Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Máj 2018, 20:14

elmoto napísal: Nemusíte mať vôbec obavu z 1.2 L trojvalcov. Terajšia nová generácia s normou euro 6.1 musia mať už turbo benzíny tiež DPF alebo v PSA FAP filtre a 1.2L vytiahli na 145koni. Teším sa na ňu. Tie 1.2 L trojvalce sú neskutočne živé motory.
akú to bude mať životnosť _? :biggrin: živá je aj moja strunová kosačka, ale neočakávam od nej veľkú životnosť. A tiež si treba uvedomiť, že ak spravíš aj poriadny trojvalec, tak bude mať vážny problém a to je to, že bude montovaný do lacných áut. Teda bude musieť mať nízku cenu a teda bude ošúpaný ako banán pred krájaním. V plnej verzii si to auto nik nekúpi, pretože za tie prachy sú kúpia strednú triedu ... Ak by tam bol plnohodnotný motor, nebude tam výbava a ak bude, tak si to kúpi iba fanatik, alebo blázon ....

Takže teraz mi povedz, čo je ekologickejšie, to č vydrží 5 rokov, alebo to čo vydrží 15 ?
0

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 08 Máj 2018, 23:17

Pod pojmom lacne auto si predstavujem nieco do 10k eur uz aj s nejakou vybavou. Co tiez neplati u kazdej znacky. Ked si myslis ze vydrzi 5 rokov tak ok, je mi uplne jasne ze ludia s passatmi, golfami, audinami vseho druhu budu odsudzovat vsetko co sa nachadza mimo ich kapoty. Ako pisal kolega vyssie, najviac odbornikov co sa tu vyjadrilo a odsudzuju to nikdy v tom aute nesedeli. V akom stave bude motor zalezi aj od vodica. Vytacanie za studena, podtacanie lebo setrime poldecko paliva. Rovnako ako si takymto sposobom dokurvis 1,2 tak aj 2L. Nechapem co je to dnes za trend ze kto ma vyssiu kubaturu a tazsie auto je vacsi frajer. Ale to ze moje auto zerie 4 litre a vase 10 to je v poriadku. To je ekologicke jak hovado. Hlavne ze mam auto co vazi jak mala dodavka.
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 09 Máj 2018, 00:58

Chalani, fyziku neokadite ani s novym 1.2l motorom so 145 ponikmi pri 6k otackach bez krutiaceho momentu na 2k. Tiez mam atmosferu 2l 105kW a dlhodobu priemerku 7.9l, tatko ma 1.6l 78kW langosa a zere mu to cca 10 po meste, o nieco menej na okreskach, predbiehat pri 80tke je na tom hadam nemozne a od 110 a vyssie to zere aj za dve auta. Mne to v meste zozere 10 - 15 podla jazdy, na okreskach okolo 7, dialnica pri 130 cca 6.5, pri 160 cca 8.5 - 9, ak si dam veget a nemam auta tak aj 5l na okreske pri stabilnej 90tke. To mam kus vacsie a kusisko komfortnejsie auto, a to este nehovorim o bezpecnosti, pohodli pri jazde a jazdnych vlastnostiach. Mmozete sa tu handrkovat so spotrebou, ale ta absolutne nieje vsetko. Po 500km by som dal langosa asi najradsej zosrotovat a sam siel na thajsku masaz. Auto akurat tak za trest.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa elmoto » 09 Máj 2018, 09:22

mato3000 tie autá sú potrebné a aj tieto motory do nich ! Nebudeme sa všetci voziť tak ako ty na veľkej krave ktorú si si konečne kúpil lebo doteraz si mal starého rozjebaného partnera a ideš tu machrovať, že nechápeš ako si ludia kupujú malé slabé autá! No lebo načo? Predstav si, že tie 1,2l turbo benzíny už majú čo som sa stretol cez 150 tisíc km a sú na trhu 5ty rok a nič idú ďalej. :thumbup:

Ale jasné všetci máme mať Q5, Q7, X5ky.... a poriadne 3litre a šup šup deťi ideme o dve ulice nižšie do školy, alebo na rožky do obchodu. Na to sú mestké malé autá a nie kravy na machrovanie s 2násobnou spotrebou. A veľa takýchto machrov si kúpia takéto veľké autáky a keď zistia, že im to žerie 12litrov benzínu tak si to dajú prerobiť na plyn a potom ideš za ním on na porsche alebo Q7 a vysmrdáva lpg :)))) úbohé.
Vozil som sa aj na 607ke s 2,7L HDi ale je to ťažká veľká krava do mesta. Na dovolenku áno ale po meste som mal 306ku a teraz 207. Veľké auto nechcem !
0
nie som tu

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 09 Máj 2018, 10:50

kde machrujem ? ... schválne čo najmenej uvádzam čo mám a píšem všeobecne ....

... konečne ? .... :potlesk: ,práve naopak sám som kupoval spotrebáky, najme koli práci a tak mi neni čo vyčítať že nemám skúsenosť . Aj napriek tomu že to boli spotrebáky, boli v špeci výbave a preto som zistil že to je predražená kravina. Keby som si kupoval niečo " konečne" tak to bude niečo úplne iné ... mimochodom auto je pre mňa nutosť a nie niečo š čím sa machruje, mám ho koli pohodliu na dlhé trate a koli zdraviu . Ak by som machroval, tak si kúpim inú značku , jednak je lacnejšia a jednak každý vidí o akú špecifikáciu ide a tešil by som som sa z modro vysvietených budíkov a robil mega čierne pásy na ceste :D . Keďže nič z toho ma netrápi, a veci čo si kupujem musia uspokojiť mňa, napríklad preto som si vymenil MMIna 3D a pridal veci, čo ma stálo 1/3 bežného auta, a nik si to nevšimne. Vlastne aj o to šlo. Takže u mňa hovoriť o machrovaní, je trošku srandovné. Takže u mňa autá dožívajú a preto potrebujem kvalitu , aby som si nedodrbal zdravie ( čo už mám z Berlinga) a aby mi to vydržalo 15 rokov. To že sa moje auto páči/nepáči niekomu mi je u zadku.

P.S.: tá "veľká krava" šetrí životné prostredie a aj mne peniaze :D a mimochodom neni to veľká krava do QXXXX a ZXXX vy som si ani nesadol, lebo by som sa cítil trápne a netrpím komplexami menejcennosti. Tie vysoké autá majú neskutočne dodrbané jazdné vlastnosti a v meste sa s nimi nahovno jazdí. Takže s tou kravou ti to znovu nevyšlo :D , skúšaj dalej .....
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 09 Máj 2018, 11:04

elmoto, tu nejde o Q5/Q7 alebo 200kW pod kapotou (pokial si clovek nemusi nieco kompenzovat, popripade nezije autickami), ale do nemoty obhajovat slabucke auto stylom "lebo spotreba" tiez nieje celkom koser, su aj ine parametre auta a casto dolezitejsie, ale to hlavne zalezi od preferencii a financnych moznosti. ja by som dlhodobo nikdy nejazdil na aute s prednym nahonom a moze to byt aj A8 darovane zadarmo, nie koli driftovaniu, ale bezpecnosti, ovladaniu a spravaniu auta na ceste (sneh vynechajme, pokial clovek nejazdi jak magor tak sa odveze normalne). co je problem v dnesnej dobe su 1.2l motory v tonovych+ autach, bud su naozaj slabucke alebo maju biturba, egr a podobne "spotrebne" kktiny, len aby to malo pouzitelny vykona a dostalo sa to do emisnych limitov eu, v meste je to fajn a ma to opodstatnenie, ale na dialnici si to zozere aj za auta dve bo je to nonstop v otackach, nech to pouziva akukolvek technologiu. btw tiez som za auto nedal ziaden majland, su na neho drahsie diely, ale cena servisu je ta ista a cena prevadzky nizsia ako stary lanos alebo felda, o malo vyssia ako na modernejsich mensich autach, popripade rovnaka pre auto v rovnakej kategorii.
imo cela ekologicka propaganda okolo spalovacich motorov je komplet....., ak by to s ekologiou niekto myslel vazne tak sa dnes jazdi na cisto elektricky pohon, spalovacie motory by maximalne zostali pre tazku techniku, dopravne lode by nepalili mazut na kilotony a ludia by nerobili z afriky a mori skladky odpadu.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa elmoto » 09 Máj 2018, 11:37

Priď si vyskúšať tie 1.2 L. V Žiline nieje problém a názor zmeníš.
Mato3000 reagoval som na to ako si písal že nechápeš ako si ludia kupuju male lahke auta. Ze ty mas velke 2tonove a je to bezecne pre teba ked lahke auto do teba nabúra. Tak ked budeme mat vsetci tie 2tonove tak co bezpecnost? Zacneme sa obzerat po 3tonovych?
0
nie som tu

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 09 Máj 2018, 12:06

a neni to pravda ? ja by som do to ho malého s rodinou nerád sadal ... toto nemá so mnou nič spoločné, je to fakt a pozri si štatistiky. Ak ma koli tomu považuješ za hov*do, tak ver mi ja za to nemôžem. Krčné zóny na nákupnom vozíku sú také aké sú ... sám to viem , zažil som to na Berlingu, ktoré je na tom dobre, dosť veľké dosť priestorné. Zamestnankiňa sundala feldu pred ňou, úplne ju zrušila a naštastie sa nič vážne nestalo. Ona nemala ani škrabanec a vymenili sme predné plechy + olejový filter + airbag a bolo vybavené. Felda šla do šrotu.
0

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa lacog » 09 Máj 2018, 12:14

v ideálnom svete by sme každý mali auto podľa spôsobu použitia - do mesta malé prdítko, na dovolenku s rodinou kombík, na chatu SUV, na vozenie po diaľnici veľký sedan...
Každy má svoje preferencie a priority - ja osobne nejazdím každý deň a auto mám hlavne na dovolenkové cestovanie a radšej sa budem trepať po meste veľkým autom ako sa tlačiť v malom aute cez dovolenku. Ak by som však bol slobodný, bezdetný a každý deň by som po meste nabehal 50km tak určite by som si vyberal inak.
Malé autá sú určené do mesta preto jazdné vlastnosti pri vyšších rýchlostiach sú silný kompromis, spotreba detto.
Autá s veľkým motorom majú na diaľnici veľkú rezervu takže aj so spotrebou to nie je až tak zlé. Tú majú najvyššiu v meste. Áno - môže nastať paradox keď malé auto s malým motorom bude mať pri 130 km/h vyššiu spotrebu ako 2 tonová loď s V8 4,2l (mám to vyskúšané)
Ale na druhej strane to malé prdítko má lepšie dynamické vlastnosti v meste kde utečie tomu štvorlitru.
Bohužiaľ väčšina z nás stroskotá na $$$ a nemôžeme si vybrať to čo by sme chceli. Život je o kompromisoch :wink:
0
Naposledy upravil/-a lacog v 09 Máj 2018, 12:24, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 09 Máj 2018, 12:17

elmoto, no ja mam auto podla papierov 1435kg, takze ziadne 2 alebo 3t a voci vykonu auta je to tak akurat ze to ma aj nejaku trochu vykonu navyse ked je ho treba, nie zbytocnych 300hp, sestra ma dvojrocnu kia rio, tiez ma v meste smiesnu spotrebu no na dialnici 2x taku ako ja a o komforte jazdy a vyhotovenie interieru sa neda debatovat, je to auto do roboty a do obchodu v meste, odviezt odveze ako kazde ine. ja tiez extra neobhajujem nijak velke auta, ale mam pre ne aj pochopenie, kto chce a moze si dovolit nech jazdi aj na trolejbuse, ale tlacit len na spotrebu je podla mna trochu mimo, hlavne ak clovek ma trochu rozpoctu tak sa rad pozre aj po inych vlastnostiach auta.

--edit--
lacog to vystihol uplne presne.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 09 Máj 2018, 12:39

Ano, vystihol to. To co mne najviac prekaza je ako tu kazdy tie mensie auta uraza a nikdy by to nechcel. Chodim na tom do mesta, do prace a pod. V Prievidzi neni ani obchvat nieto este dialnica. Ja beriem ze na dlhe trasy je vacsie auto pohodlnejsie a spotreba bude nizsia. Ale ak raz za rok pojdem po dialnici tak to bude mozno aj vela. Preto mam 1,2l 3valec lebo viac neotrebujem, najviac nabeham po meste. Tie sproste reci typu pokosis s tym dva travniky a je po aute si vypravaj doma. Vyberame si auto podla vlastnych potrieb a nebudem si do mesta kupovat bager lebo mam komplexy z maleho auta.
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa mato3000 » 09 Máj 2018, 13:17

malé auto môže mať aj poriadny motor ... ale ja som písal, že si vážim ľudí, čo povedia, že majú malé auto najme koli cene. Nič proti tomu nemám, najme ak si oni zvážia pre/proti ... ale tu sa každý tvári aké to je super a ekologické , šetrné a to mi vadí . Tak neprekrúcajte to o čom sa tu píše.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa breta1 » 09 Máj 2018, 13:30

Já to vidím tak - kdyby většina lidí nad malými auty ohrnovala nos, no tak by je nekupovala.
Ale ta auta se kupují - a nikdo nikoho nenutí!
Při volbě hraje roli jistě finanční stránka, způsob použití, ekonomika provozu, snadnější parkování, lidské "EGO" atd....
Ale prostě se kupují a kupovat budou.
0

Používateľov profilový obrázok
Tribec Zacks
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Levice / Cork IRL
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa Tribec Zacks » 09 Máj 2018, 14:01

Hopikmajo, nikto tu male auta neuraza, ja pojdem sto krat radsej za malym novsim autom jak za vylagrovanym starym prassatom z ktoreho na krizovatke vyleti kudol cierneho dymu pri kazdom pohynani, len tiez nariekanie majitelov malych aut na cokolvek co ma 2l motor je trochu odveci. Aj tak na cestach su najvacsim problemom samotni vodici a nie to na com jazdia.
0
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Máj 2018, 14:17

zase nekonecne temy. ja som mal 3dverovu Almeru 2.2 diesel - paradny motor, slapala ako hodinky, po meste, po dialnici bez problemov. Ale uz mala svoje roky, tak isla na odpocinok a teraz mam picanto 1.0 benzin. Trochu to chcelo pojazdit, ale v meste nevidim rozdiel medzi tymi dvomi autami. A kedze teraz je 99% mojich jazdy mesto, pripadne okolie, sem-tam dialnica, tak je uplne v pohode. Dokonca nemam pocit, ze ma extra vysoku spotrebu na dialnici, ale pravda je, ze kym s Almerou som isiel 150, s picantom idem 120.
Po meste mali oba vyssiu spotrebu, jedine minus vnimam velkost nadrze :) Spotrebu som nikdy pri autach neriesil, proste beriem to ako prostriedok na premiestnenie z bodu A do B a to stoji urcite peniaze.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa pajky » 09 Máj 2018, 15:18

Mal som stare male auticko 1.9tdi, to nepoznalo kopec, parada. Ale teda fakt bomba.
Teraz 1.9tdi pd spotreba v pohode.. 5-6,5L celkom ho vytacam.. Vykon tak akurat.
Kamos ma 1.2benzin a zere mu to aj travu okolo cesty.
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa AndiCibula » 09 Máj 2018, 15:20

Hopikmajo napísal:To co mne najviac prekaza je ako tu kazdy tie mensie auta uraza a nikdy by to nechcel.
Mne na tom nepríde nič divné, že nadávam na niečo, čo sa mi nepáči. Preto to logicky ani nebudem vlastnit niečo, čo sa mi nepáči. :D
A áno, skúšal som to. Sesternica má Peugeot 208 s 3valcom.
breta1 napísal:Já to vidím tak - kdyby většina lidí nad malými auty ohrnovala nos, no tak by je nekupovala.
Vačšina ľudí nerozumie technickej stránke veci. Preto som tu dal komentár o blbosti toho, kto to kúpi.

Ja pohŕdam 3valcom. Do malého ľahkého vozu sa dá spraviť aj kultivovanejší 4valec.

P208 je otrasný zážitok. Hrozný zvuk a rachot, vibrácie. Vždy sa z neho teším naspat do mojho Saxa.
1.1i HFX 44kW 4valec. Hmotnosť v techničáku 850kg. Dá sa ním zaparkovať úplne všade.
Akurát spotrebu neriešim, kamoš vraví, že s mojím jazdeckým štýlom to musí brať tak 10L. 8O

//V nedeľu som šiel z Prievidze do Brna a bral som jedného človeka. Pred jazdou som od červenej kontrolky natankoval za 20€. Po jazde som mal ručičku nádrže na asi 1/4. Počítať to nebudem, odhadujem to asi na 5-6.

///Ten moj motor HFX z rady PSA TU1 sa vyrábal nejak do roku 2009.
P208 sa robí aj so 4valcom.
Ale ak niekto túži po 3valci, tak prosím. :D Ja sa v takom aute vždy teším na koniec jazdy až vystúpim. :D
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa hpeter » 09 Máj 2018, 19:26

mato3000 napísal:
elmoto napísal: Nemusíte mať vôbec obavu z 1.2 L trojvalcov. Terajšia nová generácia s normou euro 6.1 musia mať už turbo benzíny tiež DPF alebo v PSA FAP filtre a 1.2L vytiahli na 145koni. Teším sa na ňu. Tie 1.2 L trojvalce sú neskutočne živé motory.
akú to bude mať životnosť _? :biggrin: živá je aj moja strunová kosačka, ale neočakávam od nej veľkú životnosť. A tiež si treba uvedomiť, že ak spravíš aj poriadny trojvalec, tak bude mať vážny problém a to je to, že bude montovaný do lacných áut. Teda bude musieť mať nízku cenu a teda bude ošúpaný ako banán pred krájaním. V plnej verzii si to auto nik nekúpi, pretože za tie prachy sú kúpia strednú triedu ... Ak by tam bol plnohodnotný motor, nebude tam výbava a ak bude, tak si to kúpi iba fanatik, alebo blázon ....

Takže teraz mi povedz, čo je ekologickejšie, to č vydrží 5 rokov, alebo to čo vydrží 15 ?
z tvojej diskusie chapem, ze podla teba cim viacej valcov = tym lepsia zivotnost
no napr majitelia niektorych (zase ma napadlo vw) napr touareg v10 tdi mali co sa tyka servisu a zivotnosti n€prij€mn€ bolesti hlavy.
tiez bolo nutne kvoli rozmerom motora, rozobrat predok auta, proste motor tam bol narvany a servisne zasahy boli dost priestorovo obmedzene. (dalsie €)

chlapi nic v zlom, ale tlacit ideu ze nemec=kvalita , to uz od 90tych rokov nie je v platnosti
semtam sa najde v diskusiach aj majitel "nepriestrelnej toyoty" ktory vzhladom na osobne skusenosti by uz dalsiu nepriestrelnu toyotu nekupil.
proste vsetko sa kazi ,ak ma clovek stastie. podla predsudkov alebo "jpp" sa neda rozhodovat
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa elmoto » 09 Máj 2018, 20:25

Mato3000 ty zijes vo svojom svete a realitu ze ludia maju napriklad na auto 10tisic neakceptujes a budes im tlacit do hlavy velke auto s motoriskom a oni aj tak umru na prechode alebo na chodniku ked pojdu peso a zabije ich velke auto suseda. Chod na cestu napriklad v Berline alebo v Parizi a zacni ratat kolko aut bude velkych a kolko malych. Nejako to nebude korespondovat s tvojou realitou. Kúpme si vsetci napriklad Ducato alebo Crafter ved obcas dva krat v zivote bude treba aj napríklad dlhy rebrík previezt.

Akceptuj uz ze su aj male auta s malimi motormi a proste budu a musia byt. Na keru rit budem mat v Clio benzin 3liter atmosfericky 6 valec s patricnou velkou 6-8 stupnovou automatom prevodovkou na cestou do obchodu a vozenie dochodcu doktorovi? Ked na to poprve nemam a odruhe moje vnimanie reality mi hovori o zbytocnosti. Tak uz cháp že aj taketo veci su a nie ze nechapes ako si to moze niekto kupit.
0
nie som tu

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes potešilo (3)

Príspevok od používateľa deepspace » 09 Máj 2018, 20:37

Mna nepotešila tato debata ;), ja mám dve auta, Ford Galaxy a Audi A3.. velké aj malé.. každé má svoje pre a proti.. napríklad nakladanie detskej sedačky a dietata do A3 je proti fordu fakt celkom opruz.. navyše Audina je benzin 1.6 a žerie v meste o liter viac ako 2.0 litrový naftak Ford.. ;), kolko ludí tolko chutí a debata o ničom ..ale nie to som chcel..

Dnes som rozchodil dalšieho krásavca do zbierky..škoda že fotka je otočená zas .. ;)
Prílohy
20180509_195544_001.jpg
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok