5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa E001 » 13 Jún 2017, 20:30

Pre Amaterr-a: Už si dosť dlho členom tohto fóra, aby si vedel, že na týchto stránkach si môžeš prečítať mnoho nápadov a je na tebe, čo z toho si vezmeš za svoje a čo nie. Ale tvoj prístup k tejto téme je hooodne negavistický. V tvojich príspevkoch som nenašiel žiadnu konkrétnu myšlienku na vylepšenie tej skúšačky, iba kritiku. Podľa môjho názoru, kto povie A, musí povedať aj B! Skús v budúcnosti na tvoje kritické komentáre pridať aj riešenie s zdôvodnením. Reagujem iba pre to, aby sa tento portál zasa nedostal do pásma sopelweb a podobných. Z tohto fóra už odišlo hodne odborníkov, len pre to, že tebe podobní rypáci ich odradili sem chodiť a prispievať. Citáty ako " hádzať perly sviniam" boli v ich posledných príspevkoch.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa mirosne » 13 Jún 2017, 20:42

zipaj napísal:ak pri oprave odpálim x-krát poistku, nabudúce pri skúške zapojím namiesto nej žiarovku.
Mne ani tak nejde o tú poistku,horšie je,keď ti vybuchne celý primár v spínanom zdroji.Žiarovkovu metódu používam už roky-rokúce a zachránila mi mnoho drahých a nezohnateľných vecí v zdrojoch.Na bezbečnosť :butthead: ,keby som ju všade dodržiaval,skoro nič sa mi nepodarí spraviť,proste ju treba občas s rozumom obísť. :pain:
Pri mnohých opravách,nie je možné dodržiavať bezpečnosť,samozrejme sa snažím opak,kde sa to dá.Nikto sa nechce zahlušiť a keď do toho hovno vidí,nech sa nerýpe v sieťovom napätí.
5ko má úplnú pravdu,zbytočne ho tu rozoberáte a určite sa ku mne prikloní viac členov fóra.Poprosím,aby ste sa už ďalej rozoberaniu tématiky bezpečnosti v tejto téme nevenovali.Napísané už bolo toho dosť,škoda vyvolávať hádky,vzájomne sa častvovať a vytvárať zbytočný OT.Ďakujem za pochopenie. :agree:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Jún 2017, 21:31

Amaterr napísal:co uz , vsetky zlepsovaky od petdesiatnikov , ked vam stacia droty povalujuce sa po stole so ziarovkami , ok , vsetkym sa Vam ospravednujem , myslel som , ze su tu prinajmensom elektrikari , elektronici , a odkaz pre mladsie rocniky , neberte si od nich priklad :)
a pre Zipaj , zle si cital , nik netvrdil , ze elektronika musi byt zakrytovana

Ale veď nebuď taký skromný a odfoť nám ten svoj pracovný stôl ,nech sa mladí majú čomu priučiť,ako to má vyzerať.

Nechcem byť konfrontačný, vždy sa snažím zvady skôr urovnávať, a dúfam, že aj teraz ide len o rôzne pohlady a názory na bezpečnosť.
Väčšina svoj názor vyjadrila a každý si urobí svoj úsudok,či ma treba obesiť,alebo aspoň zaBANovať,lebo som CE negativ. :D
Keby sme boli na Modrom koníkovi, tak sa asi budeme vyjadrovať ináč ako na elektrofore. Aj ked poznám pár žien, čo sa elektriky boja menej a vedia o nej viac ,ako ich kolegovia. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa Marek1975 » 13 Jún 2017, 23:06

5ko
Keby sme boli na Modrom koníkovi, tak sa asi budeme vyjadrovať ináč ako na elektrofore. Aj ked poznám pár žien, čo sa elektriky boja menej a vedia o nej viac ,ako ich kolegovia. :wink:
Si zabil :lol: :lol: :lol:
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa mr.dred » 13 Jún 2017, 23:48

Žiarovkovú skúšačku mám zamontovanú priamo v oddelovacom autotransformátore .Svit žiarovky je síce vidno len pravou škárou,ale je to úplne dostatočné a k bezpečnosti nemal výhrady ani vrchný revízák.
Prílohy
IMG_20170613_233638_1497389931270.jpg
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa oravan » 14 Jún 2017, 00:29

trochu k tej bezpečnosti v minulosti opravár TV si aj cigu zapálil z VN cez prst výboja PL tak ako ja ono je to fakt o tom ako to človek použije
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Jún 2017, 00:37

Aj ked sa tu začali prelínať dve témy, hoci kontroverzné, nemám záujem pokračovať v konfrontácii, a prosím aj ostatných,nech už nereagujú,pretože si myslím, že každý má právo vyjadriť svoj názor na niečo a osobne mi to vôbec neprekáža a mrzí ma tá ružová výstraha. :(, veď sa nič nestalo.

Samozrejme , že každý má svoj štýl argumentácie ,takže sa nič nedeje.Cez nejaké invektívy o 60+ sa prenesiem z nadhladom,nepotrebujem advokátov ani ohlad na vek,to už vonkoncom nepotrebujem.Nemám problém prijať kritiku od ovela mladších,keď majú pravdu a myslím si , že práve kritika robí nápravu, bez nej by sa veci nezlepšovali.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa Amaterr » 14 Jún 2017, 06:01

Pani , ziadne invektivi , len ked si pozriem v profile ich pracovne zaradenie , tak vsetci elektro s plnou vaznost a mna uraza , ze technik so seniorskym vekom povazuje nieco tak stupidne za nieco fantasticke , budem opakovat , ze mi to vadi .. osobne si myslim , ze moderator spravil preslap , ta roztrojka je tu vyse mesiaca a len vcera mu vadilo vsetko okolo tych skusaciek , bolo mile ked na moj plech spomenul , ze nevie posudit technicku bezpecnost a za zly nadpis to dal do kosa , chapem ho a mne to nevadi , len aby nevyznelo , ze ruzovu mam tu za tieto tu komentare, ruzova bola iny prispevok na inom mieste :) , aby to bolo vsetkym jasnejsie , mam 64 + a pracujem dalej a serie ma , ze poniektori seniori sa tu tvaria ako pupok sveta , ja som nikoho neurazal , urazal som len grc co sa tu objavil , aspon som nahnal Karmy autorovi , doteraz si to nikto nevsimol , idem pracovat , pekny den :)
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa elmoto » 14 Jún 2017, 10:44

Už prestaňte pán Nomen ! Stále urážate veď si to po sebe prečítajte. Ak ak to nechápete tak nemáte čo do spoločnosti chodiť ! Kto tu tvrdí a pokladá niečo za fantastické. To Vaše dielo je tiež nebezpečné, stačí tam strčiť poza to ruku a ktohovie čo tam človeka šľahne a popáli. Tak tu nevyskakujte , že ostatní to majú zle a Vy to máte správne a takto to má byť. Pre poučenú osobu je 5ková skúšačka bezpečná rovnako ako každá iná. Samozrejme sa nemôže poučiť hocijaká osoba. Tak isto ako sa nemôže poučiť dieťa na používanie dielenského zdviháku. Vy tieto veci azda nosíte na ihrisko deťom a do ústavu dementom a hladíte si ego že aha môžu na to aj srať a nič sa im nestane.

Stolná lampa so žiarovkou je tiež nezakrytá a rovnako nedopatrením ju človek môže prevrhnúť tak že žiarovka spadne presne na pod ňou položenú keramickú šálku plnú vody! Rozbije sa voda sa rozleje a človeka za stolom zabije! Rovnako ako ostrí kuchynský nôž. Tiež s ním narába len osoba ktorá si je vedomá rizikám a nebezpečenstvu . To chcete zakázať aj nože na svete a stiahnuť ich fotky z internetu?

Je to bastl pre osobnú potrebu. Nie ako stavba čo sa tu rieši kde budú bývať nevinné obete.
0
nie som tu

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Jún 2017, 11:23

Amaterr napísal: .. osobne si myslim , ze moderator spravil preslap ..... bolo mile ked na moj plech spomenul , ze nevie posudit technicku bezpecnost a za zly nadpis to dal do kosa ....
Moderator ti jasne napisal ze si porusil pravidlo 5) a nie 4).

Takze z toho vyplyva ze ti dal ruzovu za vyroky:
...ak napr rocniky 60+ by nechapali lahko dokreslim...
...rocniky vyssie ako 60+ , dodatocne vysvetlim...
...Ak rocniky 60+ by nechapali, naco je to dobre , mat istotu na stole , dodatocne vysvetlim...

A bol si upozorneny aby si si upravil nazov temy a upravil text (60+), co si neurobil, coho nasledkom bolo ze ti to hodil do kosa. Takze nie je o com diskutovat.

Si myslim ze ak by si "rocniky 60+" nahradil "by ste tomu nechapali", by to bolo vsetko OK, pretoze sa najdu aj taki co tomu nechapu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa Drakoush » 14 Jún 2017, 12:21

Ja sa musím zastať Mariána.

Marián nám tu už veľa výrobkov predniesol. Aj keď niekedy sa trebárs nejedná o bezpečné, alebo estetické riešenie, Mariánova myšlienka je uľahčenie si práce alebo recyklácia výrobku, ktorému skončila životnosť. A Nomen, čudujem sa Ti, že takto frfleš. Chodil si na výšku a určite Vás tam učili, že máš pohnúť mozgom úplne sám a dostaneš len nakopnutie. A to teraz spravil Marián, nakopol osadenstvo ideou, ako to zlúčiť do jedného celku a ďalej je na každom z nás, aby sme si ideu prispôsobili a rozvíjali k dokonalosti, podľa našich potrieb a zdravého úsudku v oblasti bezpečnosti a funkcii. Dávať tu hotové riešenie do ruky potláča logické myslenie a úsudok. Je to ako počítať všetko na kalkulačke, alebo ísť do cieľa podľa navigácie (potom nikto netrafí do Košíc, lebo ani nevie, kade ide cesta).

Preto Ťa dôrazne prosím, aby si sa zamyslel nad tým, čo som písal a nevyjadroval sa tak, ako sa vyjadruješ. My Tvoj názor rešpektujeme, ale nemáš úplne vo všetkých bodoch pravdu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa breta1 » 14 Jún 2017, 12:31

Žádný NOMEN nebo MARIÁN zde v tomto vláknu není.
Doporučoval bych nazývat přispěvatele registrovaným jménem zde na foru, jinak je v tom zmatek.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 14 Jún 2017, 12:35

ach jaj, zase sa tu riesia .... Proste 5ko dal nejaky svoj zlepsovak, ktorym sa ktokolvek dalsi moze inspirovat a prisposobit sebe. Sme na elektro fore, tak hadam kazdy vie, kam moze a nemoze pchat prsty. je to nieco podobne ako relacie pre kutilov, kde obcas davaju navody na cirkular, stiepacku dreva a ine nebezpecne veci. A nie je s tym problem, aj ked to pozeraju totalni laici.
5ko: prosim ta, nenechaj sa znechutit a kludne davaj dalsie zlepsovaky. Je to super.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa pin » 14 Jún 2017, 13:07

Ako ten čas letí. Kedysi soplweb, dnes gerontoweb? Tak som tu teraz dobre. :D
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa breta1 » 14 Jún 2017, 16:31

Nechci se nijak zapojit do tohoto rozhádaného vlákna, ale jenom dvě poznámky
1.
Na všech forech a též i na tomto je jasně řečeno, že se zde nenese žádná odpovědnost za uveřejněné zapojení a případnou újmu na zdraví.
Zde je to jasně řečeno v pravidlech pod č. 21 a každý by si to měl jasně uvědomit.

21) SVETELEKTRO neberie žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami!

2.
K té žárovkové zkoušečce - já sám ji pokládám za velmi užitečnou věc, zejména při opravách zdrojů. Já ji používám mnoho let. Použil jsem k tomu plechovou skříňku od PC zdroje AT, žárovka je umístěna vevnitř a využil jsem stávající euro zásuvku i zástrčku, dvoupolový vypínač i vestavěný síťový filtr. Doplnil jsem jen kolébkový vypínač ke zkratování vestavěné žárovky.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Jún 2017, 17:42

Nechcem, aby sa to tu zase zvrtlo na žabomyšie prestrelky ,ako mnohokrát predtým a tak sa dehonestuje kredit fora.

Ak mal Amaterr výhrady už pred mesiacom, mohol to napísať hneď,bolo by sa to skôr vyjasnilo,alebo dalo zmazať.
Aj ked si vysoko vážim názory a postoje všetkých ktorý zareagovali, najradšej by som bol za to, keby sa to uzavrelo celkovým vymazaním témy, kedže to na seba naväzuje .
No nechám to na moderátoroch, ja súhlasím, a prípadné vyjadrenie Amaterra k tomu budem akceptovať.

Ak si niekto myslí, že sem chodím preto,že túžim po nejakej sláve či karmách, tak je na omyle,vôbec o to nestojím, len som rád medzi ludmi, ktorí rozumejú fachu a tiež aj srande,preto by ma mrzelo, keby som dospel k záveru, že ako mnohí predomnou to tu zabalím.

Vôbec nemusím tráviť čas hladaním a posielaním vecí,ak niekto niečo zháňa a ja to už nepotrebujem,alebo si lámať hlavu nad cudzími problémami.Je tu dosť iných šikovných ludí, tak si poradia aj bezomňa.Možno keď občas ,,strelím capa,, tak sa ospravedlním a uznám si chybu,čo sčasti bolo aj v tomto prípade,ale zrejme nie každý má chuť na moje názory a nápady a svojský humor.
Velakrát si musím zahryznúť do jazyka ,aby som nereagoval neadekvátne,ale asi je to tým 60+,že už to beriem z nadhladom, že každý sme nejaký a treba to akceptovať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa hpeter » 14 Jún 2017, 17:56

mr.dred napísal:Žiarovkovú skúšačku mám zamontovanú priamo v oddelovacom autotransformátore .Svit žiarovky je síce vidno len pravou škárou,ale je to úplne dostatočné a k bezpečnosti nemal výhrady ani vrchný revízák.
vsetko v jednom :thanks:
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa miroja » 15 Jún 2017, 08:43

5ko napísal: ... Vôbec nemusím tráviť čas hladaním a posielaním vecí,ak niekto niečo zháňa a ja to už nepotrebujem,alebo si lámať hlavu nad cudzími problémami.Je tu dosť iných šikovných ludí, tak si poradia aj bezomňa.Možno keď občas ,,strelím capa,, tak sa ospravedlním a uznám si chybu,čo sčasti bolo aj v tomto prípade,ale zrejme nie každý má chuť na moje názory a nápady a svojský humor.
Velakrát si musím zahryznúť do jazyka ,aby som nereagoval neadekvátne,ale asi je to tým 60+,že už to beriem z nadhladom, že každý sme nejaký a treba to akceptovať.
Myslel som , ze vydrzim zahryznuty, ale nakoniec nedalo ani mne.
Velmi dobre ta chapem, aj ked este nie som 60+ .. Nevzdavaj to, a nepisem to preto, aby som sa ti vtrel do priazne... ale ak by tu prestali prispievat ludia ako ty, bolo by to citit na atmosffere tohto fora a ... ruku na srdce, chybalo by to aj tebe ;-)
Uz to tu bolo spomenute viackrat, myslim, ze kazdy, co sem chodi castejsie, vie rozoznat podla prispevkov a nie podla karmy ci sa jedna o cloveka, ktory len vie, alebo aj vie a chce aj poradit ci pomoct, alebo nevie a tvrdohlavo si zastava svoju nevedomost a nema problem aj dokola kopat, ci aspon urazat.

Sorry za off-topc.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa AndiCibula » 15 Jún 2017, 09:25

Vek nie je NIJAKO úmerný kvalite a hodnote názoru či príspevku. To je vec, ktorú som sa už dávnejšie naučil, aj tu na fóre, je to vyhľadateľné. :lol:

Tematicky: https://www.youtube.com/watch?v=OHAjqLFixjc :lol:
"Už od starého Ríma starší nadávajú na mladších ako na príšernú generáciu" :D
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Jún 2017, 15:05

Myslím, že ja som to tiež dal velakrát najavo,a kto ma pozná vie, že si vážim viac mladšieho, ktorý niečo vie a mám si s ním čo povedať ,ako nejakého hlupáka ,aj keby mal sto rokov. Samozrejme nemyslím to teraz osobne na nikoho, je to len moja životná skúsenosť.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok