Čo vás dnes potešilo III.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa cs001 » 07 Máj 2019, 21:12

jenda23:
...co su to za rastlinky? vyzera to ako uhorka?
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa jenda23 » 07 Máj 2019, 21:15

Melouny a uhorky :biggrin:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 07 Máj 2019, 22:18

no chalani musim, kolko radosti som mal dnes ja, o tolko menej priatelka :mrgreen:
Obrázok
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa cs001 » 07 Máj 2019, 23:51

jenda:
...takze si vrubloval uhorky do melonov, nieco som si o tom precital, prajem bohatu urodu...
Ja som na jar vrubloval marhule a slivky len tak pokusne, a kedze som nemal v zime odlozene vruble pouzil som cerstve uz s kvetovymi pucikmi. Takze zakvitli :D ale kvety opadali a uz sa vivinuli pekne listky(zajtra ak nezabudnem nafotim)...
Prílohy
DSC_1140a.jpg
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa hpeter » 08 Máj 2019, 16:05

vcelku masaker. a ti sialenci co urobili zemiako-rajcinu ??? :mrgreen:
ja som si v kauflande zohnal koren kurkumy, taka miniatura zazvoru. vraj to ma pekny kvet..
prsty a jedlo farbi riadne na zlto
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Hop377 » 08 Máj 2019, 16:51

Zemiak a rajcina su z rovnakej celade, teda pribuzne, zemiako rajcina az taka zvlastnost to nie je.
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa josek » 08 Máj 2019, 17:29

Tuším takéto experimenty robil už Mičurin :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa E001 » 08 Máj 2019, 20:27

Nooo áno. Na to bol aj taký vtip: Vieš ako zomrel Mičurin? Prekrížil si nohy a nemohol sa vys... Tak trocha mi to celé upravovanie - krížením, alebo geneticky pripadá nevhodné. Predsa len tie rastlinky, alebo zvieratá prešli evolúciou a tá ich dosť vyskúšala a prežili iba najsilnejšie a najodolnejšie jedince. Dnes vidím, že vyšľachtené zvieratá, alebo vyšľachtené rastliny sú omnoho náchylnejšie na rôzne choroby. Proti týmto bojujeme navýšením liekov a postrekov. Teda samá chémia, ktorá človeku určite neprospieva.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa zipaj » 08 Máj 2019, 21:47

Aj v komédii Život a neobyčejné dobrodružstvá vojaka ivana čonkina to tiež jeden "vedec robil", akurát že mu vtrástla rastlina bez zemiakov a paradajok :-)
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa jenda23 » 08 Máj 2019, 21:59

To chci zkusit příští rok naroubovat rajče na brambor. Obojí je z čeledi lilkovitých takže dárce i příjemce by se měly ujmout, i když úspěšnost je měnší jak u okurek na tykve. Ale takhle roubovat jdou pouze určité odrůdy brambor a určité odrůdy rajčat. Bohužel jsem se zatím nedočet přesně jaké odrůdy to jsou.

cs001 gratuluju, roubovat stromy je umění. A odvedl jsi pěknou práci. :applause:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa cs001 » 08 Máj 2019, 22:34

...aktualny stav marhule a slivky (fotky mi nejako nezaostrilo)
zastepil som dve marhule (madarska) a dve slivky Top Taste. Marhule sa ujali obidve slivka len jedna. Stepy slivky som odoberal zo stromcekov zasadenych v jeseni, co sa asi nema robit. Stepenie nie je ziadna veda, treba len vystihnut spravny cas, Stepil dedo (od neho som sa ucil), stepil otec, velmi dobry Micurinec je svokor, jemu sa ujme aj v nasade od lopaty :lol:
Dnes sa mi prihodila aj jedna katastrofa, pri koseni zahrady som trafil kosackou (nechtiac) asi trojrocnu jablonku, tak nestastne, ze som ju "amputoval" v mieste stepu asi 10cm nad zemou, takze ta uz nezarodi ( a to uz na nej bolo niekolko jablcok) :oops: ...
Prílohy
DSC_1190a.jpg
DSC_1191a.jpg
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa jenda23 » 09 Máj 2019, 07:01

Já sem si minulej rok hlupák křoviňákem oholil kolem do kola tři roky starou meruni. Kůra, lýko pryč, až na holý dřevo po celým obvodu pryč. Všichni říkali že strom umře, na jaře se normálně probrala a kvetla jak divá, už má plody a listí. Vždycky jsme se učili že lýko je hlavní dopravník živin a strom bez něj zahyne... příroda je mocná.

PS: rouboval jsi klasicky na "kozí nožku"? Bo jen pod kůru?
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa cs001 » 09 Máj 2019, 16:38

...len pod koru, to druhe je narocnejsie na presnost rezu, dedo stepil aj na koziu nozku aj do razstepu... Asi v siedmom rocniku ZDS sme na pracovnom vyucovani skusali rozne techniky stepenia, len tak na konarikoch, ucitel bol zanieteny pestovatel...
...tu jablonku som total amputoval, v tom mieste bola nejako strasne krehka. Narazil som do nej kolieskom kosacky, len tak odletela (nezlomila sa)...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa stefanSK » 09 Máj 2019, 16:39

Mna potešilo, že sa mi podarilo opraviť staručký Metex 3850. Pôvodne som si chcel kúpiť AN8008, ale porovnaním deklarovanej presnosti je jepší METEX, tak som sa rozhodol ho opraviť. (naviac METEX má možnosť pripojenia na PC)
Keď som ho dostal (asi pred 2 rokmi), tak neišiel vôbec - iba pípal. Na obrázku v modrom kruhu je realizovaná prvá oprava - výmena tranzistorov pred čítačom. Nedávno prestal merať kapacitu. Meranie frekvencie bolo vporiadku. Zistil som dve závady. IO MAX134 má 2 piny označené ako GND a GND out. Medzi týmito pinmi bola diferencia 1.8V, čo by nemala byť, lebo tým pádom npájanie IO 4066 bolo chybné. tak som pin GNDout odpojil a plôšku som spojil s GND. Druhou chybou bolo to, že chýbala frekvencia 523kHz pre meranie kapacity. To som riešil tak, že som z 74AC00 vyrobil oscilátor523kHz (podarilo sa mi ho nastaviť na 526kHz) a osadil som ho na obvod CD4011. Na obrázku v červenom kruhu. Po týchto úpravách som nakalibroval obidva rozsahy a metex je OK.
Prílohy
m3850_oprava.JPG
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Mek » 09 Máj 2019, 22:43

V nedelu som nasiel pri smetaku vyhodeny boombox (radio s cd a kazetovym prehravacom). Bolo uplne mrtve. Dnes som sa k tomu dostal, cele to poriadne vycistil, prestriekal kontakty a potenciometer hlasitosti, a to na opravu stacilo. Len skoda, ze CD mi hralo iba ked som to mal rozobrate aj to niekedy sekalo a niekedy nenacitalo dalsiu/predchadzajucu skladbu, po poskladani uz nenacita nic. Ale to mi az tak nevadi. Hlavne ze to radio hra, a ma celkom pekny stereo zvuk. Tak to ma potesilo dneskaj.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mr.dred » 09 Máj 2019, 23:36

Mek napísal: a ma celkom pekny stereo zvuk
prepáč, ale to musíš mať uši veľmo blízko seba :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Máj 2019, 15:34

Tiež sa mi podarilo silonom oholiť stromček ,ale aj zoťať ribezle,preto si už dávam na to pozor.Potešili má však slivky čo som vrubloval na jar, že sa prijali a pučia.Hlavne som rád,že prestalo pršať a môžem dokončiť zatepľovanie.
IMG_20190506_185756.jpg
Prílohy
IMG_20190509_185310.jpg
IMG_20190508_114425.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa BFX » 10 Máj 2019, 17:50

Tribec Zacks napísal:no chalani musim, kolko radosti som mal dnes ja, o tolko menej priatelka :mrgreen:
Obrázok
Iba z nejakeho Clocku? :D :D
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa bobo87 » 10 Máj 2019, 18:55

Drobnost, ale potesi. :)
Prílohy
PICkit4
PICkit4
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa jenda23 » 10 Máj 2019, 21:22

mmm pěkná hračka :applause:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok