Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9332
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa breta1 » 02 Jan 2016, 16:41

Je to klasické zapojení triakového regulátoru, který se ve velkém měřítku běžně používá.
Neříkám, že se to nemohlo pokazit, ale je to dost nepravděpodobné, nemohla být někde u tebe při sestavení chybička?
Zkus dát foto tvého sestaveného regulátoru.
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1778
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa trunek » 02 Jan 2016, 18:03

mne praskol vzduchový vankúš na X5 takže si môžem pri najlepšom odložiť bokom 500€
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Jan 2016, 18:42

máš si kúpiť poriadne auto :D
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AndiCibula » 02 Jan 2016, 19:43

Nemal si aj niektoré 540i ?

Boris - čo inak vravíš na klasické UR Quattro z konca 80. rokov ?
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Jan 2016, 20:50

Nas..o ma , ked pôvodne čiernobieleho kultového ,,Limonádového Joa,, nejaký umelec ,,nakoloroval tak, že chvílu bol žltý ako čínsky boh srandy, potom zelený ako mimoň,potom modrý, červený a neviem aký papagáj paštika....že sa už na to nedalo pozerať a radšej som to riskol pozrieť ,čo nové na sveteelektro. :wink: Tu je väčšia zábava. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
SIGINT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 28 Nov 2012, 09:23
Bydlisko: Trakovice
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa SIGINT » 02 Jan 2016, 21:23

Ja som mal parádny nový rok....
Boli u nás švagrovci, a na otázku prečo to tak zle štartuje, som odpovedal, otvor kapotu , zmeráme baterku.
Osudná to chyba.... Namiesto baterky som riešil odtrhnutý úchyt tlmiča napínacej kladky rozvodového remeňa (Octavia I ). Tak som 3 hodiny improvizoval ako vyrobiť náhradný úchyt. Chvála bohu sa zadarilo, dokonca aj odišli domov a dorazili v poriadku. Toľko hliníkových pilín v priestore motora som jakživ nevidel. Teraz má chlapec o zábavu postarané, keďže ho čaká výmena rozvodového remeňa, napínacej kladky a ostatných hovadín okolo a ešte aj výmena remenice na servo (aspoň si myslím že tam hore je servo).

Takže tak.
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1778
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa trunek » 02 Jan 2016, 22:37

andi mám aj 540i a aj 4,8is
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AndiCibula » 02 Jan 2016, 22:57

Ktorý model ? Foto by nebolo ?
Ja som rozhodnutý pre E46 330Ci, iná možnosť neni. :D

To Xko nechápem, by som sa hanbil v ňom. :D soráč
0
Performance in nanospace.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Jan 2016, 23:15

AndiCibula, nepáči sa mi , ja niesom na staré autá . Možno vtedy by sa mi páčilo, už si nepametám, vlastne vtedy tu také neboli :D . Ja chcem pohodlie a nové technológie, hento je pre zberateľov.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AndiCibula » 02 Jan 2016, 23:37

Keby sa dnes vyrábala, tak si ju kúpim. Takto zberateľské kusy prevyšujú cenu nového aj po prepočte. :D
Nové vozy sa mi nelúbia, bez charakteru a charizmy. Hlavne že gramy CO2. :lol: To ma dnes nasralo to pomyslenie a naserie každý deň, že to už bude len horšie a horšie. O pár rokov si už nebudem môcť kúpiť také auto aké sa mi bude lúbiť, takže o to viac nasranosť k téme.
Prílohy
ur_quattro.jpg
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1778
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa trunek » 02 Jan 2016, 23:53

Andi. 540i je E39 podla mna super auto. Co sa tyka X5 tak je tam motor 4,8is V8. Posledny velkoobjemovy. Zvuk to ma neskutocny!!!! Musel by si pocut. 360 koni, v zadu dve telky, zadne sedacky v el a vyhrievane atd.... Povodne som kupil auto iba koli nakladom a na X5 som mal podobny nazor. No od kedy ju mam tak to auto milujem stale viac a viac. Uplne som zmenil na to auto nazor a iba v dobrom. Vyhlad super, tah, vykon, konfort....fakt. Kludne ta preveziem na tom. Inak asi vyhodim mechy a pojde tam komplet novy cely podvozok struna/tlmic .este sa rozhodujem nad znackou, ci bude nastavitelny alebo nie a ake bude mat znizenie. Uvidim este. Ale radsej dam liter, liter a pol do komplet podvozku ako 500e za mech. Inak letne gumy 315/35 R20 nenormalne to drzi na ceste a vyzera to super. Na BMWklube mam aj foto keby si chcel. A ma to vybrate rezonatory. Zvuk to ma hkboky ako camaro :)
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa RoboR5 » 03 Jan 2016, 02:44

Andicibula - Pod toto sa Ti kedykoľvek podpíšem, charizma, charakter a mňa aj po rokoch ešte stále láka surovosť starých áut z rokov 80/90. Dnešné prepĺňané zážehové autá poväčšinou osadené fénmi na vlasy sú paródiou, kedysi ale benzínové turbomotory boli a dodnes aj sú legendy. V takých autách chcem jazdiť optimálne až do konca mojich dní. Až mi to bude chcieť všadeprítomný totalitný superštát zakázať tak sa pravdepodobne poberiem tam, kde to bude možné.

Aby som nebol OT, vysávač Sencor na opravu od rodiny, hepa filter v nádobe nový 33€ skoro som spadol z nôh. Nový vysávač Sencor okolo 60€. Tak som potlačil hnev a začal premýšľať. Po chvíľke som spokojným hlasom objednal tzv. špongiu do nádoby pre vysávač Electrolux čo mám doma. Cena 11€. Pekný rozdiel. Starý Hepa filter som presne vyrezal tak aby tam vošla a tesnila tzv. špongia. Vyskúšané funguje perfektne, rodina si pochvaľuje, že taký ťah nemal ani za nova.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7723
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Merak » 03 Jan 2016, 09:19

Mne chýba moja Barborka, ktorú mi pred 10 rokmi ukradli z pred internátu. Škodovka 105 so štvor stupňovou prevodovkou, na ktorej som po diaľnici predbiehal Felíciu.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Wicker » 03 Jan 2016, 12:12

Veru staré autá majú do seba viac, i keď aj ja som posledne siahol po A4 ročník 2002, no taktiež mi napríklad nové BMW nič nehovoria. V robote je aj X5 dokonca aj 530XD, ale ak to porovnám s vozením v šéfovej A8 4,2TDI, teraz už bývalej, tak je to 100 a 1. Ale staršie BMW sa mi páčia :). Ku príkladu kamošova 530ka, to auto má proste čaro :)
Prílohy
12377679_1109027932443096_7305693530326557761_o.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa delong » 03 Jan 2016, 21:32

Sorry ale nedá my :D to nie je auto ale hnoj odpad žumpa západu :mrgreen: . Totálna spotrebka zo západu .

Keď sa budeš 30 rokov hrabať v motoroch (myslím tým motor ako agregát ) tak potom my daj vedieť :wink: . Len škoda že ja tu už potom nebudem .

Staré autá sú super ale nie tie kde je už RJ s CPU :axe:

To to nám stojí v garáži ( nie je to moje foto ) ale nejak nie je čas nakoľko musím robiť tie šunty ( že vraj autá ) ročniky od 95 do súčasnosti .
Napríklad také VOLVO XC60 ročník 2011( diesel hnoj ) zapchal sa mu celý palivový systém včetne čerpadla a common railu až po trysky. Nafta tankovaná len na pumpách . Čerpadlo 7000 € tryska 1200€ škoda ďalej aj písať . A tá robota výfuk odrezať 4-kolka zadná náprava komplet dole lebo čerpadlo nevybereš len komplet s nádržou :twisted: . A tie dpf-ká to je radosť rozbíjať príklepovkou :axe: . Alebo taká ŠKODA SUPERB 2.5 TDI V6 pohon olejového čerpadla to je super záležitosť :mrgreen: . Audi opel renault peugeot a ostatné to čo robia teraz to je čistá spotrebka tie autá sa robia pre zisk automobiliek lebo ľudí je veľa a potrebujú sa voziť nie . Jasne majú komfort mptrosky usbéčka masážne sedadlá a čoja viem čo ešte ale o tri roky sa to začne drbať. Elektronika je na prvom mieste potom podvozok na naších cestách že , a nakoniec kasňa . Cucnú ešte pekných pár €-čok a potom sa ich treba zbaviť cez bazár. Odtočenky , ale zas si to nejaký blbec kúpi a vozí sa :mrgreen: kým to neroztrieska najviac tý 18-ročný si vedia vychutnať koníky pod kapotu :mrgreen: .

Tak a teraz do mňa :axe: :axe: :mrgreen: .
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alidedko » 03 Jan 2016, 22:10

Jak do teba? Ja som zástancom jednoduchej atmosféry, žiadne turbá, čidlá, chujoviny, elektronické plynové pedály, vysokotlaké čerpadlá ... chvalabohu, že na to nemám peniaze :D

Takto si jazdím na lankovom plyne, spojka takisto lanková, vzduch mi ide priamo z filtra do motora, netrápia ma žiadne váhy vzduchu, kým to má iskru, benzín a vzduch, musí to ísť ... Najväčším kameňom úrazu je u mňa spomínaná RJ. Ale v '98 sa už tomu nedalo vyhnúť.

A to sme OT.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Ado_PO » 03 Jan 2016, 22:15

Mňa dnes nahnevalo že ešte nikto po posledných pár príspevkoch v "Čo vás nahnevalo ? 3" nedal návrh na založenie nového off-topic vlákna, kde sa budú preberať plechovky a železné kone. :lol:
Ináč ja som si dnes prakticky vyskúšal demontáž chladiča na mojej nive a vyčistil čo sa dalo na čele motora od zmesi oleja a prachu kvôli
netesniacemu O-krúžku snímača vačkovej hriadele, ktorý som menil pred pár dňami. Nános to bol ale niekoľko ročný. Ešte som stihol vyčistiť motory ventilátorov. A zajtra ešte pred snežením to všetko poskladať. Pod holým nebom. :rolleyes:
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Jan 2016, 22:20

To je pekné, ale auto, do ktorého nič nenaložím, je úplne na HOVNO a je jedno, či je to novodobá spotrebka, alebo starý chrchel...
Keď mám auto, očakávam od neho, aby som si aj niečo previezol, napr. si kúpim bicykel a chcem ho dostať domov, alebo preniseť kosačku, alebo čokoľvek... Na každú hovadinu si mám platiť dopravcu? No tak to je teda pohoda :D

Dosť je vidieť rozdiel medzi slovákom a nejakým západniarom. To, na čom rajdujú slováci, na západe nikto nechce. A veľmi sa smejem, keď si niekto kúpi baváro a machruje, akoby mal poklad, hodí tam 170 palcové disky, nech to je "cool", pod kapotou tri zdochnuté kone, modré ledky, pátričky na zrkadle, do kufra 150 000W reprák PMPO, kapacitor s modrým podsvietením a ide sa :D Auto má mať priestor a úžitkovú hodnotu a nie 3,14čovinky všade naokolo. Iné je, keď si niekto kúpi malé auto "do mesta" a má popritom niečo solídne, väčšie doma k dispozícii, to chápem. Ale kúpiť si plechovku len preto, lebo to je "imidžovka" a gádže sa na to lepia, to je u mňa hnus.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa delong » 03 Jan 2016, 22:33

V tom máš pravdu ale ak si chceš naložiť tak sú aj dodávky a kamióny :mrgreen: .
Na túto tému by sas dalo diskutovať :mrgreen: . 3,14čovinky mňa tiež nezaujímajú ale poriadne vozonie v poriadnom aute alebo poriadnej motorke to je iná káva .
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2584
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa miroja » 04 Jan 2016, 07:32

Drakoush napísal:To je pekné, ale auto, do ktorého nič nenaložím...
Myslis nejako takto :lol: aj ked to nie je moja fotka, ale take auto mam. Ked zlozim zadne sedadla tak mi tam vojde bicikel bez toho, ze by som odoberal kolesa, v zime tam bez problemov vozim bezky. kedze v kufri nie su ziadne hrby, ale rovna podla, da sa tam aj oddychnut, ako vidiet na fotke :-) 1,9 l nafta, bez turba, mechanicke vstrekovacie cerpadlo, lankovy plyn, lankova spojka ...
Prílohy
Peugeot 306_spanie.jpg
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok