Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Nov 2020, 09:12

medved: mozno, ale ked hladas baterku do monitora dychu, a potrebujes to dost surne, a jedine stranky, kde tu baterku najdes je amazon, ebay, farnell a tme... a z toho jedine rozumne ti vychadza tme. V datarte, okay, nay pozerali na tu baterku ako na zjavenie, ked som tam bol.
Proste nahoda/nenahoda ja sa riadim tym, ze ak ma niekto sklame, tak tam koncim
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Wicker » 19 Nov 2020, 09:26

Dnes sa pán operátor z GME odhodlal zdvihnúť telefón, takže 10 dní od objednávky a objednávky sa zasekla niekde medzi ČR a SK, nevie presne povedať, kedy to príde na SK, ale vraj každým dňom, no že by aspoň zavolali, či mejl poslali, to nie.

Už viem prečo som sa na nich vysral.
1
Obrázok 1

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 19 Nov 2020, 09:39

Ja mám dobré skúsenosti mouser, farnell aj to tme.

TME za 4 dni skôr už doma. Farnell podobne. Mouser sa mi páči, že pri väčšej objednávke vybavia a zaplatia colníkov, takže ani nezaváži, že to ide z USA.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Mek » 19 Nov 2020, 21:31

Posledny asi rok TME dorucuje za dva dni, aj ked zvolim Economy variantu, kde je doba dodania 4 dni. Tak to vzdy potesi. No na druhej strane, posledne moje dve objednavky neobsahovali jednu polozku - raz kondiky (platbu za ne mi po par dnoch sami vratili na paypal), a druhy krat operaky (tie svietili v Nedodanych polozkach, a musel som ich kontaktovat aby to zrusili a vratili peniaze, inac by sa to asi snazili dodat ked ich znova naskladnia). Vychadza mi z toho, ze maju asi trochu bordel v skladovom systeme, lebo ked som tie veci objednaval, boli na sklade. Inac som s TME nikdy problemy nemal. Dokonca aj tovar na reklamaciu som dorucil osobne, kedze sidlia par ulic od miesta, kde robim. Info o stave objednavky posielaju vzdy, tu muselo ist o nejaky problem medzi nebom a zemou.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa remusator » 27 Nov 2020, 15:55

Ak by niekoho lákalo, nekupovať.

Obrázok
https://www.aliexpress.com/item/32580480645.html

Odhliadnuc od toho, že drôtiky na tom sú tenšie ako na peckových sluchadlách z lietadla - nevhodné pre vysokoprúdové aplikácie s 18650, cín ich nezmáča ani po ošetrení kolofóniou, fluxom, ničím.

Postupne som scvakal drôtik asi na 2cm, ako som sa to snažil zapájkovať. Keď nevydalo, chcel som priletovať vlastný káblik priamo na póly. Tie sa ale samozrejme uvolnili z toho blato plastu.

V neposlednom rade tam baterka ide tak ztuha, že budete radi ak nepretrhnete wrapper už pri vkladaní.

Asi som mal smolu, od toho istého výrobcu som bral slot na 4xAA a ten šiel bez najmenšieho problému.
0

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Andrej152 » 02 Dec 2020, 12:38

Andrej152 napísal:
16 Nov 2020, 09:59
mna postupne ale uz poriadne zacinaju srat cudzie cisla .. len dnes rano jedno z neviem jakej :butthead: a z nemecka a tak klasicky 2x z slovenskeho cisla "technicka podpora microsoftu" ..... :evil:
tyzden klud, a je to tu zas. len dnes 2x zahranicne cislo a 3x slovenske

pekne od neho, ked som mu povedal ze ma ist do **** tak to v celku rychlo pochopil... hroza toto

edit:

interesting . zasa volal , poslal som ho niekde a povedal mu nech nevola .........
odpoved : i will call you again and again RIGHT?
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 02 Dec 2020, 13:54

Ved si ich blokuj, nemajú neobmedzeno čisel a budeš mat pokoj kym ai nenakupia druhe zablokuješ aj tie a zasa.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Andrej152 » 02 Dec 2020, 14:55

praveze stale volaju z inych cisel slovenskych / zahranicnych :( takze blokovanie nema moc vyznam
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Dec 2020, 18:38

Len aby to nebolo tak, ako dnes u nás :lol:
Manželka sa posťažovala, že už má 7 zmeškaných hovorov z neznámeho čísla...
Bol to kuriér GLS a doniesol jej Ježiška. Našťastie som ho ešte stihol v meste :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Dec 2020, 20:58

A prečo si Ježiškovi dal jej číslo a nie tvoje,keď si jej niečo objednal?Mal si mu to teda aspoň pošuškať. :D

Ale s tými volaniami ,či oznámeniami o doručení zásielok sa roztrhlo vrece a tiež ma to vytáča,hovoria o tom aj v rozhlase aj telke, aby to ludia neotvárali.Oni počítajú s tým, že teraz pred Vianocami je vela objednávok a niekto sa dá nachytať, no akurát namiesto prekvapenia pod stromčekom , zistí prekvapenie na účte. :mrgreen:
Okrem toho ma nas...lo, že nová sedačka z ASKO Nábytku za 550€ po rozbalení bola zjavne asi už niekde vystavená, lebo javila známky opotrebovania v mieste zásuvného rozťahovacieho segmentu z odratými plôškami na tapacírungu,takže som si patrične tvrdo vylial srdce na ich linke s ,, nahrávaním hovoru,, nech
si nemyslia, že slovač musí kúpiť všetko ,čo nechcú už pomaly ani v Somálsku, hlavne že v obchodných podmienkach zmluvy je uvedené, že zákazník si má pri preberaní tovar rozbaliť a skontrolovať, ale ak ho chce reklamovať, musí ho vrátiť v pôvodnom stave zabalený. :mrgreen:
Neviem si predstaviť, že ak kúpim konzervu, a po otvorení mi ostrieka plafón a chcem ju reklamovať, nepochopím, ako ju mám dať do pôvodného stavu , aby mi uznali reklamáciu? Asi ju musím natlakovať kompresorom a zaletovať dierku.Len neviem, či uznajú, že tam už nie je pôvodný skazený smrad čo tam bol. :D
Naposledy sa mi to stalo v Metre s huspeninovým balíčkom,čo smrdel ako vyhrabaný dinosaurus na pláži, ku ktorému sa neodvážil pričuchnúť ani ten zamestnanec. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Wicker » 03 Dec 2020, 08:02

Nám takto prišla chladnička za tiež nemali sumu. Nebol som doma, povedal som mladej nech to skontroluje, no nevšimla si pretrhnutý igelit na vrchu. Po príchode domov a kontrole som to objavil a po čiastočnom odhalení sa ukázalo, že sú dvere tuknute, preliacene a skrabnute do živého. Povedal som jej nech tam zavolá na druhý deň. Pravdaže ju odbili. Tak som zavolal ja, výhovorky, že to nie, že to oni neoskreli, v aute nepadla pri prevoze. Vravím tak už od vás išla poškodená, nie to nie oni to majú na kamere. Vravím dobre, sadám do auta, idem do predajne a chcem vidieť záznam. Zrazu dobre, nehnevajte sa, posielame druhú, túto odvezieme. Zrazu aký milí 😁
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pablox » 03 Dec 2020, 18:00

My sme takto s otcom vytrepali na 3. poschodie novú práčku, ktorá nemala poškodený obal a po rozbalení bol prasknutý vrchný kryt...takze ju zniesť dole, zaniesť do predajne a vybrať inú, ktorú som si skontroloval...

Dnes mňa aj ostatných susedov naštvali elektrikári - v zime robia odstávku v trafostanici od 8:00 až doteraz nám ešte elektrika nejde. Doma zima, kopa rodín s malými deťmi, nejde kúrenie, tuv, svietim baterkami a vodu hrejem na plynovej bombe. Chápem, že odstávky sú potrebné ale nechápem logiku, že to robia v zime keď treba kúriť a je skoro tma...čo z toho, že to dali vedieť mesiac dopredu, asi si myslia, že si tu dá každý centrálu...
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa djwiktor » 03 Dec 2020, 23:07

Ta odstavka daka globalna ci co? Ja som dnes zkrz toho siel s chumelici a poladovici radsej do roboty lebo u nas dali avizo a odstavili od 8:00 do 15:00 tak reku nebudem tu po tme a v zime (mam elektricke kurenie).
Tiez som nepochopil co riesili, ked trafacku mame rok staru(novu) a sme na nej jedine 3 domy.(lebo sme mimo obce na samote)
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pablox » 04 Dec 2020, 10:06

Lokálna, prerábali trafostanicu - aspoň čo som videl z diaľky + menili káble, niečo tam sekali. Moc som sa tam nechcel motať, len som z okna sledoval postup prác. Ale o hubu, hlavne v zime.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Dec 2020, 16:44

Zvoní sused o polnoci okolitým susedom a pýta sa: ,, došiel mi dom aRUM, tak chcem len vedieť, či je porucha iba u mňa ,alebo v celom baráku. :D
Pred pol rokom tiež strelilo neďaleké trafo a musel som v noci o pol druhej naklusať do roboty a otvoriť im našu trafostanicu,lebo potrebovali presmerovať napájania ulíc a iba ja mám,, klúče od miešačky,,. :mrgreen:
Kým skončili, už sa mi ani neoplatilo chodiť domov, ostal som rovno v robote. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Evzenko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21 Mar 2016, 20:29
Bydlisko: LV
Vek: 46

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Evzenko » 16 Dec 2020, 14:25

Včera večer sa mi zdalo, že niečo strelilo. V kuchyni preblikavali LED pásy. Už sa mi nechcelo. Ráno pásy normálne svietia. Teraz so pre istotu zobral dolu digestor, že pozriem zdroj. 2 strelené kondy a jedna dióda. Ale svietilo.
IMG_20201216_140842572.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Dec 2020, 14:43

Čiže sa zbytočné kurvítka odhalili samé. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 16 Dec 2020, 15:58

Včera sa mi do spotify prihlásil niekto z Nemecka tak som si zmenil heslo. Dnes mi došiel mail že mi zmenili heslo a musel som si ho znova zmeniť. Niekto niečo skúša aj ked neviem čo by mal zo Spotify účtu.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa jezevec » 16 Dec 2020, 17:20

Evzenko napísal:
16 Dec 2020, 14:25
Včera večer sa mi zdalo, že niečo strelilo. V kuchyni preblikavali LED pásy. Už sa mi nechcelo. Ráno pásy normálne svietia. Teraz so pre istotu zobral dolu digestor, že pozriem zdroj. 2 strelené kondy a jedna dióda.
Ten zdroj je evidentně poddimenzovaný a navíc blbě umístěný, takže je špatně chlazený. Tak se nediv, že se šprajcuje...
0

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa odaros » 02 Jan 2021, 08:52

Na TV JOJ mám obľúbenú reláciu, Na chalupe, asi pred dvoma týždňami tam prezentovali ako si urobiť vykurovanie pomocou infra panelov, celkom dobrý nápad na temperovanie, sám o tom uvažujem, že si to na chalupe spravím, akurát ma nasralo, že to dávajú ako návod pre laikov, ako si to ľahko môže každý sám urobiť, vrátene inštalácie prívodov. Som zvedavý, či si JOJ-ka zoberie na zodpovednosť prípadný úraz alebo škodu?!
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok