uv žiarivka

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

vinyl
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov

uv žiarivka

Príspevok od používateľa vinyl » 23 Feb 2009, 22:18

zdravim kupil som si uv ziarivku 26w celkom sranda ale tu nejde o to
mal som ju trosku zapnutu a teraz vecer ma boli jedno oko:-) myslite si ze uv ziarenie nieje to najlepsie pre oci? a myslite ze to je od tej uv ziarivky ?? lebo chodim aj po diskotekach a na kazdej diskoteke maju tie uvecka a vobec ma potom neboleli oci tak neviem no
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 23 Feb 2009, 22:21

trošku málo info...

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pawlo » 23 Feb 2009, 22:22

Áno UV žiarenie škodí oku - a môže ti oči poškodiť fakt nenávratne. Nie nadarmo sa v lete nosia slnečné okuliare s UV filtrom.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

vinyl
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa vinyl » 23 Feb 2009, 22:25

pawlo napísal:Áno UV žiarenie škodí oku - a môže ti oči poškodiť fakt nenávratne. Nie nadarmo sa v lete nosia slnečné okuliare s UV filtrom.

no sak jasne ale pochybujem zeby ziarivka vyzarovala take iste ziarenie ako slnko
0

vinyl
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa vinyl » 23 Feb 2009, 22:26

kofo napísal:trošku málo info...
a co by si este rad vedel??:-)
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pawlo » 23 Feb 2009, 22:26

vinyl napísal:no sak jasne ale pochybujem zeby ziarivka vyzarovala take iste ziarenie ako slnko
Vlnová dĺžka svetla je rovnaká - záleží už len od intenzity - táj e rozdielna.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 23 Feb 2009, 23:10

vinyl napísal:
kofo napísal:trošku málo info...
a co by si este rad vedel??:-)

asi či ešte vidiš :lol: možno by si mohol nabudúce zvárať bez okuliarov 8O návod máš vo filme ROMING ...... daj vediet ako to dopadlo :idea:
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 23 Feb 2009, 23:13

To sa nedá porovnať...
Zo slnka na nás "padá" obrovské spektrum žiarení...keď sa opaľujete tak na vás padá viac UV ako keď osvetcujete plošák fotocestou...

Zase nieje UV ako UV(iný rozsah vlnovej dĺžky)...v diskotékach majú UV v iných vlnových dĺžkach, len na elekt že ti svieti alkohol a biele veci čo máš na sebe...
Tá žiarivka nieje moc silná ale stačí to na to že ta s toho budú bolieť oči...buď rád že si sa nezobudil z buľvami jak orech.
Ak by si sa pozeral na nejakú dezinfekčnú UV výbojku dosť dlho( povedzme niekoľko minút a možno aj sekúnd) tak kľudne oslepneš...

Do žiariviek ktoré nemajú na skle luminoform(majú iba číre sklo) by som sa určite nepozeral.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
majki
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 664
Dátum registrácie: 09 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Košice
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa majki » 24 Feb 2009, 11:21

Ak by si sa pozeral na nejakú dezinfekčnú UV výbojku dosť dlho( povedzme niekoľko minút a možno aj sekúnd) tak kľudne oslepneš...

Do žiariviek ktoré nemajú na skle luminoform(majú iba číre sklo) by som sa určite nepozeral.[/quote]

Mame v pivnici dve take cire ja ze co to zrobi som si pripojil megmet som toocil svietilo ale oci a hlava ma tak boleli ze.......
netreba doma skusat
0
Nie som začiatočník ale ani pokročilý tak niečo medzi.

vinyl
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa vinyl » 24 Feb 2009, 13:25

Robio napísal:To sa nedá porovnať...
Zo slnka na nás "padá" obrovské spektrum žiarení...keď sa opaľujete tak na vás padá viac UV ako keď osvetcujete plošák fotocestou...

Zase nieje UV ako UV(iný rozsah vlnovej dĺžky)...v diskotékach majú UV v iných vlnových dĺžkach, len na elekt že ti svieti alkohol a biele veci čo máš na sebe...
Tá žiarivka nieje moc silná ale stačí to na to že ta s toho budú bolieť oči...buď rád že si sa nezobudil z buľvami jak orech.
Ak by si sa pozeral na nejakú dezinfekčnú UV výbojku dosť dlho( povedzme niekoľko minút a možno aj sekúnd) tak kľudne oslepneš...

Do žiariviek ktoré nemajú na skle luminoform(majú iba číre sklo) by som sa určite nepozeral.

no sak dobre suhlas ale ja mam doam ttaku ziarivku co ma na skle luminoflor nie je cira
0

Používateľov profilový obrázok
martin110r
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 27 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin110r » 24 Feb 2009, 14:29

mato3000 napísal:
vinyl napísal:
kofo napísal:trošku málo info...
a co by si este rad vedel??:-)

asi či ešte vidiš :lol: možno by si mohol nabudúce zvárať bez okuliarov 8O návod máš vo filme ROMING ...... daj vediet ako to dopadlo :idea:
all: Ospravedlňujem sa za OT.
mato3000: So zváraním bez okuliarov by som vedel povedať svoje :lol: . Som sa raz tak v lete učil zvárať. Vedel som, že sa do oblúku nesmiem pozerať, ale myslel som si, že nejakých 5 sekúnd mi neuškodí. Naozaj som sa do oblúku nepozeral viac, ako 5 sekúnd. Ani ma oči neboleli zo začiatku. Iba v noci som sa zobudil na nejakú hnusnú bolesť a zistil som, že od bolesti nedokážem otvoriť oči. Trvalo asi 4 hodiny, kým to prešlo. Od tej doby okuliare vždy poruke.
0
Všetko zlé je na niečo dobré.

Používateľov profilový obrázok
lato
Power user
Power user
Príspevky: 984
Dátum registrácie: 30 Nov 2008, 00:00
Vek: 70

Príspevok od používateľa lato » 24 Feb 2009, 20:13

Porovnávate neporovnateľné!. Zváračka s uvedenou UV žiarivkou (UVŽ) sa nedá porovnať. Neide o intenzitu , ale o určité úzke spektrum UVŽ, ktoré môže vyvolať fluoroscenciu v sietnici oka , a následne u niektorých bolesti hlavy. Zrak ti v nepoškodí. Ináč by už bola kopa slepých barmanov a barmaniek :) . Ale zas nikoho nenabádam, aby to skúšal ako v jednom filme kde chlapík pre stávku čumel hodinu do žiarovky!!! (a oči už nerozchodil :( )
0

Používateľov profilový obrázok
33zuli
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1424
Dátum registrácie: 23 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Blava, né??
Vek: 29

Príspevok od používateľa 33zuli » 24 Feb 2009, 20:36

mozno unava... kedy si siel spat?? :wink:
0

vinyl
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa vinyl » 24 Feb 2009, 20:56

33zuli napísal:mozno unava... kedy si siel spat?? :wink:
o12 vecer:-)
0

katka_18
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 17 Sep 2010, 00:00

Príspevok od používateľa katka_18 » 17 Sep 2010, 22:02

no podla toho aku si si kupil uv ziarivku .. kazdopadne to pre tvoje ocka nieje zdrave ... uv-a, uv-b su este poriadku a uv-c tu by som si ani nezapol v moej blizkosti
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 17 Sep 2010, 22:05

katka_18 napísal:no podla toho aku si si kupil uv ziarivku .. kazdopadne to pre tvoje ocka nieje zdrave ... uv-a, uv-b su este poriadku a uv-c tu by som si ani nezapol v moej blizkosti
Nezapol? Takže si jednoznačne muž. A reaguješ na viac ako rok starú tému...si jasný chlope :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
virus64
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 29 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Spisska Belá
Vek: 32

Príspevok od používateľa virus64 » 17 Sep 2010, 22:07

katka_18 napísal:no podla toho aku si si kupil uv ziarivku .. kazdopadne to pre tvoje ocka nieje zdrave ... uv-a, uv-b su este poriadku a uv-c tu by som si ani nezapol v moej blizkosti
katka_18 napísal:neviem ako to je teraz .. ale ked som bola JA na soc.. tak to bola vazne bieda aj hladiska organiacie ale hlavne co ma dojalo bola komisia ... lna nezaujmu a neodbornosti...
niečo mi tu nehraje :twisted: .... tranzvestit?

mr.mio niekto sa asi chce dostat na FTP :lol:
0
Píš ako počuješ, čítaj jak je napísané....

Napísať odpoveď