Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
alexandr
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 08 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa alexandr » 21 Mar 2024, 17:21

Dávnejšie som dostal bedničky Philips LSB 400 . A nenadchlo ma , ako hrali - tak som si povedal - skúsime vyliečiť .... Pôvodný zámer - prívodný kábel - má v sebe drôtik asi ako vlákna na optike - vymeníme Kúpil som si terminály na repro ...Začal som rozoberať - prvý pohľad - dvojpásmové bedničky s basreflexom
[
PHI 1.jpg
][/img]
Tak som dal dole sieťku a na prvý pohľad ešte ......
Obrázok
PHI 2.jpg
no a ako dať dole tie ......čo sú to za skrutky ? ...žiadne skrutky - niečo ako Wagnerky - klinčeky bez hlavičky - teda som ten plast odlúpil špachtlou a hľa ....čo ma dnes ......
[img][/]
PHI 3.jpg
Taký super Philips som ešte nevidel
2
Obrázok 2

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Mar 2024, 17:35

..náhodou super, že to vôbec hralo :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cool-zool » 21 Mar 2024, 18:45

To ma vždy nasere , keď sa dostanem k takýmto na prvý pohľad celkom pekne spracovaným reprobedničkám a potom , keď už sa človek rozhodne ich trochu vylepšiť , tak príde na to ako naletel na dizajn !!! :evil: :twisted:
Len ma na tom štve že si výrobca dá záležať na peknom vzhľade a tam to končí !!! Toľko zbytočnej námahy ako zakryť sračky , miesto toho aby aspoň trochu spravil aj preto aby sa to dalo počúvať .....
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Mar 2024, 19:00

cool-zool napísal:
21 Mar 2024, 18:45
výrobca dá záležať na peknom vzhľade a tam to končí !!! Toľko zbytočnej námahy ako zakryť sračky , miesto toho aby aspoň trochu spravil aj preto aby sa to dalo počúvať .....
.. je to podobné, ako so ženami - výrobca si dal záležať na tom vzhľade - to sme akceptovali... ale po čase sa to počúvať nedá :lol: :lol: :lol:
Po dvadsiatich rokoch som vymenil model.... a teraz??? Zas mám vymeniť za novší :lol: ??
1
Obrázok 1
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Mar 2024, 01:34

No,neviem,či by si s tou mizernou baníckou penziou utiahol ten update,lebo zaberajú čoraz viac GB z bankového HDD. :wink:
a navyše riskovať novú dokrkvanú dementnú svokru na vozíku,pre kus jej novšieho modelu.😂😖
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 22 Mar 2024, 06:41

5ko napísal:
22 Mar 2024, 01:34
No,neviem,či by si s tou mizernou baníckou penziou utiahol ten update
.. nie je to až také zlé... keby dievka nezačala výšku v Prahe, tak už ma v robote nikto neuvidí.. aj tak tam chodím "sporadicky" :lol: ..cca 100 hodín mesačne 8)
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Mar 2024, 07:16

nechcem nic hovorit, ale vsetky zanske maju jedneho vyrobcu, len obal je iny a obcas nejake softwerove nadstavby. takze mozes vymienat, ale updatmi sa to aj tak casom zmeni a budes +- na tom istom
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa SMITH » 22 Mar 2024, 10:07

Ako hovorí klasik . "Jak to má kola nebo kozy budou s tím problémy ."
2
Obrázok 1 Obrázok 1
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Amaterr » 22 Mar 2024, 11:01

Vraj strata casu :) , vzdy sa tu zabavim , aj ked to nieje nic do elektriky , aj ked tie zenske vecsinou dobre kopu. Na Antiku nieje mesiac , co by nedavali Teoria tigra a ked na neho narazim s pobavenim si ukazky pozriem a vzdy vypinam s poznamkou , " nie je to az tak zle " a uz je ohen na streche :)
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2495
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa Jirka84 » 22 Mar 2024, 12:53

Vážení,
já, vrátiv se ZNAVEN z lesa po přípravě dřeva na přes příští zImu a čekajíc NETRPĚLIVĚ SE SEKEROU V RUCE
na domácí hlášení " k obědu !!!",
otevřel jsem si tuto stránku, kterážto začíná "reprobednami". A protože jsem taky hladový,
tak hned první fotka od Alexandra mi připoměla vadnou indukční desku na vaření.
Čtu postupně vaše příspěvky a musím podotknout,
že právě tento úsek příspěvků by se spíš hodil do jiného vlákna - třeba do:
"Kuriozity", "Automatizácia", nedo dokonce "Kde niečo zohnať".
Tak jsem se dlouho nezasmál, před obědem obzvláště, natož když přijdu z lesa unavený .
Máte VŠICHNI za příspěvky na této stránce ode mně
OBROVSKÝ:
:thumbup: :applause: :potlesk: a :thanks: i vašemu humoru,
navíc v současné ne zrovna přívětivé době pro vás na SK i pro nás v ČR.
Jirka84
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 22 Mar 2024, 14:18

maskrtnik01 napísal:
17 Mar 2024, 09:26
Včera pred spaním som ešte hral hru na počítači. A potom jak zaspávam, už len poriadne puknutie, a hlavný istič dole. Ráno pátram, a na zdroji v počítači na NN vstupe L a N natvrdo - pri prezvovení píska. Tak idem pitvať - ono je to starší pc, nemá pre mňa až takú hodnotu ako druhý nový.
Drobný update. Požičal som si funkčný atx zdroj, počítač nabootoval. Tak teraz rozmýšľam, čo sa ešte oplatí do neho vraziť. Pre predstavu:

cpu: intel core-i7 3930k 6c/12t sandy bridge-e
ram: 4x 4gb ddr3
gpu: nvidia gtx 1060 3gb, nejaká evga
ssd: 120gb sata3
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 23 Mar 2024, 10:06

To Alexandr:
Tiež som si už dávnejšie kúpil za pár šupov bednicky v bazári. Značka Dual, myslel som si že budu OK. Asi boli pôvodne k nejakému gramofonu. Neboli tak vyčačkané, ale hrali otrasne. Myslel som, že do nich dám nejaké lepšie repro, ale všetko je to zlepene rozobrať sa to nedá.
Pred pár dňami som bol v bazári a okrem nejakých starých Technicsov(veža za 220€, dabl deck za 80€ 8O )a bezcenných šrotov, tam nebolo nič. Ale videl som tam aj podobne bedničky ako tie tvoje s peknými dizajnovými reprakmi :wink: ...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Mar 2024, 13:57

cs001: to mi pripomenulo tie veze z 90tych rokov, kde reproduktory tusim vedeli len prehravat vysky a aj to biedne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 23 Mar 2024, 16:34

..ono je ťažko porovnávať výsledky prenosu zvuku vtedy a dnes.. Vtedy boli takmer všetky výpočty brané na rovnú prednú dosku a tam mala kvalita reproduktorov a jeho veľkosť podstatný vplyv na prenos a kvalitu... Po desiatkach rokov zistili, že netreba ani nejaký "hrúza" veľký objem na prenos aj nižších kmitočtov, ani veľký reproduktor , ale stačí správny zvukovod... Ľudské ucho je rovnako "hluché", ako je "slepé" ľudské oko - stačí zvýšiť počet snímkov za sekundu a obraz sa zdá plynulý ... a pri uchu stačí zmeniť/posunúť "fázu prichádzajúceho a odchádzajúceho" signálu a výsledný dojem je úplne iný...(príkladom sú audioprocesory dopočítavajúce 5,1 či 7,1 systém - keď to digitálny prenos umožňuje). Kedysi sme poznali len mono prenos, potom stereo .. a potom nejaké kvadro - či skôr pseudo kvadro, ktoré sa už hralo na úrovni posuvu fází - a tým vznikal "priestorovejší" dojem. Ale bolo to zase len na ojebaní ucha..
Dnes vie nejaký značkový BT reproduktorček zahrať "aj basy" - ale vzhľadom na veľkosť nedokáže "rozkývať" také množstvo vzduchu, aby to bolo použiteľné pre veľké priestory.. To môže aj po stole skákať... Nikdy nenahradí plochu membrán reproduktorov na to určených, ktoré nemajú problém rozkmitať hrudník človeka na vzdialenosť 50-100+ metrov... Pritom, keď ho máš neďaleko (pár dm od seba) tak je jeho "prednes" celkom prijateľný. Obývačka je už iný priestor.. tam už treba niečo väčšie.. A vonku?? bez pár kilowatov sa už ani nezaobídeš.. Ľudia "ohluchli" :wink:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Mar 2024, 17:20

skor narazam na to, ze to hralo horsie, jak volakedy tie repraciky k walkmanom z trhu. Kamos na tu vezu pripojil nejake homemade reproduktory a ten zvuk bol neporovnatelny. Bol normalne pocuvatelny.
K tym kw vonku, to sa len smejem, lebo volakedy sme robili koncerty a nechcel by som po ulici nosit reproduktory, ktore maju poctive 2kw, kedze sme dvaja mali problem ich odniest z auta :) Ale zase ich bolo aj vdaka odrazom od okolitych budov pocut par sto m daleko.
Konkretne mam na mysli tieto repraky
Prílohy
2458571.jpg
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 23 Mar 2024, 19:52

Mal som cestu okolo, tak nejaké rýchle foto... :D
To Pcitujlasku:
Pre tetu som potreboval narýchlo bedne k domácemu kinu (darovane ako vadne jedným starším pánom bez reprakov). Kupil som narychlo v tom bazari. Bedne samozrejme nehrali, tak som tam vrazil nejaké autorepro a už to bolo oveľa lepšie. Ako vyškáče tam boli len piezo pipáky. Len ten mosadzný krúžok nalepený silikónom :D
Kino ale na tie repraky hralo bez basov, lebo ich malo odfiltrované pre subwoofer. Tak som ešte za par evri kúpil malý subwoofer, a ten už bol OK, ešte ho mam, je len pasívny... Vlastne mam celu zostavu, teta zomrela...
Prílohy
20240323_103511.jpg
20240323_103548.jpg
20240323_103606.jpg
20240323_103454.jpg
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Mar 2024, 21:04

no vidis a ja mam opacny problem, mam bedne z domaceho kina a hladam k nim nejaky 5.1 zosik :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa mr.dred » 24 Mar 2024, 02:01

pocitujlasku napísal:
23 Mar 2024, 21:04
mam bedne z domaceho kina a hladam k nim nejaky 5.1 zosik
..a nechceš nejaký prístroj DK ?? Zopár ich mám, možno by stačilo len optiku vyčistiť :wink: Alebo vykuchať a použiť len komponenty.
Prílohy
IMG_20240324_020756.jpg
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Mar 2024, 09:18

rozmyslal som dost dlho nad tym, ale teraz mi sestra dala dvd, ktore pouzila asi 2x, a asi by som isiel do nejakeho receivera s bt, a navyse zatial mam len 2 reproduktory, lebo este nemam miesto pre dalsie :)
A kedze sme na elektro fore, tak mam stereo zosik z ali, krmim ho rasperry a ked odstranim jemny brum, tak to bude na dlhu dobu stacit. sw je python, pekne si viem ten koncak zapnut/vypnut, viem poslat zvuk z mobilu cez bt...
ked uz spominam ten brum: raspi ide cez menic z napajania zosika. Zem vyzera byt vsade v pohode, akurat som nasiel, ze na micro usb konektore raspi mam ubytok na gnd cca 10mV - to je predpokladam zdroj toho brumu, lebo zosik bez pripojeneho audio vstupu je uplne ticho.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Čo vás dnes nahnevalo? IV.

Príspevok od používateľa cs001 » 24 Mar 2024, 12:03

k tym fotkam z bazaru:
Repro Philips AK 251, na nete som našiel túto fotku :lol:
Tá konštrukcia je presne to čo objavil Alexandr.
Za mojich mladých čias bol Philips top europskou značkou. V roku 1982 predstavil Phillips prvý CD prehrávač.
Prílohy
Philips.jpg
0
Naposledy upravil/-a cs001 v 24 Mar 2024, 12:15, upravené celkom 1 krát.
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok