Čo vás dnes potešilo III.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 09 Sep 2020, 15:02

Ja som zatiaľ raz bral od nich, nebol som úplne spokojný. Ale asi im dám ešte šancu, hlavne cena 4layer je dosť zaujímavá.
0

vladca
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 06 Jún 2017, 15:40
Bydlisko: Domaňovce, okr. Levoča

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa vladca » 09 Sep 2020, 15:20

mňa zaujala tá mierka resp. pravítko ... :)
čo to je ? kde sa to dá kúpiť ?
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 09 Sep 2020, 15:30

@vladca
Niečo majú TU
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Mek » 09 Sep 2020, 23:08

To je nahodicka, aj mne zrovna dnes prisli plosaky z JLCPCB. 5ks plosakov rozmerov okolo 9x8 cm, obojstranne, zelene, a platil som daco malo pod 5 eur. Volil som najlacnejsie postovne, takze od objednavky 20.8. to trvalo doteraz. Ako minule, aj teraz prilozili nejaku drobnost navyse, reklamnu klucenku. Som spokojny. Osadenie som este objednavat neskusal, ale je dost pravdepodobne, ze skusim.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 10 Sep 2020, 07:44

Pri tom osádzaní, ako viem zaručiť, že otočenie v XY dátach bude správne? Napríklad tqfp32, ja dám do dát otočenie 0, ale čo ak ten io má pin 1 inde ako si myslím(na cievke), a osadia ho zle?

-- Spojený príspevok 10 Sep 2020, 06:44 --

Pri tom osádzaní, ako viem zaručiť, že otočenie v XY dátach bude správne? Napríklad tqfp32, ja dám do dát otočenie 0, ale čo ak ten io má pin 1 inde ako si myslím(na cievke), a osadia ho zle?
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa bobo87 » 10 Sep 2020, 08:20

Konkretne pri JLCPCB to bolo riesene tak, ze si tam vlozil vsetky vyrobne data a spravilo ti preview dosky s vyznacenym pinom 1/anodou/inym dolezitym prvkom, takze si rovno videl, ci to mas otocene dobre. V pripade, ze nie, tak si to opravil v textaku a updatol. Pripajam video, ako moze prebiehat taky design od zaciatku do konca v KiCADe.

https://www.youtube.com/watch?v=t5phi3nT8OU

0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 10 Sep 2020, 09:15

No dobre a ohľadom orientácie io v cievke, je na to jednotný štandard? Alebo to potom oni skontrolujú a nastavia osadzovací stroj?
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa rudko » 10 Sep 2020, 09:29

osadzovaci stroj vie komponenty otacat. ked ma byt pin 1 vpravo dole otoci ho tak aby bol vpravo dole, ked vlavo hore tak ....
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 10 Sep 2020, 10:27

Áno, ale mávajú aj kameru, aby našiel pin 1 indicator? Alebo mu operátor povie, kde je v reáli pin 1?
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa Wili » 10 Sep 2020, 12:17

kde je ktory pin mas predsa dane v kniznici danej suciastky, potom tak ako ju osadis v navrhu tak ju osadia aj oni. Vo vyrobe nemaju sancu vediet ako je to spravne, oni len vidia cad, resp. gerber ako je to nakreslene a tak to vyrobia...
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 10 Sep 2020, 12:21

A presne toho sa bojím, ako zaručím správne otočenie. Je na to štandard, kde sa kreslí pin 1? Väčšinou si robím púzdra cez package generator v novom eagli.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa rudko » 10 Sep 2020, 12:28

stale nechapem tvoju otazku
pin 1 sa kresli tam kde ma byt predsa. pokial si vyrabas vlastne puzdra musi byt vsetko spravne zadefinovane. cisla vyvodov, outline, mask ...
o vsetko ostatne sa stara operator a masina ktora to osadzuje
oni maju vsetky data od teba. ak to ty dobre nakreslis oni to dobre osadia. teba vobec nemusi trapit ci v kotuci je suciastka tak alebo onak. ty predsa nevies aky model stroja oni pouzivaju. ked im dodas data ake pozaduju vo formate aky pozaduju tak to operator hodi do masiny kde on uz ma vsetko ostatne nastavene a ide sa
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 10 Sep 2020, 12:38

pin 1 sa kresli tam kde ma byt
A to je kde, prípadne ako to spoľahlivo zistím?
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa djwiktor » 10 Sep 2020, 12:40

Otvoris si datasheet tej danej suciastky a tak to zistis. :roll:
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa marioo » 10 Sep 2020, 15:09

Predsa obvod má na sebe tzv kľúč podla čoho vieš kde má pin1 alebo pozrieš datasheet ...
Riešiš blbosť.. to čo nakreslíš do CADu a vygeneruješ tak to ti vyrobia.. oni neriešia nič (iba ak tenké spoje alebo iné technické obmedzenia)
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 10 Sep 2020, 15:15

No dobre takže teda tak ako je vyobrazený s rozmermi, v tejto orientácii ide do XY dát 0 stupňov? Keď sa dá tohoto chytiť, tak potom je to v pohode.

Pin 1 indikátor poznám, keby som ručne osadzoval, tak si otočím aby bol tam kde bodka na silkscreen. Akurát pred tým strojovým osádzaním mám rešpekt, bojím sa že proste nejakou chybou io otočím o 90/180/270 stupňov a potom to bude treba dodatočne opravovať.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa rudko » 10 Sep 2020, 16:51

ako ho mozes nespravne otocit? nechapem. co pouzivas na kreslenie? ved predsa do schemy das suciastku bud s nadefinovanym puzdrom, alebo si vyberies ine z kniznice. pospajas vyvody ako potrebujes a ked ides kreslit dosku tak sa natiahne prepojenie a namapuje sa na vyvody podla cisel v scheme a na puzdre. a potom je jedno ako to tocis, prepojenia sa "tocia" spolu so suciastkou. tento princip je rovnaky v kazdom programe na kreslenie dosiek, teda ak nepouzivas skicar :-)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 10 Sep 2020, 17:00

Eagle, grafický editor by bol hotový masochizmus.

Nesprávne otočiť v tom zmysle, že otočenie v XY dátach nebude sedieť s reálom, ale napríklad na TQFP32 bude z pinu 1 zrazu 9ka atď.
Keby som si to osádzal sám, žiaden problém, pozriem si pin 1 na io, na doske a osadím.

Proste ešte som nikdy nerobil XY dáta, nemám skúsenosti s tým, ako zaručiť správne otočenie na výslednej doske, a mám z toho obavy. Posledné čo potrebujem je dodatočne otáčať io. S polohou je mi to hneď jasné, pri kreslení footprintu dám pozor, aby som to mal vycentrované, a potom mi eagle vyexportuje centroid a je vyhraté.

Prikladám príklad outline dimensions z datasheetu. Čiže pri tomto io platí, že v knižnici dám pin 1 vľavo hore, a vtedy sa otočenie vyexportuje zaručene správne? A ak by bol na takomto nákrese pin 1 inde, dam ho tam?
Prílohy
Snímka obrazovky 2020-09-10 o 16.58.40.png
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa marioo » 10 Sep 2020, 17:18

Tak to rieš aj diody, tranzistory a všetky prvky ktore majú viac pinov a su citlive na polaritu..

Pin 1 je pin jedna a je jedno ako s nim budeš točiť v programe( v knižnici sučiastok je to definovane), na doske, kdekolvek.. stroj si to z gerberu vezme a podla svojho zasobnika osadi spravne....
Riešiš to čo netreba :thanks:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo III.

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Sep 2020, 17:33

Nechcem sa do toho moc miešať,ale podla mňa záleží od toho, či pozerám na IO,či tranzistor zhora ,či zdola.
Volakedy bol vždy v katalogoch udávaný na tranzistoroch pohlad zdola,ale IO už hora a ak si to človek neuvedomí, tak si môže narobiť problémy.Neviem, ako je to v datasetoch teraz, lebo častokrát tiež nie som si istý v akej pozícii je to kreslené na schéme či osadzováku.Podobné je to z konektormi a ich PINmi, niekde nie je uvedené či je to pohlad spredu, či zozadu a to ma vytáča, že nie je v nejakej medzinárodnej norme definované ako povinnosť, uvádzať to pri akejkolvek schéme zapojenia.Bol by to taký problém?
No možno je to zámer,čím viac omylov, tým viac predaných súčiatok. :wink: :pain:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok