Úrazy z dielne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Jerry19 » 15 Okt 2009, 23:14

Malicke popaleniny na prstoch neratam, to je normalne, ked s tym robite kazdemu sa sem tam stane, ze mu prskne cin alebo sa popali ked vytahuje nejaku suciastku a nepouziva pinzetu atp. Ked nosite okuliare je to vyhoda. Par krat sa mi stalo, ze som nahrieval lanko, zapajkovane do DPS a tahal ho von atp, no a ked as uvolnilo prskli mi mikrokvapocky cinu do xichtu. Tak male kvapocky ale kym doletia na tvar tak uz nemaju vysoku teplotu a v kontakte s kozou okamzite chladnu ale je to neprijemne.

Aj to ze vas sem tam kopne faza sa stane. Najkomickejsie ma kopla faza asi ked som hladal zasuvku za postelou. Smatram rukou a nasiel som ju, ale nevedel som ze na nej neni kryt.

Jeden moj znamy mal zaujimavy uraz a dodnes nechapem ako sa mu to mohlo stat. Pri leptani DPS sa mu dostala kyselina do oka (nastastie len chlorid zelezity, fakt stastie, elbo on vacsinou lepta v dusicnej alebo v solnej=HCL). Trvale nasledky. Na tom jednom oku nosi asi o 2 dioptrie silnejsie okuliare odvtedy.

Pred tyzdnom som si vypocul od jedneho mojho profaka historku o tom ako mohol niekto vymysliet kliestovy ampermeter ktory ma tvar kliesti nie zaobleny ale hranaty. Ked to strkal na strednu fazu jeho kolega tak s roztiahnutymi kliestami spojil 1. a 3. Polka dediny v tme a striekajuci roztaveny hlinnik zataveny v jeho okuliaroch a asi aj nejake tie nove pehy na tvari.
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 15 Okt 2009, 23:18

Este sa mi stala jedna zaujimavost: Podarilo sa mi na koberec vyliat Woodov kov - zliatina, ktora sa tavi pri ~70 C. S tym, ze by som mal kusky toho v koberci by nebol problem (kym som mal koberec, mal som v nom par guciek cinu), no problem je v tom, ze jedna z prisad (asi 10% hmotnosti) je kadmium - toxicky tazky kov pred ktorym sa moze olovo ist schovat do kuta :-) Postihnutu oblast sme museli vyrezat...
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
logan105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 06 Mar 2008, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa logan105 » 15 Okt 2009, 23:19

Aj mňa už koľko krát rozkopalo (najhoršie bola priemyselná zváračka, ktora mala kúsok odizolovane káble, to bolo srandy v celom tele). Ale najhoršie bolo keď som letoval mikropájkou a pes mi ju zhodil a so snahou uchraniť koberec som si ju paár krat poprehadzoval medzi rukami, až na koniec som ju položil naspať. To bolo pluzgierov po rukách . :P
A ešte jedna rada nefúkajte na sekundové lepidlo zo snahou že uschne rýchlejšie. Podarilo sa mi zalepiť pravé oko a bol to boj kým som ho rozlepil.
0
Naposledy upravil/-a logan105 v 15 Okt 2009, 23:23, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Qintage
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 17 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 109

Príspevok od používateľa Qintage » 15 Okt 2009, 23:22

to 33zuli: K+ Tvoj prispevok ma rozosmial do popuku..
0
"Ukaz ludom novu myslienku, zajtra uvidis ako sikovne ju vedia predat.."
©Qintage

Používateľov profilový obrázok
logan105
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 06 Mar 2008, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa logan105 » 15 Okt 2009, 23:26

33zuli napísal:ked som mal asi 4 roky rozoberal som stary budik a jak idiot som ho predtym natiahol :? nejake koliesko mi narezalo prst...
Aj ja som sa raz odhodlal opraviť budík (samozrejme natiahnuý). Po odobratí krytu som bol rád že som z tej prestrelky koliesok vyvjazol celý a zo všetkými očami. Samozrejme z opravi nebolo nič iba jedna veľká pátracia akcia po kúskoch budíka.
0

Používateľov profilový obrázok
Qintage
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 17 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 109

Príspevok od používateľa Qintage » 15 Okt 2009, 23:35

evidentne to pozname viaceri.. ako 6 rocny som raz natahoval takto otcove hodinky, a ked boli na full tak som chcel aby to este raz "tyklo" - prasklo pero a bolo po hodinkach.. V snahe otvorit ich, som specatil ich osud :D skoncili rozmlatene, doskrabane v kosi... potom som mal co vysvetlovat
0
"Ukaz ludom novu myslienku, zajtra uvidis ako sikovne ju vedia predat.."
©Qintage

Používateľov profilový obrázok
martin110r
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 27 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin110r » 16 Okt 2009, 17:00

Keď už sme pri tých budíkoch, otec mi rozprával, ako jeden jeho kolega sa rozhodol namazať kolieska v budíku. No a namazal ich kačacím tukom. Od tej doby mu budík fungoval iba v lete na slnku :lol: .
0
Všetko zlé je na niečo dobré.

Používateľov profilový obrázok
ŠONTE
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ŠONTE » 16 Okt 2009, 21:01

Dedko môjho bratranca vzdy opravoval budik stylom: Na stole udik, malý skrutkovac a velke kladivo:D
0

CICO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 00:00
Bydlisko: Snina
Vek: 37

Príspevok od používateľa CICO » 16 Okt 2009, 21:09

U mna nejake tie popaleniny od VF napetia, kopuraz popaleniny na rukach ale aj na nohach od cinu, rezne rany nepocitam, ked si clovek prejde zlamovacim nozikom(rezakom) cez celu dlan tak je to zaujimave, podania si ruk s fzovim vodicom uz bolo tiez dost, kopance od kondenzatorov na motoroch, nejake vybuchnute elektrolity co narobili bordel po celom stole, ledka z ktorej odstrelilo riadne velky crep ktory skoncil nastastie nad okom a nie v nom atd atd , je toho vela :D
0

Používateľov profilový obrázok
Thom.Borg
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Príspevok od používateľa Thom.Borg » 16 Okt 2009, 21:33

Najväčšia šupa čo som zatiaľ dostal bola pri zapájaní kamery. Stál som na hliníkovom rebríku v 7m výške, vonku jemne popŕchalo, v ruke mokré kombinačky s ktorými som chcel odizolovať cysy- jak inak ako pod šťavou :D .Išlo to v pohode až kým som sa nepriblížil nosom k rebríku. Preskočila normálne iskra a dostal som takú šupu, že na pár sekúnd som nič nevidel. Keď sa mi rozjasnilo videl som všade hviezdy. Ani neviem ako, ale zliezol som a celý deň ma potom bolelo brucho.
Drobné úrazy ako popáleniny, rezné rany a vybuchujúce veci pri mne sú klasika, ale bez toho sa asi ani nedá.
0

Filip112
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Vinné/pri Michalovciach/
Vek: 29

Príspevok od používateľa Filip112 » 17 Okt 2009, 10:54

ked som bol maly tak som chel s ihlicami na strikovanie zistit co je v zasuvke(nastastie mama v poslednej chvili mi vytrhla ihlice z ruky( potom som asi ako 6 rocny skusal s ihlou v ruke co je v tych dierkach v predlzovacke,potom cin na nohe a kopol ma kondik od ziarivkoveho svetla tesla ..

a raz som zapojil na 10 W žiarivku tlmivku z cinskej usporky ..nastla vybuch az dotrhalo vinutia a odpalilo nozicky tlmivky ale nastastie som bol asi1 meter daleko takze sa mi nic nestalo ..no a ziarivka svietila asi ako 100 W a potom o 1 sekundu vyhodilo poistky v dome..

ale fazu skusam len skusackou..preistotu..
0

Používateľov profilový obrázok
nazgul
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 03 Nov 2007, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nazgul » 17 Okt 2009, 12:07

nič také zaujímavé, popáleniny od VN, prá ran od teslaku :D, ako trojročný som dal klinec do fázy, to bola rana :D nato nezabudnem, samozrejme že popálene prsty od spajkovačky už skoro nič necitim ked pajkujem fáza ma od vtedy už nekopla a som rád, ked som bol malý tak som rozbijal elektronky, tá ktora sa nerozbila tak som ju hodil ešte raz potom som mal mierne porezanu ruku, raz ked som sa snažil oskrutkovat žiarovku tak mi v ruke praskla naštastie sa mi nič nestalo :), dalej len take bežne veci čo sa stavaju
0
Obrázok

ceeert
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Plzeň
Vek: 40

Príspevok od používateľa ceeert » 17 Okt 2009, 21:00

Nejhorsi zazitek jsem mel, kdyz jsem strihal draty v TV a "strihnul" anodu. TV jsem dostal zadara, tak jsem ji zapnul a nesla jedna barva. Tak jsem zkousel uzemnit primo katody a nesvitila zelena. Takze TV v haji - co s ni. Tak ze odstriham draty a ostatni veci se vyhodi. TV sice vypnuta, ale obrazovka dost nabita. Jednou rukou jsem se drzel kostry a druhou strihal ruzny draty stipkama s molitanem na rukojetich. Kdyz jsem strihnul anodu, projel skrz ruce proud, ze jsem citil, kudy presne jde. Srdce se natahlo ale ustalo to. Klepal jsem se jeste pul dne a kdyz jsem chtel tu TV dostrihat, tak mozek chtel, ale ruce nestiply ani ten nejtenci dratek...

Jsem rad, ze jsem to prezil a uz tyhle pitominy delat nebudu!
0
Ceeert

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 17 Okt 2009, 21:16

Heh, tiez ma pri udrzbe osciloskopu kopla nabita obrazovka... sokujuci zazitok!
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Split

Príspevok od používateľa Split » 17 Okt 2009, 21:27

nazgul napísal:nič také zaujímavé, popáleniny od VN, prá ran od teslaku :D, ako trojročný som dal klinec do fázy, to bola rana :D nato nezabudnem, samozrejme že popálene prsty od spajkovačky už skoro nič necitim ked pajkujem fáza ma od vtedy už nekopla a som rád, ked som bol malý tak som rozbijal elektronky, tá ktora sa nerozbila tak som ju hodil ešte raz potom som mal mierne porezanu ruku, raz ked som sa snažil oskrutkovat žiarovku tak mi v ruke praskla naštastie sa mi nič nestalo :), dalej len take bežne veci čo sa stavaju
spominas ziarovky ja furt nadavam ked vytiahnem ziarovku a zavit mi ostane vnutri..potom zobrat skrutkovac a kombinacky :twisted:

Nomen

Znamja

Príspevok od používateľa Nomen » 17 Okt 2009, 23:50

toto bol nas prvý doma , ako 15 rocný som ho "opravoval", dostal som taku pecku , ze som letel cez dve izby , odvtedy mi elektrina ucarovala ,,
Prílohy
Znamja.jpg

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 18 Okt 2009, 00:02

a tak dneska trebárs mi frklo do oka ako som brúsil nepotrebné kontakty z prepínača :D
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

ceeert
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Plzeň
Vek: 40

Príspevok od používateľa ceeert » 18 Okt 2009, 00:55

Dalsi prirustek: nabitej kondik 330n na 230V, slo to jen pres prstik, ale i tak to luplo..... :oops:
0
Ceeert

ceeert
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Plzeň
Vek: 40

Re: Znamja

Príspevok od používateľa ceeert » 18 Okt 2009, 00:56

Nomen napísal:toto bol nas prvý doma , ako 15 rocný som ho "opravoval", dostal som taku pecku , ze som letel cez dve izby , odvtedy mi elektrina ucarovala ,,
Prelozte mi to pls... :wink:
0
Ceeert

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Znamja

Príspevok od používateľa iwo1222 » 18 Okt 2009, 11:03

ceeert napísal:
Nomen napísal:toto bol nas prvý doma , ako 15 rocný som ho "opravoval", dostal som taku pecku , ze som letel cez dve izby , odvtedy mi elektrina ucarovala ,,
Prelozte mi to pls... :wink:
autor vravi ze ked bol mali, mali doma televizor (vid jeho priloha) ktory bol pokazeny, ked sa ho snazil opravit, tak ho tak koplo ze preletel cez dve izby (myslim ze tim chcel povedat ze "dostal hroznu slehu do ruky[zrejme]) a odvtedy mu elektro ucarovalo a venuje sa mu
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Napísať odpoveď