Na čem zrovna pracujete? V.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa Ado_PO » 17 Nov 2014, 23:52

Dnes som bol s kolegom za Nižnou Poliankou v lese blízko PL/SK hraníc namontovať simplex opakovač, na ktorom sa už robí pomaly rok. Zatiaľ je tam len skúšobne, nakoľko má byť umiestnený niekde v Slánskom pohorí a potrebujeme ho vyladiť. TRX pracuje v CB pásme, 3.kanál, ak ho chce niekto vyskúšať a je z východu, dajte echo ako a kde ho počuť. Tu v PO je možné ho zopnúť aj nahrať správu no signál je už poslabší. Prevádzková doba od 17:00 do 23:00 kvôli DX staniciam a rušeniu. Celok je napájaný z auto-akumulátora 75Ah, dobíjaný 30W solárom, zapínanie a vypínanie je zháčkované zo starších spínacích digitálnych hodín. Bude potrebné dorobiť aj odpájanie aku pri nízkom napätí. TRX má prirobenú lítiovú batériu proti výpadku kanálovej pamäti. Anténa je 5/8lambda s 8 protiváhami a je upevnená na 5m stožiari, ktorý je ešte dodatočne priviazaný v korune možno 20m vysokého stromu - hrušky. Veru nebola to sranda 2 hodiny v približne 15m výške orezávať konáre. Ešte teraz ma krúti z tej hojdačky. Rád by som ukázal aj foto ale tie strieľal tretí kolega, no nebolo na čom ich skopírovať. Možno neskôr.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa jaromir » 18 Nov 2014, 01:07

BFX: prijmi prosim v tuto po-sviatocnu noc cely celucicky jeden kompletny odstavec polnocnej slovesnosti pre teba ;-)

Eaglom si zarabam na denny chlieb uz peknych par rokov. Neviem ci sa to da nazvat profesionalnym pouzitim (jo a teraz pozor - este k tomu sa ako spravny zarputily reakcionar zivim programovanim PICiek, to je tiez take ze jedna tetka povedala, ze to profici netotok, iba same ARMy, ponevac to ma same vyhody a socialne istoty). Hoci... teraz som sa dozvedel, ze Eagle nie je na profesionalne pouzitie, tak som z toho daky zmateny.
Zmena padu mi trva 30 sekund len vtedy, ak pocitac prave bootuje alebo v jednej ruke drzim kavu (kazdy si moze doplnit: makovy kolac, cigaro, prsnik, poldeci, flasu od kofoly plnu smiesneho dymu, mastny chleba s cibulou, alebo ine dobroty podla chuti), inak si neviem predstavit, kde by som stracal tolko casu. Uznavam, nie je to na tri kliknutia, ale snad mame produktivitu prace lepsiu nez tri kliknutia za pol minuty - ba dokonca za ten cas stihneme aj klofnut do klavesnice. Ale snad je to aj tym, ze za tie roky pouzivania Eaglu (teda okrem intenzivneho treningu v Solitaire a Moorhuhn) som ziskal trochu rutiny, takze moja casova mierka moze byt odlisna nez u cloveka, ktory ten program spusti a ak sa mu po troch kliknutiach (v horeuvedenej metrike je to ekvivalentom asi tak pol minuty, nanajvys ale 30 sekund) nieco nepodari, odlozi to ako nepouzitelny paskvil. Pokial si tak matne spominam, vytvoril som na nom asi viac stvorcovych metrov plosnych spojov nez vacsina lokalneho hlasu "odbornej kritiky" mohla kedy vidiet. Tym samozrejme nemyslim teba, ale kdeakych inych - zhodou okolnosti trojpismenovych - odbornikov, ktori pred rokom ci dvomi PCB software videli v zakrytom vyklade obchodu behom z druhej strany chodnika a dodnes sa ta situacia evidentne velmi nezlepsila ani papagajovanim veci precitanych v kde-akych zakutiach internetov. Citanie s porozumenim v nedohladne.
Za tie peniaze je to nastroj IMHO tak akurat (ano, za software treba obcas aj platit, ale toto upozornenie opat neplati pre teba). Mimochodom, puzdra na suciastky treba robit tak, aby si nemusel menit velkost padu na plosnom spoji. To mas ako s programovanim. Pis software bez bugov a nemusis pouzivat debugger ;-)

TLDR verzia: citat tie veci v italics fonte. Su to len dve vety, ale blbo sa v tom monobloku hladaju. Mozno som ich mal dat boldom.


Clovek sem na forum pride raz za cas a musi riesit taketo hovadiny... a vlastne, nemusi, tak uz neriesi :D
Ale paci sa mi zmena smajlikov. Kedysi taki neboli. Som zvedavy aka novinka pribudne na buduci rok.
0

Používateľov profilový obrázok
zawin
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2643
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa zawin » 18 Nov 2014, 09:37

Netusil som, ze po mojom prispevku sa strhne takato diskusia :-D. Mojim cielom nebolo vas presviecat ktory software je lepsi.

Napisal by som len par veci, preco sa mi v programe Altium pracuje daleko lepsie ako v Eagle:
1) pouzivanie skratiek - Altium ma velmi dobry managment klavesovych skratiek, mys pouzivam uz len na kreslenie a umiestnovanie suciastok
2) kreslenie ciar - to asi najlepsie uvidite na tomto videu - https://www.youtube.com/watch?v=VhPk3J1WcpE
3) kreslenie puzdier v kniznici - https://www.youtube.com/watch?v=8V0ZfLsp8gY

Tieto veci mi znacne ulahcili a zefektivnili pracu. Preto podla mojho nazoru, Eagle je fajn pre zaciatocnikov, da sa velmi rychlo naucit, ale pri vacsich projektoch je praca znacne neefektivna oproti Altiu.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa dxr » 18 Nov 2014, 09:39

@mato3k Altium vie aj G-code mozes aj inde par klikmi frezovat aj tak musis pustit iny SW na ten Gcode :)


@zawin ved my sa nehadame len piseme preco nas to nebavi robit v Eagle
v inom SW clovek klika a nepremysla kam kliknut ale je to zabavne ze to zobudi aj medveda zo spanku :)


A viac menej to EdizonTN zhrnul preco hlada iny sw tu. zjavne na to mal dovod.
0
Naposledy upravil/-a dxr v 18 Nov 2014, 09:46, upravené celkom 2 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Nov 2014, 09:44

paráda, na tri kliky a 10sek .... no presne o tom som ti písal, vlastne presne toto video vystihuje prečo spomínam zložitosť.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa martin knocik » 18 Nov 2014, 09:48

Najvačšia výhoda Eaglu sú podla mna Farnell knižnice - nezabíjam čas kreslením nových súčiastok.

Zivím sa už programovaním AVR a kreslením schem v Eagli, DPS kreslí kolega vačšinou iba s autorouterom. Eagle ma občas serie, ale zatial s Eaglom vo Firme nemame žiadne problémy ktoré by nás nutili zmeniť soft.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa Hinsi » 18 Nov 2014, 12:00

Ukaž nám pls nějakou desku z ýglu autorouterom, to mě zajímá, co použitelnýho se s tím dá vyprodukovat. 8O
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Nov 2014, 12:39

" autorúúútor " sa nedá v normálnejšom projekte použiť :D, neviem či to funguje na inom SW ale v eagli to vygeneruje strašnú kktinu.
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 18 Nov 2014, 12:40, upravené celkom 1 krát.

LukasX
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 16 Aug 2013, 13:40
Bydlisko: PU

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa LukasX » 18 Nov 2014, 12:40

Imho, ani v tom nenormálnejšom...
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa nalimko33 » 18 Nov 2014, 15:16

keď sa tu už riešia debiliny - ako je to s 32% H2O2?
práve idem z obchodu a vraj ho už nepredávajú...
0
SHARP MZ-811

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa staffy » 18 Nov 2014, 15:36

Eagle je dobrý pre začiatočníkov, vytvoria si schému, nejaké tie sučiastky, nakreslia dosku a je to - aby som ale nepovedal, do 2 vrstiev som to videl využívať aj profi firmy. Akonáhle som ale videl iný soft - altium, alebo jeho konkurencie, uvidel som tiež možnosti ktoré eagle nemá.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa martin knocik » 18 Nov 2014, 16:02

Autorouter v Eagli. A ano, je to neefektivne a doska je zbytočne veľká (zospodu sp relativne hrubé cesty pre 12V), ale na jednoduchšie veci stale postačujuce. Napr mne sa viac páčil Proteus Ares, ale chybali mi knižnice, takže som zase sa vratil k Eaglu.

Najlepšie by bolo ka by sa vyrobcovia dohodli na jednom formate knižnic sučiastok. Podobne aj vyrobcovia simulačnych softov.
Prílohy
IMG_20140918_113515_sv.jpg
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Nov 2014, 16:02

nalimko33 napísal:keď sa tu už riešia debiliny - ako je to s 32% H2O2?
práve idem z obchodu a vraj ho už nepredávajú...
Už som to tu písal. Slovenská fabrika je v čudu. Zahraničné výrobky sa dajú zohnať buď vo veľkosklade, alebo na nete. A nebude to dlho trvať a nebude vôbec. Dementné nariadenie EU odôvodnené terorizmom.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa nalimko33 » 18 Nov 2014, 16:12

nejde iba o nás elektrikárov - foter je poľovník a neviem si predstaviť čím bude bieliť trofeje (lebky)... to on používa 72% peroxid...
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa Washu » 18 Nov 2014, 16:22

A kde ten 72% kupuje?
Lebo ten bezny bol len 35% max...
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa eurobastler » 18 Nov 2014, 18:21

100W žiarovky a peroxid budeme voziť z Ukrajiny, ktorá zatiaľ nepodlieha diktatúre EÚ. Môžeme sa poďakovať absolventom antropológie, sociológie, etnológie a podobných hovadín. Hnus - humus. Každý deň nejaká debilita z EÚ, keď sa zadarí aj dve... :potlesk:
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa AndiCibula » 18 Nov 2014, 18:32

S tou antropológiou si to prehnal chlape.
Apropo, nechceš sa na tú Ukrajinu presťahovať ? Alebo najlepšie do toho DOBRÉHO Ruska ?
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa zipaj » 18 Nov 2014, 18:35

Máš pocit že u nás je tá pravá demokracia a sloboda? Ale nebavme sa o politike, lebo aj tak je to iba pánske huncútstvo a na tomto fóre si pre politiku onedlho "persona non grata"!

-- Spojený príspevok 18 Nov 2014, 19:38 --
eurobastler napísal:100W žiarovky a peroxid budeme voziť z Ukrajiny, ktorá zatiaľ nepodlieha diktatúre EÚ. Môžeme sa poďakovať absolventom antropológie, sociológie, etnológie a podobných hovadín. Hnus - humus. Každý deň nejaká debilita z EÚ, keď sa zadarí aj dve... :potlesk:
Z ukrajiny sa vozia 95W a 70W žiarovky, to vie predsa každý :finga:
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa eurobastler » 18 Nov 2014, 18:53

Ja sa nikde nejdem sťahovať, UA je nečlenský štát najbližšie k nám...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Na čem zrovna pracujete? V.

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 18 Nov 2014, 19:05

jaromir napísal:Eaglom si zarabam na denny chlieb uz peknych par rokov.
....Pokial si tak matne spominam, vytvoril som na nom asi viac stvorcovych metrov plosnych spojov nez vacsina lokalneho hlasu "odbornej kritiky" mohla kedy vidiet.
:agree:
0

Zamknuté