PRAX

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

marek181818

PRAX

Príspevok od používateľa marek181818 » 06 Apr 2008, 18:57

CO ROBIEVATE NA PRAXI

Používateľov profilový obrázok
Matho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 29 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok/Zilina
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Matho » 06 Apr 2008, 19:11

no tak my ju mame rozdelenu na styri casti na prvom stvrroku sme mali instalacne tam sme zapajali take svetla a to co ide na 220V no v druhom stvrtroku sme vyrabali krabicky a vrtali a sustruzili a teraz robime usmernovace,blikace take veci
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 06 Apr 2008, 19:22

NO to je prax nie co mam ja preto asi nic neviem a na vseliaku blbost sa pytam
moja prax 1 rocnik na sou ni nerobenie tocha spajkovanie 2 vyobky a pilnikovanie +sustruh
2 rocnik-novy majster,stavba oboznamovanie sa ako sa sdaruje a pod somariny,
3 rocnik-chodenie po stavbach,sekanie,sem tam zapajanie svetiel na 230v
a to je vse
tomu ja hovorim prax na ho....................

Používateľov profilový obrázok
Matho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 29 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok/Zilina
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Matho » 06 Apr 2008, 19:46

no tak takuto prax by som faktze nechcel no mi tam mame v pohode teraz sme naposledy robili blikac a vymyslali nan plosak a teraz ideme preberat aktivne prvky a navrh transformatora
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 06 Apr 2008, 19:50

Matho napísal:no tak takuto prax by som faktze nechcel no mi tam mame v pohode teraz sme naposledy robili blikac a vymyslali nan plosak a teraz ideme preberat aktivne prvky a navrh transformatora
no prax naprd riadne aspon sa daco aj naucite nie ako mi to iste dookola

Používateľov profilový obrázok
Freeman
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Orawa
Vek: 35

Príspevok od používateľa Freeman » 06 Apr 2008, 20:07

ja makam v autodielni u jedneho znameho ale v pohode nestazujem si som autoelektrikar:D:D:D:D
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 06 Apr 2008, 20:09

Freeman napísal:ja makam v autodielni u jedneho znameho ale v pohode nestazujem si som autoelektrikar:D:D:D:D
aha to mas ok potom asi ja jediny mam divnu prax

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 06 Apr 2008, 20:15

mafia a ja som si vždy myslel že ty chodiš na elektro školu.

my mame prax 3x do tyždna cely škosky rok.No a ja robim že pridem do šatny sa prezlečieme cela trieda a sme rozdeleni na 3 skupiny a kazda na ine oddelenie.Teraz som na detskom dakedy sa pritrafi a sa najde dajake pekna holka a sprijemni to čas mne aj spolužiakovi.a ked nieje ta sadnem do vystrovny abo do jedalne abo pojdeme do kuchynky dame si čaju rozhovor zo sanitarkou a fajne.
A na inych to je des furt treba pichať inzulini a clexane a brať krv z paľca a talky meriať a dakedy prebalovať a vypušťať močove sačky, merať kvantitativne a kvalitativne skupenstva moču a take hnusne roboty.
A dakedy sranda dakedy nuda kus večšinou sa furt hadam so spolužiačkami dakedy si dam dajake spolužiačke zobrať krv zo žili teraz som si zobral sam mam ju doma nestihol som vecej bo isla sestrička.
Obrázok
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 06 Apr 2008, 20:23

boraicho napísal:mafia a ja som si vždy myslel že ty chodiš na elektro školu.

my mame prax 3x do tyždna cely škosky rok.No a ja robim že pridem do šatny sa prezlečieme cela trieda a sme rozdeleni na 3 skupiny a kazda na ine oddelenie.Teraz som na detskom dakedy sa pritrafi a sa najde dajake pekna holka a sprijemni to čas mne aj spolužiakovi.a ked nieje ta sadnem do vystrovny abo do jedalne abo pojdeme do kuchynky dame si čaju rozhovor zo sanitarkou a fajne.
A na inych to je des furt treba pichať inzulini a clexane a brať krv z paľca a talky meriať a dakedy prebalovať a vypušťať močove sačky, merať kvantitativne a kvalitativne skupenstva moču a take hnusne roboty.
A dakedy sranda dakedy nuda kus večšinou sa furt hadam so spolužiačkami dakedy si dam dajake spolužiačke zobrať krv zo žili teraz som si zobral sam mam ju doma nestihol som vecej bo isla sestrička.
Obrázok
na elektro skolu nie len an odbor ale silno prud no 1000v nezda sa i o silne ale je

Split

Príspevok od používateľa Split » 06 Apr 2008, 20:45

mne sa najviac lubila neelektrikarska prax v druhom rocniku ked sme sustruzili...to bolo proste nieco super..tie momenty ked vyletuvali kluce z hlav sustruhov alebo ked sme prehadzovali rychlost ozubenia to znelo ako ked radite rychlost na LIAZ-ke..proste parada...s chalanmi sa na tom zabavame doteraz

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Príspevok od používateľa spin90 » 06 Apr 2008, 20:49

No ta ja som na tom uplne ze najhorsie :-) Na gympel chodim a tam niet ziadne praxe. Ma to kusa sere ale ta je jak je :-)
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 06 Apr 2008, 20:50

Split napísal:mne sa najviac lubila neelektrikarska prax v druhom rocniku ked sme sustruzili...to bolo proste nieco super..tie momenty ked vyletuvali kluce z hlav sustruhov alebo ked sme prehadzovali rychlost ozubenia to znelo ako ked radite rychlost na LIAZ-ke..proste parada...s chalanmi sa na tom zabavame doteraz
to musla byt sranda jaj kebyze sa cas da vratit

dodo_ba
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 963
Dátum registrácie: 09 Apr 2007, 00:00
Vek: 37

Príspevok od používateľa dodo_ba » 06 Apr 2008, 21:17

my sme rozdeleny tiez na 3časti, prva bola vrtanie,rezanie a take blboviny, najlepšie bolo vrtanie :lol: (asie viete co to obnášalo), druhe malo by akoze nieco so slabopudom, meranie rezistorov, ticky kombinacie seriovo-paralelne a kondenzátory ....
a tretie je elektroinštalacia, prax je na dost ubohej urovni :(
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 06 Apr 2008, 21:22

KTO tu je tretiak na skole a konci treti rocnik

Používateľov profilový obrázok
čalfa
Power user
Power user
Príspevky: 383
Dátum registrácie: 30 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Rašov (pri Bytči)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa čalfa » 06 Apr 2008, 22:06

my mame prax v poho aj ked v prvaku to bolo o nicom,teraz v druhaku je to uplne poho,stavame nieke predpisane schemy, zdroj,zosilnovac,generator atd a najviac sa mi pri tom paci ze pri tom vyuzivame osciloskopi, bo doma pristup k nemu nemam, a mame uplne volny priebeh len to musime mat spravene, a mozeme si popri tom robit aj svoje co potrebujeme, ale neznasam ked bereme silnoprud to nieje pre mna je to strasne jednoduche a viac manualne ako elektricke
0
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW

1theend
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23 Apr 2008, 00:00

Príspevok od používateľa 1theend » 23 Apr 2008, 13:28

no my teraz kreslime a zapajame transformator ..ja som prvak na elektro...
0

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 23 Apr 2008, 14:25

Na gympli ziadna prax, akurat tak osahavanie spoluziaciek (mal som ich dost 8) )A na vyske uz je praxe dost, aj ked teorie daleko viac...A tak to ma aj byt. Totizto elektrikara nerobi prax ale teoria. Vela "odbornikov" vie kadeco opravit ale pritom castokrat ani nevedia ako sa to podarilo, len robia to co uz niekedy raz pomohlo. Elektrika je velmo zlozita ako aj ine technicke vedy. Vela ludi sa tu bude nad tym pohorsovat, ze to tak nie je, ale verte, ze keby ste to studovali by ste mi dali za pravdu (podporte ma chalani z vysky - ZAcania). Niekto sa uspokoji s tym, ze vie ako ale nevie preco a ked mu to staci tak to je jeho vec. Ini zase chcu vecdiet podstatu a prave DOVOD a taki jedine taki nieco spravia navrhnu. Postavit a opravit sa castokrat da aj kez toho, aby clovek poznal veci zvane Fyzika, Elektromagnetizmus, pana Teslu, Faradaya, Maxwella a pana Čápa.
Mafia nezufaj a daj na moje rady: Studuj pokial vladzes (aj sam) skusaj a pytaj sa...Vidim, ze mas zaujem nieco vediet tak vedz, ze sa dozvies. A skusaj. Ale hlavne citaj, uc sa a o chvilku budes radit inym ..
Boraicho - To mas zaujimavu prax veru..Menit sacky s mocom ...Vela ludi zavidi..My v ramci oboru studujeme aj na JLFUK v Martine (lekarska fakulta). Ale sacky nemenime...Tebe cest...A v moci tak zistujes nanajvis pH a neziaducu pritomnost bielkoviny. A z krvi cukor a steroly...(ako aj ostatne sestricky) :roll:
0

Split

Príspevok od používateľa Split » 14 Máj 2008, 18:38

na minulej praxi sa mi podarili objavit dve veci:1. neverte vsetkemu co napisu na krabicu profaci.Na krabici od pokazeneho nf generatora bol napisany typ tranzistora a odkaz vymenit.Tranzistor vymenil a tak reku ze ho vyskusam.Generator nic ani pri reproduktore ani na osciloskope a len zachvilu citim taky zvlastny smrad a vidim biely dym stupajuci od transformatora .V zivote som to nezazil..transformator pritom nebzucal nijak neobvykle..doteraz mi je to divne...
2. stalo sa to pred tyzdnom ked som sa na praxi nudil a tak reku ze si aspon popajkujem tak tam bola jedna stavebnica...Zobral som si jeden pajkovaci hrot a na centralnom zdroji nastavil 24V(podla voltmetra na zdroji).pajka sa zohriala a v pohode som pajkoval...lenze cim dalej sa mi zdal ten cin prehriaty az sa mi zacal vyparovat; nakoniec som musel pajku odpojit...dovod?Hrot pajky bol rozzeraveny do cervena...dalsa nevyriesena zahada....napatia som premeral asi trikrat a furt som nameral 24V..

hippo444444
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: kosice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hippo444444 » 14 Máj 2008, 19:01

tie pajkovacky sa ani necudujem predsa len ved su to "skolske" pajky :P
preto som si kupil vlastnu a hned je zivot lahsi.
a tie sustruhy sme mali aj my to bola najlepsia prax jaku som mal a my
sme chodili na madarsku priemyslovku lebo na nasej skole su setky sustruhy znicene :D taze ked profak povedal nepouzivajte rychloposuv tvarili sme sa ze mu nerozumieme ale itak nam dal same jednotky :)
0

Používateľov profilový obrázok
maco222
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa maco222 » 14 Máj 2008, 20:03

no ja chodim uz do 3 rocnika zo 4 a cele tri roky sa na seba vacsinou kukame a usmievame. tomu hovorim prax. ale niekedy aj nieco povyvadzame. ale tento rok mame naozaj uzasneho majstra. je s nim kopec srandy. skoda ze nam rusia skolu :cry:
0

Napísať odpoveď