Ísť na vysokú alebo nie ?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa romiadam » 02 Mar 2022, 08:31

Dr.Martin napísal:
02 Mar 2022, 07:54
Myslis si ze si niekto ako hlavne kriterium pri vybere prace da budovanie vlasti? Ked nema rodinu vie jazyk jasne nech ide do zahranicia bude mat 3x taky plat.
Ten plat mozem len potvrdit. Tyka sa to hlavne kvalifikovanych prac. Dokonca zijeme z jedneho platu (zena sa stara o deti, nemame tu babky co by pomohlia a opatovatelky su drahe a lacne za to nestoja) stale si dokazem odlozit. Taky je zivot na zapade. A vrat sa teraz domov.... k Matovicovi a jeho bande..... ktory ta vyzmychaju do kosti....

Ceklovo po odcitani aj celkovy vydajov vam tu z platu zoztane pomerne dost na uspory pre horsie casy.

Cena za lepsi zivvot na zapade pre imigrantov je ze ste daleko od svojich blizkych.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Mar 2022, 10:07

Jedine rozumne riesenie je hned po skole ist na par rokov prec, zarobit, naucit sa nieco nove a potom, ked sa vratis, tak kupis byvanie bez hypo a v dnesnej dobe uz sa da v pohode pracovat home office kludne aj pre zahranicnu firmu.
A mas aj rodinu nablizku, aj netrapis sa s hypo a mas slusnu pracu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa E001 » 03 Mar 2022, 11:25

zdenoeddie napísal:
02 Mar 2022, 08:05


A ja som sa zo zahranicia vratil.... teraz neviem ci som neschopny, alebo blby :D



Tiež som sa vrátil po šiestich rokoch z Nemecka. No to bolo pred 15 timi rokmi. Rodinná situácia...
0

Používateľov profilový obrázok
uzivatelmartin
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16 Jan 2022, 16:03

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa uzivatelmartin » 03 Apr 2022, 11:31

Mate niekto skusenosti s MTF v Trnave s odborom Aplikovana informatika a automatizácia? čoho viac prevlada na bc. študiu automatizacie alebo programovania?
a čo hovorite celkovo na školu čo som čital fora z 2010 tak to moc nechvalili :lol:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok