Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

vikrampaul93
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05 Júl 2021, 09:30

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa vikrampaul93 » 05 Júl 2021, 10:18

Všetkým svätým aj Talianom sa muselo riadne čkať, tak som ich pospomínal. :mrgreen: Pre takú sprostosť,ktorú som vlastne ani nemal rozoberať,lebo mi to aj tak nepomohlo,ma tá robota trvala trikrát tolko.No čo, aspoň som si nafotil ako to tam vyzerá a možno sa mi to niekedy ešte zíde. :wink: :wink: mobdro
0
Naposledy upravil/-a vikrampaul93 v 24 Aug 2021, 12:11, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pablox » 16 Júl 2021, 20:17

Svokrovci kúpili na chalupu túto vodnú hmlu https://www.lidl-shop.sk/p/parkside-chl ... p100326477

Tak som sa dal do toho poskladať to so slovami - ved je to pre cvičené opice, za 15 minút nemám čo robiť..
Po montáži a pusteni vody sa hmla nekonala ale len cícerky vody z jednotlivých trysiek...voda v poriadku, tak som začal medzi sebou prehadzovať tie kovové šróbovacie trysky, či to nie je nimi. Až potom som si všimol, že každé plastové teleso pre trysky ma číslo od 1 do 10. Ale trysky som už mal pomiešané a všimol som si, že každá má iný priemer dierky na konci. Voľným okom som ich ako tak zoradil, aby fungovalo aspoň 6ks z 10. Takže z triviálnej montáže na 15min bolo tri hodiny prplačky. Voľným okom sa nedali dobre rozoznať tak malé rozdiely v priemeroch trysiek...

A teraz podstatná vec - nikde v návode nie je uvedené, že trysky treba na hadičku zapojiť v nejakom oradi, aby bol rozložený tlak vody a robilo to hmlu miesto síkania. Návod som samozrejme čítal až keď mi to nefungovalo :D
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa jukov » 16 Júl 2021, 21:15

Super, že si sa podelil o skúsenosť. Ďakujem.
Zajtra pôjdem prehadzovať a pripájať trysky a možno v správnom poradí pôjdu všetky.
Ja som ich momentálne zredukoval na 4ks v domnení, že mám slabý tlak vody. Potom to išlo.
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pablox » 16 Júl 2021, 22:52

Tlak vody tomu až tak nevadil, mal som to napájané z okruhu darlinga, kde kolíše tlak v rozmedzí 1-3bar a okrem sily hmly to nerobilo nejaké veľké zmeny.
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Júl 2021, 22:48

Ja mám také isté a žiadne poradie tam nie je.tiez som špekuloval prečo to cvrlika všelijako, kým som nezistil, že sú iba zavreté trysky a keď som ich povolil, tak sa dali naštelovat na hmlu.Akurat treba poriadne zacvaknut tie Tčka na hadičky,lebo to potom netesni.
Na fotke to nevidno,ale video neprejde.
Zavesil som to v Al Učku na stožiar a pripojil na kohútik.Žiadne tlaky netreba riešiť, všetky trysky sú rovnaké.
Prílohy
IMG_20210706_162141.jpg
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 18 Júl 2021, 22:53, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Júl 2021, 22:53

Načo je vlastne taká hmla dobrá?
Na jednej strane chápem, že vlhký vzduch sa dobre dýcha, ale na druhej strane zvyšovanie vlhkosti pridáva na pocitovej teplote. Môžete si to všimnúť aj vonku, keď je vysoký tlak vodnej pary a je nepríjěne dusno, hoci teplota nemusí byť vysoko. Stačí, že je vonku 30. Kdežto naopak, keď bola v Nitre tá horúčava (38), tak bolo relatívne sucho a v tieni bolo príjemnejšie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Júl 2021, 23:00

Marketingový oblb,je to efektné,ale neefektívne,hlavne že sa to deťom páči. :wink: ju
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Júl 2021, 23:39

Akože zapnúť to a ísť pod to, nechať sa orosiť - to áno. Proti tomu naozaj nič nemám. Ale nechať to zapnuté len tak a obďaleč sedieť, to je nezmysel. No ale keď sa to vnúčikom páči, tak nie je čo riešiť ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Atlan » 19 Júl 2021, 05:35

Drakoush napísal:
18 Júl 2021, 22:53
Načo je vlastne taká hmla dobrá?
Na jednej strane chápem, že vlhký vzduch sa dobre dýcha, ale na druhej strane zvyšovanie vlhkosti pridáva na pocitovej teplote. Môžete si to všimnúť aj vonku, keď je vysoký tlak vodnej pary a je nepríjěne dusno, hoci teplota nemusí byť vysoko. Stačí, že je vonku 30. Kdežto naopak, keď bola v Nitre tá horúčava (38), tak bolo relatívne sucho a v tieni bolo príjemnejšie.
Voda sa odparuje a tym znizuje teplotu vzduchu, navyse ak to napojis z rozvodu vody tam je zvycajne 8 az 15st voda,tak ze chladi sama o sebe. Teda ak sa cestou nezohreje.
Inak si este nevidel klimu s nizkou spotrebou v kamione? Na sietku je rozprasovana voda a ventilator cez to prefukuje vzduch. Tym dojde k schladeniu vzduchu, nema to velku spotrebu takze nevybijes cez noc baterky na kamione. Zasebani velku ucinnost ale v noci to ppstacuje.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Júl 2021, 06:49

Toto na fotke nevidno , hneď vedľa.
Prílohy
IMG_20210619_142609.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pablox » 03 Nov 2021, 20:34

Dnes som sa pridal k hrdým majiteľov áut z druhej ruky (od spoľahlivého známeho), ktorí si po pár rokoch pri väčšom servise trieskajú hlavu o stenu.

Pri 340000km som dal vymeniť rozvody, prvá výmena bola pri 180000 (aspoň tak to bolo v nemeckej servisnej knižke). Po rozobratí mechanik zistil, že je tam ešte pôvodný rozvodový remeň. Takže tento si odkrútil dvojnásobok,

Ďalšia dobrá správa bola, že pri prezúvaní sme zistili prasknutú pružinu vpredu (našťastie nepraskla tak, že by trafila koleso a hlavne za jazdy). Pred rokom som menil zadné, teraz si ma počkali predné.

No a nakoniec ma dorazil otázkou, či som nemal problém pri EK, lebo auto má vyrezaný DPF filter (nie mnou, ale bývalým majiteľom). Auto má 11 rokov, pred 2 rokmi som s EK nemal problém, teraz uvidíme.

Takže pekný deň, ale zas auto jazdí bez problémov vyše 3 rokov...
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 30 Nov 2021, 21:23

Minule som prešiel na spravcu hesiel KeePass a som spokojny. Len to ma jednu nevyhodu nieje to stavane na ludsku chybu. Heslo vam to vygeneruje v sile akej si nastavite to len skopirujete a hotovo. Lenze asi som zle akopiroval nedal si pozor a teraz sa neviem dostat do svetelektra uctu. Chyba este je ze to mam na emaily ktory uz asi neexistuje. Tak som zatial prihlaseny na mobile ale z pc sa sem uz nedostanem pisal som zawinowi snad pomoze. Nahnevala ma moja nepozornost pri zmene hesla ale tak mozem si zato sam. Dokonca je v keepass aj historia kde som mal pre svetelektro dalsie 3 hesla a ani jedno neslo. Ktovie co som tam skopiroval :pain:
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Radus » 07 Dec 2021, 08:10

Na miesto bydliska mi prišiel doporučený dopis od OR PZ. Keďže sa tam nezdržujem a nikomu to nechceli dať (ani rodine) tak dopis ostal na miestnej pošte... na konci sveta :)
SP ponúka možnosť preposlania, aj keď za 5Ečok, tak som ju využil. Na moje prekvapenie som dopis našiel hodený v schránke, a v ňom občiansky preukaz (bez fotky)...čo dodať, ešte že som neplatil poplatok :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Dec 2021, 10:00

Raduz: to je v pohode. manzelka si dala platenu sluzbu, uz neviem presny nazov, ale vsetky zasielky pre nu mali koncit na poste. Lebo uz na tej adrese nebyvala. Dopadlo to tak, ze aj po viacerych staznostiach jej stale dorucovali tam postu a len parkrat zasielky ostali na poste.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

mitomito
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mitomito » 22 Dec 2021, 09:11

Ahojte,
včera som bol poprosený kamarátom skontrolovať zásuvku na rekonštruovanom byte lebo vraj kope nová trúba plynára .. Jednalo sa o rekonštruovaný byt údajne profi elektrikárom... To čo ma čakalo tak to bolo aj na mňa dosť ..

Kolík pri meraní vykazoval že je nepripojený ale fyzicky bol ž/z zapojený. Následne som otvoril rozvádzač a zistil že celá PEN (PE? veď vidím RCD) časť bola neprepojená s inštaláciou - "v lufte", cez LAN kábel poslaná fáza 230V na vonkajší panelákový zvonček :? (vyzerá že radšej aj bez toho biedne zapojeného RCD - asi vybavoval..) Zásuvky všetky okrem dvoch ani kolík nepripojený vôbec a v tých dvoch vlastne boli kolíky iba prepojené s ostatnými ŽZ "v lufte".

Aby som to uviedol na pravú mieru toto bola už ukončená práce tohto profi elektrikára.

Zavolal som tomuto odborníkovi a začal "mlieť" že šli do bytu len dva dráty tak predsa to sa inak nedá, (ten spoj Al -Cu ktorý je radšej už za vstavanou skriňou nedostupný - verím že je profesionálne vyhotovený :confused: ) že to sa nedá zapojiť keď polka inštalácie ostala v HLINÍKU ! (zabiť) dvojvodičová a to sa nedá aby bolo aj aj (myslel asi TNC a TNS) tak kolíky radšej nezapájal a 230V na zvonček to nie je možné ale ak áno tak asi aj hej no.. Rozhovor bol dlhší a okrem nárastu môjho krvného tlaku a bolesti hlavy som zistil že musím volať s obuvníkom a ide o vtip že je to profi elektrikár pracujúci v DE ..


ObrázokObrázok

Musím to ísť dať dokopy "lebo kamarátka" a nemám chuť do toho keďže bez kompletného rozbitia už to nebude nikdy dobre .. :-( Ja by som takýchto ch*jov bil fakt ..

Otvorím fľašu cez sviatky od jedu ... :-D :drinkers: :drinkers:
0

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa kapor » 22 Dec 2021, 09:59

Meravý by mal radosť.....
0
Naposledy upravil/-a kapor v 22 Dec 2021, 10:16, upravené celkom 1 krát.
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

Používateľov profilový obrázok
kapor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 08 Nov 2012, 08:09
Bydlisko: Pri Trnave

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa kapor » 22 Dec 2021, 10:15

pablox napísal:
03 Nov 2021, 20:34


Ďalšia dobrá správa bola, že pri prezúvaní sme zistili prasknutú pružinu vpredu .......
Nazdar,
Ja som bol včera na STK, prasknuté oba stabilizátory na predných kolesách..... A keď som sa pýtal, ako som to mal zistiť, tak odpoveď bola, že keby som chodil do prudkých zákrut ako blázon, určite to zistím :roll: :roll: :roll:
0
Pochopený omyl je cennejší, ako vlastná pravda vedúca do slepej uličky.........

mitomito
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mitomito » 22 Dec 2021, 13:08

Ja som raz zistil že práchnivé lano nájdené vedľa cesty "neudrží kamióny" ako bol býval vyslovil moj brat a tak sme šli nad slušnú roklinu kde stál strom, uviazal som lano a dosku aby sa dalo sadnúť. Po prvom nesmelom pokuse ma lano udržalo a zdvihnutou pravačkou som bratov a kamoša odbil "ešte idem raz ja!". Nacúval čo to dalo, rozbehol sa a zakričal "ooliolieee" ..
.. to "..lieeeee" som už letel ponad macholky stromov pod sebou a odtrhnuté lano stále držajúc v rukách ktoré sa trepotalo ako had. Nepustil som ho. Nejakým zázrakom som dopadol medzi balvany na trávu a tak prudký breh že mi len vyrazilo dych a mal som na chrbte a riti asi 2 kg trávnika nalepeného po tom ako som sa šmýkal slušný kus a pooral zeminu ...
Chalani dobehli po pár minutách pod roklinu zo slzami v očiach že je po mne a ked zistili že žijem mali slzy v očiach od smiechu ... (no klasické detstvo pred /a/sociálnymi sieťami hh)

Neviem prečo mi to napadlo pri tej hláške z STK o vyskúšaní chybnej pružiny v zákrute.. :-)
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa daqq » 28 Jan 2022, 22:22

0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Marek1975 » 28 Jan 2022, 23:35

Ja mám takýto digitrom a o ňom viem, že je jediný :)
obrázok.png
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok