Vyber struny do krovinorezu

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12411
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa boraicho » 16 Sep 2016, 21:56

podľa mna to neni nahrada, ten plastovy bude určite aj bezpečnejši , ved pri dotyku s inym predmetom sa ten nož zahne, kym kovoy sa proste cez to presekne :) a mam na mysli nohu
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Sep 2016, 21:58

juraj77 napísal:a čo sa stane ked sa dotkneš niekoho nohy s nožom ???? Neskúšali ste ?
Myslim si, ze ked zpredu, tak sa to zastavi na kosti a ked zbokov alebo zo zadu, tak to krasne nareze sval ak nie zilu alebo tepnu. A potom s dotycnym sup sup na pohotovost a tam nahlasit ze ste sa hrali na "Mythbusters"
http://www.discovery.com/tv-shows/mythbusters/
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Sep 2016, 22:00

Ten plastový má tiež peknú zotrvačnosť. Na ochranu nôh slúži ten "blatník", ako to nazval jeden pán, teda plastový kryt. Polycut má nože zasúvateľné preto, aby si eliminoval riziko spätného rázu pri náraze na kameň.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Sep 2016, 22:01

No aj to je pravda.Ktovie ale kolko tie plastove noziky aj vydrzia, berme ze mame velku travu a napr aj hnusnu z hrubimi stonkami.Inak Nohu neviem tu si nemas ako pokosit, kedze hlava je pred tebou.Ibaze by vyletel
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Sep 2016, 22:05

Ak vyletí, zastaví ju kryt. No a všetkým, čo ho demontovali, veľký potlesk :potlesk:
Včera si kamarát odfikol prst. 4 roky som mu je.al do hlavy, aby si nasadil kryt na karbošku. Nie, on to nepotrebuje, navyše do 150ky krytu mu nevôjde 230ka kotúč. Dneska mi písal SMS, že mu zaštopkali koniec kedysi ukazováka. Musel som sa smiať, nebolo to vtipné, ale keby som mu to nehovoril 4 roky.

Ten plastový nôž vydrží pomerne dlho, ale je to spotrebák, ako aj žacia hlava. Každá má svoje využitie.
Kým oceľový nôž je na veľké trávnaté plochy bez kmeňov stromov a iných prekážok, plastové nože sú presne na to isté, ale s prekážkami a lanko zas na dočisťovanie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Sep 2016, 22:12

Ku flexe :
Som clen OZ tu u nas, chodime na brigady atd .No presne predseda a este jeden co pomahal ze hned ako kupia flexu ani tam ten kryt nedavaju.Brat parkrat ked sa nieco tam rezalo odmietol rezat s tym, vsak iskri lietaju vsade.A ako pises o prste vsak asi ich maju este dost.Tak isto ani okuliare nepouzivaju.Mne uz stacilo ked mi pilina drba do oka.

Kupili sme dalsi krovinorez lebo staremu nejak zacalo drbat a struna startera aj odisla idu sice oba ale tento novy je silnejsi. Zvuk ako stvorkolka ale tiez je to dajaka cina udajne 3,6KW no no no ako zosiky ke dpisu 2000W a real tak 20W ale hlavy dali 2 obycajne ale vacsie beru uz aj 3mm silon a doteraz sme to nemali dali aj toto http://www.kaxl.cz/cs/strunove-hlavy-a- ... r-pol.html

siilon sice namotali tak ako pri klasickej hlave ze mate len dva konce , ale ako vidno na obrazku malo by to byt inak.Toto asi dlho nevydrzi, ci ?Alebo si pomahaju nbavzajoim.Lebo kazdu chvilu nastrihavat tie kusky vsak to musi byt otrava .
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa Milos66 » 17 Sep 2016, 07:50

Ja dodám ku tým chráničom na karbobrúsky.
Stačí sa pozrieť na ten zázračný "jútub" a hneď ti je všetko jasné. Nikto tam tie dekle nemá. A ked ho nemá sprostý američan, prečo by si ho nahadzovala pohodlná slovač.
PS: už som videl vytiahnutú šľachu z predlaktia, odrezané dva prsty na nohe z cinkulárky, zaseknutý kúsok kotúča v krku. Stačilo mi to na to, ba y som sa chránil.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Sep 2016, 09:53

Ono je to pohodlnejsie rezat bez krytu, mas tam viac slobody poloh, no o to nebezpecnejsie. Takze chapem aj tych co rezu bez krytu aj tych co rezu s krytom. Vacsinou sa kryt da dole ked sa niekam s krytom nevies dostat a potom uz niet koho kto byt ten kryt dal naspat.
Nohu neviem tu si nemas ako pokosit, kedze hlava je pred tebou.
Mal som na mysli ze kamaratovi/kolegovi, ktory kosi vedla tebaa ma hole nohy, alebo len tak na teba cumi, ze si ho nevsimnes a natocis to na jeho nohy. Samozerejme tam nema nikto stat ked sa kosi.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa marek181818 » 17 Sep 2016, 11:32

Aha .To ano ked sa tam clovek nema ako dostat, len rezat rure ci alebo plech kde to iskrilo viac na teba ako mimo, neni bohvieco, nohavice tiez prepalene, pilini na satoch vsade atd.Jasne aj ja som mal take chvile doma ze kryt musel ist dole, napr pri bruseni kefou co sa dava na flexu a pod.
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 40

Re: Vyber struny do krovinorezu

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 01 Okt 2020, 21:44

Trochu oprášim starú tému týmto čo som pozeral "nedávno"






0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok