se fáze a stojíme na zemi), tak pokud ta část proudu bude větší než 30mA, proudový chránič zareaguje a přívody L a N vypne. (Pak naměříme na přívodu 1,030A a na vývodu 1,0A).
Fyzikální princip spočívá v tom, že pracovní vodiče L,N prochází toroidním transformátorem (tvoří vlastně 1 závit), a pokud vstupní a výstupní proud je stejný, nevytváří se v jádře žádná magnetická indukce. Pokud se část proudu ztrácí (přes mou maličkost cloumá proud 30mA), vytvoří se v jádře magnetická indukce, toroid začne fungovat jako klasický transformátor, v sekundárním vinutí se objeví napětí, které jde do vinutí relé, které havarijně odpojí všechny přívody.
Omlouvám se těm, kterým je princip jasný, ale snažím se problém objasnit i těm méně zkušeným...
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Feb 2009, 23:45

mjankovic napísal:Nadavájte mi , zabíjajte ma... Ja sa to chcem naučit a chcem to vediet. Ved clovek sa učí na chybách. Nenastvem sa ak poviete aj nieco ostrejsie alebo po slovensky MRZKEJSIE.

no neviem ci tu je na mieste " Ved clovek sa učí na chybách." to plati jedine vtedy ak to zabije dakoho ineho :wink: ak teba tak sa uz nic nenaucis .....

ten obrazok je fajn :lol:

asi bude najlepsie kupit si nejaku prirucku, na trhu ich je dost, ja mam doma dve :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
Lubor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 15 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Nová Dubnica

Príspevok od používateľa Lubor » 26 Feb 2009, 23:48

Je to jasné, aspoň pre nás, ktorí vieme, o čo ide :wink:
Je to tu akosi pestré, zas ma niekto predbeh :twisted: ol....
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Feb 2009, 23:50

..... je a ozaj v panelaku mate na vstupe iba dva kable :?:
0

Používateľov profilový obrázok
Lubor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 15 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Nová Dubnica

Príspevok od používateľa Lubor » 27 Feb 2009, 00:00

mato3000 napísal:..... je a ozaj v panelaku mate na vstupe iba dva kable :?:
Tak to POZOR! V panelákoch do BYTU idú ozaj iba dva káble... :lol: Nepleť si to so vstupom DO VCHODU. :lol:
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 27 Feb 2009, 06:45

ono TN C-S sa mozno oplati ak sa neskor bude potom cely panelak prekopavat na TN-S. Prudovy chranic sa ti neoplati dat na vsetky zasuvky v byte pretoze je to zbytocne drahe a neefektivne. Prudovy chranic by mal ist urcite do kupelne a popr. do pivnice ( v rodinnom dome). Kazdopadne prerabku si radsej daj spravit firmou a nechaj si to skontrolovat revizorom inak ti poistovna nebude ochotna zaplatit pri poziari sposobenom na elektrickom rozvode.v TN-C ti prudovy chranic v podstate nefunguje ale existuje zapojenie ktore ti ho vie spojazdnit. Ak je jedinym ucelom prerabky to aby si mohol pouzit prudovy chranic tak to si radsej kup taky prenosny prudovy chranic a vyjde ta to lacnejsie. TN-C je nebezpecne v tom ze ak sa ti prerusi v niektorom mieste PEN vodic tak mozes mat na kostre pristroja 230V. To je jeho jedina nevyhoda

Nomen

pred rokom

Príspevok od používateľa Nomen » 27 Feb 2009, 08:33

pred rokom stala vymena hodin z 1faz na 3faz pripojku 3500 sk , cize ides do elektrarni pre ziadost , mesiac cakat na vyrozumenie , v panelakoch to davaju bez problemov , musis si uz natiahnut 5 zilovy na nove hodiny , inak ti to obvodný nepripoji , vraj netreba revizna , ja som nemal , a tu je kamen urazu , nemusis menit po celom byte , robi sa to kvoli kuchyni, vynimka sa dat ak neprerabas celý byt , ale samozrejme kupelnu treba tiez istit , tam neexistuje vynimka , v pripadne plastovych vani , cize , ako bolo spomenute , teoria je jedna vec a prax druha , a ty nechces menit sustavu , len hl poistku , dava sa to zadarmo , ale len do 20A , a tiez ziadost , prudove chranice nemusis davat
presne ako spomenul Split, prudový netreba vsade , uz to teda bolo spomenute vsetko , oddelena zbernicka v skrinke , atd . viem ze ani odbornici do to sa nehrnu , su to velke prace za malo uzitku , vravim iba ak su velke odbery v kuchyni alebo v kupelni , inak to nema vobec zmysel , alebo naozaj len ten hl. istic vymenit na 20A , pozrel som si tvoj vek , dufam ze je to vsetko u teba v rovine informacii , pekný den.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mjankovic » 27 Feb 2009, 12:48

Takze ako teda ?
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 27 Feb 2009, 13:30

ak tu chces riesit zalezitosti elektriky a nie zalezitosti zakonov a pravnych zalezitosti tak je to debata na 10min. Pri realizacii je toho podstatne viac aby bola dodrzana bezpecnost a hlavne ochrana pre zasahom el. prudom. Po elektro stranke si len uvedom siet TN-C siet TN-S, ako sa robi TN-C-S a funkciu prudoveho chranica, kt tu bola pekne vysvetlena....
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mjankovic » 27 Feb 2009, 13:31

Mam návrh o 15:00 na chate.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 27 Feb 2009, 13:48

a kde je ta chata?
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 27 Feb 2009, 13:50

chata je v oblasti majel fatry, pri dedine borinka...
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mjankovic » 27 Feb 2009, 13:53

Chata je hned pri malebnej dedinke WEB odkazy pod smerovníkom osciloskop.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
DODO252
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 03 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Topoľčany
Vek: 30

Príspevok od používateľa DODO252 » 27 Feb 2009, 16:00

mjankovic hehe ti mas problemy na luniku 9 su na to experti tim je to jedno hlavne ze je zadarmo :lol:
0

Nomen

e-on

Príspevok od používateľa Nomen » 28 Feb 2009, 00:52

a na zaver ?
Prílohy
?iados? o pripojenie-Firmy a organiz?cie.pdf
(108.73 KiB) 928 stiahnutí
Obchodn? podmienky dod?vky elektriny pre dom?cnosti 2007.pdf
(150.93 KiB) 53 stiahnutí

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 28 Feb 2009, 13:32

kazdopadne na kazdu novu elektroinstalaciu alebo rekonstrukciu starej platia predpisy. Z nich sa dozvies ze po vystavbe musis mat vychodiskovu reviziu. na to aby ti revizak dal tuto reviziu musis mat vsetko urobene podla predpisov. aj ked sa niekedy tieto predpisy stavaju skor birokratickou ako elektrikarskou zalezitostou... to je tak. a neviem ci na zaklade platnej 4.41 nemusia byt chranice na kazdy zasuvkovy obvod... to mozem zistit ak by si to chcel vediet. a ku poznamke ze sa neoplati mat lokalnu siet TN-C-S doma ak to nema cela bytovka....to je somarina. Ak si niekto prerobi elektriku doma na novu, na privode su spravi siet TN-C-S a za tym da prudovy chranic tak ma len vyhodu...z hladiska predpisov
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Nomen

naozaj

Príspevok od používateľa Nomen » 28 Feb 2009, 14:30

nechcem tu uz naozaj to komentovat , na Slovensku mraky panelakov , kazdy si uvazi do coho ide ,, ci sa mu to oplati alebo nie , nie je to lacna zalezitost a byrokracia tiez si pride na svoje , som spomenul , celý byt sa neoplati dat na prudový ....

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mjankovic » 28 Feb 2009, 16:51

táto téma dopadla opät nad moje ocakavania vdaka niekomu. No ale nechcem nikoho nasrat ale zawin prosimta vymaž túto tému. Sem príde normálny uživatel a si pomyslí. Ďakujem pár ľuďom ktorý mi celkom dobre poradili A NEKOMENTOVALI PRÁVNE... VECI.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Napísať odpoveď