Zdroj mi mení fázy

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa jenda23 » 12 Mar 2019, 07:30

Protože se bude jednat o měnič s jednopolovým asymetrickým rekontrukčním filtrem a jedna strana je pak spínána přímo přes most k jednomu polu, druhá strana vede přes LC filtr který tvoří docela velkou impedanci. A asi se to pak už někudy protluče na kostru a kotli to stačí jako zemní spojení.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
11mh11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Aug 2021, 09:40

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa 11mh11 » 11 Aug 2021, 09:57

udelatko.jpg
Vlastnim UPS VOLT Polska 1000 cisty sinus a robi pri vypadku siete a nabehu z baterie to iste-faza sa zjavi napravo.
Ked som to pisal dodavatelovi,ze je to dokonca nebezpecne a mam s tym zalohovane aj veci ako solarne riadenie ci 3 cest.ventil tak najprv mesiac patrali ci to moze byt pravda a udajne dostali od vyrobcu informaciu,ze Ano robia to tieto Zalozaky.Tak mi poslali toto(vid.foto)udajne to treba strcit do vystupu UPS a vec to vyriesi.Daky medzikus s dakym odporom medzi nulakom a zemou.HAHAHAHA.Ved to by bola rana ked sa miesto nulaku na vystupe objavi faza a odpor ju stiahne do zeme.Idioti.Si asi robia srandu.Kym mas na ten zalozak napojene len cerpadlo tak je to v podstate jedno,ale ked na tom mas ako ja napojene kompletne riadenie kotolne tak je to pruser.Musel som vsetko za touto UPS v kotolni oddelit galvanicky od verejnej siete samostatnym malym rozvadzacom kde sa mi potom pri vypadku siete samozrejme zjavi na nulakovej zbernici faza.TAKZE POZOR NA TO-TIETO UPS TO SKUTOCNE ROBIA!
0

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa bibibo » 11 Aug 2021, 11:29

A nelezie ti nahodou z tej UPS v rezime baterii nahodou siet IT ?
0

Používateľov profilový obrázok
11mh11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Aug 2021, 09:40

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa 11mh11 » 11 Aug 2021, 12:28

Ziadna siet IT mam kompletnu novu elektroinstalaciu v prevedeni TN-S a ako elektrotechnik s 30r praxou o tom uz cosi viem akurat tragediou je,ze o tom nevedel Slovensky predajca tychto Sinus PRO zalozakov ktory ich predava uz roky a sami si to museli zistovat az Polsku u udajneho vyrobcu(Poliaci to asi nasledne zistovali u skutocneho vyrobcu v Čine),kde potvrdili moje tvrdenie,udajne je to bezna a normalna vec zvrtanie polov v zasuvke na vystupe u tychto zalozakov.Jedine zemniaci kolik ostava za kazdych okolnosti zemniacim kolikom...Mozno v polsku je to bezna vec rozhodne nie pre mna.Blbci.Dalsim hitom bolo co poslali vraj toto napravi tuto vyrobnu chybu-ma sa to zastrcit na vystup UPS.Esteze som to zo zvedavosti pred montazou rozobral.Uz by som mal vydrbanu elektriku az v HDS na stlpe a 250eurovy zalozak v prdeli.TAKZE VELKE BACHA NA ZAPOJENIE VYSTUPU LEN DVOJVODICOVYM PRIPOJENIM KDE SA PREPAJA NULAK SO ZEMOU!
NIKDY TO TAKTO NA VYSTUPE NEZAPAJAT!!!Mimochodom kupoval a montoval som uz 5 ci 6 tychto zalozakov od volne stojacich 500vky,800vky az po na stenu zavesne velke 1000ky a vsetky to robia-otacaju pri vypadku fazu s nulakom.Dalsia vec je skutocne realne zatazenie tychto zdrojov.Napr.pri 1000ke mam odskusane a v praxi zistene ze znesie realne 600W potom uz pise "pretazenie". China und Poland :agree:
1
Obrázok 1

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa bibibo » 11 Aug 2021, 13:12

Tak asi nemas skusenosti s UPS. Jednofazove UPS maju na vstupe rele, ktore v rezime z baterii oddeli N a L. Na vystupe mas siet IT. Sice tuto polsku UPS nepoznam, ale predpokladam, ze funguje rovnako ako ine UPS. uz som videl dost elektrikarov s dlhorocnou praxou, ktory nemali ziadnu skusenost s UPS a prave pripojenim jednofazovej UPS do rozvodu narobili tolko chyb, ze sa z toho nevedeli vymotat.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 11 Aug 2021, 13:39

No eate moze byt urcena pre francuzky trh ale tiez sa priklanam k tomu ze to vlastne bude it siet. 1000cka upska coho 1000VA samozrejme ze neutiahne 1000W.
Ked sme pri upskach hladam taku co by sa spustala ked je z nej urcity odber. Priklad mam pc zapojeny do ups. Pc je zapaty vypadne prud ups bude zalohovat. Pc je vypaty vypadne prud ups nebude zalohovat.
A su aj take co nezeru bez zataze s nabitymy baterkami? Priklad mam 1500va ups na vystupe nic baterky nabite a berie 30W.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
11mh11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Aug 2021, 09:40

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa 11mh11 » 11 Aug 2021, 20:29

Chlapci darmo tu mudrujete a navazate sa do mna ci mam skusenosti a s cim a o com...mam dost skusenosti aj s UPS na PC aj s HI-FI technikou ci autoelektronikou /silnoprud je pre mna o tri triedy nizssie/ale tu sa bavime o nie lacnom Zalozaku cisty Sinus urcenom vylucne pre cerpadla a riadenia kotolni, tym padom ma dake IT ci Titi Riti siete ani ine sracky nezaujimaju.Jednoducho to ma vyrobca v zaklade osetrit uz tak aby to nemenilo fazu s nulakom lebo to je zivotu nebezpecne a tym to pre mna konci.Po mojich debatach s bohuzial neznalymi SK predajcami uznali,ze to nieje jednoducho v poriadku.Co ani nieje!!!Pri trapnych UPS na PC kde klesne pri vypadku siete vystupne napatie na 190V a vydrzi to udrzat PC 10minut pri zivote a otoci to pritom fazu mi je u riti.Tym sa nezaoberam a to ani nebola tema...Ja som tu len odpovedal panovi co sa pytal ci je to normalne aj pri tychto Sinus Zalozakoch.NIE,NIEJE TO NORMALNE ALE DEJE SA TO-JE TO VYROBNA VADA A V ZAKLADE NEDOMYSLENA KONSTRUKCIA/opakujem nebavime sa o 40eurovych UPS pre trtkov na rychle ulozenie rozpisanych veci v PC/-bavime sa o zalozaku co vam ma podrzat riadenie kotolne,solaru,ventilov aj 5-6 hodin tak aby ani vase zeny,mamy ani vas nezabilo ked idete prilozit napr.do pece na tuhe palivo a neodpalilo 3 cestne ventily ci digit riadenia.Navyse mam informaciu,ze uz na tom vyrobca pracuje v konstrukcii aby toto v najnovsich modeloch uz bolo odstranane.KONECNE!!!!Finito k tejto teme Hoši.
0

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa bibibo » 11 Aug 2021, 20:54

Pocuj, ak mas 30 rocnu prax s elektrotechnikou, tak mas minimalne 48 rokov. To co si tu vsetko napisal su uplne jasne veci pre tych, ktori maju skusenosti so zaloznymi zdrojmi. Nie je to ziadne prekvapenie. Z tvojich prispevkov je vidiet, ze bud zavadzas o svoj praxi alebo jednoducho nemas sajnu o konstrukciach zaloznych zdrojov, nepoznas vystupny ucinnik, nepoznas multimeter s TrueRMS a takto by som mohol menovat dalej. Online UPS 1000VA za 250 EUR je lacna UPS. O tom svedci aj vystupny úcinnik. Vyrobca vobec nemusi nic riesit, pretoze UPS funguje spravne. To by mal samozrejme predajca vediet a patricne ti to vysvetlit.
Stava sa, ze ked je UPS v rezime online(siet), tak moze byt prehodene L a N. Toto vsak nie je proti ziadnej norme. No a z baterii je siet IT, tak ako som uz pisal. Snazim sa ti to tu vysvetlit, ale ty stale si ides po svojom.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
11mh11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Aug 2021, 09:40

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa 11mh11 » 11 Aug 2021, 21:05

ja neviem toto nieje podla mna daky adolescentny fejsbuk ani zoznamka azet...napisal som len svoju realnu skusenost na danu temu od praxe s tymito par haraburdami az po skutocnu skusenost s dodavatelom vcetne Polsko-Cinskeho vyrobcu.Len ako odpoved na temu.Za chuja kvoli tomu tu snad hadam teraz nebudem.Este len dodam pan Elektrotechnik.Skus s tymto zalozakom v praxi zalohovat 3 alebo 4 cestny ventil kotolne ktory ma system preklapania - Staly nulak a cez stykac faza L1 jeden kabel(prva poloha ventilu) alebo takisto faza L1 druhy kabel(druha poloha ventilu).Do toho mas v kotli na pevne palivo nalozene doplna na 80-90stupnov a vypadne siet-napajanie a faza sa zmeni zrazu na nulak.Co si myslis,ze urobi ten trojcestak?Napr ventily znackove a nie lacne Honeywell sa zachovaju tak ze sa v lepsom pripade len zvrtnu dokola a tym padom si mal stastie alebo sa zavru a nezareguju vobec a neurobia nic a v najhorsom pripade odide servo a ty vyletis do luftu aj s kotlom aj s domom aj so svojou starou ako Gagarin a zhori ti prdel uz v atmosfere.Cau
Nemudruj ked niesi v obraze.
0
Naposledy upravil/-a 11mh11 v 12 Aug 2021, 00:05, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Aug 2021, 22:26

Nuž darmo, 30 rokov je 30 rokov…
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 11 Aug 2021, 23:06

schvalne si skusim premerat moju ups. je to tiez cisty sinus, na obehove cerpadla. vykon neviem, ale 3 cerpadla+ riadiaciu jednotku to vedelo potiahnut celu noc a rano mala este dost kapacitu ( kupoval som, aby potiahla min. 5 hodin kym krb dohori a vychladne na bezpecnu teplotu).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
11mh11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Aug 2021, 09:40

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa 11mh11 » 12 Aug 2021, 00:08

to skus-premeraj a uvidis,ze sa nemylim.Drzim palce v bezpeci Vietnamskej elektroniky...pokial mas na tom zavesene len bezne obehove cerpadlo,tomu je to jedno.Horsie su servoventily a solarne riadenia pripadne riadenia peletovych ci splynovacich kotlov.Tie novsie to uz nezvladaju.Otacanie fazy s nulakom zvlada len pulzny alebo linearny zdroj ktoremu je to jedno ale nie digitalne riadenia co vypisu potom chybu napajania.
Tolko z praxe pani.
Uz len dodatok bavime sa od zaciatku konkretne o zalozakoch VOLT POLSKA Sinus PRO urcenych pre kotolne.A vadit ani znasat podryvacky sa mi skutocne nechce o niecom co mam v praxi vyskusane na minimalne 6 kusoch a zaroven potvrdene dodavatelom,ktory to preveroval aj u vyrobcu.Je to skratka nebezpecny problem a chalan co sa na to pytal pri zalozeni temy ma pravdu...Ja uz len dodam POZOR NA TO!a kvoli tomuto problemu ktoreho su si sami vedomi zatial vyvinuli toto(vid foto).Akurat sa to neda nikde zohnat.Mozno v Polsku...
snimka-obrazovky-2021-01-12-o-22.31.57.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Aug 2021, 09:12

Celý problém je v plynovom kotli.Prave kvôli snimacej a zapaľovacej elektrode musí byť dodržané štandardné zapojenie LaN, ináč to nefunguje,ale len u niektorých výrobcov.Preto na tej priloženej predlžovačke je zrejme otočená fáza,ale aj tak je to blbosť,lebo by to zase nefungovalo pri normálnom napájaní a obchádzalo by to UPS,takže ,,chujowina Poľska,,😊
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa bibibo » 15 Aug 2021, 12:33

5ko, mas pravdu, ze problem bude v kotli. Ale co ta tyka prehodenia L s N v rezime z baterii je nemozne. Tak ako pisal v roku 2019 jenda23 a breta1, tak na vystupe zalozneho zdroja je sustava iT. Taktiez predpokladam, ze odbornik s 30 rocnou praxou to meral s tlejvkovou skusackou a ta mu zasvietila. Vydedukoval, ze tam je faza. My vsak vieme, ze za za urcitych okolnosti tlejivka zasvieti aj tam, kde by sme to necakali.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa jezevec » 15 Aug 2021, 15:36

Mám takovou zkušenost nejen z tohoto fóra, že když nějaký nováček začne prskat kolem sebe, ohánět se svým vzděláním, praxí a že už zapojoval elektroniku v raketoplánu, a že mu ostatní nesahají ani po kotníky, dlouho tu nevydrží.
Skutečný odborník se pozná podle příspěvků a ne podle toho, co o sobě prohlašuje.
11mh11 vytáhl tohle tříleté vlákno aby se ukázal, jaký je odborník a přitom neví co je síť IT.
0

Používateľov profilový obrázok
josko158
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 07 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 32

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa josko158 » 15 Aug 2021, 18:10

Možno blbosť ale napadlo ma to pri čítaní tohto vlákna... Je síce staré ale možno to niekomu pomôže...
Čo tak snímať polohu fázy na výstupe a prehadzovať pracovné vodiče pomocou relé/stykače.
Je tam síce IT sieť, ale nemôže tá ups tým že je navrhnutá pre kotolne spájať pracovný/neutrálny vodič a ochranný vodič? A simulovať tak tns sieť práve kôli kotlom ?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Aug 2021, 19:20

Môže, kvôli tomu predsa tí idioti z poľska, čo nerozumejú UPS vyrobili predmetný prípravok na fotke.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Aug 2021, 19:45

Myslím že by to bolo zbytočné.Tie kotle majú tiež rozdelený Pe a N a niektoré pri prehodení L a N nefungujú.
Nikdy som nevidel konkrétnu schému automatiky kotla a ani tej zálohovacej UPS pre kotolne,pretože je to firemné top sekret, a je zázrak sa k niečomu takému dopracovať ani pre ervisnú zmluvnú firmu,tobôž nie pre verejnosť.Vždy sa museli meniť celé dosky./pravda,ak sa nejednalo o zjavnú vadnú súčiastku, ktorú nebol problém identifikovať a vymeniť,ale to už nemohlo byť v záruke a aj to už bol vždy risk/.Je to jednoducho dané obvodami tej ktorej auitomatiky kadial to spína zapalovacie trafo a sníma plameň a nikto nemal čas robiť reverz...hlavne ak sú tam zákaznícke obvody.Keď sa dali prívody správne tak to šlapalo a hotovo.
Neviem ako by sa dalo na výstupe UPS ,,určiť,, ktorý drôt bude fáza a ktorý nulák,kedže je to IT výstup.
Ako ju prinútiť, aby cez relé aj z meniča dodržala rozmiestnenie L N jednoducho sa to nedá podla mňa .Pokial ide zo siete,tak je to obyčajný bypas cez kontakty relé, kedy na výstupe zostáva fáza fázou a nulák nulákom, ale keď prepne na baterky,odpojí cez relé sieť a už je to samostatná jednotka.
Neviem, možno táram hlúposti a budem z a blbca , možno niekto to dokáže vysvetliť lepšie.

Práve som to otestoval na jednej UPS.Kým ide zo siete ,je vo všetkých výstupoch fáza na jednom kolíku a pri strčení tlejivkovej vadasky svietila.
Akonáhle som ju vypol zo siete,tak nesvietila v žiadnej dierke ani vlavo ani v pravo,pokial som meral len hrotom a prstom na vadaske.
Až keď som strčil do jednej dierky klinec a držal ho druhým prstom, tak sa rozsvietila tlejivka v lavej a tiež aj keď som to prehodil medzi sebou tak svietila v pravej zdierke,čo je logické,obvod som uzatváral cez seba .
Chcelo by to fakt zohnať schému od tých kotlových záložných zdrojov, ako je to tam ošetrené.
PS Poliak dá vyrobiť číňanovi aj kockatú gulu -ak zaplatíš. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa Amaterr » 15 Aug 2021, 20:38

takto to bolo do nedavno nakreslene na jednej krabicke , kym sa to pred casom nezosrotovalo :)
Prílohy
krom.jpg
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Zdroj mi mení fázy

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Aug 2021, 22:38

Mozno blbost, ale ked tak premyslam. Mam pure sinus UPS ku cerpadlam a riadeniu. Monitoruje mi vstup aj vystup + zobrazuje aktualne zatazenie.
Logicky by som tam necakal rele, ktore mi prepina siet/baterka, ale jednoducho vystupny obvod je stale rovnaky, a zo siete sa len nabija baterka. cize, vystup je stale rovnaky ale ked je pripojena do siete, tak PE je pripojeny na vstup. Ked vytiahnem privodny kabel, tak sa prerusi PE a vtedy to moze ukazovat nezmysly.
Vychadzam aj z toho, ze ked mi vypadne elektrina (teda privod je stale v zasuvke - PE je pripojeny), tak riadiacia jednotka ani len nezaregistruje nejaky vypadok, co by sa stalo, ak by to prepinalo relatko.
Tu sa stale bavia o tom, ze simuluju vypadok vytiahnutim privodneho kabla. Co takto simulovat vypadok vypnutim privodneho istica na vedeni. Ako by sa vtedy spraval vystup.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok