Kúpa novej TV

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
oskar3236
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 06 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa oskar3236 » 29 Dec 2011, 14:17

Zdravím,

popredu sa sopravedlňujem ak som tému do zlej kategórie vložil ale prišla mi taká najvhodnejšia, podobná vec sa tu rozoberala ale nechcel som to tam dávať tak som vytvoril, novú tému (snáď nevadí).

Takže k veci.
Chcel by som od vás menšiu radu ohľadom kúpy nového televízora do obývačky (otec chce), minimálny rozmer by mal byť 46"-prípadne viac, len LCD a najlepšie s LED podsvietením(čo ma praktický už skoro každý), môže byť aj 3D ale nie je to nutnosťou a cena tak do/okolo 1200€. Kupoval by sa buď z nayelektrodomu alebo z dákeho dobrého online shopu.

Na internete a aj v predajniach sme pozerali ale je toho dosť a neviem podľa čoho sa poriadne riadiť. Ako zdroj signálu bude použité satelit (časom aj v HD rozlíšení), DVD prehrávač, multimediálne centrum hlavne na fullHD filmy (ešte nie je kúpené) a možno sem tam notebook keď si kúpim :) .
Máme zatiaľ vyhliadnuté takéto niečo:

SONY
http://www.alza.sk/46-sony-bravia-kdl-4 ... 271523.htm
http://www.alza.sk/40-sony-bravia-kdl-4 ... 267879.htm
http://www.alza.cz/SK/46-sony-bravia-kd ... 257913.htm

SAMSUNG
http://www.eshop.at-tack.sk/p/ue46d6000 ... it-2234903
http://www.alza.sk/46-samsung-ue46d5500-d228696.htm
ak je niečo lepšie od samsungu tak kľudne dajte návrh :).

Čo poviete na uvedené modely. ktorý z nich by bol asi tak najvhodnejší ? Prípadne ak by ste vedeli o iných (lepších) v danej cenovej kategórii.
Dúfam, že tieto nové televízory (aj iné značky a modely) aj niečo vydržia, nie, že sa týždeň po záruke "záhadne pokazia", alebo budú nekvalitné, lebo po reklamáciách sa nikomu nechce behať.
Snáď som na nič podstatné nezabudol.

Ďakujem všetkým za odpovede, návrhy a rady, prajem pekný deň.
0

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa Andrew180 » 29 Dec 2011, 14:37

Presne to isté riešim teraz aj ja. Akurát, že ja chcem niečo okolo 40" v cene do 700€. Mne sa celkom pozdáva tá 6-ková rada od Samsungu.
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
MiSCHo_20
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 32

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa MiSCHo_20 » 29 Dec 2011, 14:41

Je to ťažké po pravde každý človek má svoju značku, ktorú nepustí ani za nič ale keď ti mám poradiť z môjho pohľadu tak by som ti odporučil jednoznačne Samsung UE46D5500. Máme ho doma a kontrast farieb a rozlíšenie sa na ňom ani nedá opísať. A po pravde ten prvý čo si uviedol Samsung tak by som ja osobne ho nebral načo mať 3D obraz a stále na sebe 3D okuliare za prvé nepraktické a neúčelové možno ak tak jedine v kinách by som to bral inak nie to je iba môj názor. Tak ak mám ti poradiť ešte raz jednoznačne ber Samsung. :)
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa Axwell » 29 Dec 2011, 14:53

takze takto:

Samsung - od 6 rady vyssie,nizsie rady pri takej uhlopriecke neodporucam pri samsungu
Sony - volakedy best of, dnes uz bohuzial nie, nema dnes co ponuknut naviac...
Philips moj typ pre teba:

http://led-televizory.heureka.sk/philips-46pfl6606k/ (Osobna skusenost)

http://led-televizory.heureka.sk/philips-46pfl8685h/ (Najvyssia rada - to najlepsie napr. Ambiligiht)

Este su celkom dobre Sharp TV, tiez si ho ludia celkom pochvaluju.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa platon.rado » 29 Dec 2011, 15:04

1,PANASONIC
2,SAMSUNG

Iné nie.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Dec 2011, 15:33

Sharp
Samsung
Panasonic
- co sa tyka LCD s OLED podsvietenim.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa Andrew180 » 29 Dec 2011, 16:17

Panasonic vravíte? Hmm, toto IPS-ko veru nevyzerá najhoršie.
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
oskar3236
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 06 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa oskar3236 » 29 Dec 2011, 16:20

Ďakujem veľmi pekne za reakcie, ak mám pravdu povedať, tak 3D technológiu ja osobne vôbec nepotrem (ani otec to nevyžaduje), ako písal MiSCHo_20, sediet pred TV s okuliarmi je blbosť.
Tiež skôr za samsung ako iné značky, samsung sa poslednú dobu celkom dobre "vytiahol" hore čo sa týka TV tak asi niečo z toho samsungu vezmeme ale ešte neviem presne ktorý model.

MiSCHo_20 k tomu UE46D5500, skúšal si dať do USB aj dáky prenosný HDD s vyššou kapacitou (500GB+) či to vezme ? A to wifi si neskúšal, že ako to funguje vlastne, to napr. prepojim TV s Notebookom cez wifi a môžem na TV kukať filmy alebo to je len čisto na internet cez wifi (videa napr. z youtube a pod.) ?

pocitujlasku nie je OLED tak náhodu niečo iné ? Lebo LCD nie je s OLED podsvietením ale LED, alebo je aj niečo ine ?
0

Používateľov profilový obrázok
Andrew180
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa Andrew180 » 29 Dec 2011, 16:27

oskar3236 napísal:MiSCHo_20 ...prepojim TV s Notebookom cez wifi a môžem na TV kukať filmy alebo to je len čisto na internet cez wifi (videa napr. z youtube a pod.) ?
Má to DLNA takže môžeš prehrávať súbory cez sieť.

@MiSCHo_20
FullHD .mkv si skúšal?
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
oskar3236
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 06 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa oskar3236 » 05 Jan 2012, 22:48

Andrew180 diki moc tá funkcia sa mi neskôr zíde :)

Ďakujem všetkým za rady a TV už je doma :) .
Kúpili sme samsung zo šiestej rady a konkrétne UE46D6100 akurát bola dnes v jednom obchode v akcií tak sme ešte aj relatívne dosť ušetrili.
Obraz je pekný ale hlavne čo sa týka prehrávania Full HD, satelit zatiaľ nemáme s HD rozlíšením tak cezeň to už je trošku horšie ale to sa časom vyrieši tiež.

Čo sa týka prehrávanie cez USB a externý HDD tak to v pohode zvláda disk s veľkou kapacitou (môj 500GB WD 2,5 palcový), skúšal som aj Full HD MKV (od 10GB súbory až pod 18GB) a prehrá to bez problémov, žiadne sekanie, proste nič (aj audio stopy sa dajú prepínať, len na titulky som ešte neprišiel). Ešte nemám ako vyskúšať funkcie ako sú Wifi, LAN a pod. ale to zatiaľ moc nepotrebujem, to až časom keď si kúpim notebook.

Zvuk priamo z TV nie je žiadna sláva (asi ako u každej TV) ale to ma netrápi, lebo to mame prepojené na domáce kino (len stereo zvuk, nie 5.1).

Takže s TV sme nadmieru spokojný, odporúčam ak by sa niekto nevedel rozhodnúť v danej cenovej kategórií.

Pekný večer prajem.
0

Používateľov profilový obrázok
NecKneSS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 25 Sep 2011, 18:53
Bydlisko: Prešov
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa NecKneSS » 05 Jan 2012, 23:01

ahoj, ja by som ti poradil panasonic. to ips by som nekúpil, krásna čierna a nepotrebuješ ani zrkadlo, všetko to odráža. a k tomu lcd, rozpočet máš parádny, tak prečo taký "fuj" obraz ? ja som v tom rozdiel nevidel, až pokiaľ sme si nekúpili plazmu. teraz u každého suseda prevraciam očami ... a s 3D nemám skúsenosti, no neviem či by sa mi furt chcelo hľadať okuliare, nie vždy pozerám telku kvôli zážitku ...

ups, trošku neskoro :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 05 Jan 2012, 23:29

oskar3236 napísal:nie je OLED tak náhodu niečo iné ? Lebo LCD nie je s OLED podsvietením ale LED, alebo je aj niečo ine ?
LED podsvietenie je klasika, ledky, ako zdroj svetla rozmiestnene bud okolo LCD, alebo za nim.
OLED - nepotrebuje podsvietenie, je to take spojenie lcd a led -> nizsia spotreba, ma jasnejsie farby. Na nete je kopec porovnani.

Rodicia chceli nejaku 42" telku. Chcel som samsung, ale nakoniec zvitazil Sharp. Ma krajsie farby, a ovela nizsiu spotrebu. (20W v pohotovostnom rezime pri Samsungu sa mi zdalo dost vela, Sharp <1W). V prevadzke neviem, ale tiez tam bol rozdiel.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
oskar3236
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 06 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa oskar3236 » 06 Jan 2012, 10:59

NecKneSS:

nakoniec ten rozpočet bol až moc veľký, TV sa kúpila o za relatívne o dosť menšiu sumu a zvyšne peniaze pôjdu časom do reproduktorov keď sa došetrí, teraz ešte treba po dokupovať káble a pod. drobností čo chýbajú. "Fuj" obraz ? Ani by som nepovedal, obraz je naozaj pekný, či už čierna farba alebo celkovo farba, dosť záleží aj čo človek pozerá aký zdroj signálu. Z obrazom sme spokojný a aj celkovo s funkciami čo ponúka a 3D teraz vôbec neriešim.
Čo sa týka plazmy, áno má svojich zástancov a aj výhody (aj nevýhody) oproti LCD ale ja bohužiaľ zástancom plazmy nie som tak preto len LCD.

pocitujlasku:

viem aký je rozdiel ale vtedy som ťa asi zle pochopil, nevadí :)
Nad Sharp som aj ja premýšľal, len otec moc do toho nechcel ísť tak aj preto sme nakoniec ostali pri samsungu. Čo sa týka spotreby v pohotovostnom režime tak 20W neberie (možno nižšie modely a pod.) čo som pozeral v e-shopoch tak všade je písaná spotreba pod 1W a konkrétne 0,3W nemusí to byť 100% pravda ale 20W pochybujem.

Na bežné pozeranie je podľa mňa dosť dobrá TV a keď chcem mať aj dáky zážitok z filmu tak tiež v ničom (ešte som neprišiel na nič) nezaostáva, takže túto TV hodnotím ako dosť dobrú, čo nám úplne stačí :)
0

Používateľov profilový obrázok
MiSCHo_20
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 32

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa MiSCHo_20 » 06 Jan 2012, 11:43

oskar3236 skušal som na to prípajať hardisk 1Terovi a išlo to ako nič v pohode. Aj som skúšal cez HDMI kábel pripojiť notas a hral som napríklad hry cez notebook. Ale cez sieť som to ešte nenapájal to ani nemá zmysel radšej cez notebook si stiahnem film zapojím TV buď k hardisku alebo notebooku a pozerám filmy. Ale ozaj Oskar ten Samsung sa naozaj oplatí ručím ti za to. Tá cena je ešte aj vyhovujúca lebo s rodičmi sme ho kupovali trošku vo vyššej cene.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 06 Jan 2012, 12:20

oskar3236 napísal:Čo sa týka spotreby v pohotovostnom režime tak 20W neberie (možno nižšie modely a pod.) čo som pozeral v e-shopoch tak všade je písaná spotreba pod 1W a konkrétne 0,3W nemusí to byť 100% pravda ale 20W pochybujem.
Ja som si myslel, ze vsetky nove telky musia splnat nejake setrenia energie, ale fakt ma zarazilo, ked niektore modely mali v pohotovosti zavratnu spotrebu, ale teraz co citam, tak vsetky nove maju do 1W.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
NecKneSS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 25 Sep 2011, 18:53
Bydlisko: Prešov
Vek: 27
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa NecKneSS » 06 Jan 2012, 15:53

s tým zdrojom máš pravdu, no myslel som skôr na nejaký šport, pri futbale vidím loptu natiahnutú cez celú obrazovku ... preto mi je sympatickejšia plazma ...
0
Naposledy upravil/-a NecKneSS v 06 Jan 2012, 18:44, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Lubor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 15 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa Lubor » 06 Jan 2012, 18:38

Musíš pozerať iba Slovenskú ligu, kde si hráči loptu iba kotúlajú a podávaju... :D
0

letavizu1
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08 Sep 2011, 00:00

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa letavizu1 » 20 Jan 2012, 10:26

Chcem sa spytat, kupujem novu - 32" Samsung UE32D5000 , je potrebne k tomuto tv aj nejake specialne pripojenie,? prepetovu ochranu? v obchode ma presviedcali ze si musim kupit za cirka 40 eur prepetovu ochranu lebo mi nebude platit zaruka , co si o tom myslite,
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1320
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa straciam » 20 Jan 2012, 10:43

letavizu1 napísal:Chcem sa spytat, kupujem novu - 32" Samsung UE32D5000 , je potrebne k tomuto tv aj nejake specialne pripojenie,? prepetovu ochranu? v obchode ma presviedcali ze si musim kupit za cirka 40 eur prepetovu ochranu lebo mi nebude platit zaruka , co si o tom myslite,
pozri tu:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_televiz ... 0.html?d=1

alebo tu:
http://www.samsung.com/cz/support/warra ... rmation.do
(tam sa pise ze prepatie v sieti je v rozpore zo zarucnymi podmienkami)
40eur za prepatovu ochranu je dost vela..
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6236
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Kúpa novej TV

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Jan 2012, 10:57

ta 40 eckova prepatovka ma mozno aj garanciu vyrobcu na pripojenie zariadenia do urcitej sumy. Nieco ako poistne, ak oddide telka ktora bola pripojena k tej prepatovke. Ale zase maju tam milion veci, na ktore sa ta garancia nevztahuje.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok