Čo vás dnes potešilo III.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12420
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Apr 2017, 20:41

dnes som bol po fľašu. pytal som sa, tie hasičaky sa testuju tlakom 190bar a poistku maju na 170bar ale on na viac ako 150bar nefuka, teraz mi nafukal na130bar a myslim si že pohoda, nateraz mi to bude stačiť.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa elmoto » 05 Apr 2017, 20:52

Milos66 napísal:Hmmm. tíško závidím a potajomky plačem do vankúšika
ale nie. Pokiaľ človek neskúsi tak je to podla mňa pohodka. Čo máme doma je dobré

-- Spojený príspevok 05 Apr 2017, 19:56 --
boraicho napísal:dnes som bol po fľašu. pytal som sa, tie hasičaky sa testuju tlakom 190bar a poistku maju na 170bar ale on na viac ako 150bar nefuka, teraz mi nafukal na130bar a myslim si že pohoda, nateraz mi to bude stačiť.
:potlesk: :thumbup: a prevádzkový je 60 bar že jo ? Ak to niekomu niečo spraví do konca života si to budeš vyčítať. Určite nečakaj, že ti to tu schválime. :evil:
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa hpeter » 05 Apr 2017, 21:15

Zrkadlovku nemam, fotene starym zemiakom. L300Λ najlacnejsia vstupenka (z novych) do elektrostatov, pre strednu vrstvu hifistov (co nekupuju kable za 500€) moze byt ich "endgame". Viac detailu bez agresivity, celkovo vyvazene.
Prílohy
IMAG0355.jpg
IMAG0356.jpg
IMAG0360.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2902
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa zipaj » 05 Apr 2017, 23:21

boraicho napísal:dnes som bol po fľašu. pytal som sa, tie hasičaky sa testuju tlakom 190bar a poistku maju na 170bar ale on na viac ako 150bar nefuka, teraz mi nafukal na130bar a myslim si že pohoda, nateraz mi to bude stačiť.
Jedna pani povedala, všetky údaje nájdeš na vyrazené na tlakovej fľaši. Niekedy som dával v robote plniť hasičáky s CO2, pretože pre zamestnancov to bolo po 20,-Sk za 6Kg fľašu (Chemko strážske, potravinársky CO2 a suchý ľad sa tam vyrábal) a keď nemal hasičák platnú tlakovú skúšku (čo som zistil neskoro, lebo ja som iba vyrábal sódovku a jedna fľaša mi vydržala aj rok a pol), nechceli mi ho naplniť a to tam bol vedúcim otec môjho kolegu zo smeny s ktorým som sa dobre poznal. Vymenil mi ho (v rámci dobrých vzťahov) za iný a môj išiel na tlakovú skúšku. Totižto na inej prevádzke (disusplyn = acetylén) bol niekoľko rokov predtým výbuch pri plnení fľaše, plnilo sa to rovnako ako CO2, (bomba sa postavila na váhu a plnilo sa podľa váhy). Neviem už čo bola príčina výbuchu pri tom disusplyne, ale chlap čo to plnil to neprežil. CO2 plnili aj ženy a mali pred tým patričný rešpekt. Fakt že sa hasičáky testujú pri 19 MPa a bežný prevádzkový pretlak je iba 6 MPa je kôli bezpečnosti, problém je že ak sa zvýši teplota, dajme tomu na 80°C (zaparkované auto v lete na slnku), tlak CO2 vo fľaši porastie možno na 10 alebo 12MPa a tá fľaša to musí vydržať, ale keď ju natlakuješ na tlak blízky skúšobnému tlaku, nevieš čo sa stane pri zohriatí. Ja ti pri tom prajem veľa šťastia, ale osobne by som ti neradil robiť podobné pokusy.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Apr 2017, 00:20

to zipaj, mne v chemku tiez robil stryko na cyklohexane ... tiez to tam mali pestre jak zistili, ze ho niekto "nakupuje" zahradnou hadicou :D

https://cs.wikipedia.org/wiki/Cyklohexan
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 06 Apr 2017, 00:43

V tej dobe sme tu všetci jazdili na cyklo. To bolo poznať podľa vône.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa AndiCibula » 06 Apr 2017, 08:44

Šak ho nechajte. Jeho vec. Nemusíte k nemu chodiť na návštevu.
Bude to kredit Darwinovi.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa muziker » 06 Apr 2017, 09:54

Andi, ale na druhej strane by nebolo ľudské ani priateľské nechať ho napospas osudu a neupozorniť tak mladého neznalého človeka na to, že robí neuvážené kroky - ba až hlúposti a zahráva sa tak možno až so smrťou (bohužiaľ principiálne nielen s vlastnou). :)
0
muziker

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 06 Apr 2017, 10:30

Problém je , že to potom preberajú húfne iní "majstri" , ja som presvedčený , ža aj Boraicho by už mohol dostať rozum a vedieť kde je hranica blbosti. Najme ak sa jedná o pár E. Je fajn ak niekto doma kutí , sám to dennodenne robím, ale fakt treba mať isté mantinely a nerobiť blbosti za každú cenu. Presne ako to tu bolo písané testuje sa na 3násobok ako je prevádzkový tlak. Sám mám niekolko fliač + 2x potápačské a bežne musím dávať certifikovať, bez toho to nejde. Teda nik mi to nenaplní a keby aj naplnil, tak nechcem ... Treba si uvedomiť, že ani prevádzka týchto fliaš ( mimochodom nie " bomb " - bomby sú tie bazmeky čo sa používajú na bombardovanie :D ) nebude košér. Ak niekto šetrí na každom E, tak určite vyprázdni flašu úplne a na 1000% bola aj predtým prázdna, takže môže do nej vniknúť vlhkosť a teda ak korózia ... Boraicho vieš čo bolo v tej flaši predtým ? si si istý že ti nekoroduje ? Vieš o tom že sa nikdy nesmú vyprázdniť a vždy tam musí byť nejaký zostatkový tlak ? samozrejme koli bezpečnosti ....
Je až desné, že sa o toto ludia nikdy nestarajú, hlavne že " šetria " aj keď podla toho čo Boraicho písal, skôr prerába ako šetrí . Vysoká cena za argón + malý objem = častejšie menenie , teda náklady na dovoz ... nepohodlie a ešte k tomu nebezpečné ... čo dodať. Boraicho proste neblbni, šak už si dospelý . Nik ti tu nechce robiť napriek, teda aspoň ja nie, ale trošku tomu kutilstvu dodaj dospelost a neboj sa do seba investovať, 100 násobne sa ti to vráti neskôr. A to čo ja tvrdím veci potrebné na vývoj a stavbu prototypov, či výrobkov musia byť čo najkvalitnejšie, šetrí to čas, prácu a výsledok bude kdesi úplne inde ...

P.S:: Vieš o tom že TIG má opačnú polaritu ? Viem dá sa tak aj tak, ale ...... :D
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Milos66 » 06 Apr 2017, 11:12

Ale to ma Live TIG. Tam je to asi opacne. Neviem presne. Musel by som sa doma pozriet na moj invertor.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa muziker » 06 Apr 2017, 11:47

hpeter - a čím budeš kŕmiť tie nové STAX SR-L300 ? Ak dobre viem, tak vyžadujú aj tak trocha "špeciálnejší" zosilňovač, pretože ku svojej činnosti vyžadujú aj "Bias Voltage: 580V DC". Alebo aspoň "driver" Stax SRM-252S ktorý to zavezpečí. Cena súpravy sa už ale začína utešene dvíhať ako pozerám. Ani u našich susedov nie sú práve ľudové ceny https://www.music-city.cz/stax-sr-l300-80394.html
https://www.staxusa.com/earspeaker/
https://www.staxusa.com/stax-srm-252s.html
https://www.staxusa.com/driver/
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Milos66 » 06 Apr 2017, 12:04

vyžadujú aj "Bias Voltage: 580V DC"

To asi vsetky elektrostaty.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa muziker » 06 Apr 2017, 12:24

No to samozrejme áno, preto ich nemožno napojiť priamo na každý HA ale treba si priplatiť na ďalšiu potrebnú a dosť drahú "bižutériu" ... a o tom som hovoril, lebo sa to nebezpečne blíži k rovnej tisícke.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 06 Apr 2017, 12:36

Vie niekto prosim ako je to profesionalne riesene? Predpokladam ze zdroj pre polarizaciu je (snad) makky, ale videl som uz aj zapojenie priamo v obvode s elektronkou apod.... Chcel som to uz aj doma vyskusat ale chyba mi odvaha (dost vela V na hlave) a peniaze (na sluchadla).
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa muziker » 06 Apr 2017, 14:40

Myslíš niečo také ako STAX SRM-006tS ?
https://www.staxusa.com/driver/stax-srm-006ts.html

HIGH QUALITY PARTS AND SOUND: Carefully selected high-quality components of audio grade are employed for the main circuit and greatly improved the tone quality. High-quality relays are placed close to the input terminal to realize the shortest signal path, and the mutual interference between equipments is eliminated by switching the hot / cold side of the signal simultaneously. Also the circuit constant has been looked over again in detail.
BALANCED INPUT: The balanced input via XLR terminal along with the custom-made double axis 4-gang volume controller enabled a full-balanced operation from input to sound element drive.
CLASS A AMPLIFICATION: Class-A all-stage DC amplifier circuit configuration eliminated coupling capacitors throughout the signal path. High-voltage dual triode 6FQ7 / 6CG7 are employed in the output stage, and the input stage features a simple two-stage amplification using low noise FET that are hand selected.
3 PAIRS OF INPUT TERMINALS: One stereo XLR input is equipped to connect directly to the XLR balanced output of a high-class CD/SACD player. Also, two pairs of RCA inputs enable the unit to switch between connected source equipments. One of the two RCA inputs has a bypassing output that, for example, can be connected to your integrated amplifier for flexible system-up.

SRM-006tS SPECIFICATIONS:
Type:Vacuum tube output stage Low noise dual FET input Class A operation, Pure balance DC amplifier configuration Earspeaker driver unit
Vacuum Tube:2 (6FQ7 / 6CG7)
Frequency Response:DC to 80,000Hz +0,-3dB
High Harmonic Distortion:0.01% or less (1kHz at 100V r.m.s. )
Gain:60dB (x1000)
Input Terminal:3 ( XLR x 1, RCA x 2) with 1 RCA parallel out
Rated Input Level:200mV / 100V Outputs
Max. Input Level:30V (at minimum volume level)
Input Impedance:50KΩ(RCA), 100kΩ (XLR)
Max. Output Voltage:300V r.m.s. (1kHz)
Standard Bias Voltage:PRO 580V x 2
Power Voltage Frequency:117V (50Hz / 60Hz)
Power Consumption:49W
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 06 Apr 2017, 14:50

Ano presne toto. Ako to je riesene?
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa muziker » 06 Apr 2017, 14:54

Príliš veľa informácií o tom nie je, ale skús pozrieť napr. na nejaké poznámky tu:
http://www.head-fi.org/t/415385/tube-ch ... 006t-ii/15
... a nejaká debata na podobnú tému sa nájde aj tu:
http://www.head-fi.org/t/223263/the-sta ... -new/22365

Aby to nebolo len o rečičkách, tak trochu podobná schéma je nižšie v prílohe, možno ti napovie o princípe riešenia biasu elektrostatov viac... a dokonca tu nájdeš aj "žeravé lampičky" :) typu 6FQ7 / 6CG7 (dvojitá trióda). Jej parametre sú tu:
https://www.google.sk/webhp?sourceid=ch ... F-8#q=6FQ7&*

Samotné "biasovanie" by bolo možné podľa mňa riešiť z nejakého menšieho sieť. transformátora pre elektrónkové prístroje (napr. 230V / 250-300V /40-60 mA). Sekundárne napätie potom usmerniť - cez zdvojovač napätia "zdvihnúť" na potrebnú hodnotu, vyfiltrovať a cez vhodný konektor priviesť rovno na elektrostaty. Takýto zdroj už v princípe nebude nic moc tvrdý ale vyhovie. No aj tak by som osobne nemal dobrý pocit z toho, že "nosím na ušiach také šteklivé napätie" - v princípe Standard Bias Voltage: 580V. :) To už chce aj dodržať poriadne izolácie aby sa poslucháč pri počúvami muzičky z ničoho nič aj "neroztancoval".
Prílohy
stax_srm-t1.jpg
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12420
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa boraicho » 06 Apr 2017, 18:12

mato3000 napísal:P.S:: Vieš o tom že TIG má opačnú polaritu ? Viem dá sa tak aj tak, ale ...... :D
šak normalne, kostra minus a horak plus :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa hpeter » 06 Apr 2017, 18:29

Rozbehla sa slusna debata, par slov k tomu
1) sluchadla za tie ceny, nemaju problem s drahsou konkurenciou (cize clovek by usetril)
2) zialbohu k tomu treba osobitny zos., staxove aj >900€ Asi naj problem podielu na trhu.
Na druhu stranu, ludia k dynamickym sluch. kupuju nie lacne tovarenske zos. (Schiit,.)
3) "domased" - kedze su uplne otvorene, hluk je velmi rusivy. (ziadne tlmenie, vidno skrz menice)
4) lacny tranzistorovy zos. by urcite pomohol, ale nic take nie na predaj. Jedine urob si sam.
http://gilmore.chem.northwestern.edu/bl ... _moda1.png
http://high-amp.de/assets/images/solid-state-amp.gif
5) bias prud staci cez R 1...5M; funguju aj s 400V hlasitost mensia, maksi zvuk.
6) pracovna folia v strede <2µm (vlas ~70µm, mikroten sacok ~15µm)
7) menice su hlboko vnutri a zapuzdrene do vonkajsich folii, ako ochrana pred prachom a vlhkostou.
8 ) uvedene schemy su podobne stax modelom, vyriesil som problem inak. ~700€ dielce, schema prebehla par zmenami. (ECC83 dostala gyrator, trafo inak zapojene, vyhodeny bias C)
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 06 Apr 2017, 19:44

boraicho napísal:
mato3000 napísal:P.S:: Vieš o tom že TIG má opačnú polaritu ? Viem dá sa tak aj tak, ale ...... :D
šak normalne, kostra minus a horak plus :)
opačne

použijem namiesto teba googl a prvý odkaz https://www.svarbazar.cz/phprs/view.php ... 2008122801

sústreď sa na " a) přímá polarita při TIG svařování (TIG DC-):" inak sa ti páli elektróda ...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok