anomália v atmosfére

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: anomália v atmosfére

Príspevok od používateľa Mek » 25 Máj 2021, 22:42

Dnes bola mimoriadne aktivna sporadicka vrstva Es - cez nu sa najlepsie siria tie stanice na VKV, takze u nas pocut kadekoho. Kamos sa tym zaobera dost vela, ma ako hobby ze sa snazi chytat kadejake stanice z velkej dialky. Dnes dopadol takto. A keby nebyval v dolinke medzi vysokymi horami, urcite by chytil este viac :wink:
1
Obrázok 1
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: anomália v atmosfére

Príspevok od používateľa miroja » 26 Máj 2021, 09:09

Kedysi daaavno, ked som este aj ja bol mlady, sa v nasom regione siril TV na 1. kanali. A tiez boli obdobia, ked sa na telke objavil uplne iny program nez CST. Vybavujem si juhoslavsky program, raz aj cosi, co som vtedy vyhodnotil ako finstinu...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: anomália v atmosfére

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Máj 2021, 00:43

Ja zase keď počúvam niektorých politikov,tak sa mi zdá, že tiež hovoria po fínsky a ešte k tomu odzadu,lebo im ani vlastná mať nerozumie,čo vlastne chceli /alebo nechceli?/povedať. :pain:
V poslednom čase však riešim PWM solárny regulátor, ktorý neskutočne ruší
FM v celom rozsahu v okruhu 10'm :mrgreen: a to je už tretí toho istého typu,
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: anomália v atmosfére

Príspevok od používateľa Petronas » 30 Máj 2021, 09:01

Mek napísal:
25 Máj 2021, 22:42
Dnes bola mimoriadne aktivna sporadicka vrstva Es - cez nu sa najlepsie siria tie stanice na VKV, takze u nas pocut kadekoho. Kamos sa tym zaobera dost vela, ma ako hobby ze sa snazi chytat kadejake stanice z velkej dialky. Dnes dopadol takto. A keby nebyval v dolinke medzi vysokymi horami, urcite by chytil este viac :wink:

Ahoj Mek, nevies ako tvoj kamarat robi tieto bandscany? Predpokladam, ze nesedi cely den pri radiu, preladuje a zapisuje, ci...?
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: anomália v atmosfére

Príspevok od používateľa Mek » 30 Máj 2021, 10:13

No, sedi, preladuje a zapisuje (online) :D Je to hobby ako kazde ine a ked "ide karta" (je sporadika alebo tropo) tak presedi aj niekolko hodin.
On ma take lepsie radio, je to SDR s upravenym softverom, a tak ho ovlada cez program v PC. Ma tam aj podporu RDS, co pomaha pri identifikacii stanice.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Petronas
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 28 Jan 2012, 18:13
Bydlisko: NZ

Re: anomália v atmosfére

Príspevok od používateľa Petronas » 30 Máj 2021, 14:54

Uffff, tak to teda respekt !
ten zoznam je od 6-tej do 18- tej :potlesk: :potlesk: :potlesk:
0
veroudering sizni qoqishdi o toilalo oo latou olaga bumayad para sa laro sa isang makatarungang compensa el joc en una fira

Napísať odpoveď