FEI Košice

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

FEI Košice

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 07 Jún 2014, 21:26

Zdravím. Chcel by som sa opýtať kedy sa nastupuje na fakultu a kedy sa to začína (čas). Zároveň by som sa chcel opýtať budúcich prvákov kam nastupujú (odbor). Ja nastupujem na REMS (riadenie elektromechanických systémov) tak som zvedavý či tu mám nejakých budúcich spolužiakov :)
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa bfarkas » 08 Jún 2014, 09:56

Ja idem tiež na FEI, ale na Informatiku. Začína to myslím 22.9. podľa rozvrhu, ktorý si spravíš potom na MAISe. Potom o desiatej sa vraj preruší vyučovanie a bude imatrikulácia. Aspoň mi to tak hovoril brat, ktorý tam študuje :mrgreen: . Podľa mňa bude všetko napísané na stránke. 8)
0

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa Mat77 » 08 Jún 2014, 10:18

Ja som dlho, az do poslednej chvile vahal medzi REMS a INF, no nakoniec to vyhrala informa :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
DjBass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 14 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa DjBass » 08 Jún 2014, 11:49

Teraz koncim prvy rok na informe. Semester sa zacina niekedy 22-23 septembra, zapis budete mat na zaciatku septembra. Prvy semester bol celkom v pohode, ale tento je riadne sito. Najvacsim je asi elektrotechnika, matika, fyzika a tentokrat uz aj programovanie... Buduci rok vraj zas budu na programovani vymyslat nejaky novy system, tak sa teste. :D Nejde ani tak o narocnost predmetov ako o velke ega niektorych ucitelov... Ja osobne problemy nemam, ale aby na informe nepreslo 80% ludi z programovania, tak to je podla mna trochu moc. A podobne to je aj pri inych predmetoch...
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa jaromir » 08 Jún 2014, 12:19

Uroven prvakov byva tak mizerna, ze by pokojne mohli vyhodit aj 90% studentov a bolo by to malo.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa spin90 » 08 Jún 2014, 12:21

To je dobre, sitovat treba :) neexistuje zeby tolko inzinierov koncilo. Taktiez by nebolo od veci pouvazovat na spoplatneni Ing studia. Ked uz to rozdelili na bc a ing tak nejakou nie velkou viac menej symbolickou sumou. Pretoze kvantum ludi studuje to co ich nebavi a nasledne sa tomu ani nevenuju. Je to kontraproduktivne. Ked je to rozdelene, nech to ma nejaky zmysel.
Inak info o terminoch na: http://www.fei.tuke.sk (najcudnejsia fakultna stranka na celej TUKE :D )
Ja sa na FEIku nejak stazovat nemozem, len uz sa mi nechce velmi :) Niektore predmety su naviac, niektore chybaju (napr fyzika, teoria elmag pola by mala byt povinna aspon 2 semestre ako doplnok ku fyzike I a II ) . Niektore su blbo prednasane, ine su zas perfektne. Tazko hodnotit vseobecne. Trebalo by ist po katedrach. Taktiez by bolo nacase oddelit informatiku od elektrotechniky. Na informe by trebars tak netrebalo teoriu el. pola, ale viac matiky napr. Je to na dlhe dumanie.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa bfarkas » 08 Jún 2014, 12:45

No veruže je to na dumanie :D Ale čo ma najviac zarazilo je to, že prijali vyše 1200 študentov na FEI. To je už aký biznis :roll: Ja som tiež rozmýšľal medzi elektronikou a informou. Nakoniec vyhrala informa. BTW @Mat77, sme budúci "kolegovia" :D
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa Peťus » 08 Jún 2014, 12:54

u nás je to samé, na začátku se nabere třeba 300 lidí na jeden obor (elektronika informatika) a po prvním semestru odejde nebo skončí tak 40% a v tom druhém jich zbyde z 300 tak 100 spíš méně a bakaláře dodělá tak 60 lidí...
jak stát nastavil financování, tak se školy musí udržet nějak naživu...
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa muziker » 08 Jún 2014, 13:10

Hm...no keď sa zamyslím na minulosťou TUKE (predtým VŠT) tak nás nastúpilo pred cca 45 rokmi 120 do 1. ročníka, ale do 2. ročníka postúpila len polovica a postupnou redukciou v 3. ročníku sa do 4. ročníka dostalo len nejakých max. 20 - 23 kusov a aj z tých ešte 2 - 3 vypadli. Najväčšíe sito bolo na matematike a fyzike. Bol to dlhoročný trend v minulosti, ale aj to stačilo ročne pre potreby slovenských podnikov.
Asi preto aj dnes najviac mladých ľudí chce študovať odbory týkajúce sa sociálnej práce a životného prostredia, lebo tam matika a fyzika nie je a keďže financovanie škôl je také aké je a technické smery tiež potrebujú prežiť, berú prakticky všetkých záujemcom (aj nevhodných lebo na nich dostavajú peniaze) a výsledok je potom neutešený - absolventov plno ale absolútne nepripravených pre ďalší život.

Nechcem dnes nikoho podceňovať ani urážať, ale myslím, že dnes rozdávajú diplomy prakticky každému kto dokáže sedieť a drať nohavice v laviciach počas celého štúdia aj keď veľmi neoplýva vedomosťami. Darmo raz, je to biznis a školy sú dotované štátom podľa počtu študentov a nie podľa kvality absolventov. Je to ale na škodu všetkých aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Bohužiaľ podobný trend je dnes aj na strednom školstve, lebo dnes zmaturuje každý kto dokáže vysloviť a napísať svoje meno, aj keď vedomostí má ako šafranu.

Bolo by však ilúziou myslieť si že je to tak iba na Slovensku. Potvrdil mi to kolega z nemenovanej českej školy s elektro zameraním, kde sa boria s nezáujmom študentov a snahami študentov (samozrejme že do toho negatívne vstupujú aj ich rodičia - bohužiaľ a požadujú menej nárokov na svoje deti) o skresanie náročnosti štúdia. Vraj za posledných 5 rokov je už u nich situácia priam alarmujúca.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa spin90 » 08 Jún 2014, 14:51

Zrejme to bude sposobene vseobecnym upadkom vzdelanosti ako u nas tak aj vo svete.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 08 Jún 2014, 15:16

Presne. S tým súhlasím. Videl som jeden film kde ludia v budúcnosti boli akoby nejaká zelenina. Len sedeli a čumeli na telku. Dokonca tam bola scéna v kine kde dávali film o zadku. Celý film bol o tom (neviem kto niečo také mohol natočiť) a tak nejak je to aj so študentmi. Osobne nechcem menovať spolužiakov ale polovica mali z technickej teoretickej časti matury známky aspoň o stupeň lepšie ako si zaslúžili. Tak nejak to je aj na výške ( aspoň čo známi vravia). Tak dúfam že sa to raz upokojí a na výšku nebudú púšťať tupcov ale tých ktorých to baví.

Neviem čo sa všetci bojíte toho REMS :D všetci čo poznám odtialto tak okrem mojich dvoch spolužiakov ktorý idú externe nejde na ten odbor nikto.

Edit: nevie náhodou niekto aké skriptá tam budem potrebovať ? Už by bolo aj načase sa začať pripravovať.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 33

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa Axwell » 08 Jún 2014, 16:22

na informatiku na slovensku si myslim ze najlepsie obstoji STU FIIT da sa porovnat so zapadom
elektro na slovensku asi ani jedna dneska, hned nedaleke CZ su natom lepsie

Problemom je ze mlada generacia sa nechce ucit hlavne od tej vekovo vzdialenej od nich a hlavne ak sa ucia matiku alebo fyziku alebo nieco co je pre daneho studenta narocne.

Vsetko zalezi od studentov ale velmi vela aj od prednasajucich/cviciacich... takmer priepastne rozdiely a to aj v pozitivnom aj negativnom.

Robili sme taky experiment, a aj sme cakali taky vysledok ale sme sa zamerali kedy student si z hodiny najviac zapamata a potom ci to vie aj vyuzit prakticky, na matike 1 sme to skumali, len cvika napisem:

1. starsi pan, hlboke poznatky, velmi nezazivna forma pre dnesnych studentov, odniesli si len to co zdoraznil ale pocitat to vedeli len ti lepsi z triedy alebo ktori si to dopredu uz preratali

2. starsia dama, velmi detailne poznatky, ale studenti velmi s nechutou pocuvali, alebo ratali, vysledne si neodniesli nic takmer ani teoreticke ani prakticke

3. nedavna absolventka matfyzu, slabsie poznatky, trosku nie take rokmi overene metody vyucovania je badat hned, ale o to viac a stupnovito to bolo zazivne, co sa zistilo a velmi prekvapivo ze so studentami riesila priklady spolu a to tak, ze ona sama sa tvarila ze tomu az tak nerozumie ako oni, pritom ratali spolocne aj ti najslabsi sa nehanbili a prihlasili sa a postupne ratali...., az sa hodina predlzila na takmer dvojnasobok, nikto nechcel odist dokonca ani ten kto bol sikovnejsi tim, dala ratat priklady tazsie.
Takto to tazko opisat, ale naozaj to bolo co sa mladej generacii paci ze je to baba mlada dokonca aj pekna je druha vec, a takmer vsetcia to brali tak.

Po kazdej hodine sa robil feedback, a potom aj test, kde boli i teoreticke aj prakticke.
Co sa zistilo, je ze s velkym naskokom vyhrala moznost 3 pri praktickej casti niekolkonasobne , a pri teoretickej sme zistili ze odvodene alebo naucene spamati vety, vzorce co je lepsie podla vas ?
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa Peťus » 08 Jún 2014, 17:55

AlbertEinstein: ten film se jmenuje "Absurdistan" http://www.csfd.cz/film/185578-absurdistan/ po slovensky "Navrat z doby ledove" a ten film právě o tomhle je.... jak by to taky mohlo skončit... ano, je to komedie, ale i tak na tom něco je :-)
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Jesper31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 01 Jan 2012, 03:16
Bydlisko: Stakčín
Vek: 29

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa Jesper31 » 08 Jún 2014, 18:20

Ja idem na to REMS. Plus ešte jeden môj spolužiak
0

Používateľov profilový obrázok
kukinko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1536
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 00:00
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa kukinko » 08 Jún 2014, 20:43

bilancia nasej "skupiny"...
1. rocnik viac nez sto ludi
2. rocnik 30
3. rocnik 13
a Bc. sme skoncili traja (nacas), ostatni bud opakovali alebo to vzdali...
0
"programujem = hram sa" s Arduino / ESP, LOGO!, Simatic + TIA
+ nejaka ta elektrobizuteria okolo

:agree:

Marekodzapadu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 25 Apr 2010, 00:00
Vek: 12

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa Marekodzapadu » 08 Jún 2014, 20:57

Nah, nas je 12, 2 opakovači, 3 Cpčkari a 2 z inej katedry :)
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 13 Jún 2014, 17:19

Jo presne ten film :D ináč... Nestíhal som poslať fotku po zaplatení. Mala byť nahraná na net do 5prac. dní. Vadí keď ju nahrám v pondelok alebo t'am mám zavolať' ? Bojím sa aby ma nezdrbali :D
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
bfarkas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 29 Jún 2013, 20:52
Bydlisko: Zemplínska Teplica
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa bfarkas » 13 Jún 2014, 18:40

ak si to zaplatil včas, tak je jedno, kedy nahraješ tú fotku a kedy sa zaregistruješ na MAIS. Na papieri mám napísané "Pokiaľ ste ešte neboli študentom na TUKE, tak po uplynutí 5 pracovných dní po uhradení poplatku, sa prihláste do rozhrania ÚVT..." . Ja to chápem tak, že sa tam môžeš zaregistrovať po piatich a viacerých pracovných dňoch až do zápisu na TUKE. BTW, ja som sa tam zaregistroval už po troch pracovných dňoch, lebo mi prišiel e-mail s tým, že sa tam už môžem registrovať, lebo zaregistrovali platbu za zápis. :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa muziker » 13 Jún 2014, 20:44

Clapci až by sa vám hodilo niečo z týchto skrípt, tak sa ozvite. Mne to doma len prekáža ale ľutujem ich vyhodiť.

Skriptá TUKE, fakulta elektro:
Doc.Ing.M.Mojžiš CSc- Ing.A.Katuščáková- Doc.Ing.M.Orendáč CSc: Návody z elektrického merania I, r.1991, strán 78 - stav veľmi zachovalá, čistá, ako nová.....cena 2,50 Eur
Ing.Ľ.Doboš CSc: Spotrebná elektronika - cvičenia, r.1991, strán 156 - stav veľmi zachovalá, čistá, ako nová.....cena 2,50 Eur
Doc.Ing.Linus Michaeli CSc: Rádioelektronické meranie - Laboratórne cvičenia, r.1993, strán 110 - stav veľmi zachovalá, čistá, ako nová.....cena 2,50 Eur

tieto sú už veľmi staré :) asi už nepoužiteľné:
O.Gallo - M.Kuniak - V.Paluch: Deskriptívna geometria, r.1971, strán 381 - stav zachovalá, stránky zažltnuté vekom.....cena 1,00 Eur
Prof.Ing.M.Rákoš CSc: Repetitórium stredoškolskej fyziky, r.1972, strán 182 - stav zachovalá, stránky zažltnuté vekom.....cena 1,00 Eur
J.Takáč: Učebnica angličtiny pre začiatočníkov, r.1971, strán 119 - stav zachovalá, stránky zažltnuté vekom.....cena 1,00 Euro
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: FEI Košice

Príspevok od používateľa Mat77 » 13 Jún 2014, 21:09

Presne tak ako pise bfarkas, pisu tam >5 dni Tiez som sa este nezaregistroval, a mail mi prisiel par dni po zaplateni. Takze ani v tvojom pripade nevidim problem :)
0

Napísať odpoveď