Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 982
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 01 Mar 2023, 17:15

Linux nie je komplikovanejší. To je dogma. Záleží aký typ užívateľa si.
Na internete su same obrázky linuxu s príkazovým riadkom, ale učel je šíriť strach a hrôzu.

Podľa mňa sa nedá celkom povedať, čo je lepšie. Na linuxe je mi sympatické, že je podstatne svižnejší a je free. U win ma ten online check a neustále updaty, updatov, updatov... doslova iritujú, a tiež GUI, ktorý úplne išiel do múky a je to moloch. A nasledujúce verzie asi budú robiť aj pravidelnú rektálnu prehliadku užívateľa, aby im ani cent z poplatkov neunikol. Na druhej strane, každý výkonnejší počítač už má v sebe windows, takže už nie je potrebné nič riešiť.

Ja používam obidva. Linux mám ako podvozok a vo virtuále win s AVR studiom napr.

Samozrejme sú veci, ktoré lepšie fungujú na lnx ako je web, e-mail, video. Problém sú hlavne hry.

Je to ale nekonečná téma, obidva majú svojich zarytých stúpencov.

Ale ako som písal, najlepšie je skúsiť na vlastnej koži. Stiahni si live a bootni. Máš to za 5-10 min.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 01 Mar 2023, 18:20

Linux má svoje prednosti. Napríklad tá “rektálna prehliadka”, resp. jej absencia. Alebo obrovská prispôsobiteľnosť. Na windowse ak mi nevyhovuje defaultný vzhľad, môžem si tak trhnúť nohou - alebo testovať pofidérny software, raz som to spravil v prázdnej virtuálke, a dopadlo to katastrofálne(pre tú vm čo som potom rovno vymazal).

A ten príkazový riadok, bežne potrebné veci nie je problém z hlavy, a ostatného je plný internet návodov. Takže brnkačka.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 01 Mar 2023, 19:06

ako som pisal, zakladny problem je, ze ludia si myslia ze Linux=windows a ocakavaju, ze tam pojdu windows programy.
mam rad linux, doma ho mam na netbooku, kde windows boli nepouzitelne a na "servri" mam tiez linux. Ale windows ma zivi, takze pracovny notas su desiatky. je nezmysel za kazdu si davat linux, ked vsetky programy, ktore pouzivas su win programy
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Atlan » 01 Mar 2023, 20:56

Linux, na web sa dostanes, video ide, open ofice pri najhorsom tiez, tak ze pre dochotcov idealna vec. Hlavne na instalovanie hluposti treba admin heslo tak ze pohoda.

Hlavne neobtazuje hlupostami ako win. Win 11 vytvorenie priecinka na 3 kliknutia..... To nehovorim ze klasicka ponuka cez 3kliknutia strasne ma to zlosti a zdrzuje pracu. Pri vypnuti aero sice je normalna ponuka ale zmiznu hodiny a ostatne veci z spodneho riadku. Proste hovadina.
Pre istotu mi zase vypadlo wifi, wifi ide ale nezobrazuje siete, no co spustim poradcu pri problemoch, vysledok zapnite ethernet kabel. (ja chcem wifi intermet!) Proste to programoval idiot. Nevadi restart to vyriesi ze. Dal som zistovat novy hardver, vytvorilo nove pripojenie pre wifi...hura ide to bez restartu. Az ich tam bude zo 10 tak ich pomazem.....
0
Naposledy upravil/-a Atlan v 24 Mar 2023, 21:17, upravené celkom 1 krát.

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa epto » 02 Mar 2023, 10:08

Vecna tema win vs Linux.
Ako bolo spomenute vyssie a x-krat Win nie je Lin. :)

Pre uzivatela Win, ktory chce prejst na Lin je najvhodnejcia co "najviac klikacia" verzia.
Vrelo odporucam Mint Linux. Jednoduche na instalaciu, na beznom HW nema problem s drivrami, funguje vsetko hned po instalacii. Tak isto ostatny sw sa lahko instaluje cez spravcu sw - vsetko iba klikanim :)

Niektore veci sa daju riesit iba cez terminal ale vacsinou su na nete podrobne navody.

Tento linux je pre bezneho uzivatela, ktory surfuje po nete, pozera filmy, spracovava fotigrafie/videa, hrajka sa s Arduinom a pod.
Aj kancelarska robota sa da urobit, pokial nie je potrebny speci sw.

Problem obecne pre Lin je , ze Win ma v beznom zivote/zamestnani dominanciu a drviva vacsina aplikacii (pre pracu) je iba vo win verzii. (jede priklad - u nas vo firme pouzivame na mieru vyrobeny sw, ktory je uzko prepojeny s MS Office, cize nahrada pre Lin neexistuje a ani nebude, mnoho dalsieho navrhovho sw je urceneho iba pre win.)
Nezriedka sa stava, ze nahrada sw (typicky Libre office/open office) nie jw 100% kompatibilna s win verziou.
Ja osobne doma pouzivam Lin (Mint) uz asi 10 rokov a postacuje mi (skoro) na vsetko. Avsak nehram hry.
Na zopar specialitiek mam urobeny dual-boot, prejdem zrejme na virtualny win priamo v Linuxe, bude to rychlejsie.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa misocko » 24 Mar 2023, 20:38

Po dlhšom čase zapnem elektronickú záťaž "china" a ... nejde. Ano, viem, "just f.....g čajna". Ale, na to že som to použil dokopy trikrat a ani raz nepreťažil.... Zajtra pozriem čo tomu je alebo to hodim rovno do koša - po tom čo som hodil do koša moju, funkčnu, home made zaťaž , lebo táto vyzerala krajšie a je riadená procákom :thumbdown:
Prílohy
20230324_200946.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 24 Mar 2023, 21:25

Keby si si bol odložil krabičku, v ktorej to prišlo, možno tam bol pribalený malý číňanko, ktorého si mohol nakopať do ....... keď sa to pokazí. :lol: :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 25 Mar 2023, 13:37

Ako si sadnes do zubarskeho kresla , vsetko sa robi v Cine , tak davaj si pozor aby ti to nejaky Cinanko s tupym vrtacikom nespocital :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Mar 2023, 16:49

Len nech skúsi, potom mu to ja spočítam ,,bačovským končiarom.,, :wink:
/ špicatý nožík valachov a bačov s cínovou intarziou na rúčke /,
raz- dva by som mu s ním vytetoval na zadok,,Neser horehroncov,, :wink: :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa misocko » 25 Mar 2023, 21:39

misocko napísal:
24 Mar 2023, 20:38
Po dlhšom čase zapnem elektronickú záťaž "china" a ... nejde. Ano, viem, "just f.....g čajna". Ale, na to že som to použil dokopy trikrat a ani raz nepreťažil.... Zajtra pozriem čo tomu je alebo to hodim rovno do koša - po tom čo som hodil do koša moju, funkčnu, home made zaťaž , lebo táto vyzerala krajšie a je riadená procákom :thumbdown:
tak dnes som to opravil. Po podrobnejšej obhliadke som zistil že to ma 3 (slovom "TRI") úplne rovnaké konektory. Iba jeden z nich je napajací. Nemam slov...
Prílohy
vstupy.PNG
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5632
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Mar 2023, 21:48

Práve som dokončil opravu grafického equalizéru Technics SH-GE70... napájanie v plusovej vetve malo len cca 7,5V miesto 15V. Úbytky napätí na predradných odporoch (4,7 ohm) pred tranzistorovými stabilizátormi rovnaké (0,2V) tak že nejaký zvod či skrat v ďaľších obvodoch nehrozil..
Nikto sa v tom prístroji nikdy "nevŕtal" a napriek tomu bol jeden filtračný kondenzátor (220uF/35V) označený fixou a práve ten bol bez kapacity... To už vtedy (1991 kúpený) si Japončíci začali kaziť svoje renomé kurvítkami ??? :rolleyes:
..Ale aj tak dobre vydržal...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Apr 2023, 21:28

AD 1-
Celé roky som vypisoval vedeniam marketov, že nech predavači nerozrezávajú všetky kartóny s balením piva v regáli, ale iba horné , aby som si mohol zobrať celý neporušený kartón piva, pretože ten sa pri prekladaní a prevoze v aute nerozpadne a nerozsype po zemi, ale bol to boj s veternými mlynmi,pretože sa stal práve opak, už tam žiadne igelity nie sú. Zdôvodňovali to tým, že to rozrezávajú pre to, lebo si zákazníci nevedia vybrať plechovku z toho tenučkého obalu, no napriek tomu plastové obaly na Colách boli také pevné, že aj ja som mal problém ho niekedy rozdrapiť a vybrať jednu flašu, a nikto ich nenarezával. :wink:
V poslednej dobe je v obchodoch nová ,,ekomóda,, baliť pivo v kartónoch len do papierových spodných podložiek, ktoré už nie sú zabalené celé v igelite,ale len volne poukladané.Zelení vyhrali nad zdravým rozumom a tak je dnes problém odniesť si z obchodu celý kartón piva bez toho, aby sa vám nerozsypal.
No a to sa mi stalo pred chvíľou, keď som otvoril kufor na aute, vytiahol kartón piva, oprel si ho o zdvihnuté koleno, a rýchlo som sa snažil zabuchnúť dvere na kufri stojac na jednej nohe. No a ten pohyb stačil nato, že hoci som kufor zavrel,lkartón sa mi s kolena zošuchol a 24 plechoviek sa mi rozsypalo okolo auta a ja som ich musel v daždi zbierať a naháňať kotúlajúce sa dolu dvorom... a ten môj nelichotivý komentár na toho čo to vymyslel ,sa šíril po celej bytovke :wink: :mrgreen: Ešte šťastie, že sa žiadna neprepichla a neostriekala všetko okolo, a že Fernet už bol v bezpečí, takže som si mal čím upraviť tlak. :wink: :partyman:
Ďalší dôvod, prečo nenávidieť príliš horlivých ekológov. :mrgreen:

AD 2
Po zhliadnutí včerajších správ ,kde som videl nový dizajn policajných áut, mi riadne zovrela žlč. :mrgreen:
Nepochopím, kto to vymýšla, ale prečo by naše policajné autá mali byť vo farbách modro žltých ako ukrajinská zástava, a nie v našich národných??? To sa už hanbíme za bielo modro červenú,lebo sa podobá ruskej?! Alebo je to súčasťou taktiky, že preletia na východ ako naše MIGy, aby ich nemuseli premalovávať? :mrgreen: :finga:
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Apr 2023, 21:36

preto mam v kufri velke nakupne tasky :)
Mne sa stalo nedavno s colou zase to, ze drzim za ten plastovy obal (cele balenie) a on sa proste roztrhol. Nastastie som "citil, ze nieco" a tak to prezili. Ale ked som raz vyberal z auta, polozim vedla na zem, a akurat som trafil malicky ostry kamienok. a samozrejme urobil dierku do flase. Pre detvaky sranda velika. a odvtedy starsia 3 rocna obcas hodi poznamku: a teraz si uz do nej neurobil dierku a netecie?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Apr 2023, 21:54

Veď ale prečo by som ho mal prekladať do tašiek, keď môžem vziať celý kartón, odniesť do studenej pivnice alebo na balkón a vyberiem si pohodlne kolko chcem a ostatné držia pokope,no teraz je to o nervy, už len preložiť z regálu do nákupného vozíka bez toho, aby sa to rozsypalo je o držku..
Ale už nedodávajú také pivo v bedničkách s vratnými flašami, ale našťastie aspoň 4 zafóliované paky po 6 kusov, čo je síce trochu lepšie, ale tiež sa to rozchádza pri manipulácii.No a s Colou mám podobnú skúsenosť, keď mi na parkovisku spadla pri aute na zem, prepichol ju tak isto kamienok a ona sa so sykotom rozkotúľala uličkou pomedzi autá, a striekajúcim gejzírom ako raketa ostriekala všetky autá okolo, až ký,m nezostala prázdna. :mrgreen: :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 15 Apr 2023, 22:21

...mňa štve že, tie plechovky vybaľujú z fólii. Veď po tej plechovke v obchode môže chodiť všelijaká háveď. Ty si to otvoríš a rovno z toho piješ. V jednom nemenovanom obchode som zobral do ruky plechovku a vedľa boli bobky. Chcel som to oznámiť, ale som sa na to radšej vybodol a plechovky bez fólie radšej nekupujem a aj tak si plechovku omyjem pred otvorením...
Nedávno som kúpil 4ku piva a v kufri sa mi jedno vylialo, obsluha v predajni jednu plechovku asi pri vybaľovaní z palety rozrezala nožom. Nevšimol som si to, v aute som to dal naležato a už to bolo...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa SMITH » 15 Apr 2023, 22:37

5ko napísal:
15 Apr 2023, 21:28

Po zhliadnutí včerajších správ ,kde som videl nový dizajn policajných áut, mi riadne zovrela žlč. :mrgreen:
Nepochopím, kto to vymýšla, ale prečo by naše policajné autá mali byť vo farbách modro žltých ako ukrajinská zástava, a nie v našich národných??? To sa už hanbíme za bielo modro červenú,lebo sa podobá ruskej?!
Tiež už mám averziu z modrožltej , ale taku to kombináciu ( šedá , žltá , modra ) používajú už roky v Nemecku,
VB, ČR my budeme ďalši ...

Ehm policajne auta nikdy neboli modro bielo červené . Pamätám si , modré ,žlto-biele , bielo-zelené ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Apr 2023, 23:20

Tiež si pamätám modré s bielym pásom dookola /odkúpil som takú vyradenú Š1202/ ale som ju prestriekal na červeno a vydržala mi 12rokov ,potom boli tie žltobiele žiguliaky a volgy24, ktoré teraz vystriedali tie bielo zelené , čo sa mi celkom páčili,/ no nie velmi ak ma zastavili :wink: / .
Ale táto nová verezia, síce možno naväzuje na nejaký dizaj ÉU, ale je to ako papagájpaštika strakaté, také polepy má hocijaká firma,či autoškola,alebo reklamná agentúra a tak sa stráca zmysel farebného označenia.
Ešteže aspoň Hasiči,Sanitky, či RZP ,sa držia svojich farieb,aby autá štátnych inštitúcii nerobili reklamu istej komunite, hoci pri dopravákoch sa buzerácia nikdy nedá vylúčiť, majú ju priam v popise práce :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Apr 2023, 07:40

cs001: ja prechovky vzdy oplachujem, je jedno ci boli v igelite, alebo nie. Znamy na to takmer doplatil zivotom. kaslal na oplachovanie a chytil volaco, co prenasaju mysi a skoncil na are v kritickom stave. a pritom staci obetovat tych par sekund a oplachnut ju.

5ko: ja uz mam alergiu na tych, ktori vo vsetkom modro-zltom vidia ukrajinu. ci je to logo lidla, ikey, alebo cokolvek ine, co je tu roky a zrazu je to problem.
tusim aj v cr pouzivaju policajti modto-zltu. zlta je najlepsie viditelna v noci a modra neviem, asi oko ju najlepsie registruje cez den
3
Obrázok 3
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 16 Apr 2023, 11:48

"ja uz mam alergiu na tych, ktori vo vsetkom modro-zltom vidia ukrajinu."

Tak to musíš kýchať len čo vídeš na ulicu.
1
Obrázok 1
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 16 Apr 2023, 13:22

5ko napísal:
15 Apr 2023, 23:20

dopravákoch sa buzerácia nikdy nedá vylúčiť, majú ju priam v popise práce :D
aj som ta chcel pred pred Doktorkom varovat ...presne som vedel ze sa ozve ..asi mu na ukrajine ukradli kravu :), ale je to vtipne , nema rad moralistov a moralizuje vsade dookola :)
moralista.jpg
moralista.jpg (3.72 KiB) 2498 zobrazení
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok