Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Feb 2024, 08:08

mr.dred napísal:
27 Jan 2024, 16:32
..do ponuky mi skočilo teraz takéto niečo...vyzerajú dobre ...tak krokodílovsky
Keď som to písal, vôbec som netušil, že to bude veľké ako LOLONG :lol: :lol: :lol:
IMG_20240216_080233.jpg
Dnes prišli :D ...teda bol som si balík zobrať v Alzaboxe.... Majú nový spôsob doručovania zásielok z Aliexpressu. SPS pošle na mail, že spracovali objednávku. A dosť!
Na Viber potom pošlú správu, že je balík v Alza boxe + výdajný kód.
Tak že treba si zásielky sledovať...kuriér už ich domov asi nedonesie a expirácia výdaja zásielky je veľmi krátka.
V stredu oznamovací meil.... Správa na Viber prišla včera na večer a výber možný do dnešného popoludnia... Keď balík nevyzdvihneš (nestihneš, neskontroluješ správy) máš smolu...:rolleyes:
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 16 Feb 2024, 08:31, upravené celkom 2 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa miroja » 16 Feb 2024, 08:29

Mne prisla dva dni dozadu SMS, ze mam balik z ALI na vydajnom mieste. Udajne mal toho kurier (tiez SPS) vela, tak to nechal na najblizssom vydajnom mieste. Tiez ma to prekvapilo, ze to nepriniesli na adresu.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Feb 2024, 08:38

miroja napísal:
16 Feb 2024, 08:29
Mne prisla dva dni dozadu SMS
keby mi poslali SMS, bol by som to zbadal hneď včera, ale Viber som mal naposledy otvorený možno pred mesiacom... Musím si na ňom zapnúť upozornenia na správy...čakám ďaľšie doručenie.
Nadávna zásielka z TEMU prišla normálne kuriérom domov.....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa josek » 16 Feb 2024, 10:28

Zatiaľ mi chodí všetko domov... tento týždeň tri zásielky
Asi to záleží na SPS v tej oblasti kde doručujú (ako sa im chce). Dá sa na nich sťažovať
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Feb 2024, 11:25

TO CHCE KLID :lol: :lol:

Akurát mi cinkla SMS aj meil od SPS - Uloženie zásielky v odbernom mieste balíkovo.... v požičovni náradia..

Za chvíľu budem poznať všetky odberné miesta a balíkoboxy v meste. Ešte že má mesto rozlohu len 85.5 km² :finga: :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa enigma » 16 Feb 2024, 12:14

ak mám zaplatené doručenie na adresu , čo ich oprávňuje nechať mi balík v balíkoboxe alebo výdajni podľa vlastného výberu ? ( obyčajne na druhej stane mesta )
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Feb 2024, 14:34

..oprávňuje ich to vtedy, keď ťa nezastihnú doma. Povedala mi to dnes "prevádzková" z tej požičovne, lebo pôvodne balík (aj mnoho ostatných nechcela od kuriéra zobrať) nebol adresovaný do Balíkovne na jej odberné miesto a nemá vtedy z toho nič - len robotu navyše. Keď som jej povedal, že kuriér ani nevolal - nie to ešte aby bol na adrese - bol som doma, tak len dodala že si ho nabudúce podá...
Je pravda, že tých kuriérov na rozvoz je málo, ľudia šalejú s nákupmi cez internet - ale paradox bol, že teraz o 14-tej, keď som bol v robote pre ženu, som ich tu v našej lokalite na dvoch kilometroch stretol štyroch... UPC, GLS, Paketa a aj SPS...
Balíček za pár šupov, mnohokrát s dotovaným (free) poštovným prejde pol zemegule bez problémov... a nakoniec si preň musíš ísť sám.... Ale dobre je, že preň nemusíme do Budapešti na letisko :finga: :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa budvar10 » 16 Feb 2024, 14:48

Balíček za pár šupov, mnohokrát s dotovaným (free) poštovným prejde pol zemegule bez problémov... a nakoniec si preň musíš ísť sám...
Presne! Môj posledný balík prišiel za týždeň z CN na SK. Potom to trvalo 12 dní, kým som ho dostal do schránky. Už som myslel, že ho niekde stratili. V tejto republike už je fakt všetko vpérdeli.
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa enigma » 16 Feb 2024, 15:02

nie je tu v prdeli , vládne tu anarchia . každý si robý čo chce . a ako mám vedieť že mám balík v balikoboxe , keď mi neprišiel ani mail ani sms ? a prečo to nechajú na opačnom kraji mesta ? ( konkrétne nie na chrenovej , ale na klkočine )
pošta mi to urobila iba raz . nedoručili mi autorádio za 100€ , vraj adresát neidentifikovateľný ( nekompletná adresa ) . hlavne že v ten deň mi doručili dva omnoho väčšie balíky .
podarilo sa mi od odosielateľa získať fotku štítku ktorý bol na balíku . podal som na poštu trestné oznámenie a nakoniec to skončilo na súde . tvrdenie že adresa nebola kompletná som zmietol zo stola fotkou štítku .
pošta mi musela uhradiť škodu spolu s úrokmi .... a odvtedy si dávaju pozor . raz prišiel balík s narazeným rohom , tak doručovateľka si to odfotila ešte na pošte , a potom žiadala aby som balík otvoril pred jej očami . obsah nepoškodený . aj to si odfotila . a odvtedy nemám problém s poštou . o kurieroch sa radšej nevyjadrím
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Feb 2024, 15:23

Minule som vo firme mal cez prestávku (vyšiel na mňa rad) prebrať balík od kuriéra (ferritové jadrá do SMPS trafákov - asi 25kg.) Keď otvoril zadné dvere a vo vnútri to vyzeralo, ako v kuka-voze na zber komunálneho odpadu - vrchný obal poškodený - na mnohých miestach prerazený iným tovarom... som skoro padol na riť... Spravili sme fotodokumtáciu, reklamačný protokol..atď. Tovar som neprebral... však by ma šéf zožral aj s bagandžami, lebo polámaných E jadier tam muselo byť hodne...Nová zásielka prišla na !druhý deň! Osobným autom a s osprevedlnením....
Aj tak nechápem, ako sa prepravnej spoločnosti podarilo to tak rýchlo zrealizovať, lebo dodacia lehota na tie jadrá je tak 3-4 dni...Ale to je/bola ich vec...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa straciam » 16 Feb 2024, 21:13

budvar10 napísal:
16 Feb 2024, 14:48
Balíček za pár šupov, mnohokrát s dotovaným (free) poštovným prejde pol zemegule bez problémov... a nakoniec si preň musíš ísť sám...
Presne! Môj posledný balík prišiel za týždeň z CN na SK. Potom to trvalo 12 dní, kým som ho dostal do schránky. Už som myslel, že ho niekde stratili. V tejto republike už je fakt všetko vpérdeli.
mne balik z ali naozaj kurier stratil :biggrin: vraj sa mu ASI prilepil o iny balik a asi si to nevsimol, tak ho asi dal niekomu inemu s jeho balikom.
ze mam tyzden pockat, do centraly to uz nahlasil, chcel vediet orientacnu hodnotu zasielky (asi 30 eur) kvoli kompenzacii a ze sa mozno ozve ten, co ho omylom dostal. kurier oznacil zasielku ako "dorucenie zlyhalo", tak sa to tvarilo aj v trackingu na ali. ked by sa balik ku mne nakoniec dostal, mam mu dat vediet.
o dva dni, mi vola chlap (sused o 10 domov vedla) ze mu dorucili moj balik a ze ho omylom otvoril (asi chcel vediet ci to vyuzije, no asi nie-diely na 3d tlaciaren :biggrin: ) tak ze si mozem pon prist. kurier ma odvtedy mobil vypnuty, tak som len na ali potvrdil, ze zasielka dorucena, a kurierovi sa neda dovolat. nastastie to malo dobry koniec (pre mna :-) )
1
Obrázok 1
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa Victorio » 28 Feb 2024, 18:01

pred týždňom som si našiel v alzaboxe toto :pain:
Prílohy
IMG_20240220_134206.jpg
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa Victorio » 28 Feb 2024, 18:11

aj ja som si objednal krokodilky, chcel som také miniatúrne ale tie čo prišli poslúžia ako posilovač prstov :lol:
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 28 Feb 2024, 18:20

mr.dred napísal:
16 Feb 2024, 11:25
Za chvíľu budem poznať všetky odberné miesta a balíkoboxy v meste.
Včera som sa zoznámil s ďaľším "novým boxom" od Packety .. žene prišiel balíček od TEMU - Výber z boxu možný len cez ich aplikáciu (Packeta) - žiadny PIN v správe - len číslo zásielky - Po nainštalovaní /overení..atď pýtal aj pin, ale nebolo aký :rolleyes: tak som apku zavrel... Po príchode na miesto boxu som len zadal cez apku "otvoriť" schránku (podľa čísla zásielky - žiadny displej na boxe - len schránky) - a ono sa to otvorilo... :wink:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Feb 2024, 20:47

mr.dred: hej, uzasny system, musis mat ich apku, zapnuty bluetooth, zapnutu polohu na mobile a stat pri boxe. Velmi prakticke, ked chces aby ti zasielku vyzdvihol niekto, kto ma cestu okolo.
Packetu si nechavam posielat do vydajneho miesta, ktore mam asi 2m od prace a vsetko ostatne do boxov, ktore mam v okoli 100m (alza, posta)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

passion
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11 Jún 2009, 00:00

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa passion » 28 Feb 2024, 22:22

V aplikácii packety vieš zdielať svoju zásielku hocikomu, kto má tiež túto apku v mobile. A ten hocikto ti schránku otvorí a zásielku vyzdvihne.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Feb 2024, 08:29

a kto nema apku? tazko budem napr. mame vysvetlovat, ze si ma stiahnut a nainstalovat a prihlasit sa do apky, ked je rada, ze vie zavolat a poslat spravu cez messenger.
A mna osobne uz zacina vytacat ta dnesna doba, ked uz pomaly aj na splachnutie hajzla musis mat apku. Vsetko cez apky, cloud a ludia sa tomu este tesia, ze mozu mat mobil plny kadejakych zbytocnosti.
7
Obrázok 6 Obrázok 1
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

voodoo400
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Feb 2012, 19:02
Bydlisko: Žilina

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa voodoo400 » 02 Mar 2024, 07:12

rakato11 napísal:
02 Jan 2024, 13:31
Já jsem si před 3 léty pořídil tento-typ C-Color: C HDMI VGA a k němu Barlowové skleněné čočky 0.5x a 1x, ten ochranný průhledný kryt pro zamezení vniknutí splodin při pájení, prachu a podobně byl součásti balení. Ten mikroskop v té době jsem pořídil za 128€ a přišel ze skladu ve Španělsku, nyní jako vše trochu podražil. Dá se dokoupit i samostatný o mnoho vyšší stojan ale momentálně jej nemohu najít.
Přikládám i fotky.IMG_20210415_010142 – kopie.jpgIMG_20210415_010004 – kopie.jpgIMG_20210415_010105 – kopie.jpgIMG_20210515_104325 – kopie.jpgIMG_20210515_104648.jpg
Tiež mám tento objektív. Pozerám, že ho nemáš nastavený, takže pri každej zmene zoomu je nutné doostrovať. Nastavuje sa povolením horného imbusového červika a správnym povysunutím vrchnej časti - šošovky kamery. Po naladení pri zvačšovaní a zmenšovaní nedochádza k rozostreniu.
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa SMITH » 02 Mar 2024, 18:14

Victorio napísal:
28 Feb 2024, 18:01
pred týždňom som si našiel v alzaboxe toto :pain:
Alza s tým nemá problém . Cez tvoj účet u nich to reklamuj a obratom ti vrátia peniaze ... Teda ak si kupoval od Alzy ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Hund17
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Vek: 31

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa Hund17 » 21 Apr 2024, 09:58

Ahoj.
Trochu mimo tému, ale chcem sa spýtať či tu niekto aktívne predáva na Ebay? Chcem predať vec k CNC stroju a mám limit na predávanie s cenou max 200 dolárov, čož je málo. Môže mi niekto vytvoriť inzerát? Samozrejme za províziu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok