Co vás dneska potěšilo? (2)

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Vendeta » 05 Apr 2014, 21:17

boraicho napísal:ju kamarat ma 2008 bývala zavodna, ide jak piga, ale i tak pre mňa už slabe.
Maš ju na papieroch? koľko si za nu dal? z bazoša? :)
Na papieroch neni a dal som za ňu celkom dosť.Je lahka obratna a vykonu ma pre mňa až až.38koníkov na 90kg moto je si myslim dostačujuce.Rozhodne omnoho silnejšie ako ten tvoj stary tuareg :D

/Téma rozdelená, predošlá séria tu : http://svetelektro.com/modules.php?name ... 47#p516647
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (1)

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Apr 2014, 21:29

Musiš byť riadny bujak ked maš 90 :D to by som do 125tky s takou vahou niky nešiel. Aprilia neni moja, dal mi ju bratranec na repas. Takže tak. Kamos má taku istu ako maš ty (pošlem foto jak pridem domov) akurat bola zavodna a fakt to ma žihu. 38 konikov, to má ale treba to brať s rezervou, to je len špička, primer je niekde úplne inde. Stála do 2 alebo nad 2 tisic? inač fakt ti prajem nech ti to vydrži, lebo ten servis je fakt na zaplakanie pokiaľ človek nemá peniaze. Na tejto fotke som ju viezol do KE na servis, lebo odišlo ložisko na ojnici ale na kľuke, takže jedine servis. Stálo to niečo okolo 450€ neskor kamosovi odišila komplet elektrika, tiež som nechapal, takisto zaplatil cez 400€ za servis. od vtedy zatiaľ nič ale veľa sa už nevozi, malokedy je doma. A to si si kupil do lesa alebo na trať?

Obrázok
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Co vás dneska potěšilo? (1)

Príspevok od používateľa Ond3x » 05 Apr 2014, 21:36

Taky taky :D Jen teda už loni :)
0

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Co vás dneska potěšilo? (1)

Príspevok od používateľa Vendeta » 05 Apr 2014, 21:38

Hory vyjazdy atď trať ma nebaví...Stala od 2 nahor.Tiež je to zavodna motorka a pri mojich 70kg ma to šponuje na zadok aj keď nechcem.Na tvoju vahu by som bral 200vku.Kamarat ju ma važi 100kg a tiež s nou ma čo robiť..
0

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Co vás dneska potěšilo? (1)

Príspevok od používateľa Vendeta » 05 Apr 2014, 21:39

Ond3x 600va Fazer? Pekná kurnik keď ma enduro omrzi tak potom niečo taketo kupim aj ja :D
Inač Boraicho ten obrazok ti nefunguje
0

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Co vás dneska potěšilo? (1)

Príspevok od používateľa Ond3x » 05 Apr 2014, 21:42

Jop, Verze S2 2009

Tohle byl jedinný den, kdy takhle jela poslušně za Fábií :D
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Apr 2014, 22:01

aha ty važiš 70kg, ja že 90 sory,
http://postimg.org/image/3x23gxzj7/3f6501e8/ ide?
ja mam 75kg. A hej ta 125tka robi divy, iny kamoš na nej šiel raz a viackrat nechcel, bál sa, ked som ju ukazoval bratovi, tak ten sa od strachu ani neposadil a to je ešte o 3 roky starši a premňa? pre mňa je slabá a drahá. Hej ma silu pri plyne na doraz ale iba pry plyne na doraz :? 200stvku tiež nechcem, na druhy rok si kúpim do lesa nejaku yamahu XT 350 alebo TT 350 , alebo niečo okolo tej kubatury, mal som v ruke aj XT 600 alebo 660? ale je veľmi ťažka, takú aká je na tej fotke tak to je super stroj, dačo perfektne. na tom som jazdil trocha. sory za fotku, je z videa.

ondo a tú MZtu ešte máš? :)
Prílohy
P1031898[(000123)21-57-36].PNG
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Ado_PO » 05 Apr 2014, 22:05

Ja sa na svojej CBF125 úsporke vozím už 2 týždne pravidelne z a do roboty.

Mňa potešilo že som sa minulý týždeň úspešne dostal domov z Čiech-Poďebrad s malým ruským transportérom
(t.j. Lada Niva), ktorý som tam kúpil.
Story time
Cestu som začal samozrejme večer v piatok, kúpil som si lístok na vlak a v Kysaku som prestupoval do medzinárodného rýchlika a zakúpil som si lôžko. V Poďebradoch som ešte po jednom prestupe prišiel o 7:30? Do autobazáru to bola ďalšia polhodina pešo.Prečo nie, bol nádherný sobotňajší deň a jeho zvyšok budem tráviť aj tak v sedadle.
Autobazár otváral o deviatej, tak som si ešte musel počkať. Samozrejme predajca samotný prišiel až niečo po desiatej. :roll:
Po všetkých vybavovačkách a úkonoch potrebných na sprevádzkovanie vozidla som sa na cestu vydal niečo po jedenástej.
Na tú cestu tak skoro nezabudnem, terénne pneu robili riadny rámus už od 30km/h
a od dlhého státia a čiastočného podhustenia mi na jednej zadnej spravilo po nafúknutí hrču z boku, ktorú
som si všimol až po 200km, keď to skákanie začalo byť neúnosné. Bolo niečo po 14.hodine.
Nasledovali 2 hodiny výmeny pneumatík,pričom som si nacvičil aspoň na jednej výmenu plášťa a duše z disku.
To som bol už niekde za Olomoucom. Rámus a hlavne to skákanie sa výrazne znížilo.

Na ďalší problém som narazil, keď som v Hraniciach zastavil na čerpačke, aby som dofúkal gumy.
Už som nenaštartoval. Najprv som si myslel že akumulátor to vzdal, pretože sám predajca mi hovoril,
že je starý čo je aj pravda. Tak som sa na čerpačke pýtal každého, či mi nepomôže nakopnúť motor.
Podarilo sa a šiel som ďalej bez vypnutia motora až do Žiliny. Na tomto úseku som sa zdržal len v Prostrednej Bečve, kde došlo ku nehode a tak sme sa všetci pootáčali a šli obchádzkou cez obytnú časť mesta.

V Žiline som musel spraviť prestávku na natankovanie LPG, kde som po natankovaní zistil že to opäť nerozchodím.
To bol už večer okolo 21.hodiny. Čerpačka stála na kopci, tak som dostal dosť "nebezpečný" nápad naštartovať
zlezením kopca na spiatočke. Po 5 minútach tlačenia a odbiehania ku volantu sa mi to podarilo :D .
Hurá ďalej.
Okolo 22.hodiny sa mi začali zatvárať oči a niečo pred 23tou som začal rozmýšľať kde si oddýchnem.
Rozhodnutie padlo vo Východnej, kde sa nachádza veľké parkovisko na svahu. :D Tam som zabil dve muchy jednou ranou. Zaparkoval som a zaľahol naobliekaný a zakrytý len dekou. Zobudil som sa do strašnej zimy o dve hodiny neskôr a s drkotajúcimi zubami som si opäť sadol za volant a pálil už bez prestávky do Prešova. Do cieľa som prišiel ráno o štvrtej. Ešte podotknem, že to bol víkend, kde sa posúval čas o hodinu dopredu. A to som chcel byť doma ešte za šera. :)
End of story time
Včera sa podarila KO a EK, ale TK som neprešiel. Našťastie žiadne veľké vady, niečo opravím sám, ťažšie veci v servise.
Dnes sa mi podarilo zdemontovať alternátor, jednu diódu má v skrate a samozrejme vďaka nie práve najšťastnejšiemu umiestneniu aj menšiu koróziu Al častí. :x Aspoň mám potvrdené, prečo mi to neštartuje :D. Ešte že nosím zo sebou aj záložný aku XD.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Vendeta » 05 Apr 2014, 22:09

Boraicho ja som pisal o vahe moto nie o mojej vahe.Ta EXC ma dobry ťah aj od spodku len sa treba na tom vedieť voziť.Ja osobne by som do 4T nešiel to je proti 2T jak so zatiahnutou ručnou brzdou.Vozil som sa na Yamahe TTR 600 ale je to ťažke a lenivé.Nechcel by som to...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Apr 2014, 22:20

:lol: :lol: pááána ta to story jak sa patri a prečo si si kupil LADU NIVU? :D to sebe?
inač cez leto dufam že si dame vyletik niekam, ked si domov priveziem svoju.

Vendeta neboj, ja sa viem voziť na motorke :) nie na jednej som sedel a odjazdene mam už tisice km a dlhé roky, zažil som nehody, kolizie, všeličo možne. A že má dobry ťah od spodku? keby som ti dal obmedzovač do 6 tisic, tak ťa na mojej jawke spukam jak nič :D Bohužiaľ, áno, presne ako píšeš aj z vlastných skúsenosti viem že tie 600vky sú ťažke a lenivé a tiež by som nechcel ale tá 350 , tak ta je naozaj ľahučka a 2x ostrejšia mám osobne odskušane. mne vadí že tie 125tky musiš furt len podradovať a držať v otačkach stále inak to nič nejde, kym tie 4takty 350 a vyšie tam to proste ide furt.

inač vieš odkiaľ sme boli kupiť tú KTM? od žiliny, pod ňou je rajec a tam su Male lednice tuším, poznaš? nekupoval si s tamadiaľ tiež nahodou?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

neznamy

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa neznamy » 05 Apr 2014, 22:24

a co tak takyto teleport :D s tym VTECom to po pridani plynu to instantne teleportuje na inu planetu :D

http://www.tipmoto.com/motorky/honda/25 ... -vtec.html

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Ado_PO » 05 Apr 2014, 22:26

Sebe som si kúpil, na rádioamatérske expedície do hôr a ku mne na záhradku :D. Neaký ten výlet dáme cez leto.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Ond3x » 05 Apr 2014, 22:52

Mz ještě mám, teď nejede kvůli zlobícímu snímači otáček. V brzké době budu opravovat a půjde z domu. Už mám i nějaké zájemce :)

600ky jsou lenivé? 8O Kluci, máte tam málo válců :D

VFR nechci, mám rád naháče. Fazer je takový kompromis aby vypadal jak naháč a i se na tom dalo jet trochu rychleji. Všechny ty nové motorky přes 600ccm na plný plyn valí jak střelené. Rozdíl je jen v jakých otáčkách začínají zabíjet. Fazer je do těch 6krpm hodná motorka :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Apr 2014, 22:56

600vky? ktore myslis? ja by som viac ako jedno valec nechcel :) porovnaj si jawu 350 a MZtu 250 čo je ostrejšie? :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Ond3x » 05 Apr 2014, 23:15

Oproti 350ce je ostré všechno :D Doby těchto motrek jsou už ta tam. Nemá smysl řešit která je lepší. Člověk se na tom naučí jezdit a pak si koupí pořádnou :wink: Nevýhoda 4válců je akorát ve váze a člověk už za to nemůže jen tak bez rozmyslu tahat jako u té MZ. To by byl rychlý konec :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 05 Apr 2014, 23:25

Hej to je jasne, ale jednovalce su podľa mňa ostrejšie ako viac valce.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Ond3x » 05 Apr 2014, 23:32

Jop, pěkně kopou. Jen tak nejedou
0

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Vendeta » 06 Apr 2014, 10:42

Boraicho bývam v Rajci takže toto okolie velmi dobre poznam.Do malych lednic sa dostanem aj cez horu :D dokonca až do Pružiny
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa boraicho » 06 Apr 2014, 10:48

škooda že som nevedel, by som sa zastavil, ked som tam bol s kamošom kupovať tu EXC v malej lednici. Inač stali sme v rajci pri obchodaku čo to bolo LIDL? tesco? a za nim bola taka obrovská lúka, fúúú paradzina by bola sa tam voziť.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Vendeta
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2131
Dátum registrácie: 05 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Co vás dneska potěšilo? (2)

Príspevok od používateľa Vendeta » 06 Apr 2014, 11:01

Jo naše drevene tesco a ta lua v zadu je dubová.A hned vedla tecsa je Torelec :D
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok