Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

rohy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: PD
Vek: 55

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa rohy » 03 Jún 2021, 07:08

1.6.mi prišla zaielka z činy....zatial bez preclenia :applause:
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 03 Jún 2021, 07:23

Skus to o mesiac :D
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa josek » 03 Jún 2021, 08:48

Aj keď som urobil niekoľko sto nákupov v CN, aspoň mám o jednu dilemu menej... objednať, či neobjednať od tých šmejdov. Je to mačka vo vreci bez DPH, to vie každý.
Za výnimku považujem výrobu DPS, proti kvalite nemám doteraz výhrady. To je ale kapitola sama o sebe, je to priame jednanie výrobcu so zákazníkom. S tým nemám najmenšie problémy.

Áno, ja to DPH schvaľujem, prečo by všetci nemali mať rovnakú štartovaciu čiaru? Teraz nech dajú také ceny, aby boli konkurencieschopní s tými, od ktorých koncový zákazník musí nakupovať s DPH.

Jedno ma mrzí, že pri nákupe cez eBay treba vyplňovať formuláre aj pri nákupe z iných štátov mimo EU, napr. Ukrajina, USA, Malajzia, Rusko, Japonsko, od ktorých som tiež občas objednával. Nákupy z USA sú prevažne bezproblémové, keďže dopravca v rámci eBay vybaví colnicu za vás.

Neukameňujte ma, ja mám na to takýto názor.
1
Obrázok 1

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa stefanSK » 03 Jún 2021, 10:58

Mne nie je jasné, kde vybrané DPH poprípade CLO skončí. Napr. - objednám si výrobu PCB v JLCPCB.
Zásielka je najprv poslaná do Holandska(NL). Potom je prelepená adresa a ide to v rámci EU adresátovi.
Teda vstup do EU je v NL. Tu sa vyberie DPH/CLO. Tento poplatok ostáva v NL, alebo bude posunutý do krajiny adresáta? Ak ostáva v NL, vybrané DPH môže byť iné ako v cieľovej krajine (vyššie alebo aj nižšie)
Iný prípad je, že napr. aliexpress mi to pošle zo skladu v EU. Tu asi DPH/CLO ostáva v krajine, kde je umiestnený sklad.
Takže niektoré krajiny EU budú "ochudobnené " o DPH/CLO ?
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 03 Jún 2021, 11:23

Tiez tomu tak rozumiem.
Ale vzhladom k tomu, ze colne konanie v inych krajinach prebieha inak (co som pocul a viem jednoduchsie - menej byrokracie) ako u nas, tak mne osobne to vobec nevadi, ze tie peniaze nasa statna kasa neuvidi. Vyciciavaju nas aj tak dost.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Jún 2021, 14:50

nevyznam sa presne v eu zakonoch, ale ked sa zamyslim, tak su 2 moznosti.
1) posle sa do NL - tu sa zaplati clo/dph, a odtial v ramci eu ako nova zasielka.
2) posle sa to CEZ NL - tu moze byt pripad, ze NL colnica zisti, ze je to Slovensko a posle to k nam s nejakou nalepkou a az u nas sa riesi dph. cize NL bude len tranzitna krajina.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
cancel
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14 Mar 2021, 17:27
Bydlisko: rk

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa cancel » 03 Jún 2021, 17:41

Clo a DPH sa vždy vyberá v tej krajine kde to končí. Kto v NL by to preclil a zaplatil poplatky?
0

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa maher » 03 Jún 2021, 19:36

nie, v EU je voľný pohyb tovaru a DPH a clo skončí tam, kde bude tovar zaregistrovaný, ak sa to pošle priamo na slovensko a my si to sami preclíme, tak dph skonči tu, ale myslím, že AE si zaregistruje nejakú firmu v EU, kde sú najnižšie dane a odtiaľ to bude preposielané k nám
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
cancel
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14 Mar 2021, 17:27
Bydlisko: rk

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa cancel » 03 Jún 2021, 22:36

Ak si kúpiš z Ali (ebay) v eu sklade colnicu ani štát to nezaujíma ale tu sa asi bavíme o nákupe priamo z číny (tretej krajiny).
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 08 Jún 2021, 11:18

Dnes mi prišli 50W LED COB - objednané 2.5. priamo z CN.
Prvý krát ( zo 180 položiek) ako zásielka 1.triedy - na podpis :rolleyes:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa mac26 » 08 Jún 2021, 15:46

Mne chodi na podpis vacsina balikov s hodnotou vacsou ako par drobnych. Netvrdim ze ich je vela, ale su take. Ale obcas prekvapia a poslu aj 1-2e balik na podpis.
0

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa zen » 21 Jún 2021, 14:54

Zvykol som si, ze kvalita z AliExpress nie je zrovna vysoka. V poslednej dobe dve katastrofy.

1) Kupil som kameru, odislo napajanie. Predavac chcel fotku. Poslal som fotku. Predavac chcel video. Poslal som video. Video nedoslo - prekvapivo, lebo bolo prilozene ku zprave. Dal som video na youtube. Predavac chcel vedet, ci svieti cervene svetielko. Ztratil som trpezlivost, chcel som otvorit dispute. To neide, tak som pisal nemozne veci az Evu nahradil skutocny clovek. Slibil mi vratit peniaze. Peniaze nedosli, znovu Eva. Slubili riesenie emailom. Pry je zaruka presla. Ja nesuhlasim, bolo to zaslane z Evropy, zaruka je dva roky. Chcu screenshot!!! Poslal som link na akusi oficialnu stranku, ziadna odpoved. Dva dalsie emaily a ziadna odpoved.

2) Kupil som prietokovy ohrievac. Prestal fungovat (ked som ho kupoval, predvac ma ujistil, ze zaruka su dva roky - zial toto z konverzacie zmizlo). Predavac chce fotku alebo video. Uz vidim pokracovanie...

Vdaka za kazdu radu.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Jún 2021, 19:23

je fuk odkial to bolo odoslane. podstatne je, kde je sidlo firmy, u ktorej si objednaval.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa vaanja » 21 Jún 2021, 20:09

ja len z vlastnej skusenosti mozem poradit, ze nikdy nekupuj na takychto strankach tovar, od ktoreho ocakavas kvalitu. v podstate uz po zaplateni za tovar na aliexprese sa nadobro s peniazkami rozlucim a velmi ma potesi, ak vobec tovar pride, este viac, ak je neposkodeny a uplne najviac, ze aj funguje.
0

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa rakato11 » 21 Jún 2021, 21:06

Ale, ale, ale, zas až tak strašné to na tom Aliexpresse není. Já jsem odtamtud nakoupil už dost hodně věcí, syn ještě víc a naprostá většina funguje podle očekávání. Pokud dojde zboží poškozené, nefunkční, má nějakou vadu, neodpovídá popisu a podobně tak zprvu jsem vždy kontaktoval prodejce ale pokud nebyl ochoten se se mnou dohodnout tak v tom momentě jsem jednoduše otevřel spor a řešil to tímto způsobem. Musím říct že za poslední měsíc jsem řešil tímto způsobem dvě stejné věci které nebyly funkční tak jak by měly být (objednal jsem totiž u jednoho prodejce ale když jsem sledoval balíček tak mi vypsalo že byl vracen prodejci tak jsem objednal to samé u jiného a nakonec mi přišla ty samé věci od obou prodejců v ten samý den :roll: ). Ten první prodejce mi vypisoval vše možné, nakonec chtěl vidět video tak jsem mu jej natočil a poslal na jeho mailovou adresu, odepsal mi že jej nemůže spustit tak jsem mu jej upnul na YouTube, zase mi napsal že nejde spustit tak jsem se pořádně naštval a odepsal mu že až otevřu spor tak už to video půjde spustit. Na toto mi neodpovídal tak jsem jednoho krásného rána otevřel spor, povyplňoval kolonky, upnul fotky i to video co tomu prodejci nešlo spustit a spor odeslal. Co myslíte že se dělo dál, netrvalo to ani hodinu a spor byl uzavřen v můj prospěch a Aliexpress mi vrátil celou částku o kterou jsem požádal (celá suma kterou jsem za výrobek zaplatil).
5
Obrázok 5
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Jún 2021, 23:08

rakato11 napísal:
21 Jún 2021, 21:06
Ale, ale, ale, zas až tak strašné to na tom Aliexpresse není......
Tiež mám rovnakú skúsenosť...
Horšie je vybavovanie reklamácie u našich e-šopárov :rolleyes:
2
Obrázok 2
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
tom666
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1344
Dátum registrácie: 05 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: NR

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa tom666 » 22 Jún 2021, 07:34

S nákupom na Aliexpress som nikdy nemal problém. Prípadné reklamácie boli vždy k mojej plnej spokojnosti vybavené - väčšinou full refund :wink:
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa zen » 22 Jún 2021, 12:50

pocitujlasku napísal:
21 Jún 2021, 19:23
je fuk odkial to bolo odoslane. podstatne je, kde je sidlo firmy, u ktorej si objednaval.
No, ty si mi zkazil naladu. ;(

Aj ked obchod musi odpovedat pravu aj Ciny aj Slovenska, teraz mi doslo, ze slovenske pravo budem tazko uplatnovat. Firmu musim zazalovat na mieste jej sidla a tam sa bude sudit podla miestneho prava.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Jún 2021, 12:56

vaanja: tak preco tam nakupujes, ked si s tym nespokojny?
ja som z ali nakupil dost vela veci, ale s tym, ze si ich aj tak trocha upravim. a rozne moduly a srandicky za par drobnych vzdy fungovali bez problemov
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Na potulkách eBay-om,AliExpress-om,Banggood-om II.

Príspevok od používateľa zen » 22 Jún 2021, 13:07

rakato11 napísal:
21 Jún 2021, 21:06
Pokud dojde zboží poškozené, nefunkční, má nějakou vadu, neodpovídá popisu a podobně tak zprvu jsem vždy kontaktoval prodejce ale pokud nebyl ochoten se se mnou dohodnout tak v tom momentě jsem jednoduše otevřel spor a řešil to tímto způsobem.
Toto berem. Len ja chcem, aby to fungovalo viac ako tri mesiace.

Najhezci pripad: Kupil som 10 svorek, "Selected fo you", "Flash deal"... Niekedu sa zojdu. A skutocne, po pol roka by sa hodili. Vsech 10 prasklych,
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok