Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 24 Mar 2024, 12:13

pocitujlasku napísal:
23 Mar 2024, 21:04
no vidis a ja mam opacny problem, mam bedne z domaceho kina a hladam k nim nejaky 5.1 zosik :)
Môžem poskytnúť Thomson DPL907V, prehráva DVD, ma to slušný FM tuner a mam k tomu DO, len nemám reproduktory...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 24 Mar 2024, 17:35

Tak fajn , podarilo sa , dakujem za vsetky podnetne pripomienky :)
Prílohy
IMG_0053.jpeg
2
Obrázok 2

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Mar 2024, 16:50

"Držte ma".. "zastavte ma" ... alebo ma neviemčo!!!
Ja tú moju babu asi dám za kandidátku na prezitentku.... Aj tá bola antitalent!!

Dnes prídem domov po "5 - hodinovej ! :mrgreen: " šichte a v baráku zima jak v psej búde! .. sotva 18° - vonku je krut!!
Nakuknem dolu schodmi do kotolne - pec je ticho... vojdem so obývačky - termostat svieti - malo by sa kúriť... nasleduje kontrola zaústenia káblikov na termostate (nedávno som to mal rozhádzané v rámci jarného upratovania) - všetko OK! ... klepem po relátku . "možno veľký prechodový odpor - Čína " Nič - pec sa nespustila. Absolvujem "cestu do podzemia" - Na peci svieti 20°C (normálny stav bez chybového hlásenia). Oddeklujem, očakávam uhnitý drôt vo svorkovnici od termostatu - nič... Na rad prichádza vykrátenie termostatového prívodu - pec zase nič! Sliepňam na displej - a tam nesvieti symbol kúrenia, len protimrazový režim...
Baba sa pred dvomi dňami chcela konečne naučiť ako dopustiť vodu do systému, keď bliká chyba E10 - nedostatočný tlak .. Vysvetlil som jej to postupne, ako čo a kde si ten prevádzkový tlak môže pozrieť - TL - INFO... potom však bola zvedavá, čo ukazuje to druhé tlačítko, tak ho podržala dlhšie, ako 3 sekundy - lebo pri jednom kliku NIČ a pec sa prepla tak, aby "nezamrzla" :rolleyes: Po asi 6 sekundách je OFF. To už som neregistroval..išiel som si po svojom.
... "Už aj včera sa mi zdalo, že tu je nejako chladnejšie, ale som aj vetrala..." - Mi dnes povedala... (mne pokiaľ nie som chorý zima nebýva)
No ale ZABI to, keď TO miluješ... :wink:
Horšie bude keď sa pominiem - zamrznú!!
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 25 Mar 2024, 17:02

... po "5 - hodinovej ! :mrgreen: " šichte...
To si sa namakal. :(
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 25 Mar 2024, 17:30

budvar10 napísal:
25 Mar 2024, 17:02
To si sa namakal
.. nuž... mal si sa vyučiť za penzistu SZČO ..ako ja :lol:
:agree:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Mar 2024, 20:56

mr.dred napísal:
25 Mar 2024, 16:50
No ale ZABI to, keď TO miluješ... :wink:
Horšie bude keď sa pominiem - zamrznú!!
To je ten lepsi pripad, ja som raz davno stiahol hlavny termostat na podlahovku, lebo mne svieti slnko cely den a dost vyhreje dom. Lenze jedno rano bolo chladnejsie a moja polovicka zakurila v krbe. Cely den jej nebolo divne, ze je stale zima, aj ked kuri. proste si sadla ku krbu a vybavene. Pridem po praci domov, teplomer na zasobniku uz takmer nadoraz (vyplo cerpadlo do podlahovky, lebo vonku bolo velmi teplo, tak regulator si povedal, ze netreba kurit).
A taky krb na drevo nevypnes len tak vypinacom. Tak rucne pustene kurenie na max, a dufal som, ze stiahne teplo skor, ako zareaguje poistny ventil v krbe a spusti vychladzovaciu smycku.
Ked som sa pytal, ci jej nebolo divne, ze kuri a je zima, tak vraj ano, ale nenapadlo ju napisat, ze sa nieco deje. Alebo cez den hmla, tak vravim, nech na aute zapne normalne svetla namiesto dennych - naco, ved ja vidim...
O podobnych veciach by som vedel napisat aj roman. V lete upratuje auto, tak kluc v polohe 1, cize vsetko vysvietene, a ako som zistil, tak klima v aute vie ist aj na baterku. O hodinu len pride s tym, ze jej vyplo radio v aute a ci nemame startovacie kable, ze treba nabit baterku. tu som len sucho skonstatoval, ze asi preco sa volaju startovacie kable a nie nabijacie...
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 25 Mar 2024, 21:01

Čo je vychladzovacia slučka? Nevyznám sa v tejto technike, ale tá príhoda ma normálne zaujala.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 26 Mar 2024, 08:03

Vychladzovacia slučka je bezpečnostný prvok v krbe s vodným plášťom, aby nedošlo k zovretiu vykurovacej vody.
Ak by došlo k náhlej väčšej netesnosti vodného plášťa a k prieniku vody do spaľovacej komory, môže dôjsť aj k výbuchu.
Od určitého dátumu výroby je povinný na SK.
Je to normálny had vo vodnom plášti, napojený na prívod studenej vody. Pri určitej teplote sa otvorí venil, ktorý tam vpustí studenú vodu.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Mar 2024, 08:20

budvar to uz stihol vysvetlit. v principe je to v teplovodnom krbe a ak by hrozilo, ze ta voda zacne vriet, tak otvori ventil a pusti tam studenu vodu, aby ju schladil a zabranil tak zniceniu krbu, ked by vriaca voda roztrhla teplovodny vymennik.
Je to celkom sranda, lebo ked sa zopne, tak to urobi dost velku ranu. Ked som kupoval krb, tak to bolo vtedy este volitelne za priplatok.
Plus je tam dobre mat aj ups, lebo ked vypnu elektrinu, tak krb len tak nevypnes a mne ten krb vydrzi byt nahriaty aj 5-6 hodin. Vecer o 22 dohori ohen a este rano tam mam male dutnajuce uhliky
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 26 Mar 2024, 08:29

Je to celkom sranda, lebo ked sa zopne, tak to urobi dost velku ranu.
Mne to otvára úplne potichu. Mám tam ventil Watts STS 20.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Mar 2024, 22:32

Podla mňa dosť nešťastné riešenie ,do rozpáleného výmenníka púšťať studenú vodu. 8O
To keby urobilo do liatinového kotla, tak strelí článok a to by tiež bola sranda,ak by sa kúrilo uhlím a vznikne generátorový plyn... :finga:
Keby otvorilo nejaký záložný ,,studený ,,okruh, aby sa to schladilo, tak nepoviem nič,ale toto je skor samovražda, lepšie povedané ,, kotlovražda,,.Ale možno sa mýlim a nejaký klobáskový inžinier to má patentované. :wink:
Ešteže tie krbové výmeníky sú zvárané ocelové, nie liatinové.
Veď zabrániť roztrhnutiu výmenníka sa dá jednoduchým poistným ventilom, alebo expanznou nádobou, alebo otvorenou expanznou nádržou na navyššom bode systému.Čo na tom, že voda vrie? Ak sa má kde rozpínať, tak sa nič nedeje.V starých kúrenárskych okruhoch bez obehovky mohol kotol vrieť do nemoty, a voda sa zdvihla len v expanzke na povale , vyfučala max para a nepamatám sa , že by niekedy buchol kotol kvôli tomu.Jediný prípad s pred pár rokmi, kedy niekde na orave buchol kotol, ale preto, že kúrili do neho a nevedeli, že výstup je zamrznutý.Hlavne, že redaktori v TV povedali, že im vybuchol plyn. :wink: Akurát nič nezhorelo, iba rozmetalo chalupu... no to svedčí o kvalifikovanosti dnešných TV redaktorov. :mrgreen:
Krbový výmenník nie je nič iné ako klasický kotol,takže ,ak tam fungujú všetky potrebné bezpečnostné prvky, ak tam sú nainštalované, nič sa nemôže stať...
Treba len zabezpečiť, aby malo obehové čerpadlo núdzový zdroj napájania,pri výpadku siete,na dostatočnú dobu, kým vydochne v krbe,ak to nespozorujeme včas,aby sme uhasili horenie v ohnisku.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 27 Mar 2024, 00:10

5ko: ono to bude nejaky samostatny okruh, lebo vyvod mam normalne von cez stenu a isla z toho horuca voda. Podstatou je znizit teplotu, aby sa neposkodil krb. Tu je nejaky obrazok, ako to cca vyzera
expanznu mam, a aj ups, ktora uz s novou baterkou dokaze potiahnut kotlove cerpadlo + 2 na podlahovku cca 4-5 hodin. realne otestovane 3hodky (jednu zimu vypadla elektrina) a ups hlasila takmer 3/4 kapacity baterky.
ten krb ma nejakych 120kg, vnutri su samotky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Mar 2024, 09:49

ok,pokiaľ je to vypočítané na postupné ochladenie určitého objemu krboveho vymennika, môže to fungovať,ale ak vyvrie voda skôr,tak je to nasucho o ničom.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa budvar10 » 27 Mar 2024, 11:28

5ko napísal:
26 Mar 2024, 22:32
Podla mňa dosť nešťastné riešenie ,do rozpáleného výmenníka púšťať studenú vodu...
Veľmi sa mýliš. Čo myslíš pod rozpáleným výmenníkom? Výmenník má okolo 70st. a aj kedˇ poriadne rozkúriš, tak to nedosiahne 80st. Voda nesmie zovrieť. Tá bezpečnostná dochladzovacia slučka funguje a s krbom to nič neurobí.
Expanzná nádoba a poistný ventil musia byť aj tak. Expanzná nádoba má za úlohu udržiavať konštantný tlak v sústave ale ochrana pred roztrhnutím kotla je už za hranicouu schopností. Otvorené expanzky už asi nové systémy vôbec nemajú, už dávno.
Poistný ventil samozrejme je na to. Tiež si je potrebné uvedomiť, že ak je vykurovacia sústava členitejšia, kľudne môže dôjsť k zovretiu vody v krbe a na druhom konci je radiátor studený.
Krbový výmenník nie je nič iné ako klasický kotol,takže ,ak tam fungujú všetky potrebné bezpečnostné prvky, ak tam sú nainštalované, nič sa nemôže stať...
Aké bezpečnostné prvky máš namysli, teda okrem dochladzovaciej slučky? V krbe nič iné nie je. Vedľa krbu by malo byť plechové vedierko s pieskom a lopatkou.
0

Používateľov profilový obrázok
mihal.dp
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 04 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: okres VK
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mihal.dp » 27 Mar 2024, 22:30

5ko napísal:
26 Mar 2024, 22:32
Podla mňa dosť nešťastné riešenie ,do rozpáleného výmenníka púšťať studenú vodu. 8O
To keby urobilo do liatinového kotla, tak strelí článok a to by tiež bola sranda,ak by sa kúrilo uhlím a vznikne generátorový plyn... :finga:
Keby otvorilo nejaký záložný ,,studený ,,okruh, aby sa to schladilo, tak nepoviem nič,ale toto je skor samovražda, lepšie povedané ,, kotlovražda,,.Ale možno sa mýlim a nejaký klobáskový inžinier to má patentované. :wink:
Ešteže tie krbové výmeníky sú zvárané ocelové, nie liatinové.
taky kotol Viadrus (cest jeho pamiatke) mal v odporucenom zapojeni ventil DBV1, ktory pustal studenu vodu pekne do spiatocky... asi to nebolo take kriticke
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 11 Apr 2024, 11:42

Čo je to dneska za rakovinu s AI call centrami? Umelá inteligencia je fajn, ale keby som dostal chuť sa porozprávať, zapnem si Siri.

Ale keď volám do call centra, asi sa chcem živého človeka niečo spýtať. Už DTMF automaty som neznášal, teraz ani nestačí ťukať číslice, človek musí interagovať s AI, hovoriť jej jazykom, aby sa dopočul niečo viac ako hovor je nahrávaný.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Apr 2024, 02:06

Tiež to,,zbožňujem,,ak volám do Elektrární a prvé čo sa ma umelá debilina opýta,je :Ak chcete objednať u nás Plyn,stlačte jednotku ,
a keď volám do Plynární,tak prvé čo sa opýta je: chcete od nás odoberať Elektrinu,stlačte jednotku. 😖😳
vtedy im poviem , že už by mali do ponuky radšej zaradiť pod jednotku Picu Margaritu,alebo nejakú Margitu s mäkčeňom nad C.😉, keď už nič iné, aspoň by som s ňou pokecal,namiesto počúvania tej stupidnej hudby,vyplňajúcej čas čakania, kým sa ozve živý hlas .Ale musím uznať, Olívia z T comu,so mnou komunikovala celkom múdro,a vyriešili sme problém s internetom za pár minút .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cool-zool » 16 Apr 2024, 15:28

Mňa zas dokáže naštvať ,, SÚHLAS S POUŽÍVANÍM SÚBOROV COOKIES,, na niektorých web stránkach , kde sa nedá odmietnuť , lebo ťa inak nepustí prezerať ich stránku , alebo prekryje celú obrazovku a kým neodklikneš ,,SÚHLASÍM,, tak sa ďalej nedostaneš .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Apr 2024, 15:55

Pod zásterkou "ASI " cookies som minulý štvrtok prišiel o 3x 50€ "cez GooglePay) .. nič v tej dobe na internete som neriešil, ani nič neodklikol...nič! ...Bol som v robote... A prišlo mi aktivované - platené členstvo v nejakých ruských YOUTUBE kanáloch financovaných z Londýna !! Dúfam, že poistenie v banke to vyrieši...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 16 Apr 2024, 16:20

cool-zool napísal:
16 Apr 2024, 15:28
Mňa zas dokáže naštvať ,, SÚHLAS S POUŽÍVANÍM SÚBOROV COOKIES,, na niektorých web stránkach , kde sa nedá odmietnuť , lebo ťa inak nepustí prezerať ich stránku , alebo prekryje celú obrazovku a kým neodklikneš ,,SÚHLASÍM,, tak sa ďalej nedostaneš .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No tak to už je kapitola sama o sebe. Či to bude pomocou cookies, alebo niečoho nového, čo nie je až tak legislatívne kontrolované, výsledok je jasný: Zbohom súkromie a zdravý rozum, skončíme napojení na centrálu.
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok