kam na Vyšku

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

teslak

kam na Vyšku

Príspevok od používateľa teslak » 12 Feb 2013, 19:44

caute ,ja viem ze tato tema sa tu omieľla uz po x krat

ja uvazujem bud nad fej tuke alebo tu
http://www.sjf.tuke.sk/kvtar/2/pgs/index.php?pg=page
moja otazka znie chodi niekto ta tuto katerdu ? je to lepsie ako na FEIke ja sa chem hlavne zaoberat robotikou elektronikou automatizaciou a programovaním. za vaše komentare budem vdycny

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Dali2 » 12 Feb 2013, 20:15

Kašli na slovenské vysoké školy, chodil som na FEI TUKE, dnes je to odpadová škola, STU v Blave je to isté v pepitovom. Ak sa nevieš dostať do zahraničia, tak choď na ČVUT do Brna, tam by si nemal problém, sa dostať, tam ťa aspoň niečo poriadneho naučia.
0

Používateľov profilový obrázok
Cavendish
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Cavendish » 12 Feb 2013, 20:19

V Brne je VUT, tam chodím na silnoprúd a môžem len odporučiť. ČVUT je v Prahe, ak sa nemýlim a po tom čo mi kamarát ukázal ich dielne tak mi neostalo iné, než len ticho závidieť.
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7723
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Merak » 12 Feb 2013, 20:19

jjjj
slovenské vysoké školy začínajú byť na nič
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Dali2 » 12 Feb 2013, 20:23

Cavendish napísal:V Brne je VUT, tam chodím na silnoprúd a môžem len odporučiť. ČVUT je v Prahe, ak sa nemýlim a po tom čo mi kamarát ukázal ich dielne tak mi neostalo iné, než len ticho závidieť.
Máš pravdu, VUT, kamoš tam chodil a keď mi rozprával, ako to tam beží, tak ja ako frekventant FEI TUKE som mu tiež iba tíško závidel...
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa pawlo » 12 Feb 2013, 20:30

K tomu môžem povedať jedine toľko, že ak máš dostatok financií a možností choď do čr. Ja keď som podával prihlášku do Brna na mikroelektroniku tak ma v pohodičke zobrali bez prijímačiek, no nakoniec som nešiel kvôli skôr uvedeným dôvodom a skysol som tam kde som.

Vtedy to bolo v Brne tak že keď si mal priemer do 1,5 a maturitu z matiku za 1 tak brali bez prijímačiek.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

Používateľov profilový obrázok
Sl@Vo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 391
Dátum registrácie: 05 Feb 2008, 00:00
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Sl@Vo » 12 Feb 2013, 20:36

ja chodim na CVUT na FEL, je pravda ze studujem pocitacove systemy, ale co viem od byvalych spoluziakov z kosic, ziliny blavy a brna tak som kua rad ze som prave v prahe ;)
0
Sl@Vo

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa AndiCibula » 12 Feb 2013, 20:38

Tak tak, Brún, za 200€ vyžiješ z intráku/prenájmu bytu + jedlo + réžia a ešte ti zostanie na mrhanie blbosťami.
Papier sa neprevádzkuje, všetko elektronicky, vrátane skrípt vo formáte PDF.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
Cavendish
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Cavendish » 12 Feb 2013, 20:51

Nechcem kydať hnoj na Slovensko, ale podla tejto témi to vyzerá tak, že čím ďalej tým lepšie.
0

Split

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Split » 12 Feb 2013, 21:00

ja sa chem hlavne zaoberat robotikou elektronikou automatizaciou a programovaním
skus pozriet priemyselna informatika na FEI, na SJF pochybujem ze k niecomu dospejes.. kazdopadne si uvedom, ze kym sa dostanes k tomu co naozaj chces robit, stravis 3 roky robenim niecoho, co budes nenavidiet...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa mato3000 » 12 Feb 2013, 21:29

Merak napísal:jjjj
slovenské vysoké školy začínajú byť na nič

začínajú ? :D no to už pekných 20 rokov sú !!! a nie na nič ale v :butthead:
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa lubbo7 » 12 Feb 2013, 21:38

kamarat studuje teraz na feike na ing robotiku,predtym ale neviem co studoval na bc...kazdopadne mohol ist programovat nejake roboty do nemecka za 1800€...odmietol a studuje dalej...ja by som sa rozhodol inak :D
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Ond3x » 12 Feb 2013, 21:43

Brno je v pohodě. Dobré město a fajn škola. ČVUT je jen pro blázny, co si rádi komplikují život. Člověk už nemůže být úplně blbý a na některých oborech je docela běžné dělat Bc 4 roky.

lubbo7: To není zas tak moc na němčoury :mrgreen:
0

Marekodzapadu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 25 Apr 2010, 00:00
Vek: 12

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Marekodzapadu » 12 Feb 2013, 21:53

Keď už je tu téma, nájde sa tu niekto kto študuje na VUT/ČVUT katedru pohonov, respektíve elektrické pohony? Ak hej, prosím PM :]
0

Split

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Split » 12 Feb 2013, 21:59

tak 1800 nie je na nemcov moc ale zase to nie je ani malo... da sa s tym velmi v pohode vyzit...

teslak

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa teslak » 13 Feb 2013, 18:28

[quote="Split"][quote]ja sa chem hlavne zaoberat robotikou elektronikou automatizaciou a programovaním[/quote] skus pozriet priemyselna informatika na FEI, na SJF pochybujem ze k niecomu dospejes.. kazdopadne si uvedom, ze kym sa dostanes k tomu co naozaj chces robit, stravis 3 roky robenim niecoho, co budes nenavidiet...[/quote]
ved toto neviem ,ak pojdem na strojnicku tam to bude cisto len o strojarenstve a tak
a ked poidem na FEI tak tam to bude zas len cisto elektrika a programovanie a nic take ,
ja by som chel taky mix (ved robotika ja spojenie strojnictva ,elektroniky a programovania ,
dobre viem ze to s našími univerzitami ide dole vodou ale zial nemam financne prodtriedky na to aby som studoval neviem ako daleko,nevylucujem ani taku moznost ze by som bol na TUKE len 1 rok a potom ak by sa podarilo by som isel na lepsiu univerzitu len neviem ci by to nebolo veľmi komplikovane a ci by som z tono nemal len viac skody ako uzitku.
Ale najprv treba zmaturovať :twisted:
aj tak ked budem mať vysoku to mi este nic nezaruci,aby som dostav v ndesnych casoch pracu, a vyčšinou ti co nemaly vzdy v skole tie najlepsie znamky sa v realnom zivote dokazu lepsie presadit ako napríklad sprt z gymnazia ktory dokoncil vyšku s vyznamenanim lenze v praxi nekokáze nic a na trhu prace je bezcenný (môj názor) (ja sice tiez mam relativnde dobre zmamky z odbornych predmetoch ale aj tak radsej robim nieco prakticky,a vidim ako to funguje a viem preco ako sa len ucit a nevyuzit to v praxi)
ako som spominal v teme :
http://svetelektro.com/Forum/maturita-z ... 23213.html

" sice chodim na elektropriemyslovku ale mam pocit ze 70percent ziakov tam nema co robit ,bud sa ucia len pre znamky alebo na skolu zvysoka kasľu. Nechcem nikoho urazit ale proste nechapem naco isli na taku skolu. "


Len mi povedzte v com spociva ten najväčši problem nasich vysokych skôl ,ja dobre viem ze celkovo skolstvo ide do :butthead: ale v com je ten najvyčší problem. ze tam ucia ucitelia teoretici a ucia veci ktoré sú mi v praxi na nic? ci ako?

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Ond3x » 13 Feb 2013, 18:36

Len mi povedzte v com spociva ten najväčši problem nasich vysokych skôl ,ja dobre viem ze celkovo skolstvo ide do :butthead: ale v com je ten najvyčší problem. ze tam ucia ucitelia teoretici a ucia veci ktoré sú mi v praxi na nic? ci ako?
Co jsem se bavil se staršíma mistrama, problém je v financování a neochotě studentů se učit. :wink:
0

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Dali2 » 13 Feb 2013, 19:08

teslak napísal:a ked poidem na FEI tak tam to bude zas len cisto elektrika a programovanie a nic take
Zabudni na to, v prvom ročníku ani omylom:
Matematika, Podnikanie a management, Úvod do programovania a sietí, Základy inžinierstva materiálov, Elektrotechnika, Fyzika, Princípy počítačového inžinierstva, Programovanie, Assembler.
Toto sú predmety spred štyroch rokov (opísal som z môjho indexu). A keby si vedel, čo ktorý predmet obnáša, tak sa obesíš. Assembler sme brali 8080 a x86, vrcholom predmetu programovanie bolo vytvoriť jednoduchú web stránku v HTML, Elektrotechnika boli komplexné výpočty fázorov v striedavých sústavách (vyšetrovanie obvodov a prechodové javy), ostatné ani nehovorím. Matika na búdku (matice, polynómy, derivácie, integrály, vyšetrovanie priebehu funkcie, ...). Nehovoriac o kvalite vyučujúcich. Keď na prednáške načapeš prednášajúceho už pri tretej chybe, resp. zistíš, že o danej problematike vieš viac ako on...
To čo chceš ty sa najviac podobá na odbory Mechatronika alebo Kybernetika, mrkni sem: http://www.fei.tuke.sk/sk/studium/bakal ... e-programy

Ešte stále si myslíš, že je to schodná cesta?
0

Split

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa Split » 13 Feb 2013, 19:45

Dali ja neviem na jaku FEI si chodil ty ale pred 4 rokmi som bol aj ja na FEI ale FEI STU prvakom na odbore elektrotechnika a mali sme predmety Algoritmizacia a programovanie (zaklady C ktore sa potom dalej rozsirovali v druhom semestri aj so zopar programami v Assembleri) a ze to lahky predmet nebol to garantujem... programy boli ako zapoctova pisomka kazde cviko a na papier (ziadne debugovanie a to iste aj na skuske)... bola tam Matika 1 co bola linearna algebra, rady a derivacie a limity... potom Ekonomia (dalo sa to prezit, i ked bohvieco som si z toho predmetu neodniesol)... potom tam bol Anglicky jazyk, Logicke obvody (Karnafove mapy a podobne srandicky) a uvod do inzinierstva (technicke kreslenie, AutoCAD).. az druhy semester bola Elektrotechnika (v podstate cela elektrotechnika zo strednej piemyslovky), fyzika (Kinematika, Termodynamika, kmitanie a vlnenie) a este nejake somarinky... sam sa nemozem stazovat na obtiaznost vyucby ani na sposob, problem bol len v tom, ze vela z tych veci clovek pozabuda, lebo ich nevyuziva nikde, len na matike... bolo dobre ze na matike 2 ktora bola v druhom semestri sme sa ucili integraly, lebo tie sa pouzivali na fyzike 1 a aj potom dalej... teraz su uz zaklady fyziky aj v prvom semestri lebo na tom dost vela ludi lieta...

vysoka skola je od toho, aby si sa na nej naucil riesit problemy a rychlo sa dostat do danej problematiky... od toho mas zaklady matematiky a fyziky a programovania lebo vsetky elektrotechnicke problemy su s tymto spojene... a zvysok studia si to uz len precvicujes.. kolega, ktory je aj moj spolubyvajuci sa zaobera programovanim roznych mikrocipov a kadejakych blbosti, vkuse spekuluje nad nejakymi obvodmi a kartami a modulmi a programuje to od rana do vecera a to povinne ako zadania do skoly... samozrejme si musi prejst teoriou automatizacie a podobnych somarin ale urcite tomu rozumie viac ako predtym... on studuje priemyselnu informatiku...

http://www.fei.stuba.sk/docs//2012/SP_2012_13_web.pdf strana 98

teslak

Re: kam na Vyšku

Príspevok od používateľa teslak » 13 Feb 2013, 22:08

split akoze fakt niektore predmety ani neviem naco tam natrepali, totlne hovadiny :?
naco tam je ta telesna , a anglictina (ja som nemcinar a z neminy aj maturujem a na zakladke som anglinu nemal vobec a na strednej som dostal takých ucitelov ze dokopy z tej skoly po anglicky neviem nic ) :cry: :oops:
alebo bezpecnost a ochrana zdravia pri praci alebo ekonomika
a videl som tam aj nejaku humanitnu somarinu :evil:
len som dufal ze po strednej sa konecne zbavim predmetov ktore su podla mojho nazoru mrhanim casu v skole,ale ako sucast vseobecneho vzdelavania mi az tak nevadia ale by ich mal rozvijat kazdy individualne ak o to ma zaujem a nie byt za to znamkovany a nuteny sa ten predmet ucit a nasledne ho nenávidieť.

este taka otazka myslite si ze sa oplati codit na vysoku skolu teda, tí co na nej su sa pýtam, ja viem ze vsetko ma svoje klady a zapory ale nemyslite si ze pri sucasnej situacíí skolstva to je zbytocne stravenych 5 rokov zivota v dalsom upadajúcom výučbovom ústave :roll:
(ale studensky zivot tam musí byť super :D )nedaju sa dosiahnut rovnake ba aj lepsie vysledky samostudiom ked budem precovat na tom co ma skutocne baví a prinesie mi to do života oveľa viac ako drieť lavice v systéme ktorý nenávidím, moj nazor na to je dobre vystihnutý tu :
http://www.ako-sa-naucit-skor.com/kriza ... ensku.html


[quote] problém je v financování a neochotě studentů se učit. [/quote] studenti takí boli sú a takí aj budú :mrgreen: :finga:

Napísať odpoveď