PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Nov 2017, 11:13

Ale je rozdiel kúpiť si niečo ako dvadsať ročný a užívať si to celý život, :D ako kúpiť si to ako osemdesiat ročný a o týždeň zatrepať krpcami. :(
Poniektorí vôbec nemusia zarábať a aj tak si užívajú viac, ako tí čo zarábajú. :mrgreen:
Ale je zaujímavé, že pochádzajú práve z toho kraja,odkial je Dalajláma. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Nov 2017, 11:26

Samozrejme, že je. Ja som tým mieril tam, že ľudia dnes viac pracujú, ako žijú. Je dobré, že mám peniaze, ale čo z toho, keď si nemôžem užiť to, čo si kúpim?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Nov 2017, 15:04

muziker napísal:Pridám sem vtipný (ale veľmi často pravdivý) výrok tibetského Dalajlámu:
Najviac ma na ľuďoch baví,
ako strácajú život tým,
že pracujú,
aby si za plat kúpili tie veci,
ktoré nemajú čas užiť si.
Chcel by som vidieť dalajlámu ako vychováva dve tri deti bez elektriky A plynu na kúrenie aby V zime nezmrzli. Ani drevo Z lesa dnes už nie je zadarmo. Ako tie deti nosí denne do školy bez auta ktoré je 10 -15 km daleko.

Ako bez rodiny A deti a samotar sa dá žiť bez prace, ale inak už nie. Tak je to všetko dnes S tým systemom nastavene.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa Merak » 10 Nov 2017, 19:14

Dalajláma žije v duchovnom svete, nie reálnom.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Nov 2017, 22:45

Poznám jedného takto duchovne podobne žijúceho cloveka, ktorého manželka ťahá komplet celú domácnosť (všetky poplatky za energie, stravu, dane a pod. ) a keď už mu manželka povedala že nemaju dost peňazí že sama menej zarobí ako su ich vydaje ze dačo treba urobit/zmeniť tak jeho odpoveď bola "Však nám pán boh pomôže keď bude zle"

Takže toľko k tomu o extremne duchovne žijúcich ludoch.

UPDATE: 12Nov17.
Teraz som si uvedomil ze som sa mohol dotknut vsetkych veriacich nakolko mi tam chybalo slovicko extremne. Takze ak som sa niekoho tym dotkol tak prepacte mi to. Myslel som tych co to duchovno uz z mojho pohladu prehanaju (ako ten vyssie spominany ze pan boh nam pomoze, ked uz nebude co dat do ust)
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 12 Nov 2017, 14:23, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa Marek1975 » 10 Nov 2017, 22:54

romiadam napísal:Poznám jedného takto duchovne podobne žijúceho cloveka, ktorého manželka ťahá komplet celú domácnosť (všetky poplatky za energie, stravu, dane a pod. ) a keď už mu manželka povedala že nemaju dost peňazí že sama menej zarobí ako su ich vydaje ze dačo treba urobit/zmeniť tak jeho odpoveď bola "Však nám pán boh pomôže keď bude zle"

Takže toľko k tomu o duchovne žijúcich ludoch..
na jej mieste sa mu doslova vys*rem na hlavu, nech mu pan boh pomoze...
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 10 Nov 2017, 22:59

Každý by sa mal spoľahnúť v prvom rade sám na seba. A až potom sa obracať o pomoc k nebesám. Nie nadarmo sa hovorí: "Pomôž si sám a aj pán Boh ti pomôže"
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Nov 2017, 23:45

Marek1975 napísal:
romiadam napísal:Poznám jedného takto duchovne podobne žijúceho cloveka, ktorého manželka ťahá komplet celú domácnosť (všetky poplatky za energie, stravu, dane a pod. ) a keď už mu manželka povedala že nemaju dost peňazí že sama menej zarobí ako su ich vydaje ze dačo treba urobit/zmeniť tak jeho odpoveď bola "Však nám pán boh pomôže keď bude zle"

Takže toľko k tomu o duchovne žijúcich ludoch..
na jej mieste sa mu doslova vys*rem na hlavu, nech mu pan boh pomoze...
Problem tam je ten, že ho napriek tomu ľúbi a aj ona je duchovné založená (učí nabozenstvo v skole) ale žije jednou nohou na zemi takže pracuje lebo vie že dnes bez penazi sa nedá existovat. A nechce porušiť sľub vyrieknuty pred oltarom.
Toľko zase k viere v pána boha.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa muziker » 11 Nov 2017, 09:16

Prv než čokoľvek poviem, chcem podotknúť, že akceptujem všetky názory a nepolemizujem o nich, rovnako ani nikoho nechcem presviedčať o ničom, iba chcem aby sa všetci tak trocha zamysleli ... o čom to celé je, pretože často uniká jadro myšlienky. :)
Preto mi nedá aby som k tomu vyjadril svoj názor. Presnejšie povedané - dosť ma prekvapili mnohé reakcie na uvedenú myšlienku, pretože odhaľujú jediné, a síce nepochopenie, povrchnosť myslenia (bez urážky), alebo snahy odviesť debatu iným smerom čoho sme dnes často svedkami v komentovaní čohokoľvek na internete - viď napr. bulvárne topky.
Ide predsa o výrok konkrétneho človeka a ten nech je ktokoľvek a akýkoľvek, mali by sme sa snažiť pochopiť hĺbku myšlienky čo sa často v každodennom bežnom živote ani len náhodou nestáva.
Myslím, že debata sa tu zvrtla úplne iným smerom (neviem či úmyselne alebo neúmyselne) - na náboženstvo, na zdôvodňovanie potreby materiálneho zabezpečenia, ...
Vo všeobecnosti, ja si naopak myslím, že pri čítaní čohokoľvek, by mal čitateľ v prvom rade nie hodnotiť a porovnávať napr. zo svojim životom, hľadať v tom to čo tam možno ani nie je, resp. to čo tým autor myšlienky ani nechcel povedať - ale snažiť sa pochopiť hĺbku myšlienky autora a prípadne si z toho vziať aj nejaké poučenie ak to ide. Ale aj ja som už úplne odbočil od témy ktorou su perličky ducha / slávne výroky ... na záver možno povedať, že nie je podstatné kto to povedal, ale čo tým chcel povedať :agree:
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Nov 2017, 11:43

Ja to tvrdím stále, že náboženstvo je veľká škodná. Ľudia sa namiesto hľadania riešenia obracajú k bytostiam, ktoré si sami vymysleli. Pre mňa za mňa, nech človek verí, ale musí si uvedomovať hranice medzi duchovnom a realitou a hlavne neprenášať svoje duchovno niekam, kam to nepatrí.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

wizing
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Sep 2017, 09:09
Bydlisko: Žilina
Vek: 40

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa wizing » 11 Nov 2017, 11:45

Súhlasím
Ja som veriaci ale žiadneho šamana k tomu nepotrebujem.....
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Nov 2017, 13:00

Nechcem sa teraz nikoho dotknúť, ani odhalovať akúsi "pravdu", ale viera je iba výmysel - zásterka čohosi, čo si človek nevedel vysvetliť a vlastne ešte ani v dnešnej dobe celkom nevie, napr. taký vesmír. Ak sa niečo udialo, čo si nevedeli vysvetliť, tak to pripísali nadprirodzenej sile. Druhou myšlienku bolo udržať vo svete poriadok práve vyhlásením, že niekto Ťa sleduje a všetko zlé, čo spravíš, Ti bude sčítané a budeš za to patrične potrestaný.
Ako však napísal muziker, netreba sa vždy pozerať na princíp a dôveryhodnosť, ale tu ide o tú myšlienku - a ako ateista musím uznať, že je dobrá, len má obrovskú dieru - za tie tisícročia sa tak modifikovala (resp. ľudia si modifikovali), že dnes už takmer stráca význam. Typickým príkladom je spoveď - kedy sa všetko zlé motlitbami anuluje, celá viera potom stráca tú pôvodnú myšlienku.
Ako ateista taktiež uznávam, že 10 božích prikázaní, ktorými by sa mali riadiť kresťania, je súbor zákazov, ktoré keby sa prísne dodržiavali, bol by na svete mier, pokoj a možno by to bolo ozaj rajom pre život, odhliadnuc od toho, že je to utopia - nedá sa to nijak zabezpečiť, dodržiavať ani nič - myšlienka je to však naozaj skvelá.

Čo je však dôležité, viera v niečo a teraz naozaj nezáleží v čo - či materiálnu vec, kresleného hrdinu alebo boha, je pre človeka dôležitá po psychickej stránke, pretože ak je pravá a nie len vnútená, tak v určitých situáciách podporuje psychiku človeka - niečo ako placebo. Svojim spôsobom som veriaci aj ja, akurát ja verím iba v sám seba a vo svoje okolie, ktoré mi podá pomocnú ruku, keď ju budem naozaj potrebovať.

Toľko moje vyjadrenie k náboženstvám, ďalej sa už nebudem odkláňať od témy, aj keď je toto veľmi diskutabilná téma, bohatá na názory.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa muziker » 12 Nov 2017, 10:47

Po tom všetkom čo tu odznelo mám dilemu, či som ten výrok mal sem hodiť do pľacu. Mojim úmyslom bolo len pridať k ďalším peknú myšlienku, ale ako vidno chybou bolo na nej len to že ju vyslovil nejaký duchovný vodca na opačnom konci sveta a to vyvolalo diskusiu o úplne iných veciach.
Osobne si však myslím, že nie je veľmi vhodné rozoberať vieru ako takú, pretože ide o výsostne osobnú vec každého jednotlivca a to by malo ostať v súkromí aby sme sa nikoho nedotkli. Aj keď je pravdou, že v dnešnej dobe úžasných pokrokov vo vede a technológiách sa už viera a náboženstvo javí skôr ako prežitok doby (aj keď možno mnohých láka tajomn čohohosi mystického, nepoznaného, či krása obradov, alebo to môže byť len tradícia predkov). Tým sa ale vôbec nechcem dotknúť veriacich ani ich o ničom presviedčať, nech sa venujú tomu, čo sa im páči a čo ich baví. Predsa každý má mať právo na vlastný názor, svoje vlastné rozhodnutia a konanie tak ako to sám uzná za dobré a vhodné (ak to neprotirečí, pravde, morálke a dobrým mravom) ... a presne o tom je v posledných 25 rokoch do veľkej miery omieľaný výraz "demokracia".
Ale ak zabŕdnem do viery a náboženstva, tak si myslím, že viera vôbec nepotrebuje žiadnu cirkev. Tú si predsa ľudia vytvorili (rovnako ako teóriu o božstvách) z nevedomosti a možno aj zo zištných dôvodov. Z histórie predsa vieme, že cirkev ktorá mala byť predsa pôvodne len akousi barličkou pre masy pri vyznávaní viery (a mala sa venovať výlučne iba duchovnu), sa bohužiaľ stala pre cirkevných hodnostárov veľmi výhodným prostriedkom na získanie moci a tým aj ovládania más ako aj nástrojom na zhŕňanie majetkov a vlastné obohacovanie. Bohužiaľ ako hovorí história tak aj na vedenie vojen v duchu viery.
Rovnako chorá je v princípe myšlienka kupovania "odpustkov". To len odhaľuje bočné úmysly cirkevných hodnostárov. Hovorí sa predsa, že byť kňazom je poslanie a nie povolanie, ale ako potom vysvetliť nemorálny život mnohých cirkevných hodnostárov ? Ako potom vysvetliť stále sa rozrastajúce bohatstvo Vatikánu ? Teda otázok by bolo oveľa viac, ale ... a tak si myslím, že tí ktorí chcú vyznávať svoju vieru, proste nech tak činia (nikto im v tom nebráni), ale určite ide kontemplovať aj v súkromí, v tichu domova a netreba k tomu žiadnu pompu, honos a kopu pozlátka na omšiach kostolov. Tie by mali ostať ako historické pamiatky, ako kultúrne dedičstvo národov. Na druhej strane dodržiavanie spomenutých "desatoro" ako už bolo povedané by v princípe ľudstvu len a len pomohlo v spolunažívaní v mieri a pokoji.
0
muziker

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Nov 2017, 11:18

mbuziker, nerieš to. Za chvíľu ten tvoj prispevok zapadne prachom a bude klud. Hlavne sa v tom netreba hrabat. Preto som to aj ja viac nerozpisoval.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa helios » 12 Nov 2017, 15:30

Ľudia sa zabudli tešiť z maličkostí, lebo im reklama neustále káže, že musia mať stále viac a táto debilná špirála konzumu nemá konca. A tak stále hromadíme drahé novinky, ktoré nám vnucujú, aby sme boli stále in, len to sľubované šťastie stále neprichádza. Ani nemôže, lebo novinka o pol roka zastará a treba sa opäť naháňať za novou. Jediné, čo z toho vzíde, je frustrácia a ďalšie kolo pretekov za imaginárnym šťastím. Spravidla to končí vyhorením, depresiou, prípadne infarktom.
Ďalším frustrujúcim faktorom je svet virtuálnej reality, kedy ľudia dávajú prednosť pekným klamstvám napr. na sociálnych sieťach pred menej farbistým reálnym svetom, ktorý sa zdá menej zaujímavý.
Spoločným výsledkom je napokon drogová závislosť, alkoholizmus, trvalá depresia a pocit zlyhania.
A pritom by stačilo tak málo, nepodľahnúť týmto pekne farebným klamstvám zvinutého kapitalizmu a snahou o trvalo udržateľnú nenažranosť. Najťažšie je však začať u seba a tieto prísľuby budúcich rajov proste ignorovať. Človek ich pre svoje šťastie nepotrebuje.
0

backo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 17:22

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa backo » 12 Nov 2017, 19:57

Každý v niečo verí, ja verím, že si dám ešte za pohárik....
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Nov 2017, 23:15

Aspoň sa dokázalo, že staré pravdy a porekadlá sú nadčasové a platia už tisícky rokov.

Oné.... šak nalej,nebudem piť sám.Všetci už drichmú, len ja som akurát odložil kelňu,lepil som dlažbu a veruže sa prášilo. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa Marek1975 » 12 Nov 2017, 23:30

naľej bo vypito, vypij bo uľato :)
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 12 Nov 2017, 23:54

Marek1975- to je perpetum mobile.
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: PERLYčky ducha/vaše slávne výroky

Príspevok od používateľa Marek1975 » 13 Nov 2017, 00:38

MAKOSYS napísal:Marek1975- to je perpetum mobile.
šak kedz ši z vranova (VT) ta by ši mal znac :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Napísať odpoveď