Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Jan 2023, 14:16

III. pilier sa dal do určitého roku vyberať ako z vkladnej knižky - ale len vklad zamestnanca, zamestnávateľov vklad točili na "burzách"...ono by to nevadilo, keby nebola umelo vyvolaná táto kríza...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 29 Jan 2023, 16:35

...za rok 2022 som prišiel o všetko a ešte poplatok za vedenie úctu 180€.
Tiež hovorím, že žiadna firma mi nebude zveľaďovať moje vklady, len ma ošklbe, niečo tam mam naviac a v marci beztak končím. Ale chystám sa tam len s tabletkou pod jazyk....
Ja mam pôvodnú zmluvu, mal by som vybrať polovicu a ostatne v splátkach, ale oni si môžu vymyslieť aj svoje pravidla, uvidíme...
To 5ko: nemám žiadne poistky.
Toto sa videlo byt výhodne, keď ti zamestnávateľ prispel koľko si vložil ty, ale už to obmedzili. Všetky tieto "podvody" fungujú len na začiatku, potom si to vedia ošetriť...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Jan 2023, 17:26

Zakladny problem vsetkeho je ze ludia (celkovo vsade globalne, nielen na SK) su lenive hlupe ovce a preto si to zasluzia (vsetko, nielen tento problem s pilierom). No bohuzial su medzi nimi aj nelenive nehlupe neovce, ktori si to nezasluzia, lenze tych je strasne malo a ti leto (ako jedna lastovicka) neprinesu a doplacaju na tu hlupu lenivu vacsinu.
Vlada tvrdi ze nemozu zvysit dochodky na normalnu uroven, lebo na to nemame prijmy do rozpoctu. Ale ma peniaze na nezmyselne testy, zbrane pre ukrajinu do nezmyselnej vojny do ktorej nas nic a na podobne nezmysly. A tie lenive hlupe ovce sa nad tym ani len nezamyslia a nechaju brnkat po nose.

Krasny priklad je ucast na tomto januarovom pre obycajne ovce velmi dolezitom referende. Vsetci vedeli ze je, no vacsina nevedela o com je (lebo ten listok bol schvalne tak formulovany aby poplietli jednoduchych ludi) a ti jednoduchy ludia si nedali ziadnu namahu si to zistit, inde ako pocuvat mainstream a politikov, nakolko to mainstream a politici "blokovali" a neinformovali (al;ebo len minimalne) ludi o com to je. Ked bolo referendum o vstupe do EU, tam sa isli media a politici potrhat, len aby to preslo. Tak potom zase plati to stare zname:
Kto chce kam, pomozme mu tam. (len bohuzial, je tu aj ta nehlupa mensina)
2
Obrázok 2
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 29 Jan 2023, 20:29

romiadam napísal:
29 Jan 2023, 17:26
Zakladny problem vsetkeho je ze ludia....
.. veľa pravdy..ale.. poznám veľa ľudí - hlavne malých podnikateľov a živnostníkov, ktorí neodvádzali dávky do soc. poisťovne (len to minimum), lebo načo ? ..však odrbeme štát... a keď príde na výmer dôchodku tak plačú, že prečo taký malý...
Prečo si vtedy, keď sa im darilo neodkladali do pančuchy? ....každý bol vtedy "geroj"...a všetko prehajdákal.
Jasné že má dôchodkový systém medzery, ale práve na takýchto doplácajú tí, čo celý život poctivo pracovali a platili odvody...
3
Obrázok 3
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Jan 2023, 21:28

Zase sme aj z obyčajnej poznámky zabruslili do politiky,a aj keď tá sem nepatrí, myslím si, že to nie je čisto politická téma, ale len názory užívatelov, ktorí si ich vymieňajú medzi sebou a hladajú príčinu a súvislosti s každodennými problémami, aj keď , aj tak je predsa len za všetkým tá politika. :wink:
Keď som si prečítal ten hlasovací lístok, tak som na to čumel ako mucha Puk, že či teraz skladám skúšku zo znalosti ústavných zákonov a mal som si vziať zo sebou aj nejakého ústavného právnika, aby mi vysvetlil, čo vlastne potvrdím, ak odsúhlasím že tá čiarka, čo je v tom a tom paragrafe zákona tam bude, alebo nebude, alebo má byť o dve slová ďalej, keďže netuším čo vlastne zmení.A myslím ,že tú súvislosť s podstatou referendovej otázky asi nikto netušil. :wink:
Pripomína mi to ten príklad, čo nás učila volakedy slovenčinárka, že aké je dôležité, kde sa nachádza čiarka vo vete, pretože dokáže podstatne a fatálne zmeniť jej význam.

Na šibenici čakal odsúdenec na konečné vyjadrenie kráľovnej, či dostane milosť, alebo ho popravia.
Kráľovná sa nad ním zľutovala a udelila mu milosť a povedala pisárovi, že má poslať list popravčiemu senátu v znení :
,, Omilostiť,nie popraviť.,,
no pisár posunul čiarku o slovo ďalej a zmenil zmysel vety v neprospech odsúdeného , keďže napísal:
,,Omilostiť nie , popraviť. :wink:
No a takto nejako sa na Slovensku robia zákony a rozhodnutia, pre chudobu ,ale pre tých ,,svojich,, si to vedia dobre ošetriť, aby nedošlo k omylu. :finga: :axe:
Howgh.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 988
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 30 Jan 2023, 06:59

pocitujlasku napísal:
29 Jan 2023, 13:59
a pri podpise zmluvy to tam nebolo spomenute?
Lebo dnes je moderne vsetko bez citania podpisat a potom nadavat na veci, ktore boli v tej zmluve.
Pri podpise zmluvy neboli napríklad spomenuté, vtedy ešte len budúce, legislatívne zmeny.

romiadam napísal:
29 Jan 2023, 17:26
Zakladny problem vsetkeho je ze ludia (celkovo vsade globalne, nielen na SK) su lenive hlupe ovce a preto si to zasluzia (vsetko, nielen tento problem s pilierom).
Hej, hej, táto veta sa všade omieľa v rôznych obmenách. Už vidím ako niekto, kto príde po 12h z práce a stane sa z neho aspoň na hodinu finančný expert, potom na ďalšiu hod. právny expert a pod., popritom ako si stavia dom.
Presne ako napísal 5ko, referendová otázka bola napísaná tak, že to skôr vyzeralo ako zlomyseľnosť.
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 30 Jan 2023, 19:25

Dnešná spoločnosť vyžaduje, aby si okrem zamestnania, mal ešte právnické vzdelanie, ekonomicko- finančné a možno aj lekárske, inak smola....
To Budvar, ako hovoríš aj do III. piliera zasiahli budúce legislatívne zmeny...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Feb 2023, 21:38

Nasr..a ma taká blbosť.
Umýval som riad a keď som klepol rukou na páku batérie, tak som sa dlaňou napichol na nôž, čo bol postavený špicom hore vedľa v odkvapávači na dreze, tak že mi vbehol do ruky asi 2cm. Krvy ako s prasaťa. :wink:
Prílohy
IMG_20230204_212850.jpg
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Feb 2023, 21:51

.manželka tiež tak dávala nože do odkvapkávača.. kým sa nepichla..
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa miroja » 06 Feb 2023, 08:08

Asi nie nadarmo sa uvadza kuchyna ako miestnost s najvacsim poctom nehod v byte :-(.
Tak uz len zazelat nech sa ti to rychlo zahoji,sikovne ruky sa vzdy hodia, zvlast, ked uz si zacal zas chodit aj do prace :-) :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
Radus
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1497
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Radus » 06 Feb 2023, 10:22

... mne spadol nôž z dresu, zapichol sa mi do prsta na nohe :) deň keď sa neoplatilo vstávať z postele :)
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Feb 2023, 18:20

Dnes som svokrovcom opravoval TV - nejaký samísung... na postranných nožičkách po dve skrutky a viac nič.. Ale vycvakať tie západky zadného panela z tých úžasných pérových postranných "drôtov" je riadny des..
Doska zdroja len na nejakých - zase pérových závlačkách - žiadne skrutky... a keď sa mi to podarilo "odkvačkať" tak mi modul vyletel do luftu. V snahe zachytiť ho som sa dvomi prstami chytil vstupného filtra... ešte teraz mi brní v prstoch....idem to skúsiť nejako rozprúdiť :partyman:
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa SMITH » 06 Feb 2023, 18:36

Súcitim s tebou a tiež to idem rozprúdiť Cabernetom . :agree: :partyman:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 06 Feb 2023, 19:45

cinania maju take plastove vycvakavacky. perfektna vec, neposkodi to plast a ide to paradne rychlo
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Feb 2023, 22:12

Hej, ale to musíš vedieť, kde máš cvaknúť, alebo kde je ten zašitý jazýček, kde je tá skurvená skrytá šroubička pod nálepkou, , potom je to také jednouché,lebo stačilo -tuto zatlačiť, aby sa to tuto uvolnilo..a otvorí sa to -Samo,Sato ,
lenže ,Sato bol vtedy na pivo,tak SaTo nedalo bez neho otvoriť.. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5641
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 06 Feb 2023, 22:22

pocitujlasku napísal:
06 Feb 2023, 19:45
cinania maju take plastove vycvakavacky. perfektna vec
.. takými som to skúšal sú krátke, ale podobné čínske mám aj kovové... tie to dali...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa SMITH » 06 Feb 2023, 22:41

To 5ko : chýbal tam bratranec Akosato ... :biggrin:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa romiadam » 07 Feb 2023, 15:59

A jeho brat Samosato :biggrin: (stalo).
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa SMITH » 07 Feb 2023, 18:05

romiadam napísal:
07 Feb 2023, 15:59
A jeho brat Samosato :biggrin: (stalo).
Nie, to sú bratia SAMO a SATO a ich bratranec je AKOSATO :D :mrgreen:
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10147
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Feb 2023, 20:06

No nezostáva nič iné konštatovať, iba že ,ak to -Samo dojeb..l , tak nech si to aj Samo opraví. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok