ako ste prezili maturitu Vy?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa lubbo7 » 12 Apr 2012, 20:52

zdravim kedze maturita sa blizi a ja som nanestastie medzi tohtorocnymi maturantami,tak som sa chcel opytat ako ste maturitu a pripravu na nu zvladli vy,pisomne boli celkom v pohode,ziadny stres,ukludnoval ma pocit ze v juni to vyzehlim....sice je ustna cast az za 2 mesiace,ale uz teraz obcas nemozem spat a stresujem ze to nezvladnem,a predstava ze sa budem potom musiet ucit cele prazdniny a maturovat v septembri ma fakt desi:)

..sry za vynechané mäkčene a dĺžne :D
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 33

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa Axwell » 12 Apr 2012, 20:55

ustna cast je vzdy lahsia ako pisomka to mi ver :wink: a ako kazdy by napisal, maturita ? banalita...

toto su najkrajsie chvile na strednej, treba si to uzit kym sa da...
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa Peťus » 12 Apr 2012, 20:57

před maturitou je to válka po maturitě to bereš jako lehoučká zkouška :-)
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa lubbo7 » 12 Apr 2012, 20:58

no tiez mi ti co ju maju za sebou hovoria ze su to zbytocne stresy,a ze maturita=formalita,ale predsa mam strach,literatura mi moc nejde(totalne ma nebavi)aj ked v skole su aj vacsi tupci a ukludnujem sa tym ze ked zmaturuju oni,tak to musim aj ja,priemer mam cele 4 roky okolo 1,8-2,3,ale za tie 4 roky som tomu uceniu moc nedal-jaksi mi to islo aj bez pravidelnej dennej pripravy :D
0

24mato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 09 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: PD

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa 24mato » 12 Apr 2012, 21:02

Ak si pravidelne chodil do skoly, nebudes mat s nicim problem a spravis to aj ked sa nic teraz nebudes ucit. Tieto posledne dni v skole sa snaz len nepokazit si vztahy s ucitelmi a vsetko bude OK.
Ten slovensky jazyk a literatura to je asi najvacsia hlupost na maturite. Nikdy v zivote to dalej nepouzijes. Jedine co potrebujes je vediet gramatiku a to sa na ustnej skuske neskusa. Tie rozpravocky o spisovateloch a ich dielach ti na technickej skole budu na dokopy nic.
0
Darovanému tranzistoru sa na kremík nepozeraj.

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa JAKUB G » 12 Apr 2012, 21:04

takto nejako....
Prílohy
225299_1697175789301_1235060368_31368916_7270477_n.jpg
225299_1697175789301_1235060368_31368916_7270477_n.jpg (13.21 KiB) 7173 zobrazení
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 33

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa Axwell » 12 Apr 2012, 21:05

tak tak, a este slovina tento maturitny rocnik je toho menej, a teda lahsie to budete mat...
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa Robio » 12 Apr 2012, 21:09

Zober si to tak že na výške (priemerne ťažkej) má každý semester(polrok) rovnako alebo viac učenia ako na maturite, čiže maturita nieje žiadna nezdolateľná prekážka kvôli ktorej netreba spávať. To v žiadnom prípade.

Nevieme aký si ty typ žiaka, či jednotkár ktorý stresuje z inej známky ako z jednotky alebo v čom je problém že ťa to tak berie.

Moja rada ?
Ak už sa máš z čoho učiť (vypracované otázky) tak si to čítaj hocikedy keď sa budeš nudiť alebo proste nebudeš mať nič na práci, zameriavaj sa hlavne na to čo nevieš.
No a potom tie dva tri týždňe predtým aspoň hodinku denne to tračiť do hlavy
Ja som si pred maturou dal týždeň na SJ a ďalší týždeň na NJ. Maturoval som aj z elektrotechniky ale tú som viac menej vedel, takže to som len tak prelistoval a stačilo to.

A hlavne si stále hovor a utvrdzuj sa v tom že keď budeš stresovať tak to bude len horšie. Nejdeš na popravu, nestavíš nejaký predmet tak pôjdeš na opravu, svet sa nezrúti. Navyše to nemáš prečo nespraviť, to by si z daného predmetu už vážne musel byť úplne vytretý a nevedieť NIČ. A ak si dobre pamätám tak my sme pred maturou opakovali o 106 takže niečo budeš vedieť aj keby si nechcel.

Hlavne nestresuj, ver či never, spraviť maturitu (na dostatočne) je veľmi veľmi jednoduché. Iste z tvojho pohľadu možno nie ale s VŠ sa to nedá porovnať. (natož s nejakými štátnicami)
0
Naposledy upravil/-a Robio v 12 Apr 2012, 21:11, upravené celkom 1 krát.
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

marek181818

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa marek181818 » 12 Apr 2012, 21:11

presne tak vztahy s ucitelmi moc pomahaju a najma ked si dobry ziak,teda nerobis nikomu zle,beryusujes na uceni a pod ,ber to ako ked ta vyvolaju na hodine ,pred tym mas stres ,ze nech ta nevyvolaju ale ked ta uz vyvolaju stres ti opadne :wink: :wink: :D

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa Vojta » 12 Apr 2012, 21:12

Ať s tou literaturou jdou někam, na co mi to bude v oboru mechanik elektrotechnik :?:
Za týden 3 hodiny jazyka, z toho 2 literatura, která mi vůbec nejde, mohli by to už konečně změnit :evil: Já to tak nesnáším :evil: :evil:
Ještě že na maturitu budu čekat ještě 3 roky...
0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa pawlo » 12 Apr 2012, 21:16

Poviem ti to takto že na prvé skúškové na VŠ som sa učil omnoho a omnoho viac ako na celú maturitu a nedopadla ani zďaleka tak dobre ako maturita.

A to sa na VŠ pripravujem poctivo každý deň do školy.

Myslím že na maturite dosť zaváži najmä to, keď vieš pohotovo odpovedať s rozumom a nie len niečo čo si sa nabiflil. Zvyknú dávať aj chytáky (aspoň u mňa to tak bolo) no nemal som s tým problém keďže som vedel o čom hovorím.

A hlavne veľa píš pred nimi na papier schémy, grafy, závislosti a podobne a vysvetluj...

Čo sa týka angličtiny tak tam je dôležité neprestať rozprávať, proste rozprávať vkuse bez prestávky a nedať im priestor na otázky :D
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa lubbo7 » 12 Apr 2012, 21:29

no tak ja chodim na odbor elektrotechnika,a nestresujem z kazdej znamky inej ako 1 :D
skor som typ mam v pi**
literatura je fakt blbost,v buducnosti to vyuzije mozno 0,1% ludi,a na vysku sa chystam na mtf-aplikovanu do tt,tak by ste mi mohli poradit co a ako,kto tam chodi,ale pocul som ze je to tam flakarna :D
a aj keby to tam bolo tazsie,tak aj musi,lebo ty si si ten odbor a zameranie vybral,cize by si to mal lahko pochopil,naopak na strednej mas aj v prvych rocnikoch totalne nudne a nezaujimave predmety ako ekologia,dejepis a pod radsej keby nam dali nejake programovacky atmelov alebo nieco odborne-zaujimave,ktore suvisi v nazvom odboru
otazky vypracovane mam,tej literatury je fakt moc,v skole sa to ucime 4 roky a potom to mam vsetko vediet v jeden den na mature?a to iste aj anglina ..gramatika mi ide,s diktatmi a pod nemam problem,
a neviem ci tento rok mame toho menej,je sice pravda ze nas rocnik ide podla nejakej novej vyhlasky,ale minulorocny maturanti mali odost viac hodin napr anglictiny,my mame 3hodiny tyzdenne,a 1 hodinu cvicenia,ktore su nepovinne...potom ze sme z toho vydrety
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa pawlo » 12 Apr 2012, 21:41

A je problém sa pozbierať partia ľudí a ísť za vyučujúcou angličtiny či si nenájde hodinku dve času týždenne na dovysvetlenie vecí ktoré sa nestíhajú na hodine?

Podľa mňa nie, keďže je plno ľudí ktorý na škole sú kvôli tomu aby niečo naučili žiakov a nie na to aby len dostávali výplatu. Len to by bolo potrebné použiť ústa :wink:
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa Napster050 » 12 Apr 2012, 21:48

kriste pane, stresujete zo skúšky, ktorá je viac-menej len formálna... na výške to budete mať každý semester z 5 a viac predmetov :lol:

treba si povedať "mám v pi4i na lehátku"... inak vyskočíte z okna :lol:
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9332
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa breta1 » 12 Apr 2012, 21:51

Já jsem kdysi ten volný týden před maturitou chtěl opravdu využít k intenzívnímu učení. Domluvil jsem se se spolužačkou (mimochodem velmi atraktivní a chytrou), že se budeme učit spolu.
No, co budu povídat, k učení jsme se moc nedostali, ale nakonec oba jsme maturitu zvládli a zůstaly mi na to "učení" moc hezké vzpomínky....
Ale pozor - to není návod, jak úspěšně odmaturovat!!!!!!!
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 12 Apr 2012, 22:04

Ja sa najviac bojím angliny :lol: nikdy som ju nevedel hoc som na hodinách dával pozor no nejak mi tie skladania slov a tie blbosti nejdu :lol: a to má byť matura na budúci rok ťažšia (myslím tým že tí čo nespravia písomné aspoň na 33% tak nejdú na ústne) :lol: čo dodať :D tak len veriť si a nestresovať pretože ten dokáže narobiť dosť veľa problémov.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Wicker

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa Wicker » 12 Apr 2012, 22:39

Na maturu som sa učil len cez akademický týždeň aj to len SJ/ LIT a elektrotechniku, NJ som išiel buď dám, alebo nie... spravil som no problemo.

Hlavné je nemať stres, my sme pred maturou hrali karty s vyloženými nohami a zabávali sme sa ako keby sme boli normálne v škole, ako keby ani matura nebola, proste sme z toho nerobili vedu, narozdiel od báb ktoré vedľa na chodbe rumádzgali, že to nedajú a pod.

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa staffy » 12 Apr 2012, 22:56

Ja som sa na angličtinu neučil, s tým som problém nemal, z elektra som si prebehol pár vecí, ale SJL/LIT som sa učil tak, že som si vypracovával otázky a tie sa postupne učil. Ak sa začneš učiť 2-3 týždne dopredu, 2 hodky denne, tak nebudeš mať problém, ja som tomu dokopy dal len týždeň a ten stres bol hlavne z toho, že som to nevedel. Hlavné je nevytiahnuť si otázku, o ktorej nič nevieš, to tam môžeš stáť a akurát sa na komisiu pozerať :lol:
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa Napster050 » 12 Apr 2012, 23:11

staffy napísal:Ak sa začneš učiť 2-3 týždne dopredu, 2 hodky denne, tak nebudeš mať problém
kriste, šak ak by ma ne*eblo tak by som vyskočil z okna.. :lol:

ja som sa učil SJL 3 dni pred maturou... no a vytiahol som si jednu z troch otázok ktoré som nevidel, ale nakoniec som to akosi uhral.. a je úplne jedno akú známku budeš mať, na to sa ťa pýtať nik nebude.
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4344
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: ako ste prezili maturitu Vy?

Príspevok od používateľa misocko » 12 Apr 2012, 23:23

ja som mal stale PVD a tak som aj zmaturoval, aj ked som bol z matiky 4 roky jeden z najlepsich vytiahol som na maturach permutacie.....-jedina otazka ktoru som vobec nevedel (doteraz to nechapem , nepotrebujem, a matiku som sa ani neucil skratka som ju vedel) - za 1, odborne predmety som sa tiez ucit nemusel (sadol si na mna debil ucitel - pisomne za 2), prakticke no problem 1, a zo slovenciny mi sadla jedna z piatich otazok ktore som sa naucil :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok