V ktorej banke si založiť účet??

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa jmalik93 » 07 Feb 2015, 14:28

Zdravím, ak je táto téma mimo pravidiel fóra ospravedlňujem sa a môžete ju zmazať ak je nutné.

Chcem sa spýtať na názor druhých aké majú skúsenosti s rôznymi bankami. Plánujem si založiť účet v banke ale bojím sa lebo dávnejšie som sa "popálil" a tatrabanke. Nechcem platiť žiadne nezmyselné vysoké poplatky aj zato že okolo banky prejdem :D
Rozmýšľam nad bankou Fio ale zdá sa mi podozrivo lacná :D Ktorá banka je podľa Vás dobrá?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Feb 2015, 14:37

To je jedno, jeden člen fóra ich všetky nazval priemyslom spracovania hovien. Bez účtu je to na prd, ale ja mám radšej peniaze doma. Pretože ich reálne máš, pričom v banke ich reálne nemáš.
Ak už banka, určite (ja osobne) by som vyberal takú, čo na trhu už niečo zažila a nie je nováčik. Teda okrem tatra banky sberbank (to bola ľudová), OTP alebo VÚB. Otec má už nejaké desiatky rokov účet v sberbank (predtým volksbank) a nesťažuje si, zatiaľ nebol ani jeden problém.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 07 Feb 2015, 14:43

Ked som zacal studovat na SR a neskor aj pracovat, zalozil som si ucet v mbank, vtedy to bola v podstate este novinka. Som tam dodnes, a som spokojny, i ked vymyslaju kade ake dristy, ale stale sa da este s tym systemom vydrbat a neplatit nic, da sa este aj ziskat (rozne sporenia atd).
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa staffy » 07 Feb 2015, 14:47

Ja mám študentský účet v ČSOB a mám všetko zadarmo - okrem vyberu z cudzieho bankomatu. Drakoush - v dnešnej dobe dosť nezmyselný postoj.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa Samanko » 07 Feb 2015, 14:53

Podla tvojej momentalnej situacie. Neuviedol si nic presnejsie, teda predpokladam, ze myslis bezny ucet.
Taktiez mam mKonto v mBank a nestazujem sa nanic. Ja vsak nepotrebujem kamennu pobocku, mne stacia vsetky sluzby online.
Ide aj o to kde pracujes, ci studujes, aku kartu chces - rspktv ako ju budes pouzivat, v akych statoch a ako casto .. Kazda banka je dobra v niecom inom.


V com si mal problem v TatraBanke ?
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa kubo150 » 07 Feb 2015, 14:56

Odporúčam pre študenta ešte donedávna (teraz neviem presne ako to je) Tatrabanka. Do 26 rokov vedenie zadarmo či si študent alebo nie. Len potom myslím že je to vedenie zase veľa, 6€ ?

Prípadne zuno, tam je to zadarmo stále, avšak k tomu primerane sú aj služby, nemajú bankomaty. Je to taký len IB účet ale pokial moc nevyberáš z bankomatu tak je to výhoda. Platby kartou samozrejme zadarmo.

VUB do 24 rokov ak si študent zadarmo, potom myslím za 1€ ak si študent do 26rokov, inak solídna banka

Primabanka - ešte bývalú dexiu nám nanútili zo strednej školy, riaditelka tam mala nejakú známu takže boli provízie, samozrejme dôvod bol že škola má banku tiež v dexii a vraj preposielanie peňazí (30% z platu z praxe) je spoplatnené, zadarmo je to len do rovnakej banky... vtedy (5r) vedenie pre študentov zadara pokial minimálne na účte je 3€ a 2 výbery z bankomatov iných bank zadarmo čo bolo naozaj velmi výhodné. Prišla primabanka a stúplo to na 10€ , potom na 100€, a potom na 1000€ čo je pre bežného študenta nonsens aby tam mal priemerne 1000€ pre nič za nič. Tak som im povedal, že buď mi dajú zadara alebo idem inde kde to je zadarmo, samozrejme mi odporučila že mám si od niekial zohnať 1000€ alebo ak tam dám aspom 500 tak budem mať vedenie len 1€ a že potom tam budem mať iné výhody... aj tak som ich poslal.... Teraz majú nejaký 5% úrok ale za akých podmienok to je už neviem.

Momentálne mám VUB
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa helios » 07 Feb 2015, 14:59

Drakoush,poopravím ťa, banky sú priemyslom miešania hovien.
Ja tiež nemám Tatárbanku rád, lebo každú chvíľu vymýšľajú dáke úplne zbytočné ∏čoviny, ktoré napokon musí klient zaplatiť formou rôznych debilných poplatkov. Kto nepotrebujete všelijaké Viamá, hlasoindikačné fičúrky, zvoľte radšej menej naleštené ho*no.
Netvrdím, že Slovenská Sporiteľňa je najlepšia, ale aspoň prístup ku klientovi má o dosť lepší ako Tatári.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa enigma » 07 Feb 2015, 15:03

ja mám SLSP a som spokojný ....
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa muziker » 07 Feb 2015, 15:03

Prípadne aj poštová banka ktorá poskytuje všetky štandardné služby vrátane bezplatného vedenia účtu. Svoje potreby môže riešiť klient aj na každej pošte (je tu prepážka PB) a pošta je prakticky všade v každej obci. Tiež majú zdarma výbery vo svojich bankomatoch aj na každej pošte (tzv. poštomat) a prakticky je kamenná pobočka v každom okresnom a väčšom mestečku.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa zipaj » 07 Feb 2015, 16:31

Poštová banka má dosť divné podmienky, radšej nie.

Tatrabanku mám aj ja a ako bolo spomenuté vyššie, stále niečo "inovujú" až je to na nervy, s programom odmeňovania za 3,5€ mesačne, plná suma za vedenie účtu 7€, ale v rámci balíka sú platby vrámci EÚ, neobmedzený počet platieb kartou, výberov z bankomatu (cudzieho asi 4x mesačne), potvrdzujúce SMS o zmene stavu na účte atď.

Dalšia pomerne dobrá voľba je ČSOB, za istých podmienok je tam vedenie účtu zdarma, inak asi 3€.

VUB som mal aj ja, ale odkedy sa do nej nadrbali taliani, tak to u nich vyzerá ako u Fantoziho, rušil som účet a trvalo to asi 3 mesiace (s vydaním novej platobnej karty, lebo nejaká "všímavá opica" si všimla že moja karta k účtu expirovala samozrejme počas umorovacieho obdobia keď bola podaná žiadosť o zrušenie účtu). A tiež vypísania lajstra na zrušenie účtu sa báli ako čert kríža (trestné body, klientov majú získavať a núkať im pôžičky atď.).
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa spin90 » 07 Feb 2015, 16:35

"...tak to u nich vyzerá ako u Fantoziho,"
:lol: :lol:
Inak ja mam VUB a nejak to ani neriesim, oko student tam mam cosi zadarmo, ale co, neviem :D
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa dudoo » 07 Feb 2015, 16:52

TB je asi najdrahšia banka vo vesmíre. Mal som tam sporenie v dlhopisoch a po rokoch som si chcel niečo z toho vybrať, keďže som teraz bez príjmu, kvôli tomu mi nezmyselne zrušili tvalý príkaz - povedal som si OK nastavím si ho znovu. Druhý krát som si išiel vybrať zo sporenia, a tá teta tie peniaze dokázala poslať na nejaký neznámy účet. Keďže ten prevod nieje okamžitý, tak som čakal niekoľko dní a peniaze nechodili. Volal som na dialog a ako sme spoločne zistili, čo je vo veci, tak som mal pocit, že tá operátorka od šoku skolabuje. Najprv sa do mňa nahrnul adrenalín a chcel som to riešiť cez políciu. Už som sa chystal z domu a tá teta osobne mi volala, hlboko sa ospravedlňovala a slúbila okamžitú nápravu, tak som TB dal druhú a poslednú šancu.
TB sa o malých klientov nezaujíma, skôr im hádže polená pod nohy vo forme nezmyselných vysokých poplatkov. Ich best klienti sú firemné účty.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa Milos66 » 07 Feb 2015, 17:08

muziker napísal:Prípadne aj poštová banka ktorá poskytuje všetky štandardné služby vrátane bezplatného vedenia účtu. Svoje potreby môže riešiť klient aj na každej pošte (je tu prepážka PB) a pošta je prakticky všade v každej obci. Tiež majú zdarma výbery vo svojich bankomatoch aj na každej pošte (tzv. poštomat) a prakticky je kamenná pobočka v každom okresnom a väčšom mestečku.
Skús si na dedine kde je pobočka PB vybrať napr 500€. U nás si to musíš nahlásiť cca tri dni dopredu, lebo tetušky sa boja a obnos viacej ako cca 300€ nemajú na kase.

Za moju éru zárobkovo činného človeka som mal Priemyselnú banku, Tarabanku, SLSP, VUB, CSOB a mBank.
Musím zodpovedne prehlásiť, že najlepšie služby má CSOB. Aj za cenu mesačnej platby za vedenie účtu.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa dxr » 07 Feb 2015, 19:32

Neviem kde otvorit ale FIO a ZUNO maju take celkom zaujimave ficurky hlavne pri platbe SEPA a CZ
Mbank od marca zacina strhavat 1e za kartu inymi slovami ak neplatite kartou tak Vas skasiruje 1e/mes
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

yndy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 22 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Kraj-Prešovsky
Vek: 44

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa yndy » 07 Feb 2015, 19:54

Ja som dal po 12tich rokoch v Tatrabanke zbohom,platit 7 eur za ucet bola uz nehoraznost,pri otazke co mam urobit aby som platil menej mi bolo povedane ze staci mat na ucte 20 tisic eur a ucet mam zadarmo,tak som sa mu vysmial do tvare a poziadal o okamzitu vypoved.Presiel som do Unicredit bank,zatial po 8 mesiacoch uplna spokojnost,ucet zadarmo,vyber z akehokolvek bankomatu zadarmo,aj v celej EU,odskusane a je to tak.Jedine co je mensi problem,je karta k uctu,maju Maestro,co mi robi problem niekedy pri plateni cez internet,nie vsade ju akceptuju,ale kedze mam este ucet vo VUB kde mam Visa kartu,problem porieseny. :)
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa Axwell » 07 Feb 2015, 20:14

ak mas tisicky na ucte nie je ziadny problem nikde, kazda banka ti da zadarmo vedenie uctu minimalne.

ked nemam tolko alebo nechcem mat tolko na ucte/uctoch tak zvolim mbank alebo fio, zuno by som momentalne neriesil kedze nie je jasne este kde bude patrit a ci bude este samostatna a vobec ci jej meno ostane.
0

yndy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 22 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Kraj-Prešovsky
Vek: 44

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa yndy » 07 Feb 2015, 20:22

No len ide hlavne o to,ze ak ma clovek 20 tisic,tak ich koli uctu zadarmo urcite nenecham na beznom ucte s urokovou sadzbou 0,01%. :)
0

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa pin » 07 Feb 2015, 20:32

Veď ani banka nechce, aby si mal 20k na bežnom účte a mohol ich kedykoľvek vybrať. Môžeš ich vraziť do podielových fondov, termínovaných vkladov apod., a vtedy budeš mať účet zadarmo.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa zipaj » 07 Feb 2015, 20:36

20000€ ľubovoľnom produkte, vrátane akciových a dlhopisových fondov, termínovaných účtoch, vkladných knižkách, dôchodkového sporenia atď. Na polovičnú zľavu z poplatku za vedenie účtu stačí ak aktívne využívaš "novinky", ja osobne sa prihlásim 1x mesačne do internetbankingu a pozriem si štatistiky a 1x mesačne sa prihlásim hlasovou identifikáciou, podmienky splnené, poplatok 3,5€ (Tatrabanka)
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Feb 2015, 20:42

helios napísal:Drakoush,poopravím ťa, banky sú priemyslom miešania hovien.
Ospravedlňujem sa, priemysel miešania hovien. V princípe je to však podobné a totožné s Tvojim tvrdením, že bankový produkt je hovno, niektoré je naleštené viac, niektoré menej a J&T je dokonca aj vyšperkované. Ono ideálna banka asi neexistuje, len blízka ideálu. Všade ponúknu smiešny výnos a keď si to hodím do kalkulačky, tak aj tak platím viac za vedenie účtu ročne, ako je výnos. Nebodaj ak chceš vybrať z iného bankomatu... 15€ za výber v sberbank? Alebo sa budeš trepať cez celé mesto, lebo v NR majú dva bankomaty?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď