Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa remusator » 04 Jún 2020, 11:51

Deepspace,
v tom prípade odporúčam nalepovacie filcové podložky (pod nábytok/stoličku aby nedrala parkety) z ktoréhokoľvek hobby marketu.
Zväčša sa predávajú po sadách rôznych veľkostí a tvarov za pár drobných. V mojom sete bol aj štvorec 20x20cm z ktorého si nastrihám presne veľkosť akú potrebujem.

Mal som aj gumové nalepovacie krúžky, ale teraz si presne nespomeniem, zrejme zo železiarstva/elektroobchodu.

Príp, ak sa ti chce čakať, na ali nahoď klúčové slová "hp rubber feet".

Alebo jednoducho doplň/vymeň lep - odtrhni, lieh/ipa očisti, a daj sekunďák / obojstrannú pásku.

Inak pobavilo :D
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa jenda23 » 04 Jún 2020, 12:07

Dnešek je opravdu výživnej, šest hodin hledám proč mi nejede mašinka, všecko rozebraný. A pak okolojdoucí "metař" přijde s dotazem proč ten jeden jistič za rohem je spadlej a co se nestane...... jede :axe: :axe: na posranýho i hajzl spadne... :crying:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Jún 2020, 14:29

Deepspace
Skoč do obchodu s vodarinou a kúp gumené tesnesnenia do starých ventilov - polguľové - priemer asi 2 cm. To sa dá použiť ako nožičky na hocijakú skrinku 8)
Hmmm , ale to zas nebudú HP....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa deepspace » 04 Jún 2020, 15:13

Díky páni,

prdím na to, nebudem to riešiť,

Ináč niesu to klasické kruhové nožičky, ale poloblúkový gumenný pásik, čo ide po skoro celej dlžke spodného krytu..

Čínan to kupodivu nepredáva, našiel som ich u jednej USA firmy za 20 USD obidve .. :)

POdla toho čo som čítal na internete, je to typická bolesť týchto HPčiek, a u notebooku skoro za 2000E by som trocha rátal, že keď napíšem výrobcovi, tak mi tie dve poondiate gumičky rád pošle gratis, ale asi som naivný :)

Pozeral som aj servisný manuál, pri každej oprave (pod tými gumami sú skrutky) sa majú staré zahodit a nahradiť novými, tak by ich hádam mohli mať zopár v zásobe :thanks:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Jún 2020, 12:56

Mne odpadli ovalne nozicky z ASUSU. Bolo tam take presne ovalne miestecko pre ne. Tak som tam vedla toho miesta kde boli ovalne nalepil tie polgulove sekundovym lepidlom. Aj plast aj nozicky som umyl pred tym liehom. Drzi to tam ako svina.


Z aliexpress som si objednal multimeter 8 Aprila a este dnes 6 juna nic nedoslo. Ak dobre ratam tak to je 59 dni. Toto ma najviac hneva na zadarmo poste z ciny. :oops: Este je tu aj ta korona takze mozem cakat odhadjem mozno aj 90 dni.
Kym pride uz aj zabudnem ze som nieco kupil. Mozno som si mal kupit multimeter v lidl. Teraz ho mali (len ten nemeria teplotu)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Harchom23 » 06 Jún 2020, 14:15

to si mozno este pockas, mne vcera prisila I5 560m do stareho ntb, ktoru som objednal 2 marca :D
0

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa remusator » 06 Jún 2020, 19:14

romiadam napísal:Este je tu aj ta korona takze mozem cakat odhadjem mozno aj 90 dni.
Romiadam, ak sa ti to chce riesit, na mna skusali nieco podobne.

Seller mal 60 day delivery or full refund. Po 70 dnoch nic, balik svietil shipnuty pred 3 dnami (celkovo po 67d od objednavky).
Napisal som sellerovi, a ten ze mam cakat este dalsich 50 dni. Ono totiz niekde zhruba po 60 aliexpress zmenil Buyer protection policy na spominanych 90dni.
Dispute so screenshotom transakcie to vyriesil.
0

Používateľov profilový obrázok
feros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: okres Nitra

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa feros » 12 Jún 2020, 18:10

jaspravim.sk
jaspravim.sk funguje ako sprostredkovateľ, samy prácu nevykonávajú ani negarantujú
za svoje služby si berie poplatok, percentá ( u mňa 1,2% )
jaspravim.sk podľa svojich slov garantuje vrátenie peňazí
peniaze do 25E ale nevracia len prevedie na tvoj "účet" na jaspravim.sk a môžeš si kúpiť u nich ďalšiu službu
poplatok za sprostredkovanie nevracia aj keď je transakcia zrušená
je zakázaná akákoľvek komunikácia mimo jaspravim.sk

a čo tak malá konšpiračná teória
čo keď si spravím x účtov s cenou do cca 20E,
všetky tieto služby zlyhajú a objednávka bude zrušená,
jaspravim.sk zostanú poplatky a X x cca 20E,
ako zákazník sa nemáš čo sťažovať pretože VP si odsúhlasil,
jednotlivo to nieje ani na vyšetrovanie keďže ide o 20E

som blázon :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 12 Jún 2020, 19:02

Čisťťííí biiiznnííss, im nabehnú prachy a tebe krvný tlak. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa marioo » 12 Jún 2020, 20:21

feros: podla mna nedodali službu a vratiť musia.. to je na SOI ku.. trošku im pohorz media, TV, SOI... a hneď budeš mať naspäť svoje eura... ved ak si chcel nakupiť iba tú službu a ta je nedodana tak je to podvod. nevzdal by som sa len tak
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa zipaj » 12 Jún 2020, 21:38

bezdôvodné obohatenie
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

michal5u
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 19 Dec 2013, 14:50
Bydlisko: Telč
Vek: 33

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa michal5u » 12 Jún 2020, 22:48

Rušil jsem u kámoše elektriku ať může v klidu bourat dům, starej deskovej rozvaděč (el. měrová deska (J7K 24,7A+takovej ten starej německej prouďák s opadanejma štítkama) a 2 desky s jističema. Elměr zůstal (ani jsem nerozplombovával, bude přesun do novýho do fasády) a jednu desku jsem oškubal jen na kombi zásuvku (400V 32A 5p+230V) přes J7K 18A (recyklace toho co tam bylo). A když už jsem jen tak kontroloval jestli je všechno ok a chystal se balit cajk, tak jsem si nějak divně brnkl mezi fáze a vyrazil 2 nožovky v hdsce :pain: Dneska, v 8 večer :D Naštěstí Eoni během 15min od zavolání dojeli tak jsem si aspoň v klidu dobalil a vyšlo to akorát :)

PS: klobouk dolů chlapům co ty deskáče montovali, protože mě to teda úplně nechytlo...
Prílohy
Úplně origo stav jsem nevyfotil, ale taková ta klasika (V16M v krabičce co dům dal apod.)
Úplně origo stav jsem nevyfotil, ale taková ta klasika (V16M v krabičce co dům dal apod.)
IMG_1577.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa lh » 12 Jún 2020, 23:48

Po šiestich týždňoch čo je môj notebook v servise som tam dnes volal, pretože servis asi nemá kredit na telefón, a chalanisko mi povie, že na ňom robia testy :rolleyes: tak som nabral podozrenie, že či ho neposlali s posádkou SpaceX na testy na ISS :axe: .
0

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa vosa » 13 Jún 2020, 14:31

Ak je to reklamacia v zakonnej (2 rocnej) lehote, a predmetom reklamacie nieje prislusenstvo (napr. bateria), mali na to podla SOI, max 30 dni. Ak to prekrocili, mozes odstupit od zmluvy a predajca ti musi vratit peniaze...
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa lh » 13 Jún 2020, 19:45

Nie je to reklamácia, je to starší počítač. Spoločnosť má na stránke popísané, čo všetko dokážu, akí sú dobrí a tak... potom tam zanesieš comp a 6 týždňov diagnostikujú (alebo sa tam 6 týždňov vyleží). Keby sa aspoň ozvali, či je nejaký problém, alebo to nieje v ich silách opraviť. Preto som sa aj tu na fóre informoval na nejaké referencie od ľudí, ale nič som nezistil, tak som to riskol a spoľahol sa na stránky servisu.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 13 Jún 2020, 23:03

ja sa riadim heslom, ak sa do tyzdna nedaju vediet co s tym je, tak beriem zariadenie naspat. samotna oprava uz moze trvat dlhsie, viem, ze obcas je problem najst nd. ale vyjadrenie co asi je problem a ci, a za kolko zhruba vedia opravit by mali vediet do par dni
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 16 Jún 2020, 14:06

Jednemu uzivatelovi tu z fora som mal vycita zo Zip diskiet. Vybral som externu mechaniku, pripojil zdroj, vsetko prebehlo v pohode. Data dorucene. Potom som mal o daky tyzden diskety formatovat. Pripojil som ZIP mechaniku opat k NB, Zip mechaniku nevidel (externa, cez LPT, takze celkom rarita).
Mechanika ma dve led, jedna power, druha data. Po pripojeni zdroja, obe svietili, disketu zobralo, ale von nechcela. Tak nezostavalo nic ine, nez rozobrat mechaniku. Disketa sla vonku po uvolneni mechanickej poistky celkom lahko, no mechanika stale mrtva. Necudo, napajacie napatie bolo len 3,9V (namiesto 5V) aj ked zdroj naprazdno (50 Hz trafo, usmenrnovac a trojtranzistorovy seriovy stabilizator) 5V daval. Pri napajani z ineho zdroja sa sice uz sprava lepsie (svieti len zelena, oranzova blikne, pocut pokus o roztocenie diskety, no posun hlav nefunguje, da sa vyhodit disketa cez tlacitko), ale disketu nenancita. Asi je ten poondeny zdroj zaskodil. Skoda, ozaj to bola celkom rarita; externa 100M Zip cez LPT :-(
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa deepspace » 16 Jún 2020, 16:16

Miroja .., to je fakt škoda.., myslíš že by sa nedala spraviť ?
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 16 Jún 2020, 18:36

Este som ju ani nehodil do kosa ani definitivne nezmieril. Skusim asi najskor pozriet ten zdroj.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Jún 2020, 10:11

Keď chcete prebrať zásielku, ale kuriérovi skape terminál.

Teda, no neviem či sa môže tak pokaziť terminál, že začne bezdôvodne písať tamper detected.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok