Ísť na vysokú alebo nie ?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

alois

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa alois » 26 Dec 2016, 09:00

Milos66: Pozri sa na to prosím ale aj takto:

Ak som živnostník (som) a na faktúru zoberiem 15€ na hodinu v hrubom, tak z toho na odvodoch a daniach 45%. Ručím za seba celým svojim majetkom a NEMÁM žiadne sociálne výhody. Ostalo mi 8,25€ x 168 hodín zamestnanca = 1386€ čo je v celku fajn. Akorát musím pripočítať k tým hodinám 17,8 hodiny navyše. To je 5 týždňov dovolenky, na ktoré zamestnanec má nárok a živnostník nie. Čiže mám 1238€. Ešte stále fajn.

1. Ale ak nemám obsadený celý mesiac zákazkami 8 hod. denne, tak?
2. Nikto mi nezaplatí cestu k nemu a späť do firmy v plných nákladoch. VŽDY sa nájde niekto lacnejší.
3. Doprava, MT, náradie, PC, školenia, lekári a.t.ď. mi zamestnávateľ nedá, sám sebe si to musím kúpiť.

Pre tých, čo si povedali, že si toto všetko môžem ale odpočítať z daňového základu odkazujem, že majú pravdu. Ale najprv si musím zarobiť, potom kúpiť a až potom odpísať. Neprišiel som k zamestnávateľovi, ktorý mi dal MT, kľúče od auta, kanceláriu s PC a tonerom v cene!

Tým chcem povedať, že nie je odborná práca, ako odborná práca. Ak niekto klesne na kolená a do kúpeného lepidla zatlačí kachličky, či namontuje sadrokartón je niečo iné, než keď elektrikár robí certifikovanú prácu. A bohu žiaľ je fakt, že veľa ľudí si robí "odborné" práce svojpomocne, čo niekedy aj tak vyzerá.

Spin90: on ten bordel v republike si narobili demkraticky ľudia sami! Tí mocní nemajú rešpekt před kontrolami a riadením štátu a tí, čo sa nechajú vykorisťovať, demokraticky držia hubu, lebo sú radi, že nie su na dlažbe...

mato3000: nielen školstvo, ale aj rodina. Rodičia makajú (aspoň sa snažia) a potomstvo (česť výnimkám) PC, MT, herná konzola, koho ako nakopať, zakilovať... ty si určite pamätáš, že sme sa šplhali po stromoch, robili si so starých ložísk a dreva káry a spúšťali sa dole brehon/chodníkom a "tvorivo vymýšlali" zbojstvá. Toto už neexistuje. Rádioamatérčenie nebolo kúpiť modul z Číny a pripojiť ho na baterku a.t.ď. Škoda vyvolávať duchov.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Dec 2016, 10:10

ksakru, až som sa na chrbte naježil .. si mi pripomenul detstvo :potlesk:

inak toto čo si písal je asi jeden z najlepších príspevkov za poslednú dobu na SE :thumbup: , síce tragický, ale presný .....

Milos66: ozaj, kto živnostníkovi zapaltí napríklad tieto sviatky ? Jemu ide tiež plat ? ... je príjemné počas dní sviatkov myslieť na to ako zaplatí ľudí, dane , odvody v januári, februári, marci a pod ... to sú silné mesiace .... vieš, keby bolo napríklad menej škôl, nežrali by tolké peniaze a možno by nemusel tolko odvádzať štátu ... ale to by sa nesmeli rozkradnúť ... bože to som ale optimista ...
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa Milos66 » 26 Dec 2016, 10:30

Ak by to niekoho zaujímalo, ja som tiež živnostník. Od roku 2002. Nemám to tiež moc ľahké, ale nenariekam.

Ak by som mal napísať ku téme: v tej dobe keď som študoval ja a mal by som možnosť ísť na výšku asi by som nezaváhal a študoval ďalej.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa spin90 » 26 Dec 2016, 10:44

Ja zivnostnik nie som, ale mam kamosov co su, tak trocha mam mozno prehlad, ake tazke je byt v tejto dobe podnikatelom. Teda, nebavime sa tu o podnikateloch typu basternak, doktor fico, matovic, ale o normalnych poctivych ludoch. Nie tychto politickych bastardoch.
Ja som toho nazoru, ze nasej spolocnosti pomoze uz jedine revolucia, taka ako v roku 1789 vo Francuzsku. Smerujeme k nej pomalymi krokmi. Ludia znesu vela, ale aby viac ako 50% casu robili na vrchnost, tak to neviem ci tu niekedy v historii vobec bolo. A zvlast ak tu mame technologie, ktore by zabezpecili, ze kludne polovica ludi moze vylozit nohy a aj tak bude o nich postarane ... (nevravim, ze to je spravne).
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa juraj77 » 26 Dec 2016, 10:51

ja by som ťa doplnil že nie je len ťažké byť podnikatelom ale aj zamestnancom.Predsa nároky na zamestnancov stále rastú ...
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

alois

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa alois » 26 Dec 2016, 11:09

Juraj77: Radšej sa nechám za 800€ vykorisťovať, než za 1000€ podnikať. Včera som sa vrátil zo zásahu, kde chlapíkovi vypadol alarm. 60km cesta, okamžitý zákrok lebo on ide s rodinou lyžovať a keď som si vypýtal 25€ pozeral ako puk či mi drbe, lebo som mu vymenil iba akumulátor za 9,50€!! Zamestnanec má 100% vo sviatok. A na spiatočnej ceste som si za nepridelený gastráč kúpil na pumpe kávu a navštívil WC, lebo on sa správal ku mne ako k cudziemu.

Spin90: Robiť na vrchnosť - v predchádzajúcom živote som na plantáži ako čierny otrok pracoval za prespatie :oops: ale títo novodobí otrokári nie su o moc lepší. Len toto je demokratická daň z nového sna.
P.S. gilotinu mám, len aj v tom Francúzku už to nie je také jednoduché.

Jediné, čo si z dejepisu pamätám, je múdrosť starého učiteľa, ktorú sme jako deti nechápali. Hovoril, že to čo je v učebniciach je rozprávka. V skutočnosti ku každej zmene režimu príde tak, že sa stretne pár bastardov, ktorí dnes zfanatizujú národ lepším zajtrajškom a zajtra ho ešte lepšie odrbú. (Lenin, Hitler, a aj tí novodobí...)
Naposledy upravil/-a alois v 26 Dec 2016, 11:24, upravené celkom 4 krát.

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa spin90 » 26 Dec 2016, 11:18

Tak to je sila uz vazne 8O Dakedy uz nemam slov aki su ti ludia ! A predpokladam, ze ked sa jednalo o alarm, asi sa nejednalo o zakaznika zo "strednej" vsrtvy. Oni ti najbohatsi su najchamtivejsi.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa martin knocik » 26 Dec 2016, 11:28

Každý z nich sa chvastá titulom a ked mu zadáš jednoduchú pracovnú úlohu, tak je mimo, alebo ju rieši neúmerne dlhú dobu. Tak sa to deje u nás. A čo počúvam našich externých dodávateľov z celého Slovenska, tak situácia je +/- všade rovnaká.
A ked chce mladý človek získať popri VŠ nejakú prax v odbore elektroniky, tak nemá žiadna firma záujem. Všetci by chceli absolventov s 1 (3 alebo 5) rokmi praxe, ale nikto nechce dať tú prax.pred 2 romkim som našiel prvu pracu popri VŠ v oblasti elektroniky až 35 km od domu. poslal som žiadosti do vyše 60 firiem od Dubnice až po Pieštany. Odpovedali mi 2 malé firmy, z toho jedna hladala fyzicky zdatného pomocníka na stavbu.

Takže ked firmy nadavajú že nemajú ludí, tak sa opýtam čo spravili pre to aby ich mali ? Schopní zamestnanci nepadaju sami od seba z neba, kvalita niečo aj stojí. Ale tak to vyzerá že radšej by chceli dovažaťť Ukrajincov ako zaškoliť a slušne zaplatit Slovákov.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Dec 2016, 11:36

spin90 napísal: Teda, nebavime sa tu o podnikateloch typu basternak, doktor fico, matovic, ale o normalnych poctivych ludoch.
no možno sa mýlim ,ale Matovič predsa ma normálnu firmu s zamestnancami a odviedol 500kE na daniach .... netvrdím, že je super, ale nemám pocit, že patrí práve do tej skupiny, ktorú si spomínal. Ja by som bol na seba hrdý, keby som dokázal spraviť takú firmu .... a ruku na srdce, keby chcel len prachy , tak ťahá s Filckom a má nový byt od Laca ..... Obávam sa, že na základe kecov politikov zataracujete ludí, čo najviac prispievajú na VŠ svojimi daňami. Je len na vás, uvedomiť si prečo tie politické kecy na úspešných podnikateľov, žeby koli tomu že poukazujú na ich "morálne " správanie ? Pri rozhodavní o svojej budúcnosti pri dalších volbách zahoďte závisť , pozrite sa na reálnu prácu, čo kto vykonal a až potom ..... nezabúdajte, že politik netvorí hodnoty, on ich len má správne prerozdelovať, tak aby sa mohli tvoriť nové hodnoty a nie zvyšovať konto na Belize ... alebo zabezpečiť " našho " človeka. Tak si vážte tých, čo tvoria tie hodnoty a už toľko nazávidte. Neviete koľko práce je v reáli za tým novým autom za 60kE, možno keby ste to vedeli, tak by ste to auto ani nechceli .....
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2495
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa Jirka84 » 26 Dec 2016, 14:57

Vážení.
Nechtěl jsem svým příspěvkem rozvířit vášně, ať na téma současného stavu jak na SK tak ČR, jenom mi bylo líto kritizovat 20tileté živnostníky a jiné příspěvky.
trochu mimo téma:
taky bych mohl srovnávat současný skutečný příjem drtivé většiny obyvatel (SK i ČR) s cenou potravin v EU, nebo dnes se OPEC dohodl na snížení kvót = dva dni nato zvedají ceny na pumpách, ale když jde cena ropy dolů? nemůžeme, máme zásoby za vysoké nákupy .... atd., atd.
To sem nepatří a aproto dost kolem současnosti. Technika letí příliš rychle od nás.
Sám jsem byl dost dlouho ve fabrice u začínajících "sálových PC" mezi inženýry a učil je manuelní práci, zatímco oni mě rádi učili tehdejší soft. i hardw.. Přišla ale nová technická doba a já jsem na nové PC už nestačil - roky se podepsaly. Učit se za poklusu, vychovávat děti a při souběžné práci v dnešní době je jen pro takové magory v oboru, jako jsem byl kdysi já :wink: . Ze živnosti toho moc nesypalo, každá koruna šla na studie dětí.
V žádném případě nelituji, už proto že nešly na VŠ kvůli titulu (chtěly něco umět - znalosti a praxe jim otevírají dveře)
Dobře to pochopil:
mato3000 napísal: filino: ak máš možnosť a netlačia ťa peniaze , tak ísť treba. Je to predĺžené mládi , na ktoré budeš spomínať :D . Ale NIKDY sa neodtrhni od praxe !!! . Ak budeš študovať to čo ťa baví a zároveň budeš praxovať v tom istom, tak o chvílku budeš ty vyučovať profákov. A potom sa študuje jedna radosť a žúruje tiež .... Jáj bože jak by som sa vrátil na M.Gardu 8) , ale samozrejme s terajším zabezpečením .....
Rád se učím od takových odborníků.
Peníze jsou pro mladé často tím nejlákavějším (a právě teď chci!... , a musím mít...)
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa zipaj » 26 Dec 2016, 18:36

Ja som sa rovnako rozhodoval v roku 1993, bol som prijatý na STU bratislava, ale vo svojom odbore (chemik), po skončení školy som mal hneď robotu a tak aj toto zavážilo že nakoniec som neštudoval na VŠ. V tej dobe ale boli úplne iné nároky na zamestnanca a nepoviem že pracovať bolo lážo-plážo, ale keď to porovnávam so súčastnosťou tak na pozícii na ktorej som pracoval (prevádzkový chemik, neskôr chemik operátor, neskôr predák na chemickej prevádzke) sa z toho stala pakáreň! Dnes by som sa asi rozhodol pre štúdium, aj vzhľadom na požiadavky zamestnávateľov, stačí si preštudovať zopár ponúk a človek zistí že aj na upratovačku je potrebná Vš, 5 rokov praxe a 3 jazyky. S VŠ máš dnes jednoducho viac možností a vyššie šance na slušnejší život.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa Duro » 26 Dec 2016, 20:11

martin knocik napísal:
Každý z nich sa chvastá titulom a ked mu zadáš jednoduchú pracovnú úlohu, tak je mimo, alebo ju rieši neúmerne dlhú dobu. Tak sa to deje u nás. A čo počúvam našich externých dodávateľov z celého Slovenska, tak situácia je +/- všade rovnaká.
A ked chce mladý človek získať popri VŠ nejakú prax v odbore elektroniky, tak nemá žiadna firma záujem. Všetci by chceli absolventov s 1 (3 alebo 5) rokmi praxe, ale nikto nechce dať tú prax.pred 2 romkim som našiel prvu pracu popri VŠ v oblasti elektroniky až 35 km od domu. poslal som žiadosti do vyše 60 firiem od Dubnice až po Pieštany. Odpovedali mi 2 malé firmy, z toho jedna hladala fyzicky zdatného pomocníka na stavbu.

Takže ked firmy nadavajú že nemajú ludí, tak sa opýtam čo spravili pre to aby ich mali ? Schopní zamestnanci nepadaju sami od seba z neba, kvalita niečo aj stojí. Ale tak to vyzerá že radšej by chceli dovažaťť Ukrajincov ako zaškoliť a slušne zaplatit Slovákov.
To si tam len tak poslal do 60 firiem zivotopis? Ja ked som si hladal prvu pracu (po maturite), vyselektoval som si tri pre mna zaujimave ponuky, cielene som im napisal a do oboch co ma pozvali na pohovor ma prijali, tak som si vybral pre mna zaujimavejsiu pracu a nestazujem sa.

Teraz, ked chodia zivotopisy mne, tak je uplne vidno kto si dal namahu si zistit, co vlastne je naplnou prace a kde ma firma sidlo. viac ako 90% uchadzacov dnes ani nevie ktora firma vola (ked mu volam), na pohovore netusi co firma robi... za to su ludia ktori si daju tu namahu a je to na tych ziadostiach vidno. A uz ani nehovorim o 25r chalanoch co maju najazdene 500.000km (lebo robili marketing) alebo jeden co bol Expert na vsetko (windows, excel, word...). Napisat si expert na excel, to chce fakt gule alebo nevediet co vsetko sa v nom da.
0
Merať znamená vedieť.

Používateľov profilový obrázok
martinflight
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 30 Jan 2014, 12:18
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 26

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa martinflight » 26 Dec 2016, 20:32

Spýtam sa k téme VUT FEKT mikroelektronika alebo STU FEI elektronika ? :D Teraz som v maturitnom ročníku na SPŠ odbor elektrotechnika.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Dec 2016, 21:20

zipaj napísal:Ja som sa rovnako rozhodoval v roku 1993, bol som prijatý na STU bratislava, ale vo svojom odbore (chemik),


tak to sme sa tam isto stretli :biggrin:, nebýval si na Mladej Garde ?
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa Axwell » 27 Dec 2016, 01:23

Je to skor na kazdom cloveku, skola akasi forma vzdelavania je vzdy potrebna hocikde, no dneska su moznosti naozaj rozsiahle, nie je problem spravit si VS, kurzy a pritom pracovat/podnikat to podnikat skor mimo SR. Ale zase prave studentske casy zazit naozaj realne to sa neda zopakovat velmi, to je ista doba a potom uz k tomu tazko sa vracat :D

Treba si usporiadat tieto veci v sebe:

skola (vzdelavanie vseobecne)
praca alebo podnikanie
zivot na SK alebo mimo
rodina a priatelia (aj priatelka sem patri)
peniaze ( hlavne sa naucit s nimi narabat, a mysliet do buducna)
co chcem dosiahnut (kupit - dom, byt, auto....) + (kariera kam sa dostat ak pracujem alebo ak podnikam orientacne)
cestovanie
zdravie

Ak som nieco dolezite vynechal co neni zahrnute ani v jednej isto napiste :D
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa zipaj » 27 Dec 2016, 13:29

mato3000 napísal:
zipaj napísal:Ja som sa rovnako rozhodoval v roku 1993, bol som prijatý na STU bratislava, ale vo svojom odbore (chemik),


tak to sme sa tam isto stretli :biggrin:, nebýval si na Mladej Garde ?
Nestretli, bol som prijatý bez prijímačiek, ale do školy som ani nenastúpil. Jedným z dôvodov bola aj slabšia matika, neštudoval som na priemyslovke, ale na učilišti s maturitou.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

patress
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 27 Sep 2012, 14:23
Bydlisko: NZ

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa patress » 27 Dec 2016, 16:07

martinflight napísal:Spýtam sa k téme VUT FEKT mikroelektronika alebo STU FEI elektronika ? :D Teraz som v maturitnom ročníku na SPŠ odbor elektrotechnika.
Ja som na FEKT-e no 60% spolužiakov išlo na FEI. S toho čo od nich počúvam by som ti určite odporučil FEKT(Ja to určite neľutujem ) avšak mikroelektronika je smerovaná vyslovene do oblasti micro . Pokiaľ ta baví elektrotechnika z hľadiska návrhu a programovania a nechceš zachádzať do návrhu polovodičových štruktúr tak ti určite postačí aj obor sdelovacia technika
0

Používateľov profilový obrázok
uzivatelmartin
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16 Jan 2022, 16:03

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa uzivatelmartin » 08 Feb 2022, 21:07

som v maturitnom ročniku na priemyslovke odbor elektrotechnika a rozhodujem sa či isť na vysoku
chcel by som isť smerom automatizacie a max na bc. a rozmyšlal som nad školami

VUT FEKT AUTOMATIZAČNÍ A MĚŘICÍ TECHNIKA

STU SjF automatizácia a informatizácia strojov a procesov - ale tu ked som si pozrel predmety tam mi to prišlo že prve dva roky sa učia iba blbosti a až v 3.ročniku sa to zameria na to čo to ma v nazve

UNIZA automatizacia ale tam som si nemohol pozrieť predmety a mali tam len trochu napisane o programe

a ešte SPU som počul že tam maju niečo s automatizaciou ale o tej škole som počul všeličo

a potom som uvažoval na možnostou že si dam 1rok prestavku pôjdem do praxe do nejakej firmy kde budem vidieť ako to chodi a až potom sa rozhodnem akým smerom vysoka možno si vyberiem uplne iný smer

vedeli by ste mi prosím poradiť a usmerniť ma? ale najviac ma zaujima brno lenže nepoznam nikoho kto tam chodi
0

m6r3k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 21:16
Vek: 31

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa m6r3k » 08 Feb 2022, 22:03

Ako mladý pánko inžinierko môžem doporučiť VUT, prvý rok Bc. Štúdia budeš mať rovnaké predmety ako sdel, tele, silno... Následne keď ovládnes základy a pretečieš do 2. ročníka ( oddelia odpad) začne to smrdieť odborom. V druháku je časovo možné až aj brigádovať, možno budeš mať viacej než mamka\tatko, v Brne je aktuálne nedostatok odborne schopného personálu.
Končiť len s Bc. mne osobne príde ako mrhanie, na bc naberies len všeobecný rozhľad v problematike. V magisterskom sa reze do živého, zistíš detailné info o tebou vybranej problematike.

Nemám obuté tvoje topánky a ako často počúvam že "každá liška svůj ocas chváli " ale za seba, neľutujem a je mi dobre
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Ísť na vysokú alebo nie ?

Príspevok od používateľa misocko » 08 Feb 2022, 22:09

keď chceš zarabať , sprav si titul. Ing, nie blbosti....
je veľa firiem kde nezaleži na tom čo vieš , ale na tom či maš titul a vieš jazyk (osobna dlhoročna skusenosť , ked si nechaju na pozicii uplneho tupčeka len preto že ma titul a vie trošku anj - ale to sa da doučiť v prevádzke , a ak maš zlatych kolegov , pomožu Ti aj s excelom. Len ten powerpoint, a trochu odprezentovať prácu kolegov ako svoju... ) .
takže Ing, jazyk a potom sa rozhoduj čo chceš robiť
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok