V ktorej banke si založiť účet??

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

yndy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 22 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Kraj-Prešovsky
Vek: 44

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa yndy » 07 Feb 2015, 20:46

Hmm,jedina podmienka v Unicredite bola aby mi na ucet prislo mesacne min.300 eur a nie nejake blbe vychytavky v tatrabanke a aj to zlava 50%,cize 3,5 eur.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa dxr » 07 Feb 2015, 20:46

J&T mas vylestenu hlinikovu foliu na karticke a liecebny pobyt v ich hoteloch
Prima Banka (take cosik zelene) je Penta a myslim ze aj Postova Banka je ich.
Sberbank je zase dcera nejakej ruskej banky :)

Zuno a Tatra patria do tej istej skupiny ale su to dva oddelene subjekty ktore si konkuruju.
Aj ked Sidlia teraz v DigitalParku co je Penta House a predtym sidlili v TatraCentrum Hodzovo :)

Len tak mimochodom moja banka ma okradala o neskutocne peniaze pri tranzakciach na pobocke
som sa nasral a platim to cez postu tam je to o 1.2e lacnejsie :D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa zipaj » 07 Feb 2015, 21:13

plať to cez internetbanking, vo väčšine bánk je to zadarno (presnejšie v rámci balíka, lebo u nich nič nie je zadarmo)

to Yndy:

V ČSOB ak ti prichádza mesačne viac ako 300€ na účeť a súčasne si 15€ sporíš na pomocnom účte, máš vedenia účtu zdarma
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa Milos66 » 07 Feb 2015, 21:20

A hlavne nikto tu nerieši, či to je obyčajný účet, alebo podnikateľský.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

yndy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 22 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Kraj-Prešovsky
Vek: 44

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa yndy » 07 Feb 2015, 21:24

V CSOB som mal ucet niekolko mesiacov,ale nemal som nervy na internetbanking,to bolo hrozne,sms notifikacie mi zasadne chodili v noci,aj po urgovani v banke nech s tym nieco robia sa neudialo nic,po zaplateni alebo vybere z bankomatu sms prisla bud o dve hodiny alebo v noci.Asi som velmi pohodlny,ale ak mi niekto potiahne z uctu peniaze a mne pride sms o zmene stavu na ucte o niekolko hodin,taka banka u mna nema sancu. :(
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa rudko » 07 Feb 2015, 21:42

Sberbank je zase dcera nejakej ruskej banky :)
Sberbank nie je dcera nejakej ruskej banky, sberbank je najvacsia ruska banka :-) Tej by som sa teraz asi trochu vyhol a pockal ako to vsetko dopadne :-)
Fio zasadne neodporucam. Je to parodia na banku. Mal som tam podnikatelsky ucet dva roky a bolo to utrpenie. Internet banking katastrofalny, klientsky servis este horsi a o pobocke ani nehovorim. Nedajboze tam ist nieco riesit.
Svoj osobny ucet mam 10 rokov v TB a za seba musim povedat ze som spokojny. Ich blbe ficury a zbytocnosti vyuzivam kazdy den :-). Mam u nich sporenie aj podielove fondy. Nikdy som nemal ziaden problem. Je pravda ze su drahy, ale tak ako niektory davaju viac penazi za kvalitnejsie oblecenie, meracie pristroje, auta... ja davam viac penazi za banku, ale dostavam za to podla mojho nazoru kvalitne sluzby. To co ja najviac vyuzivam, IB a elektronicke platby, maju co sa tyka bezpecnosti a prepracovania na velmi vysokej urovni.
Druhy ucet mam v Zuno. to zatial nemozem hodnotit lebo iba par mesiacov, ale zatial ok.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa dxr » 07 Feb 2015, 21:56

Zle som to napisal v Zberbank ma 2/3 podiel Ruska centralna banka. Aktualne je to problem
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
stw
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 23 Jún 2014, 17:39
Bydlisko: TT
Vek: 49

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa stw » 07 Feb 2015, 22:34

Študentský v ČSOB zadara, pohoda v ČSOB po splnení jednoduchých podmienok zadara a podnikateľský v ČSOB za 6€
mám tam 6 účtov vrátane hypo... ČSOB SMARTBANKING - app do mobilu super prepracovaná a použiteľná na všetky typy transakcií. :applause:
0
Robím tak, aby som mohol byť na svoju prácu hrdý a to isté očakávam aj od ostatných.
Na výber sú vždy dve možnosti- jednoduchá alebo správna :-)
Skúsenosť je neprenosná.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa helios » 07 Feb 2015, 22:42

Ja som sa kedysi v TB nechal zlomiť na termínovaný vklad, keď som ho chcel po dvoch rokoch vybrať, krútili sa ako hadi a všemožne ma prehovárali, aby som ich tam nechal. Ďalší trest od TB je vyberanie hotovosti cez poštovú banku, kde si drzo vypýtali poplatok 8€ za transakciu. Takisto ich bankomaty stoja za hnedé a smradľavé, lebo nedávajú voľbu bankoviek, ako SLSP a nevarujú, ak nemajú bankovky vyšších hodnôt. To sa vám potom stane, že potrebujete vybrať 400€ a bankomat vám bez hanby po dlhom šrotovaní vyserie 40x10€ bankovky. Potom s nimi prídete niekde do obchodu a pozerajú na vás ako na vykrádača kasičiek... :confused:
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa dxr » 07 Feb 2015, 23:41

To mi pripomina automat s bagetami ktory hladny kolega otocil aby ta bageta vobec vypadla :D
uz mu to bolo jedno ale svoju bagetu chcel :D

TB ma aj nejake zaistene fondy otom by rudko mohol trosku viac povedat kolko je tam realne zurocenie.
inak existuje taketo nieco
Cize ten ich slogan najsprostejsi idu za nimi - aktualne su treti odkonca :D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Feb 2015, 00:07

Jedno akú banku si vyberieš, je to rovnaká háveď, ktorej dal náš fajnový premiér zelenú a tak každého okrádajú kde sa dá. Mal som ich už snáď všetky a všade som mal skôr či neskôr problémy.
TB je z toho úplne korunovaná , raz ma nechali v zahraničí nez prostriedkov , druhý krát sa mi zabudli aktivovať kartu na medzinárodné platby, takže som tam znovu bol bez prostriedkov. Ospravedlnili sa mi trápnou žltou peňaženku, ako darčekom. Skoro som padol na riť. 2x mi neodoslali dôležitú platbu .... Rok ma otravovali s osobným bankárom, za 1500 Sk/mesiac . Nechal som sa zlomiť po roku na osobné stretnutie, kde mi tlačili kaleráby. Komédia. Nakoniec som sa spýtal, že aké budem mať z toho výhody a oni že mi to všetko bude za tú drobnú cenu spravovať, že stačí aby som mu zavolal a on za mňa pošle úhradu. Tak som mu povedal, že mám IB. Ostal ticho :D ... je pravda, že to vtedy nebola úplne bežná služba.
Tak som sa ešte spýtal na to či mi dajú úver, zase sa krútil a že samozrejme sa to bude zohladňovať. Tak , že nech mi povie konkrétne možnosti úveru, keď chce byť môj osobný bankár. A ten jebo, že : poskytnú mi asi toľko peňazí, čo mám na účte. Super, tak budem mať 2x tolko. On že nie, to čo mám na účte s tým sa bude ručiť. Ja, že a čo to má za význam ? Že to je pre to keby som nechcel hýbať so svojimi peniazmi, tak mi požičajú ich, samozrejme za úrok a tie moje budú v bezpečí . ....

Ale je pravda, že raz mi schválili dosť vysoký úver ... ale na plnenie nakoniec neprišlo, lebo šikovný manegement predal náš projekt akémusi Americkému fondu a tak banka nenápadne cúvla a o dva týždne nabehla jedna pani s chlapíkom s kufríkom rovno ku mne do firmy a že dopočuli sme sa že máte vynikajúci projekt a my by sme vám ho vedeli prefinancovať. Samozrejme za 50% podiel vo firme .... Moja prvá otázka bola, že od kial majú túto informáciu. Oni že o dobrom projekte sa zvesti šíria rýchlo :D . Rýchlo sa pobrali kade lahšie a nám bolo hneď jasné, že TB nám už nedaá nič. Odvtedy idem svojou cestou ....

Takže nerobte si žiadne nádeje, že nejaká banka je lepšia ako druhá, aj o iných by som vedel čo to povedať. Je len na vás čo od banky vyžadujete, ale skôr či neskôr narazíte na problém. Momentálne mám Primu, ale ich SMSky z jedného čísla o stave účtu ma serú, lebo nedá sa z nich identifikovať z ktorého účtu to je, idú jedna za druhou a ja to bez karty nedokážem identifikovať. Samozrejme mám viac účtov a viac kariet na jeden účet a nie všetky karty mám u seba ja. Takže jeden veľký maglajz je z toho .... škoda hovoriť .
0

Používateľov profilový obrázok
MIRDAS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 14 Máj 2012, 12:20
Vek: 55

Re: V ktorej banke si založiť účet??

Príspevok od používateľa MIRDAS » 08 Feb 2015, 00:48

Já měl konto u poštovní spořitelny. Dá se říct že co má něco společného s poštou, stojí za pěkné h...o. Byl jsem rád že po dlouhém smlouvání jsem se jich zbavil. Zajímalo by mně, jak ti z vás, co nemají konto řeší např. objednávky z ebay? Samozřejmě když pomineme tu možnost požádání kamaráda aby to objednal přes svojí kartu. Ví někdo jak to udělat? Zakládat konto jen kvůli tomuto účelu a nákupu max. 2x za rok mi připadá jako velký nesmysl.
0

Napísať odpoveď