5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa 5ko » 24 Jan 2023, 18:03

Rozumiem, že Dunajský je gulatý a menej účinný, no po prvom použití asi bude tiež roztrieštený a teda bude mať ostré hrany, ale vtedy som na skúšku iný nemal .Ten do filtrácie vyzeral, že je to drť, takže má ostrejšie hrany a bude teda účinnejší.Nazbieral som si aj zo tri kilá kremikového piesku s nožových poistiek a pokúsim sa zohnať niekde aj VN poistky, tam je ho ovela viac,takže vyskúšam, akú má účinnosť, no ak za rovnakú cenu sa dá kúpiť aj originál,tak len musím zistiť kde sa dá zohnať na okolí.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 988
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa budvar10 » 25 Jan 2023, 07:40

Trošku gúglenia a našiel som zaujímavé veci. Taká Gude pištoľ 10e, sú aj kompletné pieskovačky, boxy atď. A nie je to až také drahé. Piesok má rôznu frakciu, na rôzne účely alebo medená troska. Napr. sklenené guličky sú ale 3x, 4x drahšie ako piesok.
Dúfam 5ko, že som ťa neznechutil. Aj ja som prekvapený, čo sa dnes dá zohnať.
Ja som si dal raz pieskovať konštrukciu na pracovný stôl do garáže, asi tak pred 20 rokmi. Fuška po známosti.
Nebola to pištoľ, ale delo. Hadica skoro ako hasičská. Chlapík v skafandri, ktorý vyzeral skoro ako niečo, čo používajú pyrotechnici. Potom mi to ešte pozinkovali. Tiež to vyzeralo podobne ako pieskovacia pištoľ, len to bol nejaký horák a do toho išiel zinkový drôt.
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa straciam » 25 Jan 2023, 12:17

trosku prispejem aj ja.
Pred casom som potreboval zohnut plexisklo na dlzke asi 1m na sirku 2cm. taky okraj. urobit taku vacsiu akokeby vanicku. rozmer cca 50x90cm, vyska okrajov 2cm. vzhladom na velkost plexisklo malo hrubku asi 6 alebo 8 mm. nepametam si presne. kto uz ohybal plexisklo, vie aka je to "sranda" ohnut ho presne v mieste kde chceme a bez ohybacky. ohybacku sa mi vyrabat moc nechcelo tak som si poradil inaksie. plexisklo som rezal na mensej cirkularke a v mieste kde malo byt plexisklo ohybane som ho cirkularkou narezal do asi polovicnej hlbky.
urobilo to v plexiskle taku drazku. potom stacilo teplovzdusnou pistolou nahrievat tuto drazku z oboch stran a plexisklo sa samo zacalo ohybat presne v tej drazke. nebolo treba ziadne pravitka alebo ohybacky. plexisklo sa proste zohlo takmer samo presne v mieste ohybu. hotovy vyrobok uz doma nemam (bola to zachytna miska na bordel pod volieru pre vtactvo). ale mam par inych fotiek. narezat sa to da na cirkularke alebo aj okruznou pilkou. treba vsak nahrievat obidve strany, inak moze plexisklo prasknut. nestaci nahriat len jednu stranu.
IMG_20230125_111644926.jpg
prasklina pri zlom nahriati z jednej strany
prasklina pri zlom nahriati z jednej strany
ohyb dovnutra drazky
ohyb dovnutra drazky
ohyb od drazky
ohyb od drazky
IMG_20230125_111849414.jpg
0
Naposledy upravil/-a straciam v 25 Jan 2023, 15:28, upravené celkom 3 krát.
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 988
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa budvar10 » 25 Jan 2023, 13:56

@straciam
Čo je to "cingular"? Nejaké zariadenie čo cingá? Už som sa s tým neraz stretol, napr. na bazoši.
Keď už tak cirkulár, od cirkulovať, ako sa pílový kotúč točí dookola. Jedná sa o stolovú kotúčovú pílu. Nie?
Alebo je to slovotvar, podobný ako bicigeľ? (Dzigla dzigľa z bicigľa.) :)

Inak celkom dobrý nápad. Ja som 6mm plexi ohýbal bez toho narezania a nevyzeralo to dobre
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Jan 2023, 14:14

:lol: domina čo cingá mucholapkou na gule, ale možno to bol "singular" ! = jednotné číslo - po grécky "ενικός" - po vietnamsky số ít :lol:

-ale nebudeme 5ko-vi marasiť vlákno... nech to potom zmažú, aby nebolo zle :axe:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: 5ko a jeho vynálezy a zlepšováky

Príspevok od používateľa straciam » 25 Jan 2023, 15:11

cingular nie je spisovne :-) u nas na liptove sa tak hovori. niekto cirkular, niekto cinkular.. :D my cingular. vsetci vieme o co ide.. ale upravil som si prispevok, aby admini mohli premazat zbytocne prispevky :-)
1
Obrázok 1
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok