Aliexpress a clo

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa lucky62 » 27 Máj 2019, 09:03

Moja skúsenosť:
Pokiaľ je cena tovaru do tých 22 či 23€ (kedy sa neplatí clo ani DPH) tak je viacmenej jedno, kto je dopravca.
Ak je tovar drahší, ide na colné konanie a tam závisí od toho, aké poplatky si dopravca účtuje.

DHL má asi najvyšší poplatok - mne za vybavenie colného konania zaúčtovali 18€ (bolo to dávnejšie, kupoval som mechaniku na malú CNC mašinku). Zdôrazňujem, že to bol len poplatok za vybavenie - nie vyrubené clo ani DPH.

Najmenej si asi účtuje Slovenská pošta - cca 7€ - posielali avízo doporučeným listom. Ale už dávnejšie som nič nepreclieval, tak možno sa to zmenilo. Naviac, cez poštu mi často prešli bez colného konania aj veci presahujúce cenový limit.

Takže ak si objednávate zo štátu mimo EU tovar, ktorého cena presahuje 22€, dajte si pozor, cez ktorého prepravcu vám bude tovar zaslaný a dopredu si pozrite, aké poplatky si prepravca účtuje. Môže sa vám totiž stať, že poplatok dopravcovi bude omnoho vyšší ako samotné DPH/clo.
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa juraj77 » 03 Okt 2019, 19:28

Dnes mi prišiel balík z aliexpresu, platil som zaň 50 EUR, avšak na balíku je cena 5 dolárov :)
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Okt 2019, 19:34

toto maju colnici zmaknute. vedia, ze cinania davaju zamerne nizsie ceny. ale pokial to bolo len nieco male, tak to neriesia.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa amater63 » 03 Okt 2019, 19:44

Ale to jsi platil z učtu ne? Doprava jaká. Co jsi objednal ,pokud to není tajné.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Okt 2019, 19:47

Nechcem sa nikoho dotknúť, ale colníci nemajú skoro nič zmáknuté :D alebo ak áno tak nie všade. Keď nevedia čo načo slúži tak sa riadia jedine podľa ceny na zásielke. Alebo 48V 20Ah baterka za 300€ bola tiež len niečo malé, že som za ňu nič na colnici neplatil? :D
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa medved » 03 Okt 2019, 19:53

Kondenzátory z Ukrajiny za cca 80€, na balíku cena 10€ .. v pohode prešlo, ale žiadny kuriér, pošta z Ukrajiny.
FeelTech FY3200S generátor funkcií z Číny za cca 70€ taktiež v pohode prešlo (balík, ako krava, ale ľahký).
VN osciloskopická sonda z Číny za 50€ taktiež v pohode.
atď..

Ja som clo ešte nikdy neplatil :D
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Okt 2019, 21:33

Edgar napísal:Nechcem sa nikoho dotknúť, ale colníci nemajú skoro nič zmáknuté :D alebo ak áno tak nie všade. Keď nevedia čo načo slúži tak sa riadia jedine podľa ceny na zásielke. Alebo 48V 20Ah baterka za 300€ bola tiež len niečo malé, že som za ňu nič na colnici neplatil? :D
nebol to tovar s "TAX FREE"?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Okt 2019, 21:43

Netuším. Ale pri cene bolo napísané "commercial sample" a zaškrtnuté "gift"... A keby aj áno tak sa to myslí ako? Akože to clu a dani vôbec nepodlieha?
0

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa mclareniak » 04 Okt 2019, 06:33

Ja si osobne myslim, ze colnici zasielku preskenuju a ked zistia co tam je, tak pozeraju na napr. ali ze kolko to tam stoji. A podla toho sa rozhodnu ci to pustia, alebo ziadaju predlozit doklad o cene tovaru. Lebo raz sa mi stalo, ze kamarat cez moj ucet na mna nieco objednaval, lebo bol v zahranici a chcel aby mu to prislo sem a ja som to mal vyzdvihnut. No zastavili to na colnici. Lenze tam bol pouzity nejaky vianocny zlavovy kupon a teda cena bola nizsia ako 22€. Lenze ked som volal na colnicu, ze co vlastne chcu, tak mi povedali, ze sa to predava drahsie ako som uviedol cenu. Na tom co com im poslal nebolo totiz vidiet ten vianocny kupon. Ked som potom poslal doklad kde ho bolo vidiet v pohode to uz preslo.
Takze oni si porovnavaju cenu za aku sa to predava a aku clovek deklaruje.
Asi.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Milos66 » 04 Okt 2019, 07:08

DPH platis z ciastky, aka ti bola odratana z uctu. A ten vypis dokladujes colnej poste. To je vsetko, nic viac, nic menej. Je absolutne jedno, co ti Cinan napise na balik. Ak to skener odstavi, tak to musis riesit.
Dufam, ze si nikto nemysli, ze pri pocte niekolko 10 tisic balikov denne, co pridu na Slovensko tam sedi nejaky colnik a kuka do monitora. To by ich tam musela byt cela armada.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa milansprlak » 04 Okt 2019, 07:23

Myslím, že triedia podľa hmotnosti zasielky. Tie s nižšou hmotnosťou automatický puštajú ďalej a s vyššou to otvoria/preskenujú. Mne zatržali jednu zásielku, bol som osobne v Žiline na colnici, tak som colnikovi dal výpis z účtu a on si to aj vyhľadal na ebayi a podľa toho mi vyrátal dph. Tiež sa mi stalo, že mi zadržali multimeter, ktorý bol lacnejší ako 22€ tak som im poslal odkaz z ebayu bez výpisu z účtu a vpohode mi ho zaslali na adresu bezplatne.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa mirosne » 04 Okt 2019, 08:27

Je to zaujímavé,mne zastavili balík za 5 USD a požadovali zaplatiť clo aj daň.Po zdokladovaní sumy za balík sa na to vykašľali.Bola to doska PWM a na obálke bola tiež napísaná suma 5 USD.Pred cca mesiacom som objednával 17" dotykový LCD do noťasu za 360 USD.Na balíku bola uvedená suma 20 USD a prišlo to domov ako nič,bez colného konania. :pain:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa jezevec » 04 Okt 2019, 09:33

Hlavně se všude na netu rozepisujte jak vám prošlo dražší zboží z Číny bez cla.
Nebo si myslíte, že celníci nemají internet?
0

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa fractal » 04 Okt 2019, 10:01

Mne prichadza rocne 20-30 balikov z celeho sveta, skusenost je taka, ze ked je to nieco vacsie a tazsie tak s pravdepodobnostou 99.9% si colnici vyziadaju k tej zasielke info. V pripade ak to je nieco male a lahke tak je to opak, prejde aj ked je to nieco drahsie, samozrejme pokial na zasielke nie je uvedena realna cena. Ked uz si vyziadaju info tak musis zdokladovat cenu, napriklad dat vypis z uctu alebo PayPal, okrem toho musis vysvetlit co to je za tovar a uviest dovod nakupu, ci je to na osobne ucely alebo na podnikanie a pod. Takze ziadne take, ze ked colnici nevedia co to je tak sa riadia cenou na zasielke. Obcas sa ale stava, ze aj vacsie a drahsie veci pustia bez problemov, to je ale fakt len male percento a je to skor nahoda.
0
...live to fight another day...

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Edgar » 04 Okt 2019, 10:45

Ja som raz platil clo, za LM3886 ktoré som objednával s trafom dokopy za asi 50€. Debil Číňan napísal na zásielku nejak $45 ale tam bol len zosilňovač. Myslel som si že to išlo spolu tak som to neriešil, mailom som im poslal screenshot objednávky z Ali a aj transakciu z IB. Uznali mi to, platil som clo aj s poplatkom pošty 10€ ale bolo to počítané z celkovej hodnoty objednávky aj keď to malo byť počítané len z tých (vtedy) asi 26€... :oops: :x
0

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa fractal » 04 Okt 2019, 11:26

Si platil DPH, nie clo. Vsetky zasielky su oslobodene od cla pokial ich hodnota nepresahuje 150 Eur. A aj ked presahuje tak tovar nemusi mat dovozne clo, resp. mat ho vo vyske 1-2%. Ja na colnicu bezne chodim uz s vytlacenou prislusnou stranou colneho sadzobnika aby mi nenaratali na nejaky neidentifikovany colnikmi tovar clo z niecoho ineho. Pri drahsich nakupoch moze ist o celkom slusne peniaze.
0
...live to fight another day...

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Milos66 » 04 Okt 2019, 11:53

Edgar napísal: bolo to počítané z celkovej hodnoty objednávky aj keď to malo byť počítané len z tých (vtedy) asi 26€... :oops: :x
DPH sa vyratava z celkovej ciastky nakupu. Teda aj s postovneho atd. Zalezi zase len na vypise z uctu. Tam je to presne dane. 20% z celkovej ceny nakupu, co si zaplatil.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa Edgar » 04 Okt 2019, 13:41

fractal napísal:Si platil DPH, nie clo.
Pravda, sekol som sa :rolleyes:

Milos66 napísal: DPH sa vyratava z celkovej ciastky nakupu. Teda aj s postovneho atd. Zalezi zase len na vypise z uctu. Tam je to presne dane. 20% z celkovej ceny nakupu, co si zaplatil.
A čo že to bola celková čiastka nákupu keď to boli oddelené zásielky? Na AliExpresse môžeš naraz zaplatiť aj 10 vecí v hodnote aj 1000€ a bude to jedna transakcia, ale 10 zásielok. To potom budú počítať DPH/clo z 1000€ na zásielku s hodnotou 100€? Kus blbosť nie?
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa juraj77 » 04 Okt 2019, 16:11

amater63 napísal:Ale to jsi platil z učtu ne? Doprava jaká. Co jsi objednal ,pokud to není tajné.
platené cez kreditnú kartu a priniesla mi to poštárka ráno. Velkosť asi ako škatula od Granka
D6 jednoduchý frekvenčný analyzátor
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

maher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 593
Dátum registrácie: 10 Sep 2008, 00:00

Re: Aliexpress a clo

Príspevok od používateľa maher » 04 Okt 2019, 16:29

ono limit 22€ na bezplatný dovoz je mesačný, takže ak colníci zistia, že niekomu chodí priveľa balíkov, tak mu to zdania
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok