PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Apr 2019, 08:24

Keď vynašli Margarín a podobné rastlinné tuky, tak Americký vedci zistili, že bravčová masť je škodlivá.Dnes zase ,, zistili,, že je najzdravšia.Ja som im neuveril a už 60 rokov si pochutnávam na chlebíku s masťou a cibulou a nenapadlo ma natrieť si ho nejakou plastovou hmotou smrdiacou petrolejom. :wink:
Preto som dospel k záveru, že :

Americký vedci vždy zistia to, čo si želajú,, zistiť ,, objednávatelia výskumu. :D
1
Obrázok 1
Naposledy upravil/-a 5ko v 07 Júl 2021, 17:11, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výro aby sa ky

Príspevok od používateľa muziker » 12 Apr 2019, 11:27

5ko, ak si dobre spomínaš, podobné to bolo s konzumáciou vajec už v socíku a pokračovalo to prakticky až dodnes - raz škodili (lebo zlý cholesterol), potom boli zdravé, ... všetko záviselo od toho koľko ich mali na sklade, resp. ako išli na odbyt. Proste biznis musí frčať :D
Podobné cirkusy boli a sú okolo špenátu. Naše mamky nám ho pred vyše polstoročím servírovali (lebo železo), neskôr to všetko bolo naopak, lebo ... podobne to bolo s mäsom - raz bolo jedno na výslní, potom zase iné. Rovnako by to dopadlo aj so slaninkou, klobáskou a inými zabíjačkovými dobrotami. A takto by sme mohli pokračovať asi pomaly so všetkým. To vieš "vedci" sa nezaprú :finga:
Normálne slováčisko ale nebude počúvať tieto "vedecké bláboly" a naje sa čo mu chutí a na čo je zvyknutý. Veď život je predsa o pocitoch - tak si doprajme najmä tie dobré. Koniec koncov na niečo predsa musíme umrieť :D tak prečo si troška nezhumpľovať svoju telesnú schránku a pravdou je aj to, že by bol priam hriech odísť z tohto sveta celkom zdravý nie ?
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa jenda23 » 12 Apr 2019, 11:52

Hehe nedávno mi děda zmiňoval prvorepublikovou dobrotu zvanou Kunerol.... to byla lahůdka :lol:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 12 Apr 2019, 12:29

No, a teraz je ,, lahůdka ,, popcorn, hranolky a pizza z mikrovlnky.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa vosa » 12 Apr 2019, 13:35

No neviem chlapi. Podla statistiky umrtnosti na srdcovocievne choroby uz sice nie sme uz na prvom mieste, ale sme stale dost vysoko. Ked sa pozeram na ten graf, hranolky asi niesu az tak skodlive ako by sa mohlo zdat. Celkovo su na tom velmi zle krajiny, co nadmerne konzumuju maslo a smotanu. Prasiatka a vajcia by som z toho obvinoval menej.
Pri akomsi zvratelom uhle pohladu by sa dalo povedat, ze sa prave kvoli tomu aspon nedozijeme niecoho horsieho (napr. stareckej demencie ako hovori iny graf v zdroji)
Health at a Glance 2017 - Chartset.p12.jpg
zdroj: https://www.oecd.org/els/health-systems ... artset.pdf
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 12 Apr 2019, 14:38

Čo sa stalo v tej Korea ( i ) ?
Prílohy
kore.jpg
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Aug 2019, 21:30

Po neprestávajúcom masírovaní mozgov rôznymi aktivistami a občianskymi iniciatívami o rovnosti a o neustálych hrozbách z topiacich sa ladovcov nadmerným zvyšovaním teploty Zeme,zvyšovaním obsahu CO2 v atmosfére, som dospel k záveru,
že je to zrejme spôsobené zvyšujúcou sa aktivitou--- LGBTI komunity. :pain: , takže uhlík je v tom nevinne.
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa E001 » 03 Aug 2019, 02:18

No to vieš, najmä údenie a grilovanie sú najkarciogénnejšie spôsoby úpravy mäsa. Do kelu nikdy som nemyslel, že naši predkovia boli vegetariáni - ináč by sme boli už pred stáročiami vyhynuli. :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Dec 2019, 14:51

Pri nedávnom víkendovom umývaní okien na chalupe som dospel k novému poznaniu že:


-Neexistuje dokonale umyté okno, existuje len - zlý uhol pohľadu.- :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
feros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: okres Nitra

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa feros » 01 Dec 2019, 15:23

5ko masírovanie mozgov je aj šírenie somarín, napríklad s margarínom to bolo trochu inak
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Júl 2021, 17:09

Keď počúvam rádio, alebo sledujem TV, niekedy ma normálne začína rozčulovať,
že vôbec bol vynájdený ZÁZNAM zvuku ,či obrazu. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa Mek » 07 Júl 2021, 22:29

Ked pocujem vyrok typu "zlaty socializmus" tak reagujem:
Ten socializmus bol taky raj na Zemi, ze sme tu museli ludi drzat nasilim, aby nam z neho neutiekli.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa zipaj » 08 Júl 2021, 01:12

Socializmus bol asi v niečom dobrý, v niečom zlý (mal si 3 roky keď padol), tak prečo dnes mladí utekajú do zahraničia keď tu máme raj na zemi?
2
Obrázok 2
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa Mek » 08 Júl 2021, 08:04

Pretoze mozu a preto ze inde je lepsie.
Tym som nechcel povedat, ze by to bolo cele cierno-biele, jedno uplne zle a druhe uplne dobre. Kazda doba ma svoje pozitiva a svoje muchy. Ludia vsak maju selektivnu pamat a z minulosti si pamataju len to dobre.
1
Obrázok 1
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Júl 2021, 01:04

Zipaj myslel ten raj na zemi asi sarkasticky, pretože ten raj na zemi tu práve asi velmi pre tých,čo robia, moc neprekvitá a preto mladí utekajú do iného raja,aby nemuseli v tomto našom doma ,,demokratickom marazme,, platiť dane a odvody pre niekoho,čo ani prstom nepohol pre to ,aby mal chuť žiť a rozmonžovať sa,pretože mu to štátny systém umožňuje.
/mám v prdeli všetky sledovacie systémy WEBov a ŠTBklonov,ak sa im nepozdáva môj postoj k tejto téme... :wink:
3
Obrázok 3
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa SMITH » 13 Júl 2021, 07:16

Tieto výroky nie sú moje , ale kolegové :
Kolega odpájal pevne namontované čerpadlo . Po oprave ho iný kolega pripájal a pýtal sa ho ktorý vodič kam bol zapojený . Kolegová odpoveď bola " Predsa čierny od steny " čo by bolo v poriadku , keby sa nejednalo o starý CYKY s dvoma čiernymi vodičmi . Následne táto hláška zdomácnela a stala sa synonymom pre mapičizmus... :-D

Druhý výrok bol vyrieknutý , pri porucha jedneho HMI , ktorý odmietol pracovať , tak sa pristúpilo k prehratiu FW . Ale nakoľko FW nebolo originál , vznikla dilema či prehrať , alebo nie . Nakoľko HMI bol nefunkčný , ale dal sa prehrať FW cez USB port , tak kolega zahlásil " Čo horšie sa môže stať " a spustil prehratie FW . Výsledok bol ten , že HMI už nepoznalo ani USB port :-D . Samozrejme hláška zľudovela :-D

P.S. HMI sa na koniec podarilo prehrať správnim FW , myslím , že cez RS485 ...
0
Naposledy upravil/-a SMITH v 13 Júl 2021, 09:25, upravené celkom 2 krát.
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 13 Júl 2021, 07:51

,, nechytaj to, máš tam ampééry ,,
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

alois
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 20 Feb 2021, 11:01

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa alois » 13 Júl 2021, 07:57

to není vrták, ale tupák
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Nov 2021, 08:49

Aktuálna riekanka nášho parlamentu:
Odkázali naši vašim,ak nezavrú vaši našich,tak nezavrú naši vašich. :wink:

Zdarené revolúcie dokazujú, že aj moc môže byť bezmocná.

Ak chcete vedieť niekoho názor na čokoľvek, nikdy ten svoj nepovedzte skôr.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa epto » 02 Nov 2021, 12:34

5ko napísal:
12 Apr 2019, 08:24
...Americký vedci zistili, že ...

Slovenski vedci aspon zistuju potrebne veci:
Slovenskí vedci zistili, že pol deci slivovice každé ráno, je nielenže zdravé ale aj málo!
0

Napísať odpoveď