Napad, produkt, zlepsovak - co s nim ?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1283
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Napad, produkt, zlepsovak - co s nim ?

Príspevok od používateľa Mek » 15 Jún 2020, 22:12

Ked sa tak nad tym zamyslim, jednoduchsie je vyvijat softver. Nepotrebujes k nemu ziadne certifikacie, prehlasenia o zhode a skusky, nikto ti ho neukradne (ked si teda sam postrazis zdrojaky), ani necrackne, pokial to bude webova aplikacia beziaca niekde na serveri, co je dnesny trend. A ma to dalsiu vyhodu, ze mozes ziadat napriklad mesacne predplatne...
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Napad, produkt, zlepsovak - co s nim ?

Príspevok od používateľa stefanSK » 15 Jún 2020, 22:29

to pocitujlasku>
prečo by nemohli 100 rokov vyrábať autá,... Kto by chcel, môže si predsa licenciu kúpiť a vyrábať a autor patentu by mal z toho zisk.
Každý asi uzná, že je jednoduchšie interpretovať text v piesni, ako niečo objaviť, vyvínúť. A hlavne "umelec" nemusí do svojho diela investovať toľko času a financií a má jednoduchšiu, lacnejšiu a dlhšiu ochranu svojho diela.
0
S.K.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2594
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Napad, produkt, zlepsovak - co s nim ?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 16 Jún 2020, 08:34

Mek napísal:Ked sa tak nad tym zamyslim, jednoduchsie je vyvijat softver. Nepotrebujes k nemu ziadne certifikacie, prehlasenia o zhode a skusky, nikto ti ho neukradne (ked si teda sam postrazis zdrojaky), ani necrackne, pokial to bude webova aplikacia beziaca niekde na serveri, co je dnesny trend. A ma to dalsiu vyhodu, ze mozes ziadat napriklad mesacne predplatne...

Na druhú stranu, vývojový sw je často drahý ako sviňa. A keď to vyviniem v robote, všetky ochranné práva má firma, a ja to nemôžem použiť ani vo vlastných projektoch.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Napad, produkt, zlepsovak - co s nim ?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Jún 2020, 09:50

ano, lenze obcas tie licencie su riadne palky a auta by stali podstatne viac. a napr. aj tv, rf, wifi... tam su tiez patenty

Mek: vyvinut kvalitny sw nie je otazka vikendu, su to casto mesiace az roky. a pamataj, cokolvek je na webe, tak sa da ukradnut alebo hacknut. Navyse ako tu bolo spomenute, ak to robis v praci, tak vsetko patri zamestnavatelovi.
Sam robim vyvoj, po veceroch uz asi 3 roky si staviam iot, inak moja hlavna praca je vyvoj sw, aktualne pre jednu banku. a mozem ti povedat, ze to nie je ziadna sranda. aj v sw musis splnat iste normy, ci uz design pattern, penetracne testy, gdpr, bezpecne ukladanie udajov, zalohy, unit testy, zvladat aj tisice dotazov za sekundu, balancing...
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď