Staršia Honda vs nová Kia

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Co by ste kupili skor ?

Novu kiu (rio sedan)
8
40%
Starsiu hondu
12
60%
 
Celkom hlasov: 20

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa Samanko » 23 Dec 2015, 20:38

Len tak zo zaujimavosti, lebo kazde ma nieco do seba, akurat co je lepsie .. Predstavte si, ze chcete cca 12k eur investovat do noveho vozitka .. Mate na vyber bud novu kiu alebo ojazdenu hondu (lebo novu za 12k nekupite normalnu) .. Dajte kludne kazdy svoj nazor, rsp komentar alebo aj tip na nieco ine :)
A inak vesele vianoce :)


btw, ja som asi skor za hondu ..
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 24 Dec 2015, 08:17, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplnenie interpunkcie v názve
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Starsia honda vs nova kia

Príspevok od používateľa alidedko » 23 Dec 2015, 20:40

"Aké máš auto?"
"Modré"

...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Starsia honda vs nova kia

Príspevok od používateľa E001 » 23 Dec 2015, 21:45

Na Tvoju otázku je dosť ťažko odpovedať. Porovnávať nové auto a jazdenku, je problematické, lebo nepoznáme pôvod tej hondy. Ak to kúpiš od známeho a vieš, ako jazdil, no problem. :D Ale ak to je "firemné vozítko" na ktorom sa vyšantili všetci referenti podľa motta: z cudzieho krv netečie, tak by som radšej volil tú Kiu. Vieš, ako si ju zabehneš, ako sa oň postaráš. Ver mi, nové je nové.
0

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Starsia honda vs nova kia

Príspevok od používateľa clim-ber » 23 Dec 2015, 23:35

Ale 12 je maaaalo... za to mas nejakeho socialneho ceeda. Zato za tych istych 12 mozes mat uz paradneho Accorda, co je dizajnom, vykonom a technikou niekde uplne inde. Tiez po nom pokukujem :)
0

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Starsia honda vs nova kia

Príspevok od používateľa Samanko » 24 Dec 2015, 00:09

clim-ber tu cenu som nastrelil po tom, co ma celkom zaujala rio sedan za 10k aj so zimnymi pneu :D (az po moment, pokial nezistil, ze su len benzinove verzie v minimalnej - silver vybave a nic ine sa nerobi - potom ma to dost preslo ..

Na accorda je 12 malo, teda iba starsie rocniky (6-7 a viac rokov). To auto chcem uz hrozne dlho ale bud je drahe, alebo rozbite...
Nedavno (minuly tyzden) som bol kukat tuto, kedze som ju mal po ceste a mal som cas(inak bola uz aj ta cena velavravna):
http://honda-accord.autobazar.eu/20-i-v ... 03286.html
a poviem ti, ze na fotkach sice vypada pekne, ale realne je odrbana na kazdom diele, niekde, na viacerych miestach az do hrdzava, baterka k.o,, takze ani odomknut ho nemohol dialkovym, nieto aby si sa siel previezt a ked som meral lak tak to vypadalo na opravovanu totalku, aj pri streche bolo kdesi cez 0.5mm, kdesi uz bol aj tmel .. Chcel som si ju okukat poriadne, ale ked som presiel exterier tak som sa nato vybodol - co je moc, to je moc. Na prednom narazniku nebola ani trafena farba, ...


E001- lahku otazku by som sa tu takto nepytal :D Je jasne, ze to zavisi na milione dalsich veci, ale skor ma zaujimal nazor ludi tak globalnejsie, jednoduchsie, ci starsia honda alebo nova kia..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Starsia honda vs nova kia

Príspevok od používateľa Robio » 24 Dec 2015, 00:29

Ja som sice nemal taky rozpocet takze islo bud o starsiu hondu(vzdy som chcel) alebo menej starsiu kiu(volba rozumom) :lol: kupil som 2006 hondu ufona, zatial 9k km a v pohode.

Nove auto za 12k nekupis, teda ak niesi spartan alebo dochodca ktory je rad ze to ma kolesa.
kie ani hjundaje niesu uz take lacne ako kedysi...kvalita isla hore ale aj cena.

Preco nepodusit trochu nejakeho dealera v honde a nezobrat novu HRV za tabulkovych cca 15-17k €(neviem aka je realne mozna zlava). Myslim ze to bude na dost rokov velmi dobre vozenie, vybava je velmi dobra a aj recenzie na to auto su dobre. Nieje to ziadna mala skatulka s podradnou vybavou.

BTW, najst starsiu dobru hondu za dobry peniaz je celkom umenie. Urcite ale nedopusti aby na teba tlacil cas a kupil si prvu blbost co uvidis na bazare.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Starsia honda vs nova kia

Príspevok od používateľa dxr » 24 Dec 2015, 01:55

Este si vypocitaj PZP teraz to tak "vylepsili" ze starsie auta platia viac.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa rogi » 24 Dec 2015, 09:55

nedaj sa odradiť rečami že za tu cenu to je výbava pre socky, auto je na premiestnovanie z bodu a do bodu b, ak si niekto potrebuje leštit ego výbavou tak nech si také auto kúpi, stačí ak to ma klímu, ostatne vylepšenia sú na pikačú zdroj problémov ktoré ani nevyužiješ denno denne. Tiež som chcel KIU ale odradila ma zadná náprava zavesená na ramenách, najlepšie ak si prečítaš forum kia a ak je aj honda. Nakoniec som kúpil plechovicu s 1,4 motorom a so 6 stupnovou prevodovkou, mne to stačí do roboty a späť, na rýchlostne závody nechodím. :wink:
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa Samanko » 24 Dec 2015, 10:31

Robio- kupis, rio sedan kupis za 10 so zimnymi pneu .. Akurat ze tam si nevyberes, na slovensku ju kupis len v benzine a zakladnej vybave, nic ine sa neda.
NAPR tu ju mas pod 10;K
http://www.motorcar.sk/showroom/showroo ... an-sporty/

a ufona isto nechcem, kukam, ale po tych novsich civicoch. Ta ufo riadiaca paka vyzera hrozne imho ... :D (a nova ma neaky divny zadok exter)

DXR- to sice ano, ale daj si kia forum a kukni kolko platia ludia za garancky na kie, potom kludne tych par eur na poistke zaplatis :)
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa dxr » 24 Dec 2015, 10:47

Az teraz som si vsimol ze Rio sedan. U mna sedan davno skoncil inak som poskuloval po Honda Jazz nova
ten kufor ma oslovil auto kde je rovna podlaha a mozem sa tam vyvalit je nieco uzasne. Ciciik ma tiez riadny kufor.

Inak ak ti ma niekto poradit asi by si mal specifikovat a velmi jasne na ake ucely to auto bude sluzit.
kolko najazdis a v akej premavke a aky teren. Niekomu staci UP! do mesta a niekto potrebuje Insignu na dlhu trat :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa Samanko » 24 Dec 2015, 12:13

DXR mne tu akosi nejde o to, aby mi niekto poradil a ani neriesim neaku konkretnu ottazku, len ma zaujimalo ako to beriete vy, ci starsiu kvalitu alebo lacnejsiu imhomenej kvalitu.. Nove je nove, kvalitne je kvalitne.. Kazde ma nieco do seba a zaujimal ma nazor ludi, ktore by zvolili :)
Len tu otazku v hlave mi spustila prave rio sedan ktoru som videl vystavenu za cenu cca 10k, nova honda civic podobneh vybavy (cize hola-bosa) stoji cca 14, takze mierne ojazdena 10-12k..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa Robio » 24 Dec 2015, 12:23

rogi, je to vec nazoru ale urcite nieje dobra vybava mastenie si ega. Presne ako hovoris, auto je premiestnovadlo...je to nutne zlo, takze si to ja osobne chcem sprijemnit aj tou vybavou. Tak urcita cast vybavy ti prinajmensom ulahcuje soferovanie, druha cast ti sprijemnuje soferovanie, dalsia ti setri peniaze a v neposlednom rade s vyssou vybavou ide ruka v ruke aj bezpecnostna vybava...uz vidim ako si clovek dokupuje samostatne airbagy, pripadne nejake ine bez. prvky :D

To ze niekto je spokojny s malickou skatulkou poskakujucou na ceste bez absolutne ziadne vybavy je jeho vec. Ja uz male auto nechcem. Idealne nejaky stary range rover V8 na plyn...skoro troj tonove auto, nezaujimama ziadny obrubnik, ziadne vymoli zasrane alebo ze mi niekto bundou skrkol lak...

A co sa tyka napr. vykonu motora tak tiez niesom ziadny zavodnik ale odkedy mam troska silnejsi motor (140koni) tak zistujem ze to je nevyhnutnost v aute, hlavne kvoli BEZPECNOSTI a istoty za volantom.


A co sa tyka novych aut, vobec niesu take nekvalitne ako je vseobecna mienka. podla mna 150k km vydrzi bez poruch ak to auto nekazi clovek a nieje to zrovna najnovsi model s detskymi chybami.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa milan209 » 24 Dec 2015, 14:53

Môj názor :
Chod si tie 2 auta vyskúšať trebárs v aaa (samozrejme tam to nekupuj). A hneď budeš vedieť v com sa cítiš lepšie. Ono je dnes skôr umenie nájsť nestocene a dobre jazdené auto. Ale pokiaľ si trpezlivý tak za 1 mesiac ho nájdeš. A radšej dobrú jazdenku ako novú Kiu. Nemám nič proti korejcom ale na tých autách sa šetrí kde sa dá.
Kúpou japonca nič nepokakas.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Dec 2015, 15:12

Stary japonec je stary japonec. Ja tiez uz teraz premyslam, cim nahradim mojho stareho japonca (rv.2000), lebo predsa len trojdverak 2.2 nie je zrovna rodinne auto :) A stale viac zistujem, ze zatial ma ziadne neoslovilo. Bud to ma hrozne budiky (chcem rucickove, ziadne cisla na displeji), alebo vyzera hrozne, alebo je to preplnana 1.2 - tam sa najviac bojim, ze ten motor proste nebude mat dlhu zivostnost.
Osobne Kiu nemusim, na prvy pohlad vyzera tak, ze tuknem do nej a ostane v karoserii diera, dost ale aj zalezi na motore. ak mas nejake auta vybrane, tak daj parametre, podla toho sa lepsie rozhoduje, v kazdej znacke sa najdu dobre a zle motory.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa AndiCibula » 24 Dec 2015, 15:15

BMW E38 730i a zvyšné peniaze odložiť na opravy.
0
Performance in nanospace.

divnyjean
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 03 Jan 2014, 09:40
Bydlisko: všudezdejší

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa divnyjean » 24 Dec 2015, 15:17

Auto musí mať charizmu, inak je to škarnicla, do ktorej sadáš, len keď musíš...
Niekdy má väčšiu charizmu 20 ročná plečka s výbavou social edition, ako fungl nová plechovka vybavená 23 airbagmi a rádiom s vodotryskom. Tak si polož otázku, že ktoré to auto ti dá viac....
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa Loloone » 24 Dec 2015, 15:31

nove je nove, to bez debaty :-)
vies ze sa v nom nikto nevygrcal
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa milan209 » 24 Dec 2015, 16:17

Neviem ci každé jazdené musí byť zákonite ogrcane ale vlastnil som aj 2 nové a ked som ho predával tak 100% nebolo ogrcane. Možno si to myslel obrazne.
Ono zas není nové ako nové. Keby ze nová VW tak áno alebo Japonec. Ale kia? No nwm. Vyjde so salónu a par tisíc dole ma hneď.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa martin knocik » 24 Dec 2015, 16:30

Vyjde so salónu a par tisíc dole ma hneď.
To každé auto. Miestny aaautobazár je plný 5 ročných bývalych firemných krámov od vw ktoré nikto nechce. Z vlastnej skusenosti viem že slušného ojazdeného japonca(alebo korejca) ktorý nebude z bazaru na slovensku je problém. Neviem ako Kia, ale Hyundai social editiony su na objednavku (na predajni sú vačšinou stredné vyvbavy), takže aj na nove auto v social edition by si musel asi par mesiacov pockat.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Staršia Honda vs nová Kia

Príspevok od používateľa ferguson » 24 Dec 2015, 20:32

Kup nove, hocijake len nove.
Jazdene auto by som uz nikdy nekupil.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok