Pripájanie vodičov na svorkovnicu

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

tienik
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 29 Jan 2014, 14:56
Bydlisko: Hrubá Borša
Vek: 44

Re: Pripájanie vodičov na svorkovnicu

Príspevok od používateľa tienik » 05 Feb 2015, 12:05

muziker napísal:"Ak pramienkový (lankový) vodič, tak odizolovať, nastrčiť dutinku, zatiahnuť " ....a ešte by to chcelo uviesť aj všade dostupný zdroj tých dutiniek a najmä za dobrú cenu. Určite by to mnohým pomohlo ak vie niekto o niečom zaujímavom a najmä v širšom sortimente pre rôzne priemery vodičov ?
ja to beriem balene po 100 ks. z firmy Schrack. Ked uz tam kupujem aj ostatne :-)
Tych 100 je taka idealna miera, aby to clovek nemusel kupovat casto. A velmi dobre su aj dvojite dutinky - na dva vodice.
Osobne vzdy nosim celu radu 1 az 6 mm2 a to jedno aj dvojdutinku.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Pripájanie vodičov na svorkovnicu

Príspevok od používateľa Milos66 » 05 Feb 2015, 12:38

centesco napísal:
Milos66 napísal:Čo sa týka pramienkov a z môjho pohľadu totálneho lenivca, tak odizolovať, strčiť dutinku zatiahnuť. Ušetrím 10x viacej času ako cínovaním a skrúcaním a neviem čím ešte. Načo si komplikovať život, ked je to tak jednoduché?
A navyse to aj bude vyhovovat normam. (A dufam ze medzi strcenim dutinky a zatiahnutim ju aj zlisujes ;) )
Nie, lebo používam tie tenkostenné a tie sa kliešťami trhajú. Takže iba nasunúť, vložiť pod svorku a zaskrutkovať. Ale je to signalizácia. U silnoprúdu samozrejme zlisovať.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Pripájanie vodičov na svorkovnicu

Príspevok od používateľa Amaterr » 05 Feb 2015, 13:47

troska sa bavim ked citam ake podlozky a ako drot upevnit , mal som stastie vidiet ako sa skladaju take elektricke regale vo vyrobe , daju to do stojana , otocia hore nohami , pocerny Ind to tam napasuje , vsetko perfektne zalozene , utiahnute .. lenze v praxi ked je svorka 5cm nad plechoch , zapustena aspon 20cm , su tam styri rozne podlozky , ocka , tvrde droty od oleja , je aspon uspech zalozit drot opet do svorky ..
0

Používateľov profilový obrázok
mirki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33

Re: Pripájanie vodičov na svorkovnicu

Príspevok od používateľa mirki » 05 Feb 2015, 15:27

Ja som objednával z tadeto a používam tieto http://www.tipa.sk/exec/search.aspx?exp ... e=Fulltext
Niekde sa nájdu určite aj lacnejšie ale vtedy som robil objednávku odtiaľto tak som objednal aj dutinky. Pri montáži ich zvyknem najskôr aj zlisovať kliešťami aj keď občas je to fakt zbytočné že to aj tak ešte zlisuje skrutka :) Dutinky skôr používam do svorkovníc. Priamo pod skrutku tiež občas ale tam skôr používam lisovacie očka alebo vidličky. http://www.tipa.eu/cz/napajeci-dc-ac-fa ... -1258-p-4/ alebo http://www.tipa.eu/cz/napajeci-dc-ac-fa ... -1258-p-5/
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Pripájanie vodičov na svorkovnicu

Príspevok od používateľa OHAJ » 09 Jún 2021, 22:30

Pekne sa to číta, ale skúste lisovať 50-ky a keď sú krátke dotiahnuť na tie plastovo-kovové svorky na imbus, buď vytlačíte dutinku von, alebo v horšom prípade pretočíte závit. Takto sa dajú spájať Cu + Al, ale osobne by som asi použil niečo takéto, keby to tu bolo aj k dostaniu:
Obrázok
50/8 oko už je spoľahlivý spoj, teda ak sa bavíme o lankovom Cu a riadne zalisovaným.
Al pevné alebo viacžilové samozrejme do oka s dlhokánskym tunelom:
Obrázok
a na to navliecť izolov.zmršťovačku.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok