Vyber struny do krovinorezu

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa marek181818 » 15 Aug 2016, 12:54

Zdravim, ano s elettrom to nema sice nic, ale je to vo volnej teme.Chcem sa spytat, poradit.Aku strunu pouzivate do krovinorezu.Lebo napsoledy sme kupoval sice 150m tak sivy hranaty.Lebo predavac sice vravel v malom obchodiku ze ho moc beru a ze je dobry, No vsetko to zalezi od travy.Ked je makka trava pohoda, ale ked je vysoka a ma hnusne stonky, ze uz tam je idealne noz pouzit.Len na kazdom kusku ma to nebavi menit strunu a noz.Kedze trava sa meni .Toto co sme mali na posledy na dobreu travu jedna radost to bolo, som sa aj cudoval ze to drzi este, teda ze nemusim menit.Mame vinice normalne tak 5-7x zvykneme menit strunu , teraz len 2x . Cize vsetko je o trave.Neni nejaka ale taka ktora vydrzi aj aj ? Cital som ze hranate maju vysoky rezny vykon ale sa opotrebuvavaju, okruhle zase slabsi vykon ale vydrzia viac.Nejake take ktore by mali v sebe nejaky ocelovy drot alebo nieco take nieje.Ziadne rady typu lanko z bicykla a pod to nechcem.Dakujem
0

fikfik
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 14 Mar 2007, 00:00
Bydlisko: Liptov
Vek: 37

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa fikfik » 15 Aug 2016, 17:09

Ahoj, sice nemam krovinorez. Ale taktiez by som ti neodporucal lanko z bycikla, lebo zevraj roztrhne hlavu. U suseda som videl nieco podobne co si spominal. Mal som moznost kosit s krovinorezom, povacsine som kosil s okruhlym lankom. Hranate, zevraj je velmi dobre. A za dalsie krovinorez je povacsine na mensiu travu, nie na velku, to je potom otrocina to skosit. ... teda so silonom. Aspon tolko moje skusensosti s krovinorezom.
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa ondistef » 15 Aug 2016, 18:09

Ono existujú rôzne veľkosti tých strún. V návode ku kosačke by mal byť uvedené optimálne prierezy. Silnejšia struna vydrží dlhšie.
trebars https://www.ibo.sk/shop-silony-do-krovi ... ver/1/511/
A v žiadnom prípade tam nedávať oceľove lanka a pod.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa marek181818 » 15 Aug 2016, 18:47

no ja mam 2,4mm strunu max sice vosla by tam aj 2,5mm este pohode, resp motor by to vladal este
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa Loloone » 15 Aug 2016, 19:39

ja pouzivam oranzove, hranate lanko kludne aj 3mm ak ti vojde, pokosim aj lopuchy a bodliaky dokonca aj tenke kroviny a stromceky
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Aug 2016, 21:40

Už sa toho tu niekde popísalo aj na túto tému,ale znovu- nedávajte hrubší silon ako je predpísaný,jednak sa ťažko zasúva do rážky v špulke,ale hlavne preťažuje motor a tiež ničí viac uhlový prevod aj hlavicu a priechodky.
Okrúhly prierez je na mäkkšiu trávu ,ale na tvrdšie byle ako je štiav,nevädza,či mrkvovina je lepšie použiť iné profily s hranami.Nejaký rozdiel medzi štvorcovým a hviezdicovým prierezom som pri kosení nezbadal,akurát pri štvorci,ked má 2,4 ho treba do okrúhlej dierky v špulke zastrúhať nožíkom,aby sa dal zasunúť a zahnúť.Ale jednoznačne režú lepšie ako gulatý.Najväčší problém pri tvrdých stonkách je v tom, že oni vlastne ,,vyťahujú,, silon z cievky tým, že sa jeho koniec ovíja okolo nich ,potiahnu ho z hlavice a potom ho automaticky orezávací nožík na kryte skráti na správnu mieru ,čím sa rýchlejšie míňa.
Ja používam zväčša štvorcový ,ale nenavíjam ho na špulku do hlavice, len odrežem asi 30 cm,prehnem na polovičku, dvatrikrát ho zauzlím a tým očkom zavesím na ten kovový mostík a konce vyvediem cez očká von z hlavice.Konce našponujem a odcvaknem na rovnakú dlžku,alebo sa odrežú samé po prvých otáčkach.S takýmto pevným silonom skosím ovela viac ako pri automatickom podávaní z hlavice /Stihl FS 120/
Ono sa to pri kosení aj tak opotrebúva a skracuje ,/hlavne na kameňoch a kovových kolíkoch,či pletive/ale ked už vidím, že je moc krátky,tak ho vymením.
Naposledy som na 13 árov vysokej trávy s miestami hodným porastom nevädze a štiavu minul asi 4 metre silonu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

vlasto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 23:48
Vek: 45

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa vlasto » 15 Aug 2016, 23:30

Tak to sa mi ešte nestalo aby my "vytiahlo silon z hlavice"..
A to už profesionálne kosím 9 rokov..
Čo sa človek nedozvie..
Ja mam pripravené(už namotane 3 cievky)iba ich jednoducho mením.. Používam silon guľatý 3mm a hlavne značky...
Od jedného českého výrobcu
0
Naposledy upravil/-a vlasto v 16 Aug 2016, 07:27, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Aug 2016, 00:14

Asi som sa zle vyjadril,lebo som nemyslel, že sa vytiahne naraz, ale ak sa silon o niečo zachytí, tak ho hlavica automaticky povolí o kúsok a tým sa skôr spotrebuje.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa Milos66 » 16 Aug 2016, 07:24

Neviem, ja musím s cievkou udrieť o zem aby sa silón povolil. Inak si to ani neviem predstaviť, že sa mi niekde zachytí a vytiahne ho vonku.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Aug 2016, 09:06

Ja nič búchať nemusím, je to automatická hlavica,povoluje silon podla potreby asi po 2 cm .Naviniem silon na cievku, a kosím, kým nie je prázdna. :wink: Ale čím tvrdšia tráva, tým viac sa silon opotrebúva a teda míňa, preto dávam len ten krátky nakríž, a kým ho nezoderiem, skosí viac ako normálne.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12417
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Aug 2016, 09:19

5ko, nevieš aky typ hlavice maš? ja tiež mam hlavicu kde je zospodu take akoby "tlačitko" ktore ked stlačim, resp. buchnem o zem tak sa silon povysunie.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Aug 2016, 10:22

Typ hlavice môžem pozrieť až v piatok ,mám tam krabičku z nej, ale je to originál hlavica ku krovinorezu STIHL FS 120,tak skús pogoogliť okolo toho typu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa Jupi » 16 Aug 2016, 10:24

Ešte je tiež možnosť na miesto struny použiť žací nôž. Ten ufikne aj tenšie kríky a je určený na pevnejšie byliny a tenšie dreviny. Len to musí tvoj krovinorez umožňovať.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12417
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Aug 2016, 11:17

5tko take niečo ? https://stihl.sk/produkt/supercut-20-2/
ja mam take niečo https://stihl.sk/produkt/autocut-30-2/

ale veľmi by som chcel vyskušať toto https://stihl.sk/produkt/polycut-20-3/
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Aug 2016, 11:26

Ano je to ona tá prvá z linku.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Aug 2016, 11:43

Noz je dobry len na velmi vysoku travu a hlavne hnusnu suchu s hrubimi stonkami, bodliaky a pod.
Noze mame, len ma to nevyhodu , motor reve ako o dusu a spotreba tiez.Takze strucne, nejaky ze fakt profi co fakt aj daco vydrzi asi nieje .
Toto ma zaujalo co ste dali https://stihl.sk/produkt/polycut-20-3/ ako to asi vydrzi?Tie palstove noze tipujem ze su vymenitelne, len nevyhoda asi je ze ked zajdes stym na nejaky kamer alebo nebodat nejake mravenisko a pod, kde nieje rovina tak je asi po nozoch, neviem ci sa nezlomia.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa vaanja » 13 Sep 2016, 22:19

Hlavy Polycut maju plastove "noziky" ktore su uchytene cez ocko a volne sa otacaju. V podstate to funguje tak, ze su vysunute odstredivou silou, takze ak na nieco narazia, tak sa nezlomi. Noze sa samozrejme daju menit. Pozor na odporucania pre konkretny krovinorez. Tie 20-3 su malicke pre hobby vyzinace.
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa juraj77 » 13 Sep 2016, 22:39

a čo sa stane ked sa dotkneš niekoho nohy s nožom ???? Neskúšali ste ?
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

PetrValisa
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16 Sep 2016, 20:41

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa PetrValisa » 16 Sep 2016, 20:43

Zkoušet nože na noze bych neviděl jako nejlepší nápad :rolleyes:
_______________________________________________________________________________________________________________________________
Stavím dům a komín.
0
Naposledy upravil/-a PetrValisa v 05 Apr 2017, 22:41, upravené celkom 1 krát.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Sep 2016, 21:50

neviem ale skor mi to pripada plastova nahrada za bud 4 alebo 3 noz kovovy co davaju k tomu a ten ma asi aj vacsi zaber.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok