Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa Radus » 02 Mar 2021, 12:24

Jasne že mám pravdu, veď som to fotil :)
No jo. Martinovkou som ešte nešiel, možno niekedy vydá...
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa miroja » 04 Mar 2021, 17:14

Nebudem sa pytat co je na fotke, to asi nebude take tazke, ale zas pouzijem tu istu otazku ako pri predchadzajucej fotke: Skuste uhadnut odkial to bolo fotene.
obr.jpg
0

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa AbcdeF » 04 Mar 2021, 22:05

Z Jánskej Poludnice?
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa miroja » 05 Mar 2021, 07:46

Nuz, taky kopec neexistuje :-)
Mozno si myslel Poludnicu.. ale nie je to fotene odtial... ale nie si daleko...
Zaujimave, ze Poludnicu si "privlastnuju" dve obce na Liptove : Liptovsky Jan a aj Ilanovo. Medzi nimi je vsak este jedna obec - Zavazna Poruba, a aj geograficky je jasne, ze Poludnica nie je nad L. Janom, ci Ilanovom, ale je nad Zavaznou Porubou..
Vrchol Poludnice vystupuje smerom od hlavneho hrebena Nizkyzh tatier do L.Kotliny, preto je odtial prekrasny vyhlad na celu Liptovsku kotlinu. Od Ruzomberka az po Strbu. taktiez vidiet skoro cely hlavny hreben N.Tatier. Za dobreho pocasia dovidiet az na vysielac nad Oravskou priehradou (Magurka, Magura??? nie som si isty)
Pre ilustarciu vyrez mapy z hiking.sk
Prílohy
mapa.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa Radus » 05 Mar 2021, 09:00

No jo, Poludnica... tam sem taky nebyl :) Ale mám to ako veľký rest, tak hádam sa niekedy podarí.
Nieje to fotené z Ostredku? Alebo z Krakovej holi? Pekný rébus :)
0

wizing
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Sep 2017, 09:09
Bydlisko: Žilina
Vek: 40

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa wizing » 05 Mar 2021, 09:14

Ja tu mám tiež jednu z prírody.
Síce nie fotku ale video a nie kopce ale krátery :-) .... takto sa mi ho podarilo nasnímať pred pár dňami

https://youtu.be/cbG73nRyk-g
0

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa AbcdeF » 05 Mar 2021, 09:26

@miroja:
Keď som bol mladý a pekný, starí ľudia a staré mapy poznali na Liptove dve Poludnice. Okrem tej vyššej, ktorú volali Jánska Poludnica, tú druhú, ktorá je dnes na mapách označená ako Demänovská hora, volali Demänovská alebo Ploštínska Poludnica.
Ten pohľad na záver doliny s hrebeňom Nízkych Tatier môže byť aj z južného vrchola Demänovskej Hory.
Čo sa týka výhľadov na Liptov, upredňostňujem výhľad zo Sinej. Ten kopec s vysielačom v hrebeni Oravskej Magury sa volá Magurka.
Horám zdar a kopcom pokoj :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa miroja » 05 Mar 2021, 10:08

BINGO.. Demanovska hora.
Sina je tiez pekna, ale menej vystupuje z hlaveneho hrebena ako Poludnica, takze nie je odtial az taky panoramaticky vyhlad ako z Poludnice. Tiez je z nej menej vidiet na vychod, aj preto, za vyhlad obmedzuje prave Poludnica.
Pridavam este par panoramatickych zo stredy z Demanovskej hory. Cast vyhladov odtial obmedzuju stromy, takze treba pohladat spravne miesto na fotenie :-).
Prílohy
Pohlad na juh
Pohlad na juh
Pohlad na severo-vychod
Pohlad na severo-vychod
Pohlad na severo-zapad
Pohlad na severo-zapad
Pohlad na zapad
Pohlad na zapad
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa 5ko » 05 Mar 2021, 10:30

Ešte máš dobré nohy,keď vládzeš loziť po holiach,mňa by tam dostali už len asi vrtulníkom alebo gazikom. :D
Len tak som si všimol na tej mape, ako je možné, že Liptáci strpia takú provokáciu- Uhorská ves. :D :pain:
Liptáci postavili Budapešť a Maďari im za to postavili Uhorskú ves. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa miroja » 05 Mar 2021, 10:32

Radus napísal:
05 Mar 2021, 09:00
No jo, Poludnica... tam sem taky nebyl :) Ale mám to ako veľký rest, tak hádam sa niekedy podarí.
Nieje to fotené z Ostredku? Alebo z Krakovej holi? Pekný rébus :)
Na Poludnicu sa robia spolocne vystupy turistov zo ZP v maji (nezvyknem sa zucastnovat) a potom na Stefana (druhy sviatok vianocny). Vtedy spravidla niekto z obecnej folklornej skupiny prinesie harmoniku, zastavu, vianocne kolace.... a aj cosi na zvlazenie hrdla :-) ...
Niekdey je to tam vtedy ako v zimnej rozpravke, niekdey ako v jarnej..
Pre porovnaie pohlad priblizne tym istym smerom s odstupom par rokov :-) Ta zimna je z roku 2008, jarna z roku 2015.
Daju sa rozonat napriklad obce Liptovsky Jan, Podturen, tiez spominana Uhorska ves, a tiez aj dialnicny most nad Podturnou.
Prílohy
Pol_2008.jpg
Pol_2015.jpg
0
Naposledy upravil/-a miroja v 05 Mar 2021, 10:39, upravené celkom 3 krát.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa miroja » 05 Mar 2021, 10:35

5ko napísal:
05 Mar 2021, 10:30
Ešte máš dobré nohy,keď vládzeš loziť po holiach,mňa by tam dostali už len asi vrtulníkom alebo gazikom. :D
Len tak som si všimol na tej mape, ako je možné, že Liptáci strpia takú provokáciu- Uhorská ves. :D :pain:
Liptáci postavili Budapešť a Maďari im za to postavili Uhorskú ves. :wink:
To je paradox, vsak :-)
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa Radus » 05 Mar 2021, 10:54

Hromadné výstupy ma nelákajú, chcel som na Poludnicu výjsť keď som schádzal z Ďumbiera po tom "rebre" ale mal som na nohe guľu v podobe krajšej polovičky a keď som sa jej v sedle Pod Kúpeľom spýtal či ideme ešte na tú horu pred nami, bolo mi rýchlo vysvetlené že tam vlastne ísť nechcem :)
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa rakato11 » 05 Mar 2021, 10:57

5ko napísal:
05 Mar 2021, 10:30
Ešte máš dobré nohy,keď vládzeš loziť po holiach,mňa by tam dostali už len asi vrtulníkom alebo gazikom. :D
Jsem na tom stejně jako Ty :(, tak rád bych si někam vyrazil (samozřejmě že nyní v této situaci to není možné) ale hold zdraví mi to nedovolí, ortopéd konstatoval velké opotřebení kloubů, obratlů. :(
Tak mi nic jiného nezbývá než se šetřit a dělat úklid ve svém "bordelu". :D
IMG_20200512_133214 – kopie.jpg
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa miroja » 05 Mar 2021, 11:04

Noo. "par" typov TV sa tam da rozoznat. Zda sa, ze tu uz bolo aj par krat poumyvane dazdom :-)
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa miroja » 05 Mar 2021, 11:20

Radus napísal:
05 Mar 2021, 10:54
Hromadné výstupy ma nelákajú...
Ani mna, ten Stefansky je len taka tradicia a vynimka koli vianocnej atmosfere a moznosti zablahozelat znamym v netradicnom prostredi.
Ak by si sa vybral na Poludnicu, chod napriklad zelenou z L.Jana -> Javorovica ->Rakytovica -> sedlo Kupel (modrou) -> (zadna) Poludnica, Predna Poludnica -> Ilanovo ) alebo ak prides najskor na prednu, chod pozreit cely hreben smerm na sedlo Kupel. Je tam je vapencovy masiv, v ktorom najdes aj jaskynu. Je celkom zaujimave vidiet derave bralo v takej nadmorskej vyske :-). Nie je to take velke ako Okno na konci Janskej doliny, ale tiez pekne :-)
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa E001 » 25 Apr 2021, 21:07

5ko napísal:
05 Mar 2021, 10:30
Ešte máš dobré nohy,keď vládzeš loziť po holiach,mňa by tam dostali už len asi vrtulníkom alebo gazikom. :D
Len tak som si všimol na tej mape, ako je možné, že Liptáci strpia takú provokáciu- Uhorská ves. :D :pain:
Liptáci postavili Budapešť a Maďari im za to postavili Uhorskú ves. :wink:
5ko na tú dedinu mi nešahaj! :D Strýko sa tam priženil kedysi okolo päťdesiateho štvrtého. Rodený Prešpurák. No poviem ti, na začiatku to nemal ľahké. Prezývali ho " ako nik " lebo mal iný pohľad na bežné zaužívané postupy, ako napríklad všetci nosili " drobnosti" v noške na chrbte, on si kúpil dvojkolesovú káru! A takých vecí spomínal viac. Strávil som tam strašne krásne prázdniny. Nezabudnem na lúčku medzi Váhom a dedinou. Pásli sa tam husi, kačky aj kozy. Tam som sa naučil dojiť kozu rovno na "Háľni" - tak tú lúku volali, cez sitko rovno do hrnčeka. Nezabudnem na ten trávnik, hustý, nízky, mäkučký, áno, boli tam určite aj husacince, ale behali sme naboso a nohy sme si umyli vo Váhu pri naháňaní pstruhov a rakov. Nepotrebovali sme ani minerálku. Chodili sme na Medokýš. Vyvieračka neďaleko hlavnej cesty z Mikuláša do Hrádku. Skôr ma mrzí, že aj tam sa hodne zmenilo, ale život nezastavíš.
Ale zasa som prepadol nostalgii. Vlastne som hľadal tú hlavne tvoju tuto kedysi veľmi sledovanú debatu o varení a receptoch. Nakoľko som vyše dvoch rokov vdovec, tak som sa za ten čas zdokonalil a rád by som obohatil aj toto fórum, a na druhej strane by som rád prijal aj rady skúsenejších.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa miroja » 26 Apr 2021, 07:36

Nuz, vidiet, ze si znalec :-) poznas aj miestne nazvy .. :-) :-) :-) Ja som tam mal tetu, byvala prave oproti vstupu zo "starej cestu" na Halen.
Ano, aj tam sa to zmenilo. Husi sa tam uz dlhsi cas nepasu a tusim aj preistup na Halen zo "starej " cestu par rokov nefunguje. Tesna za mostom cez vah je postavena mala vodna elektrareb\n, takze asi ani pstruhy na Vahu uz nebudu. Mozno este tak na Stiavnici... Nuz a hned vedla cesty druhej strany ako je futbalove ihrisko zacal stavebny booom. Mozno sa to uz dstalo aj na Halen..
Ked tadial pojdem na bicykli, mozem ti urobit par foto ... z nostalgie...
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa E001 » 26 Apr 2021, 10:04

No aký je ten svet malý... Tá tvoja teta bula určite niektorá suseda môjho strýka. 8O Ten prechod na Háleň mali vlastne krížom cez cestu. Posledne som tam bol pred rokom. Bratrancov syn zrekonštruoval ten dom po strýkovi, tak som bol pozrieť. Ináč ten nový prameň, čo je vlastne iba na skok od tej elektrárne môžem doporučiť.
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa Radus » 10 Máj 2021, 08:39

Poniklece sa nám už prebúdzajú...fajne...
Prílohy
p.PNG
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Pochváľte sa svojimi fotkami! II.

Príspevok od používateľa Radus » 09 Jún 2021, 21:20

Brodiť sa v polovici Júna snehom, to je také naše...to chceme :)
Prílohy
DSC_7017.JPG
0

Napísať odpoveď