Kvalitnejsia gola sada

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa Milos66 » 21 Okt 2016, 22:30

lh: s tou štvrtinovou račnou od Proxxon Industrial odrapíš akúkoľvek M8 matku, alebo skrutku. Mám to vyskúšané.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

misho
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 16 Máj 2012, 21:22
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa misho » 21 Okt 2016, 22:53

Ja som si kupil malu extol golu za 20e a rozobral som a poskladal s nou dva krat cele auto. Zvody, zapecene sroby na vyfuku a podobne. Vsetko s malou golou a nebol problem a pouzival som ju naozaj hojne a samozrejme ze s nou vies trhat matky ked to prezenies (M8) .. Na home pouzitie by som urcite bral takuto malu golu a potom dokupil velku racnu s par bitmi ktore pouzivas. Velky kufrik s 1000 nadstavcami som doma mal a vacsinu ani nikdy nepouzil. Najme bity typu imbus/stvorhran, plochy srobovak/stvorhran.. Ovela praktickejsie mi pridu sady kde je prechodka na akuvrtackove bity.

Az to chces do auta, tak zober hlavne taku ktora ma pruzinovy nadstavec!!. Usetris naozaj naozaj vela nadavania a casu.
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa iqlogic » 22 Okt 2016, 00:54

Ja mám cca 4-ročnú 108-dielnu sadu Proteco a som s ňou veľmi spokojný. Kúpil som ju v akcii za 50€ a jediné, čo ma zatiaľ hnevá je rukoväť na skrutkovači - pri silnejšom zatlačení počas doťahovania či uvoľňovania sa rukoväť začala kĺzať dole. Predpokladám, že lepšie lepidlo tento môj problém vyrieši, len som sa k tomu ešte nedostal.
Obdive račne už dostali pekne zabrať a stále fungujú ako za nova. Búchal som do nich, búchal som nimi. Veľkú bežne používam pri výmene kolies či uvolňovaní matíc náboja (a tam už sú "iné momenty").
Bity už tiež dostali dobre zabrať a väčšina je bez známky poškodenia. Tie používanejšie (krížové a torx) sú už zrelé na výmenu, ale stále sa s nimi dá pracovať.
A keď sa niečo zo sady dojebabre, dokupovať budem určite diely značky RECA.
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa lh » 22 Okt 2016, 07:43

Milos66 napísal:lh: s tou štvrtinovou račnou od Proxxon Industrial odrapíš akúkoľvek M8 matku, alebo skrutku. Mám to vyskúšané.
Za krabicu strhaných proxxon industrial som hádzal začiatkom roka do šrotu. Nevravím to preto, že by boli nekvalitné (aj keď ani to už nieje čo bolo pred 10r), len aby nebol niekto s menším citom v rukách prekvapený, keď mu začne račňa preskakovať, a predsa len zvážil, čo tou štvrťkou ťahať.
Prosím, berte to len ako moju skúsenosť, s nikým sa nehádam.
Takisto treba brať do úvahy, že ak je niečo firemné, akosi automaticky to má menšiu životnosť ako keď to má niekto doma :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa Milos66 » 22 Okt 2016, 07:54

No, s tým firemným vercajgom máš úplnú pravdu. Ja som písal o Proxxone, lebo tú sadu mám už asi 14 rokov a ani na nej nevidno, že by sa s ňou robilo. A to ju používam na dedine a v RD. Samozrejme aj okolo auta. Možno sa kvalita zmenila, to netuším. Ja som s ňou max. spokojný. Ak sa bude v budúcnosti babrať, pôjdem kúpiť nejaké to Bahco.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa sbf » 22 Okt 2016, 23:14

no ta moja ma nejake roky - tych 10 urcite, skor 15.
tiez, tie hruskove su trvacnejsie ako okruhle.
za peniaze kupis vsetko, top kvalitu, ale ako vzdy vacsina hlada pouzitelny kompromis.
0

ivan13
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Nov 2017, 11:25

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa ivan13 » 29 Nov 2017, 11:38

Ahojte,
ktorú značku by ste zvolili: Fortum alebo Proxxon?

Vyberám z týchto dvoch sád:
https://www.madmat.sk/fortum-sada-nastr ... 700011-p49
alebo
http://www.euroshopy.sk/proxxon-gola-sa ... 1-4-a-1-2/

Ináč vyzerajú ako keby to robila rovnaká fabrika, ešte je to aj skoro rovnako poukladané.

Alebo ešte poprípade Proxxon s inými račňami ... ale tie s kolieskom sa mi veľmi nepáčia a majú menej zubov. Ale má zase kovový kufrík ...
http://www.ehhobby.sk/PROXXON-23040-56- ... d50016.htm
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa rudko » 29 Nov 2017, 11:49

Tu poslednu proxonku v tom kovovom kufri mam doma, iba je to starsie prevedenie, iny dizajn hukovati, a som s nou spokojny. Zatial ziaden problem. Povoloval som uz s nou kadeco aj s pomocou metrovej trubky a zatial drzi. Mam ju asi 8 rokov. K tej druhej znacke sa neviem vyjadrit
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa Milos66 » 29 Nov 2017, 12:03

Tu poslednu Proxxonu mam aj ja ako som sa nastahoval do DR. Teda 15ty rok. Funguje stale rovnako a to ju pouzivam dost casto.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

ivan13
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Nov 2017, 11:25

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa ivan13 » 29 Nov 2017, 15:16

Aj mne sa pozdáva Proxxon, čítal som dosť pozitívnych recenzií ...
Ale asi oželiem ten kovový kufor a zoberiem tú sadu kde sú račne s páčkami. Je to podľa mňa praktickejšie. Dúfam, že budú mať podobnú odolnosť ako tie s kolečkom???
Tie s páčkou majú 72 zubov, lepšie sa s tým bude robiť v stiesnených priestoroch.
Tie s kolečkom majú 52 zubov, tým pádom toho asi viac vydržia
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa ferguson » 29 Nov 2017, 21:02

Ten Proxxon mame v robote. Je super.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa enigma » 30 Nov 2017, 05:02

používal som RICO PROFESIONAL ( kým mi dáky dobrák nevykradol pivnicu ) . teraz používam parkside ( z lidla ) a som spokojný . už som s ňou čo to urobil a stále je ako nová . občas si ju zoberem aj do roboty , je lepšia ako TONA .... a to nie som jediný . kamarát ju má už asi 5 rokov a porobil s ňou kopec áut a ešte stále perfektne funguje . za tú cenu stojí za to ..... skús si popzrieť ešte aj YATO .... aj tie sú dobré
0

Používateľov profilový obrázok
tomel
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 19 Sep 2011, 00:00
Bydlisko: TV
Vek: 26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa tomel » 30 Nov 2017, 06:11

https://www.boukal-naradie.sk/tip-na-da ... v-v-kufri/

Táto sa mi osvedčila, Sruby na kolesách s račnou.. kvalitné prevedenie akurát na úkor kvality kufríka ale je tam všetko aj to co netreba
0

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 30 Nov 2017, 08:00

Tú Fortum sadu mám a používam. Nemám najmenšej výčitky...
0

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa michal5u » 30 Nov 2017, 12:08

Čau, opět doporučím Yato, myslím, že cenově vychází možná nejlíp (nevím kolik je teď Euro), má festovní kufr, kovový přezky, a "kovovej" pant (plastový oka a kulatina skrz-oproti tomu např. Honiton má jen ten "pružnej" plast).

Přesně tuhle jsem si koupil na cestu žigulem do Gruzie a přez to všechno co musela odsr*t, tak je pořád jak nová, neměnil bych :)

Velký + jsou prodloužený ořechy na 1/2" i 1/4" (kdo říká, že ne, tak je nikdy nepoužíval).

https://www.oleje-pema.cz/sada-naradi-g ... 59216.html
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Kvalitnejsia gola sada

Príspevok od používateľa josek » 03 Sep 2022, 16:07

Oživím starú tému:

rozoberal niekto 1/2" račnu Proxxon s kolečkom? Voľne sa točí sa dokola na obe strany. Prv, než ju vyhodím, by som sa aspoň pokúsil zistiť čo jej je.

Ďakujem za radu
0

Napísať odpoveď