5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa Merak » 15 Jún 2017, 16:40

breta1 napísal:Žádný NOMEN nebo MARIÁN zde v tomto vláknu není.
Doporučoval bych nazývat přispěvatele registrovaným jménem zde na foru, jinak je v tom zmatek.
ako by v tom nebol zmätok, tak pre ujasnenie prezývok

5ko alias Marián
Amaterr alias Nomen

P.S.:

5ko: neboj, keby to tu dáš v neviem akom super bezpečnom prevedení aj s piatimi certifikátmi, aj tak si to každý spraví doma po svojom z toho, čo doma po ruke má
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: Žiarovková skúšačka

Príspevok od používateľa delong » 15 Jún 2017, 23:43

5ko napísal:Myslím, že ja som to tiež dal velakrát najavo,a kto ma pozná vie, že si vážim viac mladšieho, ktorý niečo vie a mám si s ním čo povedať ,ako nejakého hlupáka ,aj keby mal sto rokov. Samozrejme nemyslím to teraz osobne na nikoho, je to len moja životná skúsenosť.
V tom súhlasím.
A poviem ešte toľko k tomuto :
1.
V práci sme museli porušiť veľa predpisov aby sme niečo spravili. Ale keď že sme niečo už vedeli čo si môžme dovoliť vždy to bolo bezpečné a prácu sme dokončili. Ak by sme dodržali bezpečnosť práce tak nezarobíme nič :D . A boli by sme nežiadúci lebo by to urobil niekto druhý za nás a tiež za porušení predpisov ale by to nepovedal nadriadeným takže by bol lepší ako my alebo ja .
2.
Ten kto tomu skutočne rozumie aj za porušení nejakých predpisov to urobí dobre ,proste je to v tom lebo vie čo robí. Problém nastane vtedy ak sa to stáva rutinou záležitosťou. Neviem či niekto vie o čom hovorím :wink: .
Uvediem takýto príklad: kamarát elektrikár s 30 ročnou praxou opravoval žehličku . Mal pritom skúšky aj certifikáty. Ale stalo sa že fázu zapojil na ochranný vodič. Čo sa asi stalo si domyslíte. Ale prvé čo povedal bolo do :butthead: aj s rutinou :D . Popri tom pozapájal za svoj život oveľa komplikovanejšie zariadenia ako nejakú žehličku .

Podľa mňa je nepísané pravidlo (a malo by byť písané :D ) ak tomu nerozumieš čo robíš nechaj to tak a zavolaj si na to odborníka.
Ale háčik je v tom že odborník a odborník sú diametrálne odlišné osobnosti. A tu nezáleží na veku ale na osobných skúsenostiach ktoré získa za svoj celý život.

Aj keď tu niekto uvedie "nebezpečný výrobok" pre človeka ktorý sa v elektrike vyzná môže byť bezpečný , lebo vie čo robí .

Iné je keď tu človek číta fórum a nevie o elektrike nič a aj tak sa rýpe v tom . Príkladov je tu na fóre tisíce :lol: .
Áno bezpečnosť netreba podceniť mala by byť na prvom mieste ale ja hovorím kto "vie ten vie" a ozaj vie čo robí tak sa nemusí báť. A je tu ešte jedno ponaučenie " Opatrnosti nikdy nie je dosť !"

Preto si myslím že tento výrobok od užívateľa 5ko je bezpečný a dobrý pre osoby znalé danej problematike :thumbup: .

Páči sa my výrobok od mr.dred aj keď vidno len to či žiarovka svieti alebo nie , tak je skrytá a môže aj streliť alebo sa rozbiť nič sa nedeje . Možno v tomto by sa mal 5kov výrobok dotiahnúť do konca .
Je to môj osobný názor ale nemusíte s tým súhlasiť.
0

ondrozf
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 995
Dátum registrácie: 06 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Pobedim
Vek: 43

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa ondrozf » 23 Jún 2017, 06:10

uff podla nadpisu som čakal viacej zlepšovakov :-(
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa zipaj » 23 Jún 2017, 06:26

Nadpis bol zmenený, pôvodný bol "Žiarovková skúšačka"
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa joži » 23 Jún 2017, 11:29

asi by malo trochu sprchnuť, niektorím to teplo nerobí dobrotu.....

myslel som si že sa za 5 rokov niečo zmenilo ako som odišiel, ale vobec nie....
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa Amaterr » 01 Júl 2017, 07:16

tato poznamka ma dobre zabavila , v zhladom na kontext co tu bol :)
Prílohy
wau.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Aug 2017, 21:13

Vzhladom na znesenú kritiku na bezpečnosť tej skúšačky, tak ako som slúbil, som ju prerobil na 50W žiarovku do pätice GU10,ktorá je odolnejšia voči rozbitiu na stole.
Pre úplnosť dávam aj schému.
Prílohy
iarovková skúšačka.JPG
2017-08-28 18.36.41.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

jova
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 12 Júl 2016, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa jova » 29 Aug 2017, 09:51

Ještě bych nahradil ten vypínač přepínačem, například tímto:
http://www.tme.eu/cz/details/ae-c1570al ... almbb730w/
Ještě lepší by byla verze s podsvícením jako signalizace zda to jde přes žárovku nebo napřímo:
http://www.tme.eu/cz/details/r13292d201 ... 2gr0300-5/
Prílohy
skúšačka.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Aug 2017, 10:36

Dá sa aj tak, ale možno by stačilo nechať jednu zásuvku napriamo,z tej by sa napájalo iné zariadenie, pri oprave, ktoré nie je potrebné chrániť ,,žiarovkovou poistkou,, a druhú pustiť cez žiarovku.Pre istotu aj na kryte označiť farebne alebo linkami , čo k čomu patrí,aby nedošlo k omylu.
Prílohy
iarovková skúšačka.JPG
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Okt 2017, 10:22

Leto už síce skončilo,ale trochu si zaspomínam na horúčavy, ked stačilo vytiahnuť plechovku piva z mrazáku, a o pár minút bola aj v tieni teplá ako slepačia polievka pri nedelnom obede.Preto ma raz napadlo,ked som uvidel v kaufe takú žltú spojku z penovej hmoty na tie dlhé farebné pomôcky na plávanie pre deti, že by mohla poslúžiť aj na inakší účel.
Vnútorný priemer sa mi zdal povedomý ,takže som jednu kúpil.Doma som vzal plechovku od piva a ona tam síce natesno ale vošla.
No pre lahšiu manipuláciu som tú spojku narezal po dlžke a potom tam už vošla lahšie.
Iste už tušíte, že takto oblečená/okabátená/ plechovka mi udržala zarosené pivo takmer hodinu a stále bolo pitné a osviežujúce.
Teraz to už síce nevyskúšate, ale máte čas cez zimu zháňať tie spojky,lebo je to asi sezonny tovar.
No určite by sa dalo využiť aj kus kúrenárskeho Mirelonu vhodného priemeru,ten je dostupnejší kedykolvek..

Na zdravie-štrng. :D
Prílohy
2017-09-15 21.34.33 (Custom).jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa rudko » 27 Okt 2017, 10:30

5ko lepsia je ta cierna izolacna hmota. Je to taka uplne makka husta cierna pena, akurat neviem ako sa to vola
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Okt 2017, 10:33

Viem čo myslíš, tú chladiarenskú izoláciu,ale tá je čierna, takže priťahuje slnko, musela by sa oblepiť tou hliníkovou páskou,ale aj to je riešenie.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa elmoto » 27 Okt 2017, 11:17

Ja som pouzival omotanu kuchynskú útierku hore a dole gumicka . Gumicky su stale v sufliku a utierka tiez v kuchyni. Odpadlo mi zhananie materialu a jeho uschovanie a neskorsie hladanie kde som ho sakra dal.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa marioo » 27 Okt 2017, 11:49

A čo tak dole zopár bateriek a peltierov článok :) a tie baterky samozrejme dobíjať solarom na slnku :)

(žartujem samozrejme) aj keď viem, že v Amerike by bol z toho super startup :)
0

ondrozf
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 995
Dátum registrácie: 06 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Pobedim
Vek: 43

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa ondrozf » 23 Nov 2017, 15:26

Noo ono na jednu plechovku je to zbytočné šak v lete je behom 5 min vypité , kto by malé pivo nechával otvorené dlhšie :-D
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Nov 2017, 15:30

No, pri robote si ho rozdelím ako zálievku ku trom štamprlíkom,takže je to skoro na hodinu. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa oravan » 23 Nov 2017, 16:43

v tom teple try borovičky z pivom akurát ožijú alkoholické bunky a v krčme sa dorazíš
0

ondrozf
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 995
Dátum registrácie: 06 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Pobedim
Vek: 43

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa ondrozf » 23 Nov 2017, 21:21

to už je vyžší level :-) :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa oravan » 23 Nov 2017, 21:54

ale tak to končí jeden dva pivko a potom do bezvedomia ale v pohode každý si sekne a piatok je útočný deň
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Dec 2017, 17:00

Príslovie, ,,Ked sa ťa zima opýta, čo si robil v lete? " neplatí len na našich cestárov, ale tentokrát aj na našu údržbu.
Celé leto sme mali na to čas ,ale kašlali sme na to a teraz ked sa nadrbalo snehu, tak nám zišlo na um, že sme chceli na našu frézu urobiť radlicu.Kedže do mokrého snehu nieje moc použitelná,pretože to v jednom kuse upchávalo vyfukovací komín,tak ma napadlo, že by sme na ňu urobili aspoň odhrňací pluh,nech nemusíme ráno tri hodiny makať odhrňačmi po chodníkoch okolo obchoďáku.
Keď navyše v jednom kuse sneží, tak že po hodine za vami nič nevidno,tak je to celkom makačka.
Tie prvé návaly sme si teda odmakali ručne,teda skôr len ja, lebo akurát na mňa vyšla ranná služba,tak som sa naštval a v zmysle môjho hesla o lenivosti ako matke pokroku, som sa pustil do ,,projektovania,, zháňania materiálu a zvárania,až sa dostavil výsledok v takejto podobe.

Trochu nás potrápil motor, lebo stál tri roky a bolo treba v ultrazvuku 4x vyčistiť kanály v karburátore, kým dostal rozum a išiel aj na malé otáčky , ale teraz je už OK .
No a teraz ju môžeme znovu strčiť do garáže, pretože sneh zmizol a už od rá a tu prší ako z vreca.
Ale to nevadí, ja by som nedbal, keby takto vydržalo v meste bez snehu až do mája. :D ani by ma netrápilo, že ju neodskúšam.

PS - W10 si robí s fotkami čo chce. :D
Ak niekoho zaujmú nejaké detaily, doplním fotky,alebo komentáre.

PS odskúšané, funguje to parádne,škoda, že som stihol pri poslednom snehu nahrať len video ,ale do jari určite pridám aj fotku v akcii.

Volakedy som sa v kovošrote hrával v takejto ruskej mašinke a občas aj odhrňala nafúkané záveje na nedalekej trati mládeže do B.Štiavnice... keby som bol vedel, že sa mi raz zíde, tak si určite jednu MIG15- kačenu, schovám niekde na záhrade. :lol:
Rusi nechali v zemi okolo železničnej vlečky na Sliači po prečerpávaní pekných pár vagónov kerosínu, takže o palivo by nebola núdza. :wink:
Prílohy
Snehová  fréza s pluhom 2.jpg
Snehová  fréza s pluhom 3.jpg
Snehová  fréza s pluhom (Custom).jpg
MIG15 na železnici.jpg
MIG15 na železnici.jpg (9.5 KiB) 6242 zobrazení
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 13 Jan 2018, 14:32, upravené celkom 3 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok